Sve o svemu

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve o svemu

Sub Mar 07, 2020 1:24 pm

Uzeo sam pumpu. Poslednji komad, ako ne računam onaj jedan koji obavezno raskupusaju da vide šta je.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve o svemu

Sub Mar 07, 2020 1:42 pm

Cerkaj zar nije od sutra jbt? Jel ima ovih peraca ili ne???
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve o svemu

Sub Mar 07, 2020 2:32 pm

Perač je u ponedeljak.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 10:03 am

Ja kupio videcemo ga na delu za par dana
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2966
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 10:43 am

javi da banem da peremo zajedno :D
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 11:16 am

Moraces da kupis zetone prvo od mene hahaha
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 2:48 pm

Kupio i ja jutros, jako brzo se rasprodali bilo 10ak izlozeno i u roku od pola sata pocisceno. Danas ako stignem testiram pa javljam utiske
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 5:38 pm

isprobano upravo, ocekivao sam bolje ali zavrsava posao, videcu jos kad malo testiram ali voleo bih da ima malo veci pritisak posebno kad se prosiri mlaznica, dobro bije kad je uska ali to bas i nije za pranje kola npr. mora da bude siri mlaz a onda nije toliko jak, videcemo dalja testiranja sta ce da pokazu, pa ako mi se ne svidi bice vracen :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 6:02 pm

A jbg ne mozes ni ocekivati da ce za te pare da bude ko profesionalna...
Verujem da ce meni da vrsi posao, pogotovo mi treba jer mi cesto ptice zaseru auto kad parkiram na poslu pa da mogu na brzinu da skinem...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 7:22 pm

Ma vrsi posao samo kazem voleo bih licno malo jaci pritisak ili je pak fora u diznama ne znam, svojevremenom sam imao kerher prilicno je bio mali ne secam se koje su mu snage bile ali je bas dobro gruvao isto je bio amaterska low budget varijanta pa mi je to neki reper za poredjenje
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 7:31 pm

U Uradi Sam ima veliki izbor perača po sličnim cenama.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 7:37 pm

znaj ga kakvi su i oni, gledao sam ali sve sto je u rangu jacine ovog lidlovog tamo je skuplje za par hiljada, jeftinije su samo slabije verzoje mada i to je sve pitanje koliko su podaci o pritisku tacni. Gledao sam i neki bosch za 9500din ali i njemu isto pise slabiji pritisak i snaga.

danas sam prskao svoj auto, skida prljavstinu sto klasicno crevo i pistolj ne mogu ali trljanje sundjerom je neminovno.
probacu ovih dana kako funkcionise penomat, mada obzirom da nije aktivna pena vrv ce opet sundjer biti neophodan
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 7:41 pm

Ono što je meni tu simptomatično je to što većina ima naveden jači pritisak na dosta slabijem motoru.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
916
Garaža: gtv ts,mito 155
Lokacija: Zemun
Postovi: 471
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 10:40 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 8:28 pm

Vecina tih peraca ima 110-120b pritisak,mnogo je bitniji podatak koliki je protok vode l/h,sto je veci ona bolje skida
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 8:30 pm

U kućnoj radinosti teško da ima pranja bez sundjera.Probao kojekakve bezkontaktne šampone ali bez sundjera je sve to kilavo. Inače ako hoćeš bolje pranje nabavi pištolj sa rotirajućom diznom mnogo bolje pere.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 8:39 pm

ne znam na koju rotirajucu mislis ali ovde postoji dodatak sa tako nekim fazonom, zovu je turbo mlaznica, nisam je probao, videcu bas sutra.

ova u sredini slike

Slika

protok vode je 450l/h pritisak 115bar

inace znam da nista bez sundjera, nisam to ni ocekivao i nije mi tesko, bez sundjera i nema detaljnog pranja, nego citam neke komentare kako ljudi peru smao peracem i kao dobro opere
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 09, 2020 11:14 pm

Mislim da teško u kućnoj radinosti može biti dobrog pranja ako se kičma malo ne savije i ne uloži truda. Sa druge strane nije loše imati za ispomoć neku takvu spravicu, pre svega kad treba brzinski skinuti neku prljavštinu ili da dopre do delova koji su teže pristupačni.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: Sve o svemu

Uto Mar 10, 2020 1:34 am

I meni je bilo čudno kada ga poredim sa mojim, na vašim 115 nominalan, kod mene 125 maksimalan (po ovome bih rekao da je kod mene "normalan" -radni slabiji od vašeg...) ... Motor kod vas skoro pa duplo jači, a protok vode 450 litara kod vas, 430 kod mene...

@OMP - ona druga dizna što ne može da se širi i skuplja je rotirajuća ... Ja ne volim sa njom da perem kola, stavim prvu i mlaz onako na neku sredinu ... A po betonu ta rotirajuća ostavlja isto tragove kao i kad skroz skupiš mlaz na običnoj... ne verujem da bih oštetio nešto na autu, al više mi odgovara prva... Nekako sam u tripu da će rotirajuća preskakati mesta ako ne ideš baš polako...

Za taj penomat, mislim da nećeš biti nešto oduševljen... troši dosta a ne pravi neku veliku penu ... Možda sa 2 prelaska ćeš biti zadovoljan... Ja bih svakome preporučio ko pere kola da naruči od kineza te nastavke za penu sa diznama od ~ 15ak evra... Okačiću sutra neki link sa youtube i snimiti kako kod mene radi...

Inače, drugar je uzeo te iz Uradi Sam , dva komada, slične cene kao moj (tako oko 10 hiljada, gore dole..) i vratio ih je odmah.. prvo jedan, pa drugi... Kaže slabo mnogo... ja nisam video, al kad je probao moj, kaže da je moj dobar a da su ti što je uzimao bezveze...

Jel ova vaša iz lidla pravi neki čudan - pištavi zvuk kada prestanete sa pranjem ? Ako da, to je neki start / stop sistem namenjen da bi perač mogao da se koristi u prekidima bez problema ... tj "kreni - stani" režim... Neki majstor mi je rekao da standardne puške (koje ne prave taj zvuk) je najbolje koristiti bez prekida, kako bi ih sačuvali, odnosno da ne isključujete svaki čas mlaz ..
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Sve o svemu

Uto Mar 10, 2020 7:02 am

Rotirajuća dizna radi na principu kao dizna na dizel motoru,pušta vodu u impulsima i rotira da pokrije veći deo. Mlaz uvek ide u maksimalnom pritisku i najbolje skida tvrdokornu prljavštinu.Da ako se žuri onda preskače da opere ali tako je sa svakom.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Sve o svemu

Uto Mar 10, 2020 7:39 am

Meni je ok ovaj iz Lidla, barem za ovih sat vremena iskustva u koriscenju. Nisam jedino tu cetku koristio. Ima par detalja koji su bzvz jer ne bi zahtevali nista vise para, samo malo vise razmisljanja u dizajnu ali ok.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Uto Mar 10, 2020 8:51 am

nego jel dobiste vi neku garanciju ili bar pise kolika je, ja sam dobio samo fiskalni, kontam njihova je roba pa je fiskalni dovoljan za reklamaciju ali ne videh negde da pise kolka je garancija
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1857
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Sve o svemu

Uto Mar 10, 2020 12:01 pm

I ja sam dobio samo fiskalni uz napomenu da je garancija tri godine od datuma kupovine sto pise i u tom servisnom upustvu koje ide uz njega. Pise nesto i fazonu da u slucaju reklamacija da se kontaktira na mejl/broj radi daljih upustava.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sve o svemu

Uto Mar 10, 2020 3:02 pm

Sad sam i ja isprobao, sasvim je ok za te pare, jes' da moze da bude jaci pritisak, ali radi posao...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Sve o svemu

Čet Mar 12, 2020 4:37 pm

ja ga juce malo detaljnije testirao, zavrsava posao, ne baca lose penu i sto je bitno malo trosi, ja sam dva auta naprskao sa 1/3 posude za penu i jos malo ostalo
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Sve o svemu

Pon Mar 16, 2020 12:13 pm

МЕРЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ ЗАРАЗЕ И ШИРЕЊА ЗАРАЗЕ КОРОНА ВИРУСОМ:
Уколико имате симптоме заразе (повишена телесне температуре, кашаљ, отежано дисање, болови у мишићима и умор) јавите се лекару! У оваквом стању не долазите на посао!

Хронични болесници морају да се самоизолују и посао обављају од куће.

Често перите руке сапуном и водом (у трајању најмање 20 секунди) или користите средство за дезинфекцију на бази 70% алкохола. Прање руку је обавезно после уласка у предузеће или у кућу, после контакта са гелендерима, вратима и сл.

Избегавајте блиски контакт са особама које имају повишену температуру, кијају и/или кашљу. Не окупљајте се било где у већем броју (за комуникацију и дружење користите телефон, таблет , рачунар и сл.).

Избегавајте поздрављање руковањем и љубљењем, а са саговорницима одржавајте раздаљину од најмање једног метра.

Ако кашљете или кијате прекријте уста и нос надлактицом или папирном марамицом. Марамицу одмах баците у канту за отпатке са поклопцем и оперите руке.

Често проветравајте просторије у којима боравите.

Избегавајте окупљања са већим бројем људи у затвореном простору.

Не узимајте антибиотике на своју руку.

Маску користите само ако кијате или кашљете или уколико негујете болесне. Такође, запослени који раде на шалтерима или са другим лицима при раду треба да користе маске и рукавице.

Не додирујте се рукама по лицу.

Пре сваког оброка детаљно оперите руке.

На местима где долазе друга лица (нпр. шалтери, радни пултови и сл.) обавезно више пута дневно извршите дезинфекцију свих површина и то пултова, шалтера и сл. асепсолом или алкохолом (јаче концентрације), док се подови морају прати средствима на бази хлора. Ово се односи и на ПОС терминале и друге читаче картица.

Кваке и гелендере редовно брисати дезинфекционим средствима.

Ако у послу користите документацију која долази од других лица или је користите на терену, обавезна је употреба рукавица. Руке обавезно прати после рада са овом документацијом, односно на терену користити средства за дезинфекцију.

У слободно време (ван радног времена) такође примењујете ове мере!

Povratak na “Cafeteria da Romeo”