Seat Leon FR TFSI 2007

Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 3:45 pm

E pa ovako...
Saga sa dizel karavanom se zavrsila prosle godine i tada ga je u garazi zamenio Leon, mladji, brzi, lepsi, temperamentniji...i manje kvalitetan... :grin:
U pitanju je FR varijanta sa TFSI motorom... 2.0 200 KS...
U odnosu na standardni Leon ovaj je dosta tvrdji, malo nizi, ima sportski volan, sportska sedista, ozbiljnije kocnice, sportski izduvni sistem itd, itd...
Ovaj moj u odnosu na standardnog FR-a ima Linea-R aerodinamicki paket (branici, pragovi, zadnji spojler...) i za divno cudo taj kit pravi MS-Design (isti sam imao i na 147-ici )...
Od dodatne opreme ima bi-xenon farove koji prate krivinu i tempomat uz standardni automatski klima uredjaj, MP3 player sa AUX ulazom, el. zaklapanje retrovizora, kontrolu pritiska u pneumaticima itd, itd...

Ono sto sam ja promenio od kada sam ga kupio jesu H&R opruge koje su ga dodatno spustile za 30mm, originalne felne 19 sa Cupre R 2010 + nove gume GY F1 Assymetric, blago zatamnjena stakla, promenjena maska (stavljenja sa sacem - Linea R) i poklopci retrovizora (mat silver - Linea R)...

To je to sto se tice modifikacija... Mozda dobije cip ako mi glava jos malo poludi, i ovako ide odlicno... :)

Evo sad i koja fotka...
Kada sam ga kupio...
SlikaSlika

+

SlikaSlikaSlikaSlika

=

SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika

+

Vukasin

=

SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika

U medjuvremenu stigle i nove tablice...

SlikaSlikaSlika

Toliko... :)
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 3:49 pm

Nek je sa srecom i da te sluzi kako dolikuje. Vjerujem da je auto po mjeri. :wave: :quadrifoglio


Nek je i Da Silva, ali ja prelaske u VW tabor ne razumijem. Za mene bi to bilo kao da preko noci promijenim misljenje i pocnem da navijam za zvezdu.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 3:58 pm

Mašina vidjena uživo prelepa je, sve na svom mestu počev od boje, kit-a, felni a za motor da nepričam, nema šta da se radi na njemu hahaha .Tablice su ekstra 200+ 1 lipicaner za volanom :grin: :wave:
Slika
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 4:16 pm

Pazi mu tablice, hahaha kakav si car. Mnogo mi se svidja auto, mladalacka masina.
Korisnikov avatar
Alexa86
Garaža: MiTo QV Ex Alfa147 1.9 jtd, Alfa147 Q2
Lokacija: Beograd - Sabac
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Dec 13, 2009 9:44 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 4:45 pm

Prelep auto,pogotovo sa ovim paketom (jedino sto mi je unutrasnjost od toga najvise centralna konzola previse monotona,nije po mom ukusu )! Sve ostalo je na mestu,cestitam i da te lepo sluzi,verujem da uzivas u svakom predjenom kilometru ! :love: :love: :love: :drink
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 5:07 pm

Hvala ljudi :beerchug:
Slazem se da je enterijer slaba tacka... Sam oblik table i ne toliko koliko raspored dugmica i sam audio uredjaj... Kada auto ima fabricku navigaciju (veliki ekran) stvari se donekle popravljaju...

Zillgian napisao:Nek je i Da Silva, ali ja prelaske u VW tabor ne razumijem. Za mene bi to bilo kao da preko noci promijenim misljenje i pocnem da navijam za zvezdu.
Stvar je u tome sto ti proizvodjace automobila gledas kao tabore, za razliku od mene... Valjda zato sto sam imao prilike mnogo da ih provozam i uvideo kvalitete i mane svakog ponaosob... Mnogi pljuju po drugim automobilima, a da nisu imali ni ozbiljniji kontakt sa nekim od njih... Ja sam, na srecu, imao... I uglavnom ne formiraju svoje misljenje na osnovu iskustava nego na osnovu prici "rekla-kazala"... Isti takvi pljuju i po Alfi... Dobar auto je dobar auto, nevezano za to koji bedz nosi... Nisam se nikome zakleo na vecnu ljubav niti potpisao bilo sta, pa stoga mogu sebi da dozvolim da isprobam ono sto mi se svidi... :grin:
Alfa, na zalost, od automobila sa slicnim performansama ima samo one od preko 3000 cm3 sto je itekakav luksuz voziti u ovoj drzavi...
Da ne komplikujemo pricu presecicemo sa jednim hladnim :beerchug: ;)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 5:40 pm

Lep je auto i lepo ocuvan primerak, drzi to Markoni kao apoteku. One 18" S5-look felne su bile jos lepse, iako su ove original Cupra.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 5:53 pm

Hvala Nemanja :drink

Na te sam vec zaboravio s' obzirom da su bile citavih nedelju dana na autu dok nisam nabasao na ove 19ice :rotfl: ...
Inace jesu lepo stajale, narocito jer je ET bio 45 (na ovim je 53), pa je samim tim auto delovao "razabljenije"... Razmisljao sam da stavim distance kako bih i sa ovim felnama imao isti efekat ali me nesto smara to "budzenje"... :rolleyes:
Evo par slika i sa njima...
SlikaSlika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 6:06 pm

Ma kakvi distancijali, kraci idu "na spolja", izgledale bi bezveze skroz.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 6:45 pm

Markoni svaka cast.Odlican auto.Inace,vjerujem da ne bi bio ovako upecatljiv da nije ovog paketa,koji je brutalan.Odlican...stvarno nemam rijeci. :drink :love: :love:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 6:55 pm

Auto je odličan, u prirodi još lepši nego na slikama,
izuzetno očuvan, praktično nov !
Ne razumeme se u Seat ali mislim da im je ovo neki vrhunski nivo opreme
sa posebnim akcentom na sedištima i volanu i ovo što si reko za branike.

Ta centralna konzola je nekako kao digitron ali nisma video
Seata sa bitno drugačijom konzolom.

Ako hoćemo u detalje ni ti dugmići na odličnom volanu
se nikako ne uklapaju, možda bolje da ih ni nema nego ovako da izgledaju,
a tu čak i Opel i Citroen imaju zanimljiva rešenja sa kombinacijm točkića i tatera.

Felne i boju ne treba posebno komentarisati :drift
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 11:34 pm

I pomislio sam bas da je kubikaza presudila mada bih se razmisljao dosta izmedju GT-a JTS i ovog auta.
Korisnikov avatar
sibin
Garaža: 5,4L
Lokacija: bgd
Postovi: 1656
Pridružio se: Uto Feb 16, 2010 1:12 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Sre Jun 08, 2011 11:37 pm

pored toga sto nije alfa :grin: auto stvarno prelepo izgleda u svakom pogledu, pocevsi od boje, felne a ponajvise motor :love:
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 12:30 am

Markoni147 napisao:Hvala ljudi :beerchug:
Stvar je u tome sto ti proizvodjace automobila gledas kao tabore, za razliku od mene... Valjda zato sto sam imao prilike mnogo da ih provozam i uvideo kvalitete i mane svakog ponaosob... Mnogi pljuju po drugim automobilima, a da nisu imali ni ozbiljniji kontakt sa nekim od njih... Ja sam, na srecu, imao... I uglavnom ne formiraju svoje misljenje na osnovu iskustava nego na osnovu prici "rekla-kazala"... Isti takvi pljuju i po Alfi... Dobar auto je dobar auto, nevezano za to koji bedz nosi... Nisam se nikome zakleo na vecnu ljubav niti potpisao bilo sta, pa stoga mogu sebi da dozvolim da isprobam ono sto mi se svidi... :grin:
Alfa, na zalost, od automobila sa slicnim performansama ima samo one od preko 3000 cm3 sto je itekakav luksuz voziti u ovoj drzavi...
Da ne komplikujemo pricu presecicemo sa jednim hladnim :beerchug: ;)
Apsolutno si u pravu... u nekim stvarima. Tacno je da automobile dijelim u tabore. Sta ja znam, valjda tako rezonujem, ali to ne znaci da ne postujem druge proizvodjace. Znam, recimo da bih uvijek izabrao Seata, pa i Skodu prije VWa. Jeftiniji su, ljepsi, nerijetko i bolji, iako za sve pomenute znam da su generalno dobri automobili, prosto nisu nesto sto bih vozio. Jednostavno, Alfu kao brend iskreno volim, i stoga se prosto ne vidim u nekom drugom autu, sa izuzetkom nekoliko probranih. Prosto, mislim da to ne bih bio ja.

Sto se doticnog FR tice, body kit je zaista brutalan. Enterijer je izgleda standardno Njemacki. Medjutim, ono sto se meni licno najmanje dopada je taj znak na volanu. Npr kada spustim pogled i vidim Alfin, Meckin, Subaruov, Lancijin ili pak Jaguarov znak, na sekundu se sjetim sta meni to u stvari znaci, ili sta je sve ta marka predstavljala kroz istoriju, i dobrih i losih stvari koje je prate. To ruzno Seatovo "S" ili Skodin znak, ili Hyundai, Daewoo pa i Renault prosto me ostavljaju ravnodusnim, ili mi stvaraju nekakav negativan efekat. (znam da nije sve u tome, ali je to jedna od stvari koja meni licno mnogo znaci. Mozda i vise od toga hocu li potrositi litar vise na 100km, ili hocu li stici 0-100 za 9 ili 10s)

Naravno, svi imaju pravo izbora, i to apsolutno postujem. Pogotovo uvazavam kada neko objektivno gleda na stvari (za razliku od mene), sto se da primjetiti iz tvog posta, ali sam se previse puta nagledao i naslusao ljudi koji se kunu u Alfu i busaju se u grudi, a sutra je prodaju jer u stvari balave za svabama, mahom onima iz Bavarske (ne treba da se prepoznas u drugom dijelu recenice, prosto sam morao da kazem zasto je tako).

....a mozda mi je prosto zao kada neko proda Alfu :quadrifoglio

P.S.: a piva obavezno :) :beer: :beerchug:
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 11:43 am

Mare care , jos odavno sam ti rekao da je auto više nego odlican ali ono sto se posebno može istaći jeste da ti je svaki auto izgledao kao da je fabriku napustio što je za svaku pohvalu. Tako je i sa ovim Seatom. Izborom ovog agregata si opet dokazao koliki si petrolhead!!! :gitara

O felnama bolje i da ne pišem ... :shock:

Ono sledeće u čemu bih voleo da te vidim je neki Maserati.
;) :wave:
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
milorad1987
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 261
Pridružio se: Čet Jan 13, 2011 4:30 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 11:44 am

Pridruzujem se cestitkama, auto izgleda brutalno, imao sam cast da ga vidim na skupu :love:
Svaka cast Markoni, da te dobro sluzi dok se ne vratis u nas tabor hahaha
Korisnikov avatar
Presretach
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 T.S
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 745
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:38 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 11:56 am

Dobar ti je ovaj Leon, jos kad svirnes chip kukuuu.
Auto je nekako robusan i pojeo je ove 19", mogu samo da zamislin sa 16" kako izgleda, mozda je uzivo drugacije.
Sve pohvale za makinu.
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 12:13 pm

Najvise iz tog razloga sam se odlucio za 19ice... Sa 17icama je izgledao smesno (za moj pojam)... A sa 16icama je tek smejurija...

@milorad, mique Hvala na lepim recima :beerchug:

@dottore Cuvam ga, cuvam ga... Ja i sluzbeni auto vozim kao po jajima, sreca znam sve rupe po gradu pa znam gde mogu da se opustim... Inace auto skroz lepo pije neravnine s' obzirom na velicinu felni...

@Zillgian :beerchug: slazem se sa tobom, Seat se ne moze pohvaliti svojom istorijom, a i znak jeste soc... Spanci, cigani... ;)
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 12:30 pm

Nema sta, autic je bombona.


Kao sto je 147 bila medju najlepsima u Srbiji, tako je i slucaj sa ovim Leonom.


Od Markonija valja kupovati kola kad ih izgustira... :grin:
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 2:10 pm

mnogo lep auto, leon me je odusevio od kako se pojavio tj kad sam prvi put video slike na netu, ova boja mu extra stoji, drugar je skoro vozio(pozajmljenu) kupru(beogradska je, mozda je znas) ali mi se nije svidjala kako izgleda, neka metalik zeleno zlatna nijansa bem li ga sa crnim krovom i retrovizorima, sa tom bojom ne ostavlja utisak kao crvena ili zuta koje su po meni dve najlepse boje za ovaj auto, nisam imao prilike da se provozam u njoj posto je kratko vozio ali oni koji su se vozili kazu da mnogo dobro ide u sta ne sumnjam a i fino se cuje
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 2:48 pm

Mislim da znam tu Cupru, decko koji je vozi se zove Vucko, nesto petlja sa kolima...
Nacipovana je, i ide kao djavo... A ta boja je, kao sto si rekao, neodredjena... Po meni je zuta No.1 za nju, ali i crvena je lepa...
Ja bih vise voleo da je ovo Cupra jer je dosta brza, i ozbiljnija sto se performansi tice (veci turbo, ojacani klipovi, drugacije dizne, ozbiljnije kocnice i trap...)...
Vozio me je drugar na autoputu u cipovanoj Cupri i nije normalno sa kojom lakocom taj auto stize do 230-240... Maksimalna brzina joj je oko 260 km/h...
Dok FR puni odlicno do nekih 210-220, a maksimalna je oko 235 km/h (necipovan)...

@Dragon :beerchug:
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 3:09 pm

Auto izgleda savršeno,suvišni su komplimenti :hello:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 09, 2011 7:42 pm

Stvarno, svaki komentar suvisan :)))
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 16, 2011 6:38 pm

Hvala Goxy, Max... :beerchug:
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Seat Leon FR TFSI 2007

Čet Jun 16, 2011 6:46 pm

[quote="Markoni147"]Mislim da znam tu Cupru, decko koji je vozi se zove Vucko, nesto petlja sa kolima...
Nacipovana je, i ide kao djavo... A ta boja je, kao sto si rekao, neodredjena... Po meni je zuta No.1 za nju, ali i crvena je lepa...
Ja bih vise voleo da je ovo Cupra jer je dosta brza, i ozbiljnija sto se performansi tice (veci turbo, ojacani klipovi, drugacije dizne, ozbiljnije kocnice i trap...)...
Vozio me je drugar na autoputu u cipovanoj Cupri i nije normalno sa kojom lakocom taj auto stize do 230-240... Maksimalna brzina joj je oko 260 km/h...
Dok FR puni odlicno do nekih 210-220, a maksimalna je oko 235 km/h (necipovan)...

Nisam znao da je razlika tolika.Mislio sam da je sto se motora tice samo drugi chip. :scratch:
Cupra je vrh,ali i FR sa ovim body-kitom je pun pogodak.Svidja mi se polozaj za volanom u Cupri,mislim da je isto i FR-u. :drink
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF

Povratak na “Automobili Prijatelja”