Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
Alex156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5v6 (2002)
Lokacija: Borca
Postovi: 525
Pridružio se: Sre Feb 11, 2009 7:22 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sre Nov 09, 2011 7:19 pm

Upravo zbog ovakvih perepetija sam i rekao da ako ne kupujes neku egzotiku bolje je kupiti auto kod nas i postedeti svoje zdravlje...
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sre Nov 09, 2011 7:40 pm

to je i meni burazer rekao kad sam planirao neki uvoz, jer ova cena auta od npr. 2,5 k eura plus troskovi odlaska, povratka, nocenja, klope, colki ako treba i sl. pa jos na sve to carina, porez, usluge speditera, registracija i jos neki moguci troskovi kojih ce sigurno biti izadje isto, ili malo manje ili skuplje nego da kupis auto ovde ali manje boli glava a sad ih bar u ponudi ovde ima dosta da mozes da biras a cene su mnogo pale samo da se malo potrazi i naleti prava prilika. ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
rachello
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdM
Lokacija: Belgrado
Lokacija: www.rachelloenterijeri.it
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Sep 14, 2009 9:34 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pon Dec 05, 2011 1:16 am

Evo i ja da se ukljucim... Sve moje Alfe su bile uvezene iz Italie,licno sam pregovarao oko kupovine,ali su skoro sve dovezene na slepu,auto prvo mora da se odjavi,da bi mogao da ga prijavis kad ulazis sa njim u Srbiju,dakle odjava i libreto tj.saobracajna ti idu uz auto.Kad se auto odjavi skidaju se i tablice ! Sve i da ti Italian dozvoli da odvezes auto sa tablicama,sto je prakticno nemoguce,ne mozes da upravljas vozilom sa stranim tablama osim ako posedujes jos neki pasos,hrvatski ili EU.Da sad ovde ne duzim,naj bolje je da mi se javis na 065 216 0000,pa cu ti uz kafu sve detaljno objasniti i povezati sa transportom i spediterima koji rade papirologiju,jer bez njih ne mozes nista. Dobar auto i tamo kosta prilicno,ali se opet isplati,jer je vozen u boljim uslovima nego ovde,a da ne pricam o Belgiji,Svici,eventualno Nemackoj,mada mana su im velika kilometraza,ali barem besprekorno odrzabanje.
Naravno pomoc i za sve ostale koji zele Alfu iz Italie :arflag
RACHELLO enterijeri
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Uto Dec 13, 2011 12:09 am

Tesko da ce ti italijan dati auto da dovezes. Samo slep.
Korisnikov avatar
Marko NS
Contact:
Garaža: AR Brera 2.0jtdm
ex AR 156 2.0jts
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 564
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 7:31 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Uto Dec 13, 2011 6:09 am

Da ne započinjem novu temu, jel ima neko iskustva sa prenošenjem seta točkova preko granice?? Našao sam nešto zanimljivo u HR pa da znam šta da očekujem...
Living for the open roads.
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Uto Dec 13, 2011 6:40 am

Neka ti doveze taj do granice negde, malo pre. Izvadi rezervni tocak i nadji jos tri drugara i rokaj. :D

Samo nemojte svi odjednom da ne otvore gepek i vidi da svi imate isti rezervni tocak. :D

Ili jednostavno kupi krs celicne felne da posluze do Hrvatske i zamenis sa tim felnama koje zelis. :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Tomic
Garaža: Audi TT
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 829
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:37 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Dec 31, 2011 9:11 am

Ne bih da otvaram novu temu, pa cu postaviti pitanje ovde. Planiram ovih dana da odem do Beca, autobusom, i da kupim nesto. To nesto kosta 2.000 eura i moze se smestiti u dzepove jakne ... nije droga i nije oruzje :D Interesuje me da li na carini pretresaju putnike autobusa ili prtljag?
Ponekad volim da sedim u ćošku svoje sobe i da se pretvaram da sam šargarepa.
Korisnikov avatar
rekesidim
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 T. Spark
Lokacija: borca
Lokacija: Borca
Postovi: 391
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 8:09 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Dec 31, 2011 9:54 am

pa kako kad,ako si im sumnjiv sve je moguce....sta god da donosis ne bi trebalo da imas problema prilikom izlaska iz zemlje,vec prilikom ulaska u nasu zemlju...
Korisnikov avatar
Tomic
Garaža: Audi TT
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 829
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:37 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Dec 31, 2011 10:47 am

Pa zbog toga i pitam, zbog ulaska u nasu zemlju :?
Ponekad volim da sedim u ćošku svoje sobe i da se pretvaram da sam šargarepa.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Dec 31, 2011 12:21 pm

Tomicu, sve moze :yes:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Tomic
Garaža: Audi TT
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 829
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:37 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Dec 31, 2011 5:48 pm

Onda da te kontakiram na PM ako si tako siguran :D
Ponekad volim da sedim u ćošku svoje sobe i da se pretvaram da sam šargarepa.
Korisnikov avatar
caldari
Garaža: Alfa 164 V6 24 v '94 nero amore
KIA Sorento 3.5 V6 24v '05
Renault Kangoo '02
VW Caddy '08
Lokacija: Stockholm
Postovi: 378
Pridružio se: Pon Sep 14, 2009 3:07 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 10:21 am

Pazi ako je zlato dijamanti? Moz lako da ostanes ako nemas rachun a imas?
Sve moze da se transportuje tamo ovamo... ljudi su svuda isti i u Zimbabweu i u Svedskoj svako je sklon da progleda za neku shushkavu nadoknadu lepu rech kulturu zavisi sta pali gde ...Stalno idu kamioni i kombiji tamo ovamo recimo ja znam za ove Svedska Srbija i obrnuto ljudi salju bukvalno svasta...sve u granici do legalnog kod onog drugog nece niko osim onih koji su u tom svetu...jel

I citam i citam piseete smestaj hrana putarine 300 400 500 koliko vise evra aman ljudi pa jel ste vi krsteni...Pa jel odsedate u Hyatu pa zar mora sve u fulu Sto kaze Erdeljan kad sednem u kola u Rostocku silazim kod lozovichke da jedem jagnjetinu 2 putarine Slovachka i Madjarska tj vinjetice i caooo. Sve se moze ako ste snalazljivi i malo uradite istrazivanje pre samog puta.. Ljudi obrnu planetu biciklom
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 2:22 pm

Uvezao sam moju 147icu pre 20 dana. Jos uvek zavrsavam papirologiju koja mi je preko glave.

Auto je placen 2050CHF
Probne tablice, popularno nazvane "Colke" 260CHF. Inace za CH je i skuplje, ali ako se valjda uhvati posle 22. u mesecu onda se dobije popust pa su samo 260CHF.
Na granici, overa papira, "sredjivanje" na licu mesta sa nekim spediterom ukoliko nesto nedostaje. To sam platio 80E, plus sam castio 2 carinika po 20E, da mi zazmure za set alu felni sa letnjim gumama koje sam dobio uz auto. I tako neke sitnice...

Carina i PDV...pfff, mnogo lepo zvuce tvoje cifre, ali mene je izaslo 105000 din sa uslugom.
Carina i PDV su 95000 i to sam valjda odlicno prosao, plus 100E usluga spedicije.
Ako budem stigao, mogu da skeniram carinski papir, na kojem pise tacno sta je koliko placeno.
Valjda zato sto je auto iz svajcarske pa postoji poseban katalog za njega koji se razlikuje od EU. Pored toga, i porez nije smanjen. Al jbg, i ovako sam prezadovoljan autom, samo sto odlepljujem od nasih sluzbenika.

Ukucavanje broja motora 40-50E.

Registracija ce mi biti 28500din. I to je to. Pa sracunajte sami. Ovo su iskustva za CH.

Prevoz me nije kostao, posto mi je Kum pri dolasku za Bozic sam dovezao auto. Mislim da su iz CH preko italije putarine 150E, sto je ste mnogo skuplje nego ako se preko madjarske ide. I dizel za 1500km. Ako nekog interesuje nesto, neka pita. Sta znam reci cu
Korisnikov avatar
Gianni
Garaža: AR 147 1.9Jtd GTA look ex
AR 159 1.9JtdM sw ex
AR 156 1.9Jtd16v restyling ex
AR 147 1.9Jtd Q2 wanna be ex
AR 147 1.9JTDm q2.
AR Giulietta 2.0 tct Sportiva.
Lokacija: Zemun
Postovi: 164
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 11:50 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 6:14 pm

Carina i porez 950 eura? jeste da je iz Svajcarske auto,i da je on skuplji od npr. italijanskog,ali mislim da je moglo manje...Verovatno su ti i radili auto na opremu koja jeste i dodavali sve.... U kojoj si spediciji radio to? Jel si radio u Luci Beograd?

Nisam video ovu temu ranije,ako treba nesto oko spedicije i uvoza automobila,pitajte slobodno bilo sta...Ne zelim da reklamiram firmu ili da ostavljam broj telefona,jer nisam siguran dal je to protiv pravila foruma. :wave:
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 6:42 pm

Upravo su tako isto svi mislili, dok nisu uzeli katalog u ruke. Morali su da pisu neki drugi "kupoprodajni" ugovor ili sta vec na 3400CHF.
Progression tip, nisu mi bile alu felne na njemu. Nema kozu.


Cak sam hteo da pokusam preko Horgosa. Ima neka fora, da ga sacekam sa one strane granice, da dodje da nabaci auto na kamion, i on da ga uveze unutra preko svojih ljudi.
Tad bi me izaslo 900E. Sto mi i nije neka razlika s obzirom koliko bih se cimao u vozikanju gore dole...

Inace u svim spedicijama koje sam zvao telefonom, slao mailom saobracajnu, svuda su svi govorili bukvalno istu cifru 1200E.
Korisnikov avatar
iznogudovic
Garaža: Rosso 147 1.6 105 ks 2002
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 389
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 12:11 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 7:01 pm

Postoji i varijanta da firma u Madjarskoj kupi auto u Nemackoj (tu nema poreza) pa je onda neko uveze u Srbiju, tako da ispada da je auto uvezen iz Madjarske i tu je onda sav taj porez i sta vec kataloska vrednost i ostalo najpovoljnije. Tako ispada da onda nije bitno odakle je stvarno autic :wave:
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 7:27 pm

da, ali ko zna da li to moze tako za svajcarski auto. Nisam mogao iz nekih privatnih razloga da uvozim iz neke druge drzave.
I ovako sam izasao na 3000E, i zadovoljan sam tim. Pogotovo sto se po autu vidi da je pravi svajcarac
Korisnikov avatar
iznogudovic
Garaža: Rosso 147 1.6 105 ks 2002
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 389
Pridružio se: Sre Mar 23, 2011 12:11 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 7:33 pm

E to stvarno neznam da li moze i za Svajcarca, ma vidi kako god najvaznije i jeste da si ti zadovoljan i da je alfica extra sve drugo je ne vazno :arflag :arflag
Korisnikov avatar
Gianni
Garaža: AR 147 1.9Jtd GTA look ex
AR 159 1.9JtdM sw ex
AR 156 1.9Jtd16v restyling ex
AR 147 1.9Jtd Q2 wanna be ex
AR 147 1.9JTDm q2.
AR Giulietta 2.0 tct Sportiva.
Lokacija: Zemun
Postovi: 164
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 11:50 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 8:26 pm

iznogudovic napisao:E to stvarno neznam da li moze i za Svajcarca, ma vidi kako god najvaznije i jeste da si ti zadovoljan i da je alfica extra sve drugo je ne vazno :arflag :arflag
Imam i ja Svajcarski,Italijanski,Nemacki,Austrijski i Holandski katalog,bas sam malopre pitao za tu cifru od 950e samo su se nasmejali,evo nece me mrzeti da proverim sutra koliko bi te izaslo...koliko vrata ima auto,kw,god? takodje jel su ti radili na 12.5% ili 5% ?
tj dali si imao EUR1 ili ne...a postoji i 3. varijanta da ti carina i porez budu 2.5% po novom zakonu.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Pet Jan 13, 2012 8:35 pm

Sada možda glupo pitanje ali ta smanjena carina se odnosi na EU a Švajcarska nije u EU pa sad ako neko zna dali se taj "SSP" sporazum po kom se smanjuje carina na robu iz EU odnosi i na Švajcarsku?
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Jan 14, 2012 12:03 am

Da ne verujes, koliki spediteri su se isto smejali, dok na kraju nisu i sami izracunali.
CH nije u EU, i za nju ne vazi to snizenje.

Tvoji prijatelji koji se smeju :), verujem da rade taj posao, i da im sigurno proleti neki svajcarac pa znaju da ne vazi taj porez od 2.5%. Ne bi bilo lose ako bi mogao racun carinski da skeniras, sakrijes podatke o vlasniku, pa da vidimo. Jos kad bi i naletela neka Alfa... bilo bi fenomenalno.

Nije mi jasno, kakve bi koristi imali spediteri, od toga da mi carina naplati mnogo, kad spediteri ionako dobijaju svojih 100E ili koliko se vec dogovori.

Podaci su
Alfa Romeo
147 Progression JTD 1.9
86kw
1910cc
2002. godiste
5. vrata
metalik boja od dodatne opreme.
maglenke, CD plejer, kozni volan, manuelna klima, koje nisam mogao da sakrijem, ali mislim da u katalogu za Progression je to standardna oprema.
Celicne felne.
Redovna servisna knjizica, iz koje su prihvatili 185000km, koji nisu premotavani.

Sta bi bese moglo jos da se racuna? Kupoprodajni ugovor je bio na 1600CHF, ali mislim da su oni odradili neki na 3400CHF, kao minimumom koji ne bi mogli da obore na carini.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Jan 14, 2012 11:12 am

koliko ja znam zadnjih par godina nije ista stopa carine za vozila iz EU i CH, moj drugar kad je pre 2 godine uvezao auto iz CH kacila ga je veca carina nego da je uvezao iz EU, tad je bilo 13-14% za vozila van EU koliko se secam.
postoje neke seme preko Subotice tamo je kazu najpovoljnija carina znam ljude koji su stedeli i preko 500e na carini, doduse bila su to novija i skuplja vozila kojima je carina bila preko 1500e, moj drugar npr. pre dva meseca carinio pasata B6 i ovde u KV ga kostalo 2000e a u SU bi ga kostalo bar 500e manje kako mi je rekao ali iz nekih razloga nije bio u mogucnosti da tamo carini auto, takodje znam lika koji je carino golfa tamo i ustedeo oko 400e tako da se isplati ko uvozi auto iz nemacke npr. da ga odmah ostavio u Subotici i zavrsi to
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Gianni
Garaža: AR 147 1.9Jtd GTA look ex
AR 159 1.9JtdM sw ex
AR 156 1.9Jtd16v restyling ex
AR 147 1.9Jtd Q2 wanna be ex
AR 147 1.9JTDm q2.
AR Giulietta 2.0 tct Sportiva.
Lokacija: Zemun
Postovi: 164
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 11:50 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Jan 14, 2012 12:56 pm

Ljudi ma isto je to sve,hvala bogu dok ima cascavanja i gurkanja para sve moze da se zavrsi,a ja vam pricam o tome da npr. uvozite alfu max full oprema,ja zavrsim na minimalac sa sve kasetasom i rucnim podizacima prozora razumete?
Naravno sve ima svoju cenu,ali se na kraju isplati..
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Jan 14, 2012 6:31 pm

pa eto, bukvalno od dodatne opreme ispade da imam CD umesto kasetasa, i elektricne podizace napred...
Da sam znao da mi to podize cenu 500-600E, izvadio bih ih i bacio. Stakla ne bih ni spustao, pa mi ne bi ni trebali "podizaci". A umesto CDa, slusao bih zvuk motora.
Steta sto se eto nisam raspitao malo vise. Sto sam samo pozvao tridesetak ljudi i spedicija. Nekoliko rodjaka i sl... Trebao sam ocigledno vise
Korisnikov avatar
Gianni
Garaža: AR 147 1.9Jtd GTA look ex
AR 159 1.9JtdM sw ex
AR 156 1.9Jtd16v restyling ex
AR 147 1.9Jtd Q2 wanna be ex
AR 147 1.9JTDm q2.
AR Giulietta 2.0 tct Sportiva.
Lokacija: Zemun
Postovi: 164
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 11:50 am

Re: Carina, spedicija, transport automobila iz Inostranstva

Sub Jan 14, 2012 9:40 pm

Ok,u redu je,zaista ne zelim da ulazim u dalju pricu sa ovim,jer si se ocigledno uvredio s necim...sve najbolje sa alficom :)

Povratak na “Cafeteria da Romeo”