Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
COYG
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 8V
Lokacija: No Problemo
Postovi: 611
Pridružio se: Sub Jun 25, 2016 4:57 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 8:18 am

To onda i nije bilo za remap. Ekologija tu, dizne u problemu, geometrija turbine zaprljana, i ko zna šta još...
''Brzina nikada nikog nije ubila, ali iznenadno stanje mirovanja jeste!''

Džeremi Klarkson
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2966
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 9:25 am

Ali bukvalno.... Zbog cega onda remap kolega kad ti je ustanovio 300 potencijalnih problema, i to sve ozbiljne stavke... tacno sto Boban rece, posle ne daj Boze crkne nesto, bice "pa lepo sam te upozorio"....
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 9:29 am

Možete da ga ne volite, čovek zna svoj posao. Nekoliko mojih auta je radio i auta mojih kolega sa posla i nikada niko nije imao problem niti zamerku. Svi su bili sa bg tablicama.
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 10:12 am

Niko nikada nije sporio znanje njegovo,iako je bilo gresaka,desava se iz onog ili ovog razloga..ljudi ga mrze jer je extremno los covek,anti kolegijalan,jedva ceka da pljune,sitna dusa,zajedljiv i najgore od svega,deli srbiju na gradove/ljude,autonomnas..a skoro sam i nacuo da je odbio musteriju sa arcs nalepnicom,nadam se da nije....prijatan dan :drink

Da napomenem da je to isti onaj covek koji je za chip tuning govorio da je magla i prevara..to su vam rani poceci dejana zimonjica kornjaca tuning-a iz doba kad je bio manje zajedljiv!
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2966
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 10:57 am

Ja nemam nista protiv coveka, cak ga i ne poznajem, ovde okrivljujem kolegu vlasnika, koji radi remap i nakon utvrdjenih milion mana, i umesto da resava mane, ili bar proba, on se odlucuje na remap

Dzabe zidas palatu, ako su ti temelji losi
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 11:39 am

Ni ja ne želim da stajem na bilo čiju stranu ili branim nekoga i sve što pišem je iz ličnog iskustva. Nisam stekao utisak da je tako loš kao što ga Zex opisa niti da ga ljudi mrze sem par koji posećuju ovaj forum/temu od kojih je nekolicina zapravo njegova konkurencija a deo su članstva ili su dobri prijatelji sa dugogošnjim članovima.

A mane su kolegi verovatno zato i predočene a ne da bi se "ogradio" o eventualnom kvaru jer je loš čovek itd...

:drink
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 11:49 am

Uvek neke prepirke,kada se pomenu čiperi hahaha
Uvek se jedni kunu u nekoga,a drugi ga mrze iz dna duše :D
Svi trebaju da znaju jednu stvar,a to je da bezbedno čipovanje NE POSTOJI i ko god traži neku garanciju pri čipovanju,najbolje da ne pipa ništa :).
Poseban fenomen su mi ljudi,koji čipuju neispravan auto... :roll:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 11:56 am

Pa ok nema niko 100% ispravan auto jbg, ali ako menjaš nešto ili radiš ok je da znaš šta te čeka ili šta nije sjajno kako bi obratio pažnju u daljem korišćenju.

p.s Nema prepirki svako iznosi svoje iskustvo.
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 1:17 pm

Znači odrađen chip tuning,ostavljen EGR i DPF,a auto čadi i pored tolike ekologije :D
Kako li bi tek čadio da nema EGR i DPF :D
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 1:27 pm

Moje iskustvo je bilo pozitivno za sada. Vrlo pozitivno ustvari. Najvise zbog toga sto se covek bas posvetio autu. Ja nisam dovoljno strucan da mogu da ocenim kakav je rad, ali bilo je ocigledno da mu je stalo da se posao uradi posteno, nije hteo da zbrza.

A i stvarno lepo ide auto. Opet, ne znam kako idu drugi cipovani auti, ali sad znatno bolje ubrzava. Preticem sa lakocom. Bas je uzivanje voziti auto :)
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2966
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 1:43 pm

ti se druze uopste ni ne trudis da citas sta ovi ljudi pisu ovde
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 3:25 pm

Meni je zanimljivo kako svi čiperi i "čiperi" imaju veliku potrebu da pljuju po konkurenciji.To je neki fenomen koji nisam video ni u jednoj branši...
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2966
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 3:30 pm

To ne vazi samo u ovoj bransi, sto kaze moj cale, kad se dva doktora i dva mehanicara sloze, ja se besim na terazijama :D
dekirs
Garaža: ex Giulietta 2.0 150
Lokacija: Beograd
Postovi: 92
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 11:58 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 5:11 pm

Isto sam bio odusevljen kako ide auto, isto sam stajao 3 sata, pa sam malo sedeo, pa sam popio i sok dao parice i onda posle par meseci izbrojao 8k za slep, 320 za turbo i 80 za mali servis. Onda sam se malo raspitivao i citao, slusao sta drugi pricaju i shvatim da nisam jedini.
Hvali se sa slikama i postovima gde pise smoke=0 a ovamo pusta ljude sa upaljenim dpf-om, egr-om, losim diznama, turbom i sta sve ne da izadju iz servisa. Pa jel "Safe" da se cipuje il nije majku mu.
Plus, mogu da pricaju ljudi sta hoce, ali on nije znao da se gasi egr u 6 mapa na 1.6/2.0 kako je onda cipovao auto boga pitaj. Egr, koji je kolega ovde sa vaseg foruma ugasio za cirka 3 minuta...

Anegdota jedna:
Odem u Auto Kristinu da sredim trap, pricam sa Mikijem i dodjemo do cipovanja i covek mi isprica pricu. Otisli on i njegov kum, Miki sa A6 a kum sa E klasom kod Dejana da cipuju. Ostavi kum E klasu i kaze ne mora da leti, neka bude malo zivlji u nizim obrtajima i BEZ dima, kaze necu da imam dim uopste. On kaze dobro, bice za 3,4 sata. Dolaze oni, ovaj covek proba auto, kaze ono dimi ko parna lokomotiva.. Pita ga pa otkud dim, jel sam rekao bez, doslo je maltene do toga da hoce da se biju ljudi tamo. On covek kao da radi ovo honorarno pa kao jbg, umetnik je cipuje kako on hoce, a ne za 250e koliko je trazio za E klasu. Sledeca scena, minut posle tog incidenta, on staje kod dyna i navodi Mikija sa A6 da cipuju Audija... Kao da se nista nije desilo O.o

Meni je drago da su ljudi zadovoljni da ne dolaze u situaciju da bace pare, ali ja do sada sam cuo vise negativnih nego pozitivnih stvari.. Ne racunam pozitivne komentare na fejsu :D
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 5:12 pm

G0XY napisao:Znači odrađen chip tuning,ostavljen EGR i DPF,a auto čadi i pored tolike ekologije :D
Kako li bi tek čadio da nema EGR i DPF :D
Cadio bi kao kad ti Rale uradi mapu hahaha hahaha hahaha :lol: :lol: :lol:
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 5:33 pm

dekirs napisao:Isto sam bio odusevljen kako ide auto, isto sam stajao 3 sata, pa sam malo sedeo, pa sam popio i sok dao parice i onda posle par meseci izbrojao 8k za slep, 320 za turbo i 80 za mali servis. Onda sam se malo raspitivao i citao, slusao sta drugi pricaju i shvatim da nisam jedini.
Hvali se sa slikama i postovima gde pise smoke=0 a ovamo pusta ljude sa upaljenim dpf-om, egr-om, losim diznama, turbom i sta sve ne da izadju iz servisa. Pa jel "Safe" da se cipuje il nije majku mu.
Plus, mogu da pricaju ljudi sta hoce, ali on nije znao da se gasi egr u 6 mapa na 1.6/2.0 kako je onda cipovao auto boga pitaj. Egr, koji je kolega ovde sa vaseg foruma ugasio za cirka 3 minuta...

Anegdota jedna:
Odem u Auto Kristinu da sredim trap, pricam sa Mikijem i dodjemo do cipovanja i covek mi isprica pricu. Otisli on i njegov kum, Miki sa A6 a kum sa E klasom kod Dejana da cipuju. Ostavi kum E klasu i kaze ne mora da leti, neka bude malo zivlji u nizim obrtajima i BEZ dima, kaze necu da imam dim uopste. On kaze dobro, bice za 3,4 sata. Dolaze oni, ovaj covek proba auto, kaze ono dimi ko parna lokomotiva.. Pita ga pa otkud dim, jel sam rekao bez, doslo je maltene do toga da hoce da se biju ljudi tamo. On covek kao da radi ovo honorarno pa kao jbg, umetnik je cipuje kako on hoce, a ne za 250e koliko je trazio za E klasu. Sledeca scena, minut posle tog incidenta, on staje kod dyna i navodi Mikija sa A6 da cipuju Audija... Kao da se nista nije desilo O.o

Meni je drago da su ljudi zadovoljni da ne dolaze u situaciju da bace pare, ali ja do sada sam cuo vise negativnih nego pozitivnih stvari.. Ne racunam pozitivne komentare na fejsu :D
Znači kad se mapira onda je obavezno uklanjanje egr i dpf?
Ne vidim da po Evropi to tuneri zahtevaju da se uklanja.
Ok, imao si ružno iskustvo, razumem da si ozlojeđen, ali ne možeš da garantuješ da je njegova mapa kriva za to.
Ja sam njegovu mapu vozio 7 godina bez problema, auto je često vožen kao da je ukraden i nikad ništa.
Sve je to relativno i ne treba očekivati neka čuda za 100 evra a naročito ne treba očekivati garancije.
dekirs
Garaža: ex Giulietta 2.0 150
Lokacija: Beograd
Postovi: 92
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 11:58 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 5:47 pm

Ja koliko vidim svi to savetuju da se uradi, ne znam sta se cudis ?
Pa njegova mapa je kriva za to, jer je uzasno uradjena.
Mozda kada sam ja isao da radim chip 2016te on nije znao da cipuje 1.6/2.0. Nije mi cudno sto si vozio tu mapu dugo na JTDu bez problema, jer sam ja gledao sta je radio pre cipovanja i vecinom su bili JTD motori, Alfa/Fiat.. Kapiram da je usao u sablon sa njima i da je nasao optimalnu mapu za njih koja je sljakala.
Slazem se ne treba ocekivati cuda za 100e. Ali isto tako ne mozes uzeti 100e od nekoga i raditi sta hoces bez ikakve odgovornosti. Te pare su nekome pola plate nekome nije nista, ali 100e u Srbiji nije malo. To sto nesto kosta vise preko me ne zanima, mi zivimo u Srbiji.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 5:50 pm

A kako si posle par meseci skapirao da je njegova mapa užasno urađena i da ne zna da čipuje?
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 6:26 pm

Pisao je decko.. Pogledali log- zgrozili se..
@dekirs.. Isli Miki i njegov otac..ne kum.. I njih je ospratio sa pricom da se obrate nekome u Beogradu.. :D
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 6:56 pm

Ko je pogledao log?, neki drugi čiper koji se ne podsi sa njim ;).
Malopre smo ustanovili da su sujetni kao doktori verovatno jer jedni drugima otimaju hleb tako da to opet ne dokazuje da mu je mapa kriva. Od drugog čipera je onda dobio novu mapu vrv. ništa lošiju ili bolju od predhodne ali ima novi turbo koji naravno neće da rikne posle par meseci pa čovek misli prošla mapa je bila sranje. Ne mora da znači, nhf.

I u tim doktorskim sujetama a i u ovim stradaju jedino pacijenti.

U ostalom ako je isti čiper kao moj što je bio onda je sigurno sujeta jer je moju mapu navodno "neko već prčkao i pokušavao da ugasi dpf" što je apsolutna neistina i izgovor za koji imam pismeni dokaz ovlašćenog servisa i jednog od sponzora kluba koji ti mogu poslati privatno (da ne bih ispao loš čovek...).
:drink
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 7:05 pm

Predlazem zutu kartu za Saurianna ili ko vec pise sa naloga :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
dekirs
Garaža: ex Giulietta 2.0 150
Lokacija: Beograd
Postovi: 92
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 11:58 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 7:12 pm

@alonso, moguce da sam permutovao :D

Kacio sam log ovde 2 strane iza, ja sam laik za to pa opet ono sto vidim nije kako treba. Isto sam pisao da je na potapanju auto imao delay od 2 sekunde na remontovanom turbu.
Auto je vracen na fabriku tako da mi niko nije menjao mapu i ubedjivao me da je losa mapa, ljudi su mi pokazali logove, objasnili i to je to. Mapu je gledao i Poljak koji radi preko mape, rekao da to nije normalno sta je uradio.

Opet, ponavljam, niko nije cipovao auto posle zamene turba, samo je upucana fabricka mapa, sredjen egr i dpf, to je to.
Sto se tice tog slucaja, video sam na netu, odmah je okacio klip kako je nestrucno ugasio dpf neko pre toga, ne zalazim dal jeste ili nije, odmah je uzeo da pljuje po drugima itd.. A da sam na tvom mestu proverio bih kako je ugasen taj egr i dpf :)
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 7:12 pm

Ja sam Vuce, cemu taj predlog?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 7:18 pm

Nema žutih kartona dokle god se diskusija vodi u civilizovanom tonu, bez obzira na fanbojizam.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Mapiranje(chip tuning), turbo prerade, rezultati, saveti

Sre Nov 14, 2018 8:33 pm

Ne volim da optužujem neosnovano, a kako bih bio siguran i čiste savesti posle svega što se izdešavalo odlučio sam da odem i proverim tvrdnju da je razlog zašto neko ne zna ili ne može (po sopstvenom priznanju a ne tvrdnji zlog konkurenta) da isključi dpf na tct 2.0 taj što je neko mapu pre njega nestručno čačkao i pokušavao da iskluči dpf.
Sticajem okolnosti jedini ko je prilazio kompu u mom autu (neračunajući proveru pri kupovini) je ovlašćeni servis i distributer AK Kole. Odmah nakon nemilih događaja sam otišao tamo, ispričao šta se desilo i pitao zašto su mi prčkali po mapi i pokušavali da nestručno isključe dpf. Zatražena mi je saobraćajna nakon čega sam dobio izvod tj. radni nalog gde se može pročitati da je ovlašćen servis sa originalnim hardverom upisao poslednji sw koji je postojao za moj auto. O tome se može pročitati i u mojoj temi gde sam još tada naveo i oznake kampanje za tct i verziju novog sw.

Ako sam ja sam loš i zlonameran, dajte mi crveni ali neka mi bar neko objasni na osnovu čega je čiper (nit znam lično ko je niti imam nešto protiv čoveka niti je u ostalom bitnno ko je) mogao za originalan netaknuti sw da konstatuje da je nestručno pokušavano isključenje dpfa-a. Evo lepo i civilzovano i bez svađe ali sa argumentima.
Dalje ne moramo da idemo, kod Koleta može da se proveri sve što sam naveo. Nisam ovo ranije iznosio ali ako ja treba da dobijem karton jer pišem istinu onda jbg.

Povratak na “Squadra Corse”