Profil jednog Alfiste

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 9:11 am

Otvaram novu temu:tema ce "razjasniti" pokazati i prikazati kako izgleda kako razmislja kako voli i kako se postaje Alfista!!! Zato pisite sve i bez stida molim!!!!!!
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 9:17 am

Ja licno oboleo u pubertetu a sada imam 37... Ajmooo!!!!! :hbg
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 11:44 am

Pa bilo bi dobro da se napiše kao jedna kratka priča gde bi se odgovorilo na ta pitanja koja si ti postavio u prvom postu a ne tako kao što si sam uradio u jednoj rečenici :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 12:19 pm

Ok ovo je moja licna prica a tvoja :P ????? Infekcija je svakako virusna! Pubertet,ko je najnaj faca ko vozi bolji brzi auto???? Ko je drugaciji 90tih godina kada je golf 2 bio SSV(sluzbeno Srpsko vozilo)...
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 12:38 pm

motorhead napisao:kako razmislja kako voli i kako se postaje Alfista!!!
Srcem nikako glavom! Pomalo i iz inata - ono kad kupujes auto a reakcija svih je "neces valjda Alfu?!?". Definitivno zreo/la za institucije (kao Alfista dajes joj ime, kada se zakaslje vodis je kod lekara, za svaku sezonu kupujes joj adekvatnu obucu, vodis je na kupanje, fejsliftinge, u stanju si da ides na drugi kraj grada da bi ona lepo rucala iako imas tonu drugih, tebi u tom trenutku "neadekvatnih", benzinskih stanica oko kuce)..... Tretiras je ne kao clana porodice, nego kao deo sebe, za restoran i izlaske moze da se desi da nemas, ali za gorivo, registraciju, redovan servis, vanredan servis - uvek imas (ja ovaj mesec ziv primer ;) ) I svaki dan obavezno druzenje, pa makar i bez cilja, samo od Arene do aerodroma i nazad, ali ta doza srece mora da se primi svaki dan! :love:

Ooooooodlicna ideja za temu :arflag
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 1:20 pm

:arflag Gt ekipa!!!!!! To!!! Bravo!!!! Idemo dalje ajmo!!!! :arflag čista 5tica!!!!!
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 2:03 pm

Pa recimo da se Alfista postaje tako sto jednom sednes, probas, izadjes iz kola, malo se odmaknes pogledas ih, razmislis...
I kazes sebi idem ponovo!
Od tog trenutka te bas briga sta drugi ljudi misle o tebi, da li si lud, bolestan ili slicno...
Vazno ti je da Alfu vozis, skupljas pare da je sredis, skupljas pare da vremenom kupis bolju...
Kada gledas oglase automobila u polju pretraga, kucas uvek Alfa Romeo, jer te drugi automobili ne interesuju!
Koliko god da te kosta, promrmljas kroz zube, sednes u Alfu das gas i sve zaboravis.
A sto se ljubavi tice, ona me nikad nije izdala...
Zato je Alfa uvek u srcu. :arflag
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 3:05 pm

i tako ja kupim Alfu a okolina: konfekcija ITALIJAN,kvari se,kao da kupih.....bacio pare...i pitaju zasto i odgovaram im: 33 ima 4 karburatora ima box motor kao pors ima zvuk ima i lepsi znak(ima li zaista lepši?) ima klin liniju ima male staklene povrsine kao spotski auti i nije golf2 i tu pocinje pljuvacina!!!!!Uvrede pljuste a ja ih pitam;ciju bi pre cipelu nosili,Italijansku ili Nemacku?Ko ima kao narod zesci temperament? Ko su glavni dizajneri? Koji su to Super auti? Osecao sam se sam protiv svih i tako je i bilo!!!! A L I nisam bio sam imao sam nju 33... :quadrifoglio MOJA prva i poslednja :love:
TS_MASTER
Garaža: Alfa Romeo 146 ts
Alfa Romeo 156 jtd
Lokacija: Beograd
Postovi: 128
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 10:14 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 4:28 pm

Ljubav se javila od kako sam poceo da se interesujem za automobile.
To je bio period pocetak srednje skole.
Na putu od kuce do skole i obrnuto, sve je bilo uobicajno. Sve do jednog dana.
Sve dok na parkingu ispred skole nisam ugledao nju, 146-cu.
Svakog dana dok su moji drugari odlazili u lokalne kafice posle skole, ja sam odlazio do Alfe. Sa ucveljenim ocima obilazio oko nje. Zagledao svaki deo tog auta. Jednostavno, divio se.
Tog dana sam se zaljubio.
Od tog dana ljubav traje. I ljubav ce zauvek trajati... :love:
BUILT NOT BOUGHT
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 5:28 pm

Alfu ili volis ili ne volis. Oni koji je ne vole nisu se nikada vozili u njoj a oni koji jesu su o ovom drugom taboru!

Sta drugo da se kaze? :P

:arflag
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Bozovic992
Garaža: ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
.. U isčekivanju.
Lokacija: Beograd
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Maj 23, 2013 8:45 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 5:58 pm

alfa_gt napisao:
Srcem nikako glavom! Pomalo i iz inata - ono kad kupujes auto a reakcija svih je "neces valjda Alfu?!?". Definitivno zreo/la za institucije (kao Alfista dajes joj ime, kada se zakaslje vodis je kod lekara, za svaku sezonu kupujes joj adekvatnu obucu, vodis je na kupanje, fejsliftinge, u stanju si da ides na drugi kraj grada da bi ona lepo rucala iako imas tonu drugih, tebi u tom trenutku "neadekvatnih", benzinskih stanica oko kuce)..... Tretiras je ne kao clana porodice, nego kao deo sebe, za restoran i izlaske moze da se desi da nemas, ali za gorivo, registraciju, redovan servis, vanredan servis - uvek imas (ja ovaj mesec ziv primer ;) ) I svaki dan obavezno druzenje, pa makar i bez cilja, samo od Arene do aerodroma i nazad, ali ta doza srece mora da se primi svaki dan! :love:

Ooooooodlicna ideja za temu :arflag
Ni sam ne bih mogao bolje da objasnim kako je to kod mene, identicno. :D :drink

:arflag
Straight roads do not make skillful drivers - Paulo Coelho
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 6:13 pm

Volim Alfu i to je to <3 :love:
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 6:26 pm

Heh......profil:Visok 186,crna kosa,zeleno plave oči,96 kg,rodjen 1977,malo nebaždaren,malo više lud,otac dvoje dece,voli banane od voća,od povrća lubenice,ima blesavog ćaleta,otkačene ali fantastične drugare Alfiste.........ali iznad svega zaljubljen u Alfa Romeo i ono što ona predstavlja :arflag
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 7:18 pm

Prvi put kad sam seo tu sam i ostao,jednostavno me privlaci i ne da mi da se odvojim,polako sam primetio da zapostavljam porodicu zbog nje ali se vadim da je i ona clan familije...
Lepa,zgodna, prgava,dinamicna na putu nedostizna za druge momke jednostavno je volim i necu da je menjam :arflag :quadrifoglio :love:
Slika
DebeliLav
Garaža: Alfa Romeo 33 1.5
Lokacija: Subotica
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Maj 24, 2012 9:01 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 7:35 pm

Covek koji zna da ceni strast naspram sigurnosti. Covek koji zna sta hoce i koga ne moze poremetiti misljenje drugih. Covek koji je spreman da zrtvuje deo sebe za ono/one sto voli. Covek koji je pravi ljubitelj druma, koji postuje druge vozace, njihove izbore, ali je siguran da je napravio najbolji. Covek koji oseca brzinu, oseca lepotu, oseca strast a ne bavi se ciframa koje su drugi postavili. Covek kome ne moze neka reklama, misljenje neke poznate ili nepoznate osbe promeniti stav, vec da bi zavoleo nesto mora to i da oseti. A kada voli, voli iskreno.:)

:hbg :arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 8:18 pm

a profili tzv alfista koji forsiraju ljubav prema alfi a jedva cekaju da da uvate volan nekog svabe. hahaha hahaha
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 8:32 pm

gorky napisao:ako se dvoumis ili troumis izmedju ovih automobila,kupi sve sem alfe,jer ne znas sta je alfa...alfa je orgazam na tockovima...sve drugo su kola,ali alfa je skulptura na tockovima...kad je poredis sa tamo nekim francuzom to je skroz bez veze...alfa je vise life style,i ne moze se uporedjivati na taj nacin sa drugim automobilima...alfa je kurva,koja te vara najstrasnije,i ti to znas,hebe se ne sa bilo kim vec sa tvojim najboljim drugom-da boli jace,i svi ti govore da si ******,a ti se samo zadovoljno smeskas jer je volis pa volis...to je samo moje skromno misljenje,a nisam alfista,samo znam po nesto o automobilima...
Sa CBC-a :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 8:58 pm

alfa_gt napisao:u stanju si da ides na drugi kraj grada da bi ona lepo rucala iako imas tonu drugih, tebi u tom trenutku "neadekvatnih", benzinskih stanica oko kuce
Samo da vam mahnemo u povratku sa Petrola - Maloj je pun stomak, samo je zarezala i sa zadovoljstvom preletela 8.9km od pumpe do kuce ;) :wave:


Hajmo jos :love: :quadrifoglio :arflag
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 8:59 pm

sErGiO napisao:
gorky napisao:ako se dvoumis ili troumis izmedju ovih automobila,kupi sve sem alfe,jer ne znas sta je alfa...alfa je orgazam na tockovima...sve drugo su kola,ali alfa je skulptura na tockovima...kad je poredis sa tamo nekim francuzom to je skroz bez veze...alfa je vise life style,i ne moze se uporedjivati na taj nacin sa drugim automobilima...alfa je kurva,koja te vara najstrasnije,i ti to znas,hebe se ne sa bilo kim vec sa tvojim najboljim drugom-da boli jace,i svi ti govore da si ******,a ti se samo zadovoljno smeskas jer je volis pa volis...to je samo moje skromno misljenje,a nisam alfista,samo znam po nesto o automobilima...
Sa CBC-a :)

Krajnje insipirativan tekst, svaka cast........ i to jos od nekoga ko nije Alfista :clapping: :clapping: :clapping:
Korisnikov avatar
alfa_gt
Garaža: Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 2005 (Mala)
Lokacija: NBgd
Lokacija: NBgd
Postovi: 661
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 2:23 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Čet Jun 06, 2013 9:23 pm

A setih se i svog prvog posta, krajnje prikladnog ovoj temi ;)
16 april 2012, u okviru sekcije planiram kupovinu, tema GT vs 147:

alfa_gt napisao:februar 2010, ja polozila voznju i zapalila se da uzmem neku skromnu 147icu, 5-6k eura.... ali kad bi mogla da bude 1.9JTD, crna koza unutra, multifunkc. volan, navigacija, 6 brzina..... porastu tih 5-6k eura meni skoro duplo. nije da cena nije igrala ulogu (igrala je i te kako), ali sam bila u fazonu - uzecu kredit i mesecna rata ce mi biti ista, jedino sto ce ova skuplja duze da se otplacuje :grin: bila u to vreme jedna fenomenalna crvena na placu u NS, 11k je cenio (!) i ja skontam da je vrag odneo salu :) i da za te pare dodjoh do kupovine GT. 3 meseca potrage za 147icom se zavrsilo i pretvorilo u novu potragu - jos 3 meseca je trajala moja potraga za GTom....

citam ovu temu i bukvalno dozivljavam fleshbekove

.......................................

stigla je u noci izmedju 25 i 26 Juna 2010, malo je spavala na Carini i.... 30 Juna puni 2 godine ovde :) i i dalje je OBOZAVAM kao prvi put kad sam je videla

.......................................

ostale postove ne mogu da komentarisem. posle Juga benzinca iz autoskole i par krugova drugaricinom Fabiom (takodje benzinac), Mala mi je prvi auto :love: sto se nje tice ovako, voznja je ludilo, fenomenalno prijanja na asfalt, u krivine ulece fantasticno :yes: , vuce kao besna, u cetvrtoj cini mi se ne moze da se meri ni sa jednim autom na svetu :grin:

.......................................

inace - za Malu sve najbolje - mozda ponekad i preterujem. kako se nakaslje - odmah kod lekara - svi nas vec znaju, i znaju nam svaki sraf :) na kraju dana ispada da sve sto joj treba je samo redovan mali servis (nakon velikog koji smo odmah uradili kako je stigla ove). utegnuta je bombona, nosi samo najbolje patikice (i zimi i leti), svaki dan sija, a tek kako mirise.... :) udara me po dzepu samo tako (kostaju te gume, a ni rata nije mala), ali ne zalim ni dinara. jos godinu dana i isplaticu kredit, a kad pomislim da ce Mala tada imati vec osam godina i da bi realno do tada trebalo da je zamenim, srce mi se cepa.... ali - o tom potom
Samo mali update - kredit otplacen pre mesec i po dana i - ne menjam je! :love:
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Pet Jun 07, 2013 6:34 am

33 sta sam ja sa Njom prosao...svo sminkanje,cukanje 1generalnu,1gubljenje NEVINOSTI,emocije,emocije i na kraju suze prodao sam je zbog slatke prevare devojke u crvenom 145 juniorke!!!!!
Pa neka citaju ostali proizvodaci Evro prevoznih sredstava zasto SAMO ALFA! Zamolio bi i sede glave sajta i cuvare reda foruma da otvore srce i da nam kazu kako to osecaju!!!!
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Pet Jun 07, 2013 6:49 am

Tako je druže motorhed, pravi alfista se postaje tek kad odradiš jednu generalnu. :D
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Profil jednog Alfiste

Pet Jun 07, 2013 6:51 am

Znači nisam pravi Alfista, nemam nijednu generalnu :cray:
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Profil jednog Alfiste

Pet Jun 07, 2013 6:54 am

Da li sam Alfista? Verovatno jesam bez obzira sto vozim tek drugu Alfu u nizu. To mi i kazu "normalni" ljudi kad pricam o automobilima. Znam da jesam kad svi u gradu, a posebno u komsiluku, uvek ocekuju Alfu na parkingu ispred moje kuce :drink
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Profil jednog Alfiste

Pet Jun 07, 2013 7:18 am

Kad se samo sjetim koliko sam para dao (i dajem) na sredjivanje svoje Alfe (nesto zbog potrebe, nesto zbog hira) i da mi uopste nije zao zbog toga (mislim da sam mogao da kupim jos jednu za te pare), mislim da to samo po sebi predstavlja sasvim dovoljan dokaz koliko mi je stalo do iste :) To sto ja vlasnicima drugih marki automobila nikada ne bih priznao koliko para sam ulozio, to je druga stvar :D (zasto da im dajem povod da se raduju i pljuju po njoj, jer sam iskljucivo ja kriv za to sto nisam bolje gledao kad sam kupovao automobil, kako kazu, nema besplatne skole :) Zato barem sada znam da je sve u TOP stanju :)) :quadrifoglio

Cini mi se da su me zbog nje ostavile 2 djevojke :D

...mada mi je, u situacijama kada nisam imao kljuceve od sopstvenog stana, znalo da bude zao sto nisam uzeo karavan, jer je alfa (sedan) auto krojen za vozaca, a ne za, khm, ovako malo.. promiskuitetnije osobe. :whistle: :quadrifoglio
Poslednja izmena od Zillgian u Pet Jun 07, 2013 7:21 am, izmenjeno 1 put ukupno.

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”