Bezbednost u saobracaju

Offtopic, kafenisanje, itd...
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Feb 18, 2014 5:05 pm

Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Feb 26, 2014 2:46 pm

OD 1. MARTA PRESUDE ODMAH: Pijani vozači šalju se direktno na izdržavanje zatvorske kazne!

Za alkoholisanost preko 1,2 promila i nasilničku vožnju vozač ide direktno u sud, a zatim odmah na izdržavanje kazne zatvora! Odluku o žalbi čekaće u pritvoru

Drakonski!
Od subote, 1. marta, kad policija proverom utvrdi da ima 1,2 promila alkohola u krvi ili više, vozač će biti sproveden na trežnjenje, a odmah posla toga direktno kod dežurnog sudije za prekršaje. Ako bude kažnjen zatvorom, ići će odmah u zatvor. Saobraćajna policija i sudovi tu mogućnost imaće po novom zakonu o prekršajima. Po istom postupku biće kažnjeni i vozači koji odbiju alko-test ili pokušaju da pobegnu policiji.

Damir Okanović, direktor Komiteta za saobraćaj, objašnjava kakav će postupak biti prema pijanim vozačima.

- Vozač će najpre provesti 12 sati u treznilištu. Nakon toga, saobraćajna policija opet meri procenat alkohola u krvi. Kada alkometar pokaže nulu, izvode vozača iz pritvora i vode ga kod prekršajnog sudije. On mu na licu mesta izriče izvršnu kaznu. To znači da će pijanim vozačima odmah biti oduzeta dozvola, izrečena novčana kazna i upisani kazneni poeni - ističe Okanović.

Neoborivi dokazi

Osim zbog alkohola u krvi, vozače će policija pred sud voditi i zbog prebrze i nasilničke vožnje, prelaženje pruge kada su rampe spuštene i zbog bežanja od policije.
- Sve su to prekršaji za koje postoje neoborivi dokazi. Za pijanstvo to je alkometar, za brzu vožnju to je radar sa kamerom. Za nasilničku vožnju i bežanje od policije sudiji će biti dovoljan snimak koji zabeleže kamere koje nose saobraćajni policajci ili snimci sa policijskih automobila. Sa snimcima i fotografijama problem dokazivanja neće postojati - objašnjavaju u Saobraćajnoj policiji. Vozač koji je kažnjen zatvorom sačekaće rezultat žalbe - u zatvoru.

Predlog Komiteta za saobraćaj je da se u pojedinim slučajevima obavezno izriču zatvorske kazne umesto novčanih.
- Mi tražimo da se insistira na izricanju zatvorske kazne ako je vozač u poslednje dve godine osuđivan za neki od ovih prekršaja. Postoji mogućnost i da se oduzima vozilo višestrukom povratniku, i to sudije moraju da imaju u vidu - apeluje Okanović.

Momentalno kažnjavanje

Predsednik Prekršajnog suda u Beogradu Milan Marinović kaže da vozači imaju pravo žalbe, ali da to ne odlaže momentalno kažnjavanje.
- Nakon što ga sudija kazni, vozač ima pravo žalbe osam dana, a Apelacioni sud žalbu mora da reši za najviše tri dana. To znači da će presuda biti pravosnažna za najmanje četiri dana ako se vozač žali odmah, ili za najviše 11 dana ako čeka poslednji, osmi dan za podnošenje žalbe - objašnjava Marinović i dodaje da su sudije spremne i obučene za skraćene postupke. Vozač koji je kažnjen zatvorom sačekaće rezultat žalbe - u zatvoru.

Link ka tekstu
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Feb 26, 2014 9:48 pm

:drunk: :hbg :banghead: :write: :fight_twak:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Slika
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Feb 26, 2014 10:46 pm

[youtube]Ya0z6HzpkXg[/youtube]
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Feb 26, 2014 10:55 pm

Ovo je suludo i mnogo rizicno,po magistrali voziti 200 i + kmh...
Odmah oduzeti vozilo i vozacku dozvolu,mada po mom misljenju vozilo ima vecu materijalnu vrednost ,pa sledeci put nece tako divljati
Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Feb 26, 2014 11:00 pm

Ako ste danas slusali TDI-radio u 18h culi ste kakve se stvari sve desavaju i sve je to direktno NASA krivica jer se odmah hvatamo za novcanik, kako bi se dogovorili!

P.S. Meni nije jasno sta je presretac mislio kada je krenuo da pretice bmw u trenutku kada je iz suprotnog smera dolazio kombi :fight_twak:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Bg_Silver
Garaža: /
Lokacija: Beograd
Postovi: 711
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:04 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Feb 27, 2014 12:34 am

Kapiram da ovi panduri u presretacu nisu obuceni, tipa kao oni profi vozaci limuzina, za ovakvo divljanje. Nije poenta dobar auto, treba imati nesto i u glavi :)
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Pon Mar 03, 2014 6:59 pm

Slika
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Mar 04, 2014 10:59 am

Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Mar 04, 2014 11:08 am

:( Dal je bilo divljanja ili je bio stvarno nesrecni slucaj greota je da se zivoti gube...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Mar 04, 2014 11:09 am

Bio je kolega sinoć na licu mesta. Kaže da je bilo jezivo. Evo, ovde se vidi...baš gadno.

http://www.telegraf.rs/vesti/972957-str ... povredjene
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Uto Mar 04, 2014 6:19 pm

Ta ulica je toliko opasna pogotovo iz pravca gradske bolnice,nizbrdo je a ima dosta raskrsnica na njoj.Cesta skretanja i zaustavljanja cele trake,prelazenje iz jedne u drugu traku mora da se desi neki udes.Nocu kad moram da presecem Dimitrija Tucovica na svoje zeleno,obavezno zastanem i osmotrim jer ne znam ko ce proci na crveno a cesto se desava.
Slika
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Mar 06, 2014 7:05 am

Slika
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Bezbednost u saobracaju

Čet Mar 06, 2014 5:38 pm

2,11 PROMILA: Mioničaninu mesec dana zatvora zbog vožnje u pijanom stanju
Izrečena mu je i zabrana upravljanja motornim vozilom "B" kategorije u trajanju od osam meseci, uz 14 kaznenih poena

VALJEVO - Prekršajni sud u Valjevu saopštio je danas da je M.M. iz mioničkog sela Rajković kažnjen sa mesec dana zatvora zbog toga što je vozio pijan.

Njemu je alkometrom utvrđeno da je vozio sa 2,11 promila alkohola u krvi, što je "stanje potpune alkoholisanosti". Izrečena mu je i zabrana upravljanja motornim vozilom "B" kategorije u trajanju od osam meseci, uz 14 kaznenih poena.

Zatvorska kazna je izrečena shodno novom Zakonu o prekršajima, a izvršava se pre pravnosnažnosti jer je počinjen teži prekršaj iz oblasti bezbednosti saobraćaja, a M. M. je već pravosnažno kažanjavan za iste ili slične prekršaje.

Prekršajni sud podseća da je 1. marta stupio na snagu novi Zakon o prekršajima po kojem se osobe koje načine teško delo protiv bezbednosti saobraćaja - bahata vožnja, preko 1,2 promila alkohola u krvi, prekoračenje brzine, vožnja bez dozvole odgovarajuće kategorije za određeno vozilo, direktno upućuju kod sudije za prekršaje. Kazne se po hitnom postupku određuju na licu mesta, čime se "izvršnost stavlja ispred pravnosnažnosti".
http://www.kurir-info.rs/211-promila-mi ... ak-1261113
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Mar 12, 2014 11:06 am

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/448672 ... e-za-zivot


Dokle će da se prolazi kroz crveno kao da to nije ništa :rolleyes:

Prekjuče uveče po onoj kiši krenem nešto do Kaluđerice, na prvom semaforu (novi semafor na ukršanju Smederevskog i Kružnog puta) stajem na crveno a baja sa korsom se isključuje na parking AMSS-a koji je pored samog semafora, prolazi kroz parking i ponovo se uključuje na smederevac :fight_twak: Formalno nije prošao kroz crveno ali ne razumem taj nivo svesti. Par minuta kasnije u susret mi ide C5 sa ugašenim svetlima iako je već uveliko mrak, a i kiša pada pa je samim tim smanjena vidljivost :banghead: Pet stotina metara dalje izlazim iz krivine i nalećem na budalu koja mi dolazi u susret mojom trakom jer neposredno pred krivinu pretiče viljuškar koji nema apsolutno nikakvo osvetljenje na sebi, ni farove, ni stop svetla, čak ni mačije oči :blink: :write: Dva dana pre toga vozim Bulevarom kralja Aleksandra, prolatzim kroz zeleno svetlo i na suženju kod Cvetkove pijace nailazim na pešački i na babu koja je već na pola kolovozne trake i blene u desnu stranu, legoh na kočnicu, počeo da trese ABS...isekao sam se. A baba me nešto iznapušava i nastavi dalje kao da sam hteo namerno da je zgazim :drunk: Juče ispred mene žena u Sparku vozi dete na zadnjem sedištu (koje naravno nije vezano) i sve vreme bulji u telefon, usporava saobraćaj i kulira. Došlo mi je da joj otmem telefon i da ga zavrljačim što dalje al imam sportsku povredu ramena pa se bojim da bi je opet obnovio hahaha
Toliki broj idiota na tako malom mestu, to ne može da izađe na dobro :rules:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Bezbednost u saobracaju

Sre Mar 12, 2014 8:42 pm

Dobro si ziv stigao kuci
Slika
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 4:12 am

Ma kod nas najveci problem je policija. Moze da te pusti a da ne proveri nista, a moze i da te zajebava kako hoce. Meni treba da stigne kazna od 3 meseca zbog preticanja na punu liniju. I pre nego sto svi krenete da me pljujete da objasnim sto :D
Naime vracao sam se iz Nisa prema Prokuplju, i sa izlaza sa auto puta ima magistralni put gde je ogranicenje 100. I pri kraju tog puta postoji jos jedno skretanje za Nis tu je bas na raskrsnici ogranicenje 40, ali posle toga je 80 do Merosine. I na toj raskrsnici je uleteo lik sa Jugom pa lik sa Zastavom ne gledajuci. Tu je blaga krivina pa je puna linija ali je pregledna dosta. E sad lik sa Jugom je imao nesto na krovu i na delu gde je 80km/h ogranicenje on je isao oko 20km/h, i naravno na punoj liniji lik sa zastavom ga pretekne i ja se razmislim i pogledam ispred da vidim dal nema negde pandura i dam i ja gas i preteknem ga.. Mislim da nisam presao 50 kada sam ga preticao. i kad gle cuda Policajac iza brdasceta ceka. i zaustavlja me, i ja se pitam kako me je video. a ispred mene zaustavio zastavu. Posle par minuta stize lik sa jugom i parkira se. I tu smo stojali pa bar jedno 40-ak minuta dok lik napravi zapisnik za oba vozila. posto sam ja bio drugi nacekao sam se bas. I posle sam se dao na razmisljanje po nekim pricama kako je moguce da organizuju namerno da ljudi usporavaju saobracaj kako bi oni kaznjavali. To sam i pitao komsiju koji je saobracajac i on je samo sumnjivo precutao. Tako da mi je to za nauk. Inace to je bila prva vozanja u mojoj 156-ci.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 9:10 am

"Ako vozač naiđe na vozilo koje se kreće sporije od 25 kilometara na sat, on može bezbedno da ga prestigne, koja god da je linija obeležena na kolovozu."
Korisnikov avatar
Semi
Garaža: Alfa Romeo 156 V6
Lokacija: Smederevo
Lokacija: Smederevo
Postovi: 886
Pridružio se: Čet Nov 27, 2008 3:17 pm

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 9:15 am

Cek, cek, jel ovo stvarno? Po novom zakonu?
Hm, nisam znao :)
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 9:21 am

Ovo je bilo po starom, po novom čini mi se da ne smeš ni traktor na punoj da pretekneš...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 9:58 am

Ja misim da je ovo po novom ali treba proveriti.
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 10:31 am

Evo ga izvod iz novog zakona
Nema konkretno za traktore ali ovo je član u vezi zabrane preticanja.
Члан 7.

Изрази употребљени у овом закону имају следеће значење:

74) претицање је пролажење учесника у саобраћају поред другог учесника у саобраћају који се креће коловозом у истом смеру


Члан 55.

Претицање или обилажење возач сме да врши само ако тиме не омета нормално кретање
возила која долазе из супротног смера када на путу има довољно простора за безбедно
извођење тих радњи.
Возач не сме да врши претицање или обилажење када тиме може угрозити друге учеснике
у саобраћају.
Возач не сме возилом да врши претицање или обилажење:

1) колоне возила,
2) ако је возач који се креће иза њега отпочео претицање или обилажење,
3) ако је возач испред њега на истој саобраћајној траци дао знак за претицање или
обилажење,
4) ако би тиме угрозио безбедност саобраћаја или ометао саобраћај из супротног смера,
5) ако по извршеном претицању или обилажењу не би могао да се врати у саобраћајну
траку којом се кретао пре тога без ометања или угрожавања осталих учесника у саобраћају,
6) зауставном траком,
7) на почетку превоја, на превоју, испред и у непрегледној кривини, осим на коловозу са
најмање две саобраћајне траке за кретање возила у истом смеру,
8) у тунелу, осим у тунелу са најмање две саобраћајне траке за кретање возила у истом
смеру,
9) возила које се приближава пешачком прелазу или га прелази,
10) возила које се зауставило и зауставља ради пропуштања пешака на пешачком прелазу,
11) на прелазу пута преко железничке или трамвајске пруге,
12) колоне возила под пратњом,
13) саобраћајном траком за спора возила,
14) на месту где је то забрањено саобраћајном сигнализацијом,
15) на начин да прелази возилом преко неиспрекидане уздужне линије при чему користи
саобраћајну траку намењену за кретање возила из супротног смера.
Обилажење заустављене колоне на путу је забрањено ако се возач након обилажења не
би могао безбедно укључити на саобраћајну траку намењену кретању возила у смеру у коме
се он креће.
Изузетно, обилажење у случају из става 3. тачка 15) овог члана је дозвољено, под
условима из става 1. овог члана.
Возач који претиче дужан је да своје возило држи на потребном растојању и одстојању од
возила које претиче, тако да га не омета нити угрожава друге у саобраћају.

Slika
Zabrana preticanja svih motornih vozila, osim motocikla bez prikolice - označava put odnosno deo puta na kome je zabranjeno preticanje svih motornih vozila, osim motocikla bez prikolice, mopeda, lakog tricikla i lakog četvorocikla.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 12:06 pm

Ima leka i za to kada neko gusla 20kmh,a puna je linija.
To mi se skoro desilo na starom Smederevskom putu,napravila se kolona od 30 vozila,a traktor gusla li gusla u zoni zabrane preticanja.
Ja mu se primakao vrlo blizu i legao na sirenu...nisam sirenu puštao dok nisam đubre naterao da se skloni u stranu i oslobodi saobraćaj.Prvo je negodujući mahao rukom,a ja kada sam legao na sirenu i iza mene su svi kao poludeli legli na sirene :D
Lik u traktoru se posle 100m smorio i sklonio kraj puta da prođemo.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Zvrle
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 159 SW 1.9 8V 2010 god.
ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v 2003 god.
Lokacija: Breznica
Lokacija: Homolje
Postovi: 1166
Pridružio se: Pet Sep 06, 2013 9:50 am

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 1:22 pm

Slican slucaj sa punom linijom sam i ja imao pre nekoliko godina,(pre novog zakona) isao sam na neku svadbu u Bg i ispred Ljubicevske petlje kod Pozarevca se ispred mene ukljucio kamion sa sporednog blatnjavog puta, padala je kisa i blato sa njegovih tockova pomesano sa kisom je samo pljustalo po mojoj sofersajbni. Ja sam tako isao za njim jer nisam smeo da ga preteknem zbog duple pune linije na nadvoznjaku, onda mi je nestala voda za brisace i vise nisam mogao da vidim kuda vozim, pa kako sam vec silazio sa nadvoznjaka a ispred je prav put i nikog nema, iako je jos uvek bila puna linija, resio sam da ga preteknem. Cim sam ga pretekao na sto metara ispred vidim policiju i oni me normalno zaustave. Bili su ljubazni i pitali jel znam sta sam uradio i da li znam da se za takav prekrsaj oduzima dozvola. Rekao sam da znam i objasnio im zasto sam to uradio. Na moju srecu, razumeli su o cemu se radi i naplatili mi samo neku simbolicnu kaznu i rekli da ubuduce to ne radim. Tako da sam dobro prosao i od onda tako nesto vise ne radim.
''Alfa Romeo one day.. Alfa Romeo forever''
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: voznja pod zabranom?

Čet Mar 27, 2014 1:39 pm

Ovaj deo mi nije naj jasniji:
15) на начин да прелази возилом преко неиспрекидане уздужне линије при чему користи саобраћајну траку намењену за кретање возила из супротног смера.
Po ovome, dozvoljeno je preticanje ako se ne prelazi puna linija, tj. ako se ostaje u desnoj traci... Postoje putevi gde se bez problema moze preteci sporo vozilo bez da se predje preko linije, pa da li je to slucaj kada je legalno obici?

Povratak na “Cafeteria da Romeo”