Članstvo u klubu i forum

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 10:53 am

Ovo je dosta škakljiva tema i pomalo nezgodna ali mislim da je vreme da neke stvari budu izrečene,isto tako bih voleo i pozivam ostale članove kluba i foruma da napišu koju reč u ovoj temi.........jer ako ostane na nas nekolicinu koji postujemo u ovoj temi onda nam stvarno nema pomoći :banghead:
Korisnikov avatar
Bg_Silver
Garaža: /
Lokacija: Beograd
Postovi: 711
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:04 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 10:59 am

Lako je sedeti za kompom, imati 200 hiljada postova i praviti se pametan, treba nesto i doprineti klubu, (u najmanju ruku) uplatiti clanarinu ili se ("ne daj boze") angazovati i pomoci klubu.
Da bi ucestvovao u nekim desavanjima (sto na forumu sto ovako) i ostvario neku licnu satisfakciju u svakoj ozbiljnijoj organizaciji duzan si da to platis, jer tako omogucavas rad i postojanje. Pustite cbcove, autorepublike, bananadrzave -ARCS je ozbiljna organizacija koja se trudi da bude na visini zadatka tako sto organizuje rad na forumu, skupove, putovanja u inostranstvo itd. Kroz ta angazovanja i aktivnosti je potpuno drugaciji dozivljaj kluba pozitivan, interesantan, dinamican gde se oseca da taj klub zivi. Mozda i nema toliko aktivnosti i angazovanja koliko bi trebalo,ali kako da ih ima kada ljudi gledaju samo dal ima koristi od toga, da nesto izvuku a da ne doprinesu bar malo.

Smatram da je clansto preduslov za pristup kompletnom forumu jer su to oni koju su na forumu sa razlogom, a ne da bi gubli vreme :arflag
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 11:04 am

Tako je Nele, ni meni niko nije poklonio nesto paznje kada sam dosao, vec sam se sam malo angazovao. Ipak je topik o tome kako privuci nove clanove, ipak se neki odnos menjati. Sto se mene tice, dosta sam rekao... :)
Kaligula napisao:E da,jel mogu ja stvarno da budem Kordinator za ljudske resurse ARCS-a........meni to zvanje tako zvuči ebački da je to strašno a upoznao sam par starijih gospodja koje vole ljude na položaju :coolguy:
E vraze stari, lepo reci zasto ne posecujes skupove vise, sada si provaljen. hahaha :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 11:17 am

@Crni

Odlično što postoje ideje, hajde da ih zajedno probamo realizovati. Hajde dajte primer novim kolegama tako što ćete se prvo vi ponovo (neki prvi put) učlaniti. Kao što je Nigy rekao, ideje postoje i nema sumnje da svako od nas ima neku ideju, ali je potrebno i malo sredstava za realizovanje istih.


@Kaligula

Evo, još uvek sebe smatram jednim od novijih ovde. Takođe mi niko nije prostro crveni tepih kada sam se prijavio. Poznavao sam od ranije samo SašuBg (koji je i zaslužan što sam još kao klinac postao zaljubljenik u Alfu i ostala italijanska vozila). Niko me nije pozvao ili šta već da se učlanim u klub, već sam sam smatrao da to treba da uradim, a ni jedan od popusta nisam iskoristio.

Lepo sam nazvao predsednika telefonom i rekao da bih želeo da postanem član, a dalje je sve išlo svojim tokom.

Nisam imao Alfu kada sam bio na skupu u Novom Sadu (davno beše), kao ni na skupu na Adi pretprošle godine. Prošle godine se desilo da sam imao Alfu ali zbog nekih privatnih obaveza nisam mogao da prisustvujem.

Ne meri se Alfizam sa uplaćenom članarinom ili brojem postova na forumu, ali barem meni se nameće kao normalan i logičan sled da podržim klub koji zastupa nešto do čega mi je stalo. Takođe to smatram prvilegijom, isto kao što i ponosno svuda idem u ARCS majicama.
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 11:17 am

Bg_Silver napisao:Mozda i nema toliko aktivnosti i angazovanja koliko bi trebalo
Zima je problematična pa ti se čini,čim dodje proleće i leto kreće se u akciju :arflag
1.Huja
2.Roštilj
3.Jagnje
4.Košutnjak
5.Kuglanje
6.Kraljevo
Itd itd i biće jos aktivnosti kojima se privlače ljudi ali opet banana a da ne pominjem neke zvanične dogadjaje na koje nas poziva FAS........Sajam,Top Speed,Rodjendani i ostale bahanalije

P.S Pa ja bi dao i 5 soma dingera da mogu jos jednom da uštinem onu crnu hostesu sa zurke na koju nas je pozvao FAS hahaha
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 11:22 am

Kada si vec pomenuo aktivnosti, kog datuma je Huja? Samo da nije oko 12 maja kada svake godine idem u Crnu Goru!
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 11:22 am

Kordinator za ljudske resurse ARCS-a - zaduženje: štipanje hostesa na raznim manifestacijama. hahaha
Un amore, una vita - Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Bg_Silver
Garaža: /
Lokacija: Beograd
Postovi: 711
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:04 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 11:59 am

@Kaligula

Nov sam, zima pa mi se i cini samo, zato mi je zao sto se samo nisam ranije uclanio.

@Acke156

I popis takmicarki za car wash na huji :D
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 12:23 pm

Biće mu mnogo. Da ga ne izda srčka. hahaha
Un amore, una vita - Alfa Romeo
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 1:28 pm

Moje skromno misljenje.

Mislim da clanstvo u klubu i forum trebaju biti odvojene stvari.
Teme kao Novi oglasi treba ograniciti da ih vide samo registrovani clanovi sa 20 postova.Tj. da vide samo da postoji tema al ne i sadrzaj.Mada je i to diskutabilno.
To odbija ljude.
Ja npr. trazim Alfu po svom ukusu,nisam jos nasao,forum mi je pomogao da saznam mnogo toga o modelu koji me zanima a i tema poput novi oglasi nekome moze da pomogne da kupi prvu alfu.
Svrha kluba i foruma valjda i jeste da sto vise ljudi zavoli Alfu i odluci se na kupovinu iste.

Ovde se cesto istice kako su alfisti notmalni,narodni ljudi,sa zeljom da svakom pomognu i u sustini malo na zabavan nacin munjeni u glavu sa ljubavlju prema toj marci automobila.
Svakom sa strane alfisti deluju tako i to je lepo.

Procitao sam neka misljenja koja bi od foruma napravila prilicno ograniceno i elitisticko mesto a cini mi se da to nije u samom duhu alfizma,taj vestacki elitizam,elitizam oko alfa romea bi trebao da bude duhovan a ne fizicki,sama spremnost da ides protiv vetra i da sa osmehom kad ti svi kazu da je to los izbor automobila ti se i ne prepires nego kazes a jbg ga,mozda jeste al meni se taj auto svidja.

Moj kum recimo voli vw i u porodici imaju seat alhambru,golfa i passata,nikad ne bi kupio ital. vozilo ni on ni brat ni otac,al znaci cak i on kaze da covek treba da kupi automobil koji mu se svidja.
Nikad mi nije rekao sto hoces da kupis Alfu 147?

Dakle elitizmom nek se bave oni sa Porshe Cajenom,bmw om i sta ti znam,gde cesto ima onih sto im automobil sluzi za produzetak polnog organa.

Ja sam razmisljao da platim clanarinu a nemam Alfu jos i nikad je nisam vozio,nisam platio jer mi je glupo da nemam alfu a sad nesto sam clan,reko mislice ljudi sa foruma ovaj ko neki klinac,a ne bi mi bio problem da platim.

Ipak kad se da clanirana posto ne znam kako funkcionise trenutno klub,iako to nisu neke pare,mislim da bi svakog clana interesovalo koliko je uplaceno za tu godinu i kako su tacno utrosene.
Specifikacija.
Verovatno ima tako neki godisnji izvestaj.


Staviti na forumu prevelika ogranicenja nema smisla,odbija ljude,a kao sto rekoh valjda alfisti treba da su i u tom pogledu kao i u pogledu odabira automobila, neracionalni, neko ce iskoristiti nesto,pa nek iskoristi,sugavi prodavac neki,treba kazniti ko zna koliko ljudi koji dodju da vide nesto o alfi i mozda sami kupe alfu zbog nekog potencijalnog kvarnog?
Ne treba.

Ogranicenja velika u postovima nece pomoci,nekim potencijalnim novim alfistima ce odmoci a onaj ko je zapeo da nesto ucari u bilo kom smislu nece biti tesko mu da ispise postova koliko mu treba.

Ja recimo imam 76 postova i ne komentarisem nesto po svaku cenu,citam i pratim gotovo sve,iskustva i misljenja starijih po stazu i iskusnijh clanova,ponekad. nesto kazem i to je to.

Da moram popunjavati broj postova po virusu. i sta ja znam mi je debilno.
Jednostavno mislim da sam jednom u virusu, dvaput rekao za automobil da je lep i to je to.
Nisam tip da svaki automobil idkomentarisem i vicem kako je lep,divan itd.
Nisam ni covek koji bi automobilu davao ime,spustao ga itd.
Zasto da sam kaznjen zbog toga?

Kad se pojavila ona lepa Alfa147 kod. zaista fer coveka petrovica,na prvi pogled je jasno,bio sam video i bilo mi je puno para al sam otisao da vidim divan auto.

Nakon toga se Sale zainteresovao za isti,imao je frku oko zatvaranja finansijske konstrukcije,ja sam se presabrao i mogao platiti odmah taj automobil al nisam otisao ponovo,Sale moze da potvrdi da sam mu rekao da mi javi ako odustane ako ne uspe srediti finansije da bih je ja kupio.Nisam osecao da je fer cim je on pokazzao spremnost da ga kupi da upadam.

Jeste da su pare pare i trgovina trgovina al mislim da je to bilo u duhu drugarstva i alfizma a ne ni clanarine ni postovi.

P.S.Sale kad je budes prodavao javi mi se :)

Inace da pohvalim Wicker man-a koji prica samnom kao da se znamo sto godina iako ga ubi posao i tristaci :) pa nikako da mi pomogne u jednoj odluci :)
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 1:37 pm

E da,posto ne znam ni sta ni zasto ni kako bio bih zahvalan koja je fora ,neki sukob,sta li, kad ima i onaj drugi forum,klub alfa romea,da mi neko kaze u cemu je fazon,nema izgleda clanova ni na forumu i tamo i ovde ko da je neka netrpeljivost.
Korisnikov avatar
Bg_Silver
Garaža: /
Lokacija: Beograd
Postovi: 711
Pridružio se: Čet Jun 20, 2013 10:04 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 2:53 pm

@Acke156

Ne znam. Deluje mi on kao opasan igrac :D

@derg38

A koliko tih novih na forumu su zaista pravi alfisti? Ljudi uglavnom dolaze ako imaju neki problem sa kolima, nabavkom delova i sl. Pitaju i vise ih nema a mogli su da vide sve i koga gitivimo i pljujemo od majstora preko otpada itd.

A prodavci i preprodavci (bilo cega) su posebna prica. Kojim trikovima se sve sluze da ne pricam a neki zahvaljujuci forumu tacno znaju ko je na forumu bio kod njih sta je gledo sta je video i njima te informacije dodju ko kec na 10.

Stoga je potpuno normalno da se forum ogradi od takvih ljudi jer "Svaki rad vezan za klub je zasnovan na dobročinstvu, dobroj volji i ljubavi prema Alfa Romeo-u" . Jako malo nas jesu pravi ljubitelji pa ce da predstave svoj auto i nagurati neki odredjen broj postova ili ce se uclaniti u klub da bi mogli da pristupe nekom delu foruma sa odredjenim informacijama. Alfisti jesu prijateljski nastrojeni prema svima, ali ne treba da dozvole da se klub i forum zloupotrebljava kao ni informacije koje se na njemu nalaze.
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 3:04 pm

Aj da se glasa, samo jedna tema da se zskljuca koja ce biti uopstena za sve informacije, a da njoj mogu da pristupe samo clanovi koji imaju min 100 postova
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 4:28 pm

Crni napisao:Nigy, nisam nikoga prozvao pa ni tebe, malo se osecam istesterisano sada, ali odgovoricu ti na svako pitanje, tj, dati neko svoje misljenje.
Nisam se ja licno osetio prozvanim, ali sam osetio potrebu da odgovaram na ono sto smatram da nije tacno, a vezano je za klub, o cijem radu znam po nesto.
Crni napisao:1. Jasno je, mada eto, ja sam racunao na tu poruku, mejl, sta god to bilo. Slucajno se bavim takvim poslom gde mi je svaki mejl bitan, tako da i svaki spam mejl procitam, tj, obratim paznju odakle stizu i da li su vredni citanja. Ne kazem da mi nije slucajno promakao, ali, necemo o tome, posto su male sanse...
Glupo je sada da ulazimo u detalje, ali sa tadasnjim adminim sam nekoliko dana insistirao da umesto maila info o isteku clanarine ide kao poruka na forumu, sto je po meni MNOGO LOGICNIJE resenje, i bio veoma isfrustriran sto to nije bilo moguce sprovesti. I vec rekoh da sam trazio da se i meni posalje mail da vidim da li prolazi mail filtere, pa ga kacim da vidis (sto, ako zeli, to moze potvrditi i sam admin koji je taj mail poslao).
Slika
Crni napisao:2. Evidentno je da novih clanova ima vise nego ikada, samo ih treba malo pogurati. Bilo je izbora od najlepseg automobila pa do raznih palceva. Hajmo za pocetak motivisati nekako nove clanove, mada i stare isto. Dajmo besplatno clanstvo za najlepse, neobicne i ostale Alfe. Hajmo organizovati neko bezbedno potezanje, ko dobije Edina dobije i besplatno clanstvo. Ko obori Nigiju ruku, besplatno clanstvo :) Malo socijalnih aktivnosti nije na odmet. Svi ovi novopridosli clanovi ce se zbliziti sa nama i obnovice isto clanstvo naredne godine. Mozemo isto davati clanstva za korisne informacije, usluge, tutorijale itd, ima dosta clanova foruma koji nisu u klubu a pruzaju izuzetan doprinos. Dalje se mogu organizovati i ostali contesti ali za to su potrebni i sponzori, koji ce privuci clanove, kao sto je svojevremeno gumetina privukao neke sa dosta nizom cenom remapa.
Ideja koju vec godinama promovisem je da se i clanovi mogu sami organizovati. Malo je nerealno ba se iz BG organizuje (dvo)nedelljno druzenje alfista iz npr KG. Ali se oni mogu sami dogovoriti oko okupljanja, lokacije, sadrzaja... Skup na kosutnjaku nije organizovalo rukovodstvo kluba, vec clanovi. Takodje, imali smo clana foruma koji je organizovao druzenje u BG vikendom kojim nije bilo druzenja na kosutnjaku. Rrostilj je ideja i realizacija clanova (cini mi se bas Neleta koji je iz nekog razloga ovde popularan, ni sam ne znam zasto :P ). Jer iskreno, i ne zelim da budem u klubu gde ce mi sve biti organizovano i moje je samo da se pojavim. Ukljiciti se kao clan u rad kluba idejom i ucescem u realizaciji iste, uz pomoc kluba, je po meni ono sto zaista daje osecaj pripadnosti, a ne iskljucivo pojavljivanje kao gost.
Sa trenutnim ljudskim resursima i slobodnim vremenom, trudimo se da ucinimo sto vise, i svima je jasno da moze i mnogo vise, ali za to je potrebna i vasa pomoc. Ne samo oko ideja, vec i oko realizacija istih.
Crni napisao:3. Ovo je zanimljiva tema i nadovezuje se na drugu. Jednostavno je takva situacija da se preko foruma najvise dopisuju osobe koje se malo bolje poznaju i koje ipak ne nadju nesto preko search-a ukaze im se gde je tema. Novim clanovima se odmah trlja da koriste pretragu i dovidjenja, ako hoces ok, ako ne zelis, srecno ti bilo. Slicno je i sa dobrodoslicom, pratim vec neko vreme i retko ko od clanova kluba, da ne kazem modova ili admina pozeli dobrodoslicu novopridoslim forumasima. I sami vidimo koliko je Neletova tema posecena a koliko je necija druga, jeste Nele super lik i sprdamo se svi ali upravo o ovome govorim, sve ostaje u odredjenom krugu ljudi, novi clanovi se i ne usude da pisu po drugim temama, vide i sami po odzivu u njihovoj temi da ih clanovi slabo fermaju. Znamo da dosta moderatora trenutno nemaju vremena, vreme i zivot cine svoje. Uvek treba proizvoditi nove lidere koji ce drzati forum aktivnim i brinuti o bitnim i manje bitnim stvarima, moderatore, admine itd.
Nisam video ni jednu temu u kojoj se novi clan predstavio, a da mu nisu u vise postova napisane reci dobro doslice. Takodje, u vecini slucajeva se da i link ka temi novom clanu foruma, pre nego sto se zakljuca tema koja je otvorena po ko zna koji put. Licno, nemam nameru da animiram clanove foruma da pisu u necijoj temi da se isti ne oseti zapostavljenim. Ako nije sposoban sam da svoju temu ucini zanimljivom, definitivno ne mislim da je icija duznost da to cini umesto njega. Jos manje mi je zelja da animiram clanove da podrze one koji se i ne predstave, a krenu da pisu sta su njihovi problemi i traze da im se isti rese. Kada sam na Skoda forumu trazio da mi neko da link za skidanje manuala sa neta za svoj tadasnji sluzbeni auto, ignorisali su me skoro mesec dana, i ako sam se uredno predstavio, kao i svoje vozilo sve sa slikama istog i modifikacija koje sam napravio, a pre svega toga pocitao pravila njihovog foruma, procitao sve sto je napisano o onome sto me je zanimalo i veoma pazio da postujem u odgovarajuce teme. Clanovi ovog foruma ce se vise dopisivati sa clanovima koji im u komunikaciji odgovaraju, a izbegavati clanove koji ih iritiraju, i takav vid funkcionisanja je sastavni deo ljudske psihe, i protiv toga je nemoguce ici. Takodje, ne vidim da se ovde novi clanovi, od strane starih, na bilo koji nacin sikaniraju ako su njihovi postovi iole normalni.
Crni napisao:4-5 U brzini sam obrisao odredjene redove, ostalo je ovo bezveze. ARCS Kostunjak je doprineo mnogim prijateljstvima, i tako i treba ostati, nadovezecu se na sledece. Pogresno sam shvacen, mada sam se mozda i pogresno izrazio, potrebno je (mozda pregrubo zvuci), pozeljno je organizovati jos aktivnosti vezane za sam klub i njene clanove. U dogovoru sa AMSS-om recimo, kada oni organizuju besplatne tehnicke preglede, ubaciti neki termin gde bi dosli clanovi kluba, moze biti propraceno i sa kojim prilogom i tome. Dakle, da se osete koje beneficije koje su vise socijalnog karaktera, ona plivanja i davanje Mita za vikend je odlicno, mada je pozeljno pronaci i neke druge akcije, grupna poseta sajmu automobila itd.
Grupna poseta sajmu, kao i mnoge druge akcije (dobrovoljno davanje krvi, i da ne nabrajam, imas ih mnogo po forumu koje su jos uvek aktuelne) se stalno organizuju. Da ih moze biti vise - NARAVNO DA MOZE! Eto, dao si ideju za AMSS. Kada cujes da se to ponovo desava, taj info, kontaktiraj nekog od ljudi iz organizacje da se vidi sta moze biti ucinjeno u promociji toga. Niko iz organizacije kluba nije nekome zabranio akciju koja je u duhu koji klub promovise.
Crni napisao:6. Dobronamerne kritike, nista vise, mislim da vise koriste nego sto skode. Naravno da sada mogu i napisati pozitivne stvari ali to nije tema, svi mi koji smo (bili) u klubu znamo koje su beneficije, meni je toplije oko srca kada mi je clanska karta tu, iskreno.
Zato ova tema i nije zakljucana ili sklonjena, i nece biti (dok se ja nesto pitam) sve dok ne preraste u vredjanje (sto se cesto u proslosti desavalo, pa su clanovi uvredjeni cenzurom tog vredjanja odlazili da osnuju sopstvene klubove).
Naravno da nemamo svi iste poglede na svet, i naravno da ne mozemo svi sve da sagledamo. Zato su i konstruktivni predlozi uvek dobro dosli, ali su jos vise dobro dosli oni koji zaista hoce i da pomognu u realizaciji tih ideja.
Crni napisao:A jos sto modovi slobodno pisu u zakljucanim temama, ccc, nije fer, hocu i ja da utesim nekoga sto je prodao auto. :)
I sam zivot nije fer. :D
Mod je zakljucao temu za koju smatra da ce dalje pisanje biti kontra produktivno. Ako je nesto bas bitno (prodavca je moguce 'utesiti' i preko PP), mozes traziti 'pravdu' od drugog moda, pa ako isti vidi da si u pravu, to ce potegnuti pred ostalim modovima, a ti ces dobiti odgovor. :)
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 4:42 pm

OMP napisao:zasto se ne uvede neka mesecna uplata od tih 125din i da to bude kao pomoc za odrzavanje foruma nezavisno od clanarine kluba??? siguran sam da bi mnogo vise ljudi pomoglo takvu akciju nego sto ce uplatiti godisnju clanarinu kluba jer sam siguran da vecina, kao i ja, ne znaju da se clanarinom kluba pomaze i cela ova prica.
Nismo dosli do toga da je to neophodno.
OMP napisao:iskreno, ko hoce da veruje neka veruje, ko nece ne mora, ja nisam znao da je clanarina kluba povezana i sa odrzavanjem foruma, niti znam koliko kosta to odrzavanje foruma, dugo godina sam aktivan na mnogim forumima kao i na ovom ali niko do sada nije pomenuo da je u skripcu sa odrzavanjem i koliko sve to kosta ali eto ja bih prvi platio pomoc za odrzavanje foruma jer volim i cenim ovaj forum a i aktivan sam pa bih pomogao na taj nacin.
Da si citao ono sto sam napisao, procitao bi da opstanak foruma nije u skripcu, vec da se taj novac trosi, izmedju ostalog, i na odrzavanje foruma i sajta. Naravno, mogao bi da se odrzi i iz nekog drugog izvora, ali bi se onda postavilo pitanje cemu sluzi klub, ciji je ovo i forum, koji nema ni jednog clana...

derg38 napisao:Moje skromno misljenje.

Mislim da clanstvo u klubu i forum trebaju biti odvojene stvari.
Ovo je forum Alfa Romeo Kluba Srbija. Forum su postavili i odrzavaju ga clanovi, tako da je to nerealno traziti.
derg38 napisao:Teme kao Novi oglasi treba ograniciti da ih vide samo registrovani clanovi sa 20 postova.Tj. da vide samo da postoji tema al ne i sadrzaj.Mada je i to diskutabilno.
To odbija ljude.
Ne samo da odbija, to proizvodi clanove koji ce pisati sta god samo da popune tu kvotu. Zato to jos nece biti uzeto u razmatranje, dok se dobro ne razmisli o takvom potezu.
derg38 napisao:Ipak kad se da clanirana posto ne znam kako funkcionise trenutno klub,iako to nisu neke pare,mislim da bi svakog clana interesovalo koliko je uplaceno za tu godinu i kako su tacno utrosene.
Specifikacija.
Verovatno ima tako neki godisnji izvestaj.
Nadam se da ces se sloziti da to imaju pravo traziti samo clanovi.
derg38 napisao:Da moram popunjavati broj postova po virusu. i sta ja znam mi je debilno.
Jednostavno mislim da sam jednom u virusu, dvaput rekao za automobil da je lep i to je to.
Nisam tip da svaki automobil idkomentarisem i vicem kako je lep,divan itd.
Nisam ni covek koji bi automobilu davao ime,spustao ga itd.
Zasto da sam kaznjen zbog toga?
Slozio sam se sa tim da je kvota nesto sto ce proizvesti bas to - lupetanje zarad ispunjavanja iste. Takodje se ne slazem sa tim da treba traziti od clanova da porukama podrzavaju novo predstavljene makine ako ih iste ne inspirisu da ih podrze.

sale_75 napisao:Aj da se glasa, samo jedna tema da se zskljuca koja ce biti uopstena za sve informacije, a da njoj mogu da pristupe samo clanovi koji imaju min 100 postova
O ovome sam vec pisao kada je krenula rasprava na temu - za sada ogranicavanje pristupa zasnovano na broju postova nece biti uzeto u razmatranje.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 4:52 pm

Vezano za 'paznju' koju 'poklanjamo' novim clanovima - imate li uopste predstavu koliko je nedeljno ovakvih postova? Covek je dosao, niti je pocitao pravila foruma, niti je pregledao forum da vidi gde treba postovati ovo, vec prvo na sta je naisao - bup!
I sad treba trositi vreme i zivce xyz puta nedeljno da se lepo objasni da prvo treba da procita pravila foruma, pa zasto ne moze oglas kao prvi post, pa gde se objavljuju oglasi, pa...
Slika
derg38
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm ,16v
Alfa Romeo 147 1.9 jtdm,16 v,Collezione,limited?
Lokacija: Zemun
Lokacija: Born in RSK doin' time in Zemun
Postovi: 234
Pridružio se: Uto Okt 08, 2013 2:46 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 5:15 pm

derg38 je napisao:
Ipak kad se da clanirana posto ne znam kako
funkcionise trenutno klub,iako to nisu neke
pare,mislim da bi svakog clana interesovalo
koliko je uplaceno za tu godinu i kako su tacno
utrosene.
Specifikacija.
Verovatno ima tako neki godisnji izvestaj.
Nadam se da ces se sloziti da to imaju pravo
traziti samo clanovi.


................

Ako procitas ponovo moj post mislim da je jasno da mislim da clanovi treba da znaju kako se trose sredstva.Rekao sam kad se da za clanstvo,znaci kad se plati xlanarina.


Sto se tice odvojenosti kluba i foruma nisam mislio na potpunu odvojenost, nego da clanstvo i prava na forumu ne treba da su uslovljena clanstvom u klubu,valjda je dovoljno sto ima ta member area sa ne znam cim.

Kad se uclanim saznacu.
Korisnikov avatar
Darkoni
Garaža: Alfa Romeo 164 ts ex,
Alfa Romeo 166 busso
Lokacija: Rio de Borca
Lokacija: Rio de Borca ;-)
Postovi: 1582
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 7:10 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 6:12 pm

Tu sam, pratim, imam svasta da kazem ali opet zao mi je da se neko nadje prozvanim, opet sto bi se ja hvalio necim i hvalio nekog drugog za nesto sto je uradio za klub jer i on i ja vozimo brend koji nas spaja... Clan sam jer sam osetio da je to normalno da bi se nesto desilo i van tastature...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 6:19 pm

Nigy napisao:
Da si citao ono sto sam napisao, procitao bi da opstanak foruma nije u skripcu, vec da se taj novac trosi, izmedju ostalog, i na odrzavanje foruma i sajta. Naravno, mogao bi da se odrzi i iz nekog drugog izvora, ali bi se onda postavilo pitanje cemu sluzi klub, ciji je ovo i forum, koji nema ni jednog clana...

pa dobro nisam mislio bukvalno nego generalno pricam kad i ako bude zatrebalo da bi uvek moglo da se uvede neko doniranje na mesecnom nivou
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 6:43 pm

Darkoni napisao:Tu sam, pratim, imam svasta da kazem ali opet zao mi je da se neko nadje prozvanim
a sto bi se pa neko nasao prozvanim i uvredjenim za neke stvari koje su stvar licnog misljenja, znaci ja mislim ovako a ti onako, to je ok, svako ima prava na svoj stav i misljenje.
pa do sad smo se xx puta kosili u misljenjima za mnoge stvari na forumu pa sta onda, treba da zamerimo jedni drugima sto nismo istomisljenici i sto nemamo isti ukus za neke stvari???
doslo je do toga da kad izneses svoje neko misljenje da te neki gledaju kao hejtera, kenjatora, budalu ili kako vec, to ne mogu da shvatim nikako ali nije ni bitno 100 ljudi 100 cudi.

cela prica je pocela od toga sto sam ja rekao da ne bih platio clanarinu kluba i onda se zaboga neko uvredio time a ne vidim uopste zasto??? :rolleyes:

jel ja imam prava na svoje misljenje, imam, takodje imam prava i da ga javno iznesem bez da uvredim nekog licno (sto sam i ucinio) takodje imam i prava da ne platm tu clanarinu a da i pored toga komentarisem na forumu (posto se uz neplacanje clanarine pomenulo i koriscenje i odrzavanje foruma)
jel sam ja manji alfista ako nisam podrzao klub tom clanarinom i jel sam manje vredan covek zbog toga??? nisam naravno jer to nisu vrednosti po kojima se pokazuje alfista odnosno covek !!!
mozda sam ja 10x veci alfista od svih onih koji placaju clanarinu (figuratvno pricam) ali jednostavno imam neki svoj stav i razlog zasto ne placam i ne trebam biti osudjen zbog toga jer je sve stvar izbora.
mozda ja na neki drugi nacin mogu da pomognem i doprinesem celoj ovoj prici a da to ne bude materijalno.

stvarno ne razumem stavove nekih ljudi koje ovakve stvari vredjaju a niti je neko od njih konkretno ostecen, ugrozen, uvredjen, prozvan, itd. vec se uvredio mojim stavom prema nekim stvarima, glupost cista.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 7:00 pm

Tu sam i pratim!!!
Ne stigoh ove godine na vreme da uplatim clanarinu,prosto sam bio lenj!!
Nudio sam starim clanovima kad sam ih sretao, ali su me odbili jer su njihove funkcije zamenili drugi(nisu mladji).
Na kraju jednog dana i ja osvanuh sa ukinutim statusom ziv sam se pojeo, nigde nisam bio ovako dugo clan i sa malim clanskim brojem.

Dok sam se ja smisljao kako da uplatim clanarinu(kod mene u kuci zena dobije moju zaradi i placa sve racune pa postu i banku vidjam samo iz auta).

Neko od ovih baraba(sam ce se prepoznati) je insistirao da mi se obnovi status zarad kaze nekih zasluga oko kluba.

Cim pre cu uplatiti i tu zaostalu zajedno sa narednom clanarinom, i bas me briga gde se trose pare koje placam.

Nisam se uclanio ni prvi put da bi imao neke privilegije, nego mi se jednostavno svidela ideja postojanja ARCS.

A da me neko ne shvati pogresno,nemam ja nesto para da se rasipam sve sto imam zaradim preko svojih ledja i to veoma tesko.
Jos uvek zivim kao podstanar, vozim auto star 16 godina, volim ja njega ali bih rado vozio i nesto novije spavao u svom stanu ali jednostavno zivot nije med i mleko.

Poenta ovoga sto napisah ako me hocete poslusati je sledeca:

Mlacenje prazne slame preko foruma samo ce povecati jaz medju nama, ne moze se niko ubediti da plati clanarinu ako on to sam ne vidi kao potrebu.
Ako ko ima visak vremena,para,volje slobodno neka proba nesto da organizuje za promociju kluba. Ja sam kao i uvek do sada tu da pomognem koliko mi vreme,obaveze dozvole uvek me mozete pozvati bez ustezanja!!!


Pozdrav svima
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 7:04 pm

OMP napisao:pa dobro nisam mislio bukvalno nego generalno pricam kad i ako bude zatrebalo da bi uvek moglo da se uvede neko doniranje na mesecnom nivou
Ako bude doslo do toga da bude ugrozen opstanak foruma, mozda cemo pribeci tome da zatrazimo donacije.
OMP napisao:stvarno ne razumem stavove nekih ljudi koje ovakve stvari vredjaju a niti je neko od njih konkretno ostecen, ugrozen, uvredjen, prozvan, itd. vec se uvredio mojim stavom prema nekim stvarima, glupost cista.
Razumevanje suproptnog misljenja nikad nije lako pa ce uvek u nekoj meri izazivati i reakciju. Kao sto si i rekao 100 ljudi, toliko i cudi, a dodao bih i savremenu varijantu - dva srbina, tri politicke partije. Ono sto je mozda i naj bitnije je da sve to ostane iznad nivoa ulicnih razmena argumenata.
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 7:30 pm

Koji tekstovi, koje price, ovo sve je iz supljeg u prazno. Ko hoce neka uplati, ko nece ne mora!
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 8:18 pm

@Nigy Zahvaticu samo tacku 2, gde sam napomenuo sta bi se moglo uraditi. Ucestvovao sam i sam u ovim organizacijama, moj datum je prihvacen kada ce biti prvi rostilj, mada je to trenutno apsolutno nebitno. Pricao sam o novim clanovima i kako ih namamiti u klub i koja je ideja da se poveca broj clanova. Ovo nema veze za kostunjak, jaretom itd, vec sa animiranjem novih clanova, pa i starih, neka svi ucestvuju u takmicenju najlepseg automobila i neka klub da clanstvo vlasniku, koje ce mozda i obnoviti naredne godine i eto nesto novaca, ne moze se u roku od par meseci promeniti situacija. O ovome sam pricao i to bi se moralo promeniti.

Naravno da ovo nije komercijalni forum gde ce se odrzavati neki kvizovi i davati nagrade zarad profita i uslovljavati clanove foruma. Potrebno je povecati sredstva za odrzavanje skupova i ostalih manifestacija koje su u okviru kluba, mora se od nule krenuti.

@ Sale i ostali Nije problem u 100 i nesto dinara mesecno, stav ko hoce neka plati ko nece ne mora. To mozemo mi, stariji clanovi reci tako, zato sto se vec i poznajemo.

Akcenat stavljam iskljucivo na pridosle snage, zato je i situacija takva kakva jeste, dolazi do osipanja clanova, slabo se brine o novim clanovima. Imate i konkretan primer na domacoj politickoj sceni i u kom smeru se krece ta grupacija, alfista ima, clanova, jednostavno, nema.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Članstvo u klubu i forum

Ned Feb 09, 2014 8:26 pm

Upravo tako, mnogo priče ni oko čega.
Bio godinu dana admin, posvetio gomilu svog vremena forumu, unapredio rad istog znatno (nije da se hvalim, zaista je tako) i u jednom trenutku shvatio da provodim na forumu 6-7 sati dnevno umesto da se bar deo tog vremena posvetim svom detetu. Osim toga moje vrlo ograničeno programersko znanje je dovelo do toga da ne mogu da ispunim mnoge opravdane zahteve članova foruma pa iz ta dva razloga dadoh ostavku na sve administratorske i moderatorske funkcije. Za tih godinu dana angažmana sam dobio jedan par okvira za tablice zahvaljujući Nigy-ju i to je to. Nije mi žao, naprotiv neizmerno mi je drago da sam nečim doprineo radu kluba i povrh svega opet sam uplatio članarinu i uplaćivaću je uvek.
Ko ne želi i ne kapira poentu ne mora da plaća i kraj priče. Zaključajte ovu temu da se više ne palamudi bezveze i ne dovode ljudi u sukob bezveze.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”