Ti volan

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Ti volan

Uto Jul 25, 2017 6:15 am

Naime, pošto planiram da osvježim kožu na volanu (nije da je nešto pohabana, nego ovih dana prosto radim sve i svašta na automobilu), palo mi je na pamet da to uradim i sa kožom mjenjača i ručne kočnice. Pa onda rekoh što da ne odradim i crveni opšav... a kako to već ide, palo mi je na pamet da izmjenim volan, odnosno da izmjenim profil sopstvenog volana po uzoru na Ti sa karakterističnim ulegnućima i sl.

Međutim, pošto nemam model, odnosno referentni volan sa kojeg bih uzeo potrebne mjere, da li neko od kolega ko već ima Ti volan može da premjeri ključna, da ne kažem kritična mjesta na volanu, kao i debljinu samog volana (pošto mi se čini da je nešto deblji od standardnog, možda griješim), i da to postavi negdje na ovoj temi?

Slika Slika

Hvala unaprijed svima :)
Korisnikov avatar
Stromboli
Garaža: Giulia 952 QV
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 997
Pridružio se: Uto Jul 30, 2013 10:06 am

Re: Ti volan

Uto Jul 25, 2017 5:13 pm

Najbolje bi ti bilo naci polovan Ti volan i onda ga presvuci novom kozom. Ima tu dosta kriticnih mesta za merenje i ne verujem da se standardni volan moze na zadovoljavajuci nacin preobliciti u Ti. Ti je isprofilisan kako napred tako i sa zadnje strane, na primer izbocine i ulegnuca na 3 i 9H sa zadnje strane itd. Mozda ne bi bilo lose da kontaktiras danko0013. On poznaje dobrog majstora koji pravi custom volane :wave:
`...owning an Alfa is a portal...´ - dovoljno receno.
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ti volan

Uto Jul 25, 2017 6:49 pm

Slazem se sa Strombolijem.

Ja mogu da ti dam dimenzije i islikam iz svih uglova koje zelis, ali bez nekog kalupa ne verujem da nesto moze da se uradi, a cak i tad mislim da ne moze original da se uradi..
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: Ti volan

Uto Jul 25, 2017 7:34 pm

Ručno rađen volan izađe preko 250 evra, a za te pare možeš da nađeš polovan TI i kožiraš ga iznova bez problema
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Ti volan

Uto Jul 25, 2017 11:34 pm

250e kosta od prilike da se bilo koji volan modifikuje. Kod nas to radi MR performance. Takodje ga i kozira novom kozom.
Ima ga na FB i covek je Alfista.
https://www.facebook.com/mrperformance.rs/



Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 1:25 am

Bio sam kod Miloša u radionici i prevrtao te volane po rukama, jako lepo izgledaju
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 6:27 am

Hvala svima na pomoći :)
Sada znam više nego juče kad sam postavio pitanje, pa ću u skladu sa time i da postupam :D
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 10:58 am

Marko Golovic, radi modifikacije i ne izadje volan 250 ni da ga stavis u krokodilsku kozu :D

Ovo je radio drugaru za 147.
Slika
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Sre Jul 26, 2017 11:11 am

Koliko je koštao konkretno taj volan sa slike?
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:31 am

i ja bi radio na 156ci volan, ako moze neki kontakt marka da se posavetujem 250e je po meni previse dati za volan...
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:37 am

Koliko sam video na fejsu Marko radi male modifikacije na volanu, dok Milos sece pa dodaje, polira gravira itd. Verovatno i on ima neke low budget verzije. Treba pitati.

Ja sam Marka pitao za volane i oko 130e kosta samo modifikacija, bez koziranja. Dodajte na to i koziranje od 50-60e.

E da mislim da Milos u svoju cenu uracunava i nove dugmice za mf volan.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:43 am

Prvobitno sam kontaktirao Storelija, kao referencu za kvalitetnu autotapetariju. On mi je upravo i preporučio Golovića.

Kada mi je Sova presvlačio volan na 156 (ne Ti, ali onaj sa više vrsta kože, uključujući i rupičastu), sa sve ručicom mjenjača, mislim da me nije izašao preko 100 evra, možda jedno 80-90, ako se dobro sjećam. Ipak je prošlo barem 3 godine od tada. Stoga mi je zazvučalo malo pretjerano da je presvlačenje i modifikacija samo volana 250 evra, pri čemu se originalni Ti volan može naći za manje od 300.

Sada vidim da je kod momaka iz MR Performance-a cijena u tom rangu, 250-350 evra. Ne bavim se time pa ne mogu da kažem da li je tolika cifra opravdana ili ne, vjerovatno momci stvarno puno vremena potroše na jednom volanu. Prosto je meni cifra od 700KM za volan malo previše.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:49 am

To su sve cunirani volani i nemaju veze sa originalom.
Da je neko sposoban ovde da izradi potpuno identican volan originalnom TI volanu,budite sigurni da bi ih bilo u prodaji,a ne da su pohabani Ti volani od 150eur pa na vise.
Imao sam licno kopiju i gledao sam reparirane TI volane i na svakom se vidi da su fake,koza nije identicna,deblji su,konture su ili ostrije ili dosta tuplje,ali generalno se na svakom vidi da nije autentican.

Sto se tice tih "modifikovanih" volana,rade se tako sto "majstori" kupe na otpadu gomilu originalnih krs volana po 5eur komad ili cak za 20 volana daju dva presvucena kao kompenzaciju,odseku donji deo i nabace ravni dodatak,a zatim sve to istapaciraju kod Storelija ili nekog slicnog za 30eur sa popustom na kolicinu.E onda sve to zapakuju u fensi kutiju sa logom firme od 200din,napisu handmade,vezle babe sa Zlatibora,koza od muflona...itd i valjaju ih po 250-350eur.
Vrlo lepa zarada...

Inace trajnost novih dugmica za multi volan,je oko 2 meseca,kada pocne da se brise boja sa istih.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:54 am

Razumijem da je original - original i poštujem svačiju odluku da kupuje samo fabrikanu i najbolje, ali isto tako nemam ništa protiv da u svoj auto ugradim kvalitetno modifikovan i presvučen volan od kvalitetne kože, dok god cijena istog nije bezobrazno velika.

Na kraju krajeva, ne pričamo o "škrlj" felgama ili nekim drugim bitnijim dijelovima automobila gdje pri kupovini originala čovjek dobija kvalitet i pouzdanost prije svega, već o volanu.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 11:57 am

Tako je,o adekvatnoj ceni se i radi i ja sam imao modifikovane volane :gr8:
Sve vise ljudi provaljuje,da lepe pare mogu da se uzmu za te "modifikovane "volane i pored toga sto ce ih sve vise biti,morace i cena da im pada.
Doci ce trenutak,kada ce se prodavati na tezgi na Bubanj potoku,u svim zeljenim bojama.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
radovann
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo 156 sw 2002 1.9 jtd
ex Alfa Romeo gt blackline 2006 1.9 jtdm
exAlfa Romeo 156 mjet 2005
Lokacija: beograd
Lokacija: beograd
Postovi: 598
Pridružio se: Ned Dec 22, 2013 9:13 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 12:16 pm

Shanirani napisao:Koliko sam video na fejsu Marko radi male modifikacije na volanu, dok Milos sece pa dodaje, polira gravira itd. Verovatno i on ima neke low budget verzije. Treba pitati.

Ja sam Marka pitao za volane i oko 130e kosta samo modifikacija, bez koziranja. Dodajte na to i koziranje od 50-60e.

E da mislim da Milos u svoju cenu uracunava i nove dugmice za mf volan.
Marko je u pocetku pravio volane za Milosa, od skoro je milos poceo sam da radi, ja kada sam pitao marka trazio mi je 60e + presvlacenje

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 12:25 pm

G0XY napisao: Doci ce trenutak,kada ce se prodavati na tezgi na Bubanj potoku,u svim zeljenim bojama.
Tu već preteruješ i bacaš u upitnu senku sve ostalo što si napisao :drink

MR kao cilj ima izradu za inostrano tržište ne domaće, svako kome cena smeta može zaobići što vlasnik MR-a i želi...
Umesto što ga prozivate i ljubomorišete trebate razmisliti i pohvaliti to što je čovek napravio kakav takav biznis i uspeo da napravi i proda proizvod u inostranstvo koliko god loš i ko zna kakav bio...

Koliko vredi njegov volan to je lično mišljenje, ja bih stavio još veću cenu nego što je on pa ko razume shvatiće... Niko ne ume da napravi proizvod a svako cenu da odredi
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 12:56 pm

Svako za svoj proizvod,moze da stavi cenu koju zeli,a cinjenica da se pojavljuju i drugi proizvodjaci tih volana,govori da ce cena poceti da pada ;)
Sto se tice kvaliteta nekih MR proizvoda,evo teme sa iskustvom
viewtopic.php?t=62221

Sto se tice nabavne cene izrade tih volana,ne vidim u cemu je problem da to malo demistifikujemo,niko nikome ne brani da kupi sto mu se dopada.
Ono sto iritira je,da je karakteristika naseg biznisa brza zarada,marze koje su po nekoliko puta vece od nabavne cene proizvoda i nerealne cene.
U inostranstvu su ti volani iste cene kostanja kao kod nas,ali su tamo i ulazni troskovi visestruko veci:nabavna cena volana,presvlacenje,radnici moraju biti prijavljeni,vece su plate u proizvodnji,troskovi homologacije itd.
Uopste ne poznajem tog coveka koji drzi tu firmu,nemam nista protiv njega,ali poznajem cene nekih ulaznih komponenti za izradu volana,posto sam licno ljubitelj istih.
Nije lepo sto me tako kvalifikujes,niko ovde nema nista protiv tvog drugara,ovde samo iznosimo proste informacije o ceni i kvalitetu nekih proizvoda,sto je svacije legitimno pravo ;)
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 1:08 pm

Primera radi sta prodaju za koje novce preko:

http://www.ebay.ie/itm/NEW-Alfa-Romeo-1 ... Sw241YaHPe

Based in Romania

Mislim da složićeš se ukoliko pogledaš ebej konkurenciju MR totalno ubija sve izgledom, cenom i kvalitetom...
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 2:53 pm

Nevezano za volane, sa Milošem Orovićem sam veoma skoro imao prilično pozitivno iskustvo i ispao je maksimalno pošten. On ima cenu koju ima i to ljudi kupuju, još nisam čuo da se neko žali na njega kao prodavca ili kao zanatliju.

Sa druge strane, imam iskustvo iz prve ruke i sa Storellijem. Volan mi je uradio sasvim okej, daleko od spektakularnog, ali ni cena nije astronomska - 40 evra. ALI, Miloš Storelli toliko laže sa rokovima i zavlači da izgubiš volju da ikada dobiješ volan nazad. Da nisam bio bezobrazan i tražio da mi uradi preko reda, ne bih ga dobio nikada, ovako je to trajalo mesec dana. A sve to znam jer sam mu prošle godine u ovo vreme poslao ručicu menjača koju je radio oko mesec ipo dana. Kao znak izvinjenja spustio mi je cenu rada sa 2000 na 1500 dinara. Ništa od toga nije problem, da oba puta nije obećao da će posao završiti za tri dana. Svaki volan koji sam video kod MR-a izgleda bolje od mog kojeg je uradio Storelli.

I da, MR radi sve volane sam, i oblikuje i šije, što možeš videti kod njega u radionici...

Nemam nameru da branim nikoga, ali nije baš u redu komentarisati nešto o čemu ste obavešteni iz neke treće ruke...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 7:26 pm

Ovde niko nije rekao da su modifikovani volani nekvalitetni,vec da ce ih biti sve vise i da je licno meni,cena preterana u odnosu na ulazne troskove.
Ako nekoga zanima,kolika je tacna cena polovnog volana na otpadu,kolika je cena presvlacenja po volanu i cena modifikacije donjeg dela,dobice sve u evro.
O domacim proizvodjacima tih volana,stvarno ne bih trosio reci,jer ovo nije tema o pohvalama i kritikama prodavaca,vec raspravljamo o preradjenim volanima,realnim cenama istih u poredjenju sa originalnim.
Ne vidim sto nekome smeta,ako se kaze kolika je realna cena izrade necega.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 7:35 pm

Ovi rumunski volani izgledaju 10x bolje od svih ostalih ovde prikazanih.
Nisam imao prilike da sarađujem bilo sa kojim od naših radionica, ali da bi se ocenio kvalitet nekog proizvoda potrebno je iskustvo sa više proizvođača/pružaoca usluge, a pogotovo sa sličnim proizvodima renomiranih svetskih proizvođača.
Da ne bude da se napravi forumski hajp tako što će svako hvaliti onoga kome je dao novac, time više pravdajući svoju "investiciju", nego ocenjujući kvalitet.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 7:41 pm

Mislim da je kolega Sava,kupio jako lep nov TI volan za 159 u Madjarskoj,trebalo bi proveriti i tu opciju ;)
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Ti volan

Sre Jul 26, 2017 7:46 pm

Apropo Bobanovog komentara: ja sam prvi put radio presvlačenje volana kod Sove u BG i bio sam zadovoljan uz par zamjerki, poput nesavršenosti na poleđini volana gdje je koža preko rupa za šrafove ostavljena da visi, umjesto da je upasovana kao kod fabrike. Sem toga, na ručici mjenjača nisu imali mogućnost da ponovo utisnu pozicije brzina.

Nije savršeno, ali mi je djelovalo OK za tu cijenu.
Lično nemam problem da priznam kad sam se prevario, a bilo je toga. Sve je to škola, a time što podijelim iskustva sa drugima pomažem njima da lakše i pametnije donesu odluku.
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ti volan

Sre Jul 26, 2017 8:27 pm

Ko ima nekog u Budimpesti ili ide turisticki tamo, u samom gradu ima prodavnica novih i polovnih delova za vecinu Alfi, ima i dosta egzoticne opreme, ukljucujuci i nov original TI volan koji je kostao ~160€.

http://www.alfadepo.hu/

Kada sam kupovao moj, nije ih bilo jos na stanju, ali je rekao da ce ih dobijati.

I najbitnije od svega, covek prica Engleski.

Povratak na “Squadra Corse”