šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Offtopic, kafenisanje, itd...
MUNDJA
Garaža: AR 156SW 1.9JTD
Lokacija: NOVI SAD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 6:16 pm

šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 9:31 am

Jutros ustanem popijem kafu i lagano krenem , ja do Alfice kad ono nema radkapni lopurde skinule tri kom a jednu ostavili , valda mislili da mi ostave uzorak. pitam se kako osigurati iste , ako neko ima ideju molio bi da kaže jer nemogu više da nakupujem . :banghead: :angry: :fight_twak: :club:
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1541
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 9:34 am

Pa komšo a da ih vežeš onim pvc vezicama??? To bi ih ili odbilo, ili im malo otežalo radnju.
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
MUNDJA
Garaža: AR 156SW 1.9JTD
Lokacija: NOVI SAD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 6:16 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 9:48 am

Ajde probaću mada mi to nekako nije na oko znaš
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 10:00 am

Te vezice mogu da sprece samo neku decurliju i to dok ne razbiju flasu i iseku. Mada, cim su maznuli tri, to i jesu neka deca.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
MUNDJA
Garaža: AR 156SW 1.9JTD
Lokacija: NOVI SAD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 6:16 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 10:03 am

Deca ili ne ja osao bez tri radkapne a još mi nije nekako vreme da stavljam alu sa letnjim gumama
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 11:56 am

pa vozi jos ovo malo bez ratkapni pa stavi felne a za sledecu godinu osiguraj kapne sa po 3-4 vezice(knipsa) i to ce svakako otezati skidanje jer nije bas lako preseci npr. 12 vezica tj moze ako sa sobom nose klesta za secenje ali jbg 100% zastita ne postoji
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 11:59 am

ja bih kupio tri, stavio i cekao. a kad docekam onda ... nije za forum.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 12:19 pm

Prodao celicne i radkapne, uzeo aluminijumske 15-ce. Razlika je 50 evra. To ti je jedino resenje, sigurnosni srafovi se podrazumevaju. Mada nije ni to 100% sigurno.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Feb 20, 2013 1:04 pm

ja sam uzeo crne fabricke celicne 14" sa 145-ce, razmislio o problemu zvani ratkapne i kradja i - prelakirao ih u belo, da budu isti fazon kao letnji tockovi. mislim da je za Srbiju i Alfa Romeo preveliki rizik imati ratkapne. narocito zbog toga sto su skupe - nisu fush sa pijace (ne prave ih na buvljaku za nase Alfe), sto su lepe i lako se skidaju...

zao mi je sto ti se to desilo, ali jedini relativno trajni savet koji mogu da ti dam je da promenis tockove u alu ili da prelakiras celicne.

:wave:

*brave su za postene

*vezice
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Čet Feb 21, 2013 12:59 am

Jedino podrzavam radkapne kroz koje prolazi sraf za tocak kao na Puntu mk2, pa kradja istih spada u kategoriju kradje tockova
MUNDJA
Garaža: AR 156SW 1.9JTD
Lokacija: NOVI SAD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 6:16 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Čet Feb 21, 2013 8:14 am

sibin napisao:ja bih kupio tri, stavio i cekao. a kad docekam onda ... nije za forum.
i ja bi al nesme po našem zakonu čak i kad ga vidiš da :obija , skida točak , čupa muziku itd nesmeš da ga diraš jer ćeš na kraju biti kriv :club:
MUNDJA
Garaža: AR 156SW 1.9JTD
Lokacija: NOVI SAD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 6:16 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Čet Feb 21, 2013 8:16 am

hvala ljudi na savetima nešto moram rešiti
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Čet Feb 21, 2013 9:58 am

Kako bi ja voleo da budem kriv u tom slucaju samo da ga vidim
Slika
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Ned Feb 24, 2013 5:16 am

Naletis na klince kako ti rade ratkapne......kao sidjes da im hebes majku kad ono klinci povade tetkice i ti se nadjes na parkingu kako igras pipirevku ili ne daj boze ostanes bez kolena!
Nije vredno.......100% zastita ne postoji,komsiji su usli u dvoriste i maznuli mu navigaciju!Jbg primamljive Alfe
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Ned Feb 24, 2013 2:02 pm

[youtube]GYmg9yESQOE[/youtube]
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Ned Feb 24, 2013 2:09 pm

MUNDJA napisao:
sibin napisao:ja bih kupio tri, stavio i cekao. a kad docekam onda ... nije za forum.
i ja bi al nesme po našem zakonu čak i kad ga vidiš da :obija , skida točak , čupa muziku itd nesmeš da ga diraš jer ćeš na kraju biti kriv :club:
Ma zajebi. U Srbiji (a i u RS) je zakon takav da ce te apelacioni sud ionako osloboditi krivice.

Sve i da nije tako, nemam nista protiv da robijam zbog toga sto sam slomio kicmu nekom mamlazu jer mi je prchkao oko auta. :quadrifoglio
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Pon Feb 25, 2013 9:48 am

*sto se situacije kad prisustvujete kradji tice, uvek se setim jednog mudrog coveka koji me je u takvoj situaciji pitao: da li zaista sebi zelis toliko da promenis zivot?
jer, koje su opcije?
1. da ubijes, da te ubiju, da prebijes, da te prebiju, da ih pohapse pa da se posle vrate da ti se svete, da tebe uhapse pa da se vuces po sudu pa kad izadjes da te nadju pa da ti se svete...
ili
2. da budes srecan sto ti nisu cela kola odvezli, zaradis i kupis ponovo to sto su ti ukrali i malo bolje poradis na zastiti, jeste gorak ukus u ustima do kraja zivota - ali zato mir u kuci glava na ramenima, a lopovi presli na sledeci auto...
izaberite sami.
MUNDJA
Garaža: AR 156SW 1.9JTD
Lokacija: NOVI SAD
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 29
Pridružio se: Ned Nov 14, 2010 6:16 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sub Mar 02, 2013 5:29 pm

dekideki napisao:*sto se situacije kad prisustvujete kradji tice, uvek se setim jednog mudrog coveka koji me je u takvoj situaciji pitao: da li zaista sebi zelis toliko da promenis zivot?
jer, koje su opcije?
1. da ubijes, da te ubiju, da prebijes, da te prebiju, da ih pohapse pa da se posle vrate da ti se svete, da tebe uhapse pa da se vuces po sudu pa kad izadjes da te nadju pa da ti se svete...
ili
2. da budes srecan sto ti nisu cela kola odvezli, zaradis i kupis ponovo to sto su ti ukrali i malo bolje poradis na zastiti, jeste gorak ukus u ustima do kraja zivota - ali zato mir u kuci glava na ramenima, a lopovi presli na sledeci auto...
izaberite sami.
jako lepo rečeno
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Uto Mar 05, 2013 2:24 pm

Kratko i jasno
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Uto Mar 05, 2013 3:36 pm

dekideki napisao:*

2. da budes srecan sto ti nisu cela kola odvezli, zaradis i kupis ponovo to sto su ti ukrali i malo bolje poradis na zastiti, jeste gorak ukus u ustima do kraja zivota - ali zato mir u kuci glava na ramenima, a lopovi presli na sledeci auto...
izaberite sami.

Ili ponovo dođu kod svog starog dobrog komšije...pa ti opet malo radiš i zaradiš :whistle:

A šta za to kaže neki pametan čovek...?
A Man's Got to Know His Limitations...
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Uto Mar 05, 2013 8:11 pm

Vise volim da mi sude za teske telesne nego da radim da zaradim da platim nekom da me pljuje u lice, kada bi se svi povlacili i savijali glavu gde bi nam kraj bio,uostalom uzmes dobrog advokata...a moj razbija,pre njemu platim nego lopovu
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Mar 06, 2013 11:07 am

ako ste napali lopova i pretukli ga:
1. imali ste srece da nije naoruzan
2. imali ste srece da nije jaci od vas
3. imali ste srece da mu nisu cuvala strazu trojica grmalja koje niste primetili
4. imali ste srece da nije lud, drogiran ili nesto tako...
5. imali ste srece da nije podlegao povredama

ne pricam o uzmicanju i spustanju glave. taj sto ide u stetu u velikom broju slucajeva je jako dobro spreman na mogucnost da se sukobi sa grmaljom voljnim da se bije za svoj posed... dzaba ti advokat ako lopov umre od batina (mom drugu se to desilo, sad je tek skoro izasao iz zatvora, posle 8 godina). jedino ako se bijes non stop, znas da se kontrolises ("kontrola je sve" Pirelli :)), imas cetvoro ociju, i mnooogo srece... mozda je tad to O.K.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Mar 06, 2013 12:57 pm

Generalno domaći zakon je uvek na strani lopova,zato je pametna preventiva i faktor odvraćanja majka svih mudrosti.Fizička sila ide u krajnjoj nuždi i to samo ako si primoran na to.

-Ako imaš auto do koga ti je stalo,stavi alarm i mehaničku zaštitu koja je
vidljiva.90% lopova su jajare,koji kradu na sitno i izbegavaju zaštićena vozila koja će im oduzeti vreme.Neka LED dioda izbija oči sa 5 metara,a na volanu neka bude žuti što drečaviji kišobran sa zaključavanjem :)
Nikada,ali nikada ako može da bira po parkingu,između zaštićenog i nezaštićenog vozila,lopov neće izabrati nezaštićeno.

-Ako imaš alufelne,stavi sigurnosne šrafove koji koštaju 15eur i koji će sigurno
onemogućiti krađu točkova.Točkove takođe kradu jajare,a najviše se kradu 13-ce sa zimskim gumama i akumulatori iz Zastava.

-Ako imaš ratkape koje su original i koštaju 30 eur po komadu...pa skini to odmah dok ti nisu skinuli,prodaj ih i kupi alufelne

-Ne puštati muziku koja gruva kada ideš ulicom,to je kao da si bacio mamac za lopove.Klinci se lepe na dobru muziku kao muve na g.vno.

-Ljudi vole i da se kurche i sa navigacijom,a neretko ostavljaju postavljen nosač na vidnom mestu.Za tako nešto,prozor se razbija kao ništa,jer gomila ljudi stavi navigaciju u kasetu.


Deki je u pravu što se tiče sukoba sa lopovima,međutim ako neko ostavi auto i felne bez zaštite na mračnom parkingu,pa sam je onda tražio posetu lopova :(
A Man's Got to Know His Limitations...
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Sre Mar 06, 2013 1:00 pm

Heh.....malo je glupo za forum ali bio sam na obe strane!2004 sidjem kod drugara na kafu i sednemo na terasu i posle 20 minuta vidimo 3 klinca kako počinju da rade kola po parkinga,igrom slučaja u istom redu je i drugarov auto...sjurimo se dole da im hebemo kevu kad ne leži vraže:Nema ih troje nego se za minut stvorilo još njih 3 koji su čuvali stražu od kojih je jedan imao i oružje!Epilog ne želim da prepričavam jer nije smešan a ja nisam Stiven Sigal ili Čak Noris :club:
Naplaćeno je svakom od njih godinu dana kasnije sa kamatom ali jbg.............treba dva puta razmisliti jer nikad ne znaš ali nikad šta onaj preko puta tebe može,zna,ume i sme!
To nema veze sa mudima a izjave tipa:Ma ja bi ga roknuo su samo izjave i ništa više.....tako da jedan savet:ako vidiš 1 ti sidji.....ako vidiš 2 svejedno sidji jbg..čovek si..ali ako vidiš 3 nemoj da silaziš jer ih je sigurno 6 thinkof:
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: šta raditi i kako se zaštititi od lopurdi

Čet Mar 07, 2013 7:56 am

Nisam 100% upućen u zaštitu od krađe, ali mislim da, osvrcuci se na prethodno pomenute mjere zaštite koje je GOXY naveo, "zeder", alarm i sigurnosni šrafovi predstavljaju apsolutni must have.

Jbte, pa eto recimo, nemaš garažu i parkiraš ispred zgrade, ili na parkingu. Ako imaš bilo koji Spider, 159, Breru, Giuliettu ili neku drugu iole sređenu Alfu, postaješ meta za lopove. Naravno ne želim da zanemarim bilo koga od "nas koji vozimo manje ekskluzivna auta", ali je (srećna) činjenica da se Alfe manje kradu od ostalih. Međutim, recimo, sutra čovjek kupi Breru i parkira je kod sebe ispred zgrade. Vjerujem da, čim nije u pitanju uobičajen auto, a pri tome je napucan, sređen, mažen, pažen... privlači poglede prolaznika i postaje potencijalna meta lopova, manjih ili većih. Barem ja to nekako tako gledam, jbga.

Ne mogu za sebe reći da sam nasilan, ali kakvo fino hladno i/ili vatreno oružje čovjek prosto mora da ima negdje u blizini, zlu ne trebalo.

Povratak na “Cafeteria da Romeo”