chip tuning

Sport, tjuning, uporedni testovi.
decky_147r
Garaža: Alfa Romeo 147 restajling
Lokacija: Zrenjanin
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Feb 17, 2016 11:08 pm

chip tuning

Sre Mar 02, 2016 11:23 pm

Pozdrav drugari! Verovatno je dosta vas odradilo chip tuning na svojoj masini,pa me interesuju utisci?! Sta,kako koliko... A,verovatno je o ovoj temi pisano vec i raspravljano, pa me u tom slucaju molim vas, uputite na tu diskusiju. Ja bih cipovao svoju 147 115ks
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: chip tuning

Sre Mar 02, 2016 11:28 pm

Imaš na naslovnoj strani foruma temu zagonetnog naslova "Squadra Corse - Sport, tjuning, uporedni testovi." :D

viewforum.php?f=29
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: chip tuning

Čet Mar 03, 2016 12:04 am

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... 01&t=61032
Ovo su sponzori kluba,u ovoj temi mozes da im poatavia pitanje koliko i sta,mada ce oni sutra ubaciti cene.na forumu je i jos jedan tuner,Mladenke...a tema o mapiranju ima raznih,kolega boban ti je vec ostavio link,citaj do mile volje :drink
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: chip tuning

Čet Mar 03, 2016 8:31 am

Dobro prelistaj teme,dobro se informiši ali iz brojnih iskustava bismo preporučili,da chip ne ide ako imaš bilo šta od transmisije i kvačila na vozilu,što je pri kraju svog radnog veka.
Dobro proveri i turbinu,mora da bude u perfektnom stanju,katalizator mora biti full funkcionalan bez naslaga.
Čipovanjem ćeš dobiti obilje snage i momenta koju ranije nisi imao,potrošnju sigurno nećeš smanjiti (ovo mi je omiljeno kada pročitam) i limiti mehaničkih sklopova će biti dostupniji nego ranije,tako da imaš i obavezu da mnogo više razmišljaš o svojoj i bezbednosti vozila.
Ja ću uvek čipovati koji god auto da budem imao ali svima koji to žele,bih obavezno preporučio da prouče dobre i loše strane ovog poduhvata,jer se uvek može desiti da posledice lošeg ili dobrog ali nepromišljenog chipa,budu finansijski velike.
A Man's Got to Know His Limitations...
decky_147r
Garaža: Alfa Romeo 147 restajling
Lokacija: Zrenjanin
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Feb 17, 2016 11:08 pm

Re: chip tuning

Pet Mar 04, 2016 6:21 pm

Hvala na informacijama i savetima! Pozabavicu se malo vise temom i procackati, pa ce pasti odluka
markon19
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Apr 23, 2017 12:22 pm

Re: chip tuning

Sre Jun 21, 2017 3:54 am

Pozdrav svim clanovima ovog foruma, ne bih zeleo da otvaram novu temu, vec cu u ovoj temi potraziti pomoc od vas, konkretno posedujem Alfu 147 1.9 JTD 115KS/85KW, auto sam kupio pre otprilike dva meseca, i na njemu je odradjen Chip-Tuning, koji je prethodni vlasnik odradio, medjutim ja nemam nikakve parametre odnosno podatke o tom Chip-u, dakle ja bih zeleo da vratim auto u fabricko stanje, jer meni Chip nije potreban, koliko znam samo je mapa ubacena druga, nisu izvrsene nikakve fizicke modifikacije na motoru.
Gde bih mogao da odradim tu uslugu vracanja na fabricku mapu, ako imate neku preporuku, i koliko otprilike to moze da me kosta? Pozeljno je u Beogradu, nisam siguran ali prethodni vlasnik mi je rekao da je Chip-Tuning odradjen u NovaSpeed-u, ali nemam nikakve dokaze za to.

Inace uskoro bih trebao da predstavim automobil na forumu, ali hocu prvo da ga dovedem u tip-top stanje. :) :arflag
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: chip tuning

Sre Jun 21, 2017 1:14 pm

kolege iz kluba se time bave pa mozes sa njima da proveris sta i kako

Pitattore i Mladenke su im nickovi, Pitattore je iz BG pa njega kontaktiraj ;)
markon19
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Apr 23, 2017 12:22 pm

Re: chip tuning

Čet Jun 22, 2017 6:41 pm

Zahvaljujem!

Povratak na “Squadra Corse”