Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti

Forum bi trebalo proširiti novim mogućnostima:

Tapatalk sistem za pristup sa smartphonea
27
31%
Uprošćeni smanjeni template za prikaz na mobilnom telefonu
30
34%
Promeniti aktuelni vizuelni stil (template)
24
27%
Nešto drugo (napisati u poruci šta konkretno)
7
8%
 
Ukupno glasova: 88
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 8:41 pm

slazem se, sve to moze i preko fejsa da se odradi
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:23 pm

Fb,nikako,forum bi bio zaboravljen
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:24 pm

Mislim da bi bilo korisno ( no i nema neke koristi od toga, osim za instant druzenje ). Chat bi mogao da se realizuje u hederu iste dimenzije. Mogao bi da sluzi, ne za resavanje problema nego kao smernica na tu i tu "temu, sadrzaj, itd." i to brzinski. Ima dosta ljudi koji pitaju a sta ovo a gde ono, iskreno smatram da je to ok (sto pitaju ), jer ljudi ne znaju ili se ne snalaze, a opet nekad moze i dosta da se ceka na odgovor. Ovako bi se ljudi vise zadrzavali na forumu i tako bi odma mogli da se medjusobno pomazu. Za sta sluzi forum ako ne za to? Da se pomogne, pohvali, prezentuje, podeli, proda, pokloni itd itd... Nije resenje da se kaze ma to ima i na FB. Forum i FB su dve razlicite stvari. Forum da bi opstao mora da bude primaran, a FB i ostale komunikacione mreze da ga prate ili da ih nema uopste..
p.s. kada bi usli kod svakoga u temu, naci cete kod svakog drugog ako ne i kod svakog da trazi pomoc ili isto potanje "A gde imam da kupim Selenia 20K origigi :)" e tu mislim da bi cet zaista pomogao... Ako je problem da se menja sve, iako postoji prica za to, ja se nudim da pomognem bilo kako. Nekad sam se igrao httpom, znam u PSu, aftereff itd, pa razmatrajte. Osvezenje ne bi bilo lose ;) Pozzz
Poslednja izmena od Ogi u Ned Jan 10, 2016 9:26 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:24 pm

Slazem se ZEX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:39 pm

Koliko bi ista osoba cekala dok je neko uputi na odredjenu temu? Da li bi neki novajlija prekidao tu "konfuznu" konverzaciju izmedju nas par koji bi se uglavnom zezali tu (i bilo mu sve nejasno)? Opet, rusi se koncepcija foruma i licno nisam za takve akrobacije. Kome je do chata, ima raznih servisa pa moze otvoriti i posebnu sobu.

I stav koristi pretragu, search itd se mora zaboraviti, posebno zato sto nije najbolje optimizovan. To sam predlagao clanovima pre izvesnog vremena u cilju stvaranja toplije atmosfere na forumu.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:50 pm

Neki poznavalac ce odgovoriti u i temi koja je vec sedamnaesti put postavljena i bavi se recimo priskom u gumama dok ce neko iz administracije korisniku predloziti da potrazi vec postojece teme o problemu. Najprostije moguce jer svako ima svoj "posao" tj nacin na koji pomaze forumu tj korisnicima istog. Chat postoji, koristili smo preko mibbit-a i sve zavisi ko je online, kasnije se to sve prebacilo na viber gde kako vidim zivi i dalje...

U vezi aplikacije: Raspitao sam se i nije bas izvodljivo jer je u pitanju baza koja je na serveru koja je u osnovi phpbb a aplikacija ima svoju osnovu tako da je to trenutno nemoguce odraditi.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:51 pm

Ta konfuzna spika bi za tog pojedinca trajala nedelju dana. Dok se i on ne "aklimatizuje" tj ukljuci u tu zezanciju :). Naravno ovo je samo predlog, mozemo da razmatramo.
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:52 pm

Jasno :) pozdravljam.
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:54 pm

zexmaster gt napisao:Fb,nikako,forum bi bio zaboravljen
pa ko voli chat ide na fb
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 9:56 pm

U stvari nije nemoguce samo ne bi bilo ovo sto imamo sada vec totalno sve novo iz pocetka gde bi ljude uslovljavali da koriste pametne telefone i tablete (ne medicinu) a to je opet nepravda prema onima koji forum posecuju sa racunara.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:00 pm

Crni napisao:
I stav koristi pretragu, search itd se mora zaboraviti, posebno zato sto nije najbolje optimizovan. To sam predlagao clanovima pre izvesnog vremena u cilju stvaranja toplije atmosfere na forumu.
upravo tako, automatski kad novom korisniku kazes da pretrazi forum taj dize ruke od istog, novi korisnik ili je vec koristio search pa nije nasao odgovor (sto je cest slucaj) pa je zbog toga otvorio temu ili nema uopste nameru da se zeza sa tim vec trazi direktan odgovor koji ako ne dobije nece se ni zamarati vise vec otici dalje.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:03 pm

Sve je to previše komplikovano. Ja bi za početak voleo da se ako je moguće ponovo u pretragui integriše google ili neki drugi napredni pretraživač (ranije je postojao). Jeste da može sve to peške da se odradi preko google sajta ali za nove posetioce je to možda komplikovano.

Ovaj pretraživač u okviru foruma je malo naporan, čak i sam ne mogu da nađem neke teme sem ako se ne setim tačnog redosleda reči u nekoj rečenici koja je napisana u toj temi.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:07 pm

OMP, ima korisnika koji za svako pitanje otvaraju novu temu, kojima smo objasnjavali, pokazivali, opominjali ali ne vredi... Kao sto neki ljudi i dalje koriste funkciju "citiraj" umesto "odgovori". Tesko ces nauciti nekoga da kada otvori forum klikne na "Pogledaj nove postove" umesto da ide na index pa da otvara podforume itd itd... Da ti ne skiciram sada...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:14 pm

E, slazem se za ovo sa novim clanovima. Kad se obrati za pomoc odmah sledi prekoravanje idi se predstavi i slicno. Sve me je blam zbog toga. Ko ima problem njemu je najvaznije da ga resi, pa onda logicno ako ima interesovanja i da se predstavi i da dalje ucestvuje u klubu. Ne treba ga primoravati. Pa i da se ne pojavi vise nikad i to je uredu.
Slika
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:17 pm

Ja gledam vec neko vreme da pojedinci insistiraju za to predstavljanje ali ako im skrenem paznju bicu policajac iako bi uradio stvar koja je sasvim na mestu... Teske muke...
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:23 pm

Za takve stvari vec postoje svetske aplikacije
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 10:29 pm

Naravno da ces da budes policajac :D opste je poznato da kad uradis nesto dobro to kratko traje a lose se pripisuje za ceo zivot :P. Ako im odgovore koristi "pretragu" bilo je tih tema oho ho mogu lepo i da upute coveka gde treba i sta treba. A ne paf paf i covek pada u agoniju jer ne moze da nadje teme jer se ne snalazi. Opet kazem drage kolege, dao sam predlog, ne insistiram na njemu. Svakako hvala na odgovorima i druzenju :)
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Ned Jan 10, 2016 11:37 pm

Promenice se stvari nekad valjda,bice vise novca,sponzora,realizovanih ideja,valjda ce biti i clanova...
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
giska
Garaža: Alfa Romeo 33 Boxer 16v. QV
Alfa Romeo 146.1.4 T.S.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 342
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 3:33 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pon Jan 25, 2016 7:10 pm

Mene zanima opcija "View new posts"
Zbog čega mogu da vidim samo par tema a ne par stranica?
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pon Jan 25, 2016 7:11 pm

Pa cesto si na forumu hahaha
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pon Jan 25, 2016 10:42 pm

Probaj link pored "pogledaj neprocitane postove" tj search.php?search_id=unreadposts
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
giska
Garaža: Alfa Romeo 33 Boxer 16v. QV
Alfa Romeo 146.1.4 T.S.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 342
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 3:33 pm

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Pon Jan 25, 2016 11:38 pm

Da al to su dve odvojene pretrage i ne dobijaju se isti rezultati.
I zbog čega imamo ove dve pretrage "View active topics" i "View new posts"
U čemu je razlika?
Možda bi bilo mnogo bolje kada bi to sve bilo u jednoj pretrazi i da bude na više strana (poslednjih 3-6 meseci unazad).
Ovako nemogu da nađem temu koja je bila aktivna pre možda 20-30 dana i moram da se setim tačnih reči da bi je našao (koristeći opciju "search")
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Uto Jan 26, 2016 12:12 am

spajanje searchova nije moguće zbog samog php-a. view new posts se odnosi na teme u kojima je pisano od tvoje poslednje posete forumu. view active topics su teme koje su aktivne , tj. u kojima je pisano u poslednjih 7,14,21,28 dana, što možeš da podesiš. postoji problem samo u delu gde sa aktivnim temama ne uključuje sve aktivne teme već neke ne stavlja tu iako je u njima pisano.
Korisnikov avatar
giska
Garaža: Alfa Romeo 33 Boxer 16v. QV
Alfa Romeo 146.1.4 T.S.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 342
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 3:33 pm

Re:

Uto Jan 26, 2016 12:25 am

TheWickerMan napisao:postoji problem samo u delu gde sa aktivnim temama ne uključuje sve aktivne teme već neke ne stavlja tu iako je u njima pisano.
Da na to sam najviše i mislio i te teme se vide u "view new posts" npr.
Nisam znao da može da se podesi da se vide aktivne teme godinu dana unazad. :gr8:
Hvala na objašnjenju.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Predlozi zarad poboljsanja funkcionalnosti foruma

Sub Apr 02, 2016 11:57 pm

Ne znam dal je vec bila ova ideja, ali je nesto palo na pamet.

Dosta ljudi ovde dolazi kada ima problem sa Alfom ili kada hoce da kupi Alfu.
Moj predlog je da se napravi kao neka smernica, za svaki model sta laik sve treba gledati i na koji nacin kako bi otkrio potencionalni les od auta. Naravno uvek se predlaze da se auto tera kod majstora i to je to, ali dosta njih bije i po 200km da vidi jedan auto pa ne moze da vodi majstora sa sobom ili posto ne zna grad i pouzdane majstore da otera auto kod njih. Takodje neki i ne dozvoljavaju da se auto vozi, ili isti nije registrovan.

Tako da bi mogli nekolicina iskusnih sa razlicitim modelima da daje savete sta i kako i onda neko to da sastavi u celinu, za svaki model posebno i da to bude "prva pomoc" pri kupovini Alfinih polovnjaka.

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”