Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Čet Jul 28, 2016 7:10 pm

parkira se auto na neke ploce, pa te ploce "tresu" po jedan tocak i testiraju...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Čet Jul 28, 2016 9:43 pm

To je treskalica, dyno sto ja mislim je ovo:
[video][/video]
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Pet Jul 29, 2016 1:54 am

Monroe je krs globalni ali je dobar dok je nov, dobar je serviserima zato sto imaju odlican rabat na njima zato ih i preporucuju :D
Inace Bilstein se pravi u Spaniji, Sachs i Optimal u Nemackoj, Reflex dolazi iz Poljske.

Stojim iza reci da je KYB za malu razliku u ceni tata u toj kategoriji :gr8:
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Pet Jul 29, 2016 8:53 am

Meni je fora sto u ovakvim pricama, svi znaju gde se koji pravi, svi su u nekim banana drzavama sem njegovog proizvodjaca koji je iz drzave poznate po strogoj kontroli kvaliteta...

Sachs se inace pravi i u Tunisu recimo, dok Monroe imas u Turskoj. Ipak totalno ne bitno za mene jer imam odlicna iskustva sa totalno ne poznatim markama na nasem trzistu koji poticu i iz Kine. Tako da je stvar do kontrole i kvaliteta a ne drzave.

Moja iskustva su ovakva:
Monroe, ako je noviji auto, velike sanse su da ce raditi ok, pretpostavljam da prave u nekoj fabrici sa strogom kontrolom, bore se za trziste itd... Sto je stariji auto, sansa je da bude nevidjeno djubre. Verovatno prave u nekoj znj fabrici, nije ih briga za trzista kao nasa gde se vecinom voze takvi modeli itd, jeftiniji modeli amortizera, nece niko da se buni, dobra reklama i pici... Nisam nasao ni jedan razlog da posumnjam da je neki kopija. Majstori u tome da podese amortizer tako da vozac oseti veliku razliku iako objektivno ne mozes izmeriti to. Najkrace trajanje, nedelju dana.

Sachs, imao sam iskustva samo sa modelima za starije aute, mozda furaju foru ko Monroe, nemam pojma, ali ono sto sam imao u ruci ne bih nazvao amortizerom... Ne bih vrata potpacio sa tim... Opet, nisam nasao ni jedan razlog da je kopija. Najkrace trajanje, 6 meseci.

Optimal, samo iskustva za starije modele auta, ne znam zasto ali nisu sposobni da napune amortizer do kraja sa uljem... Skoro u svakom fali ulja sto stvara luft u radu kad se izvuce skroz... Kad pogodis napunjen do kraja, radi odlicno za te pare. Nailazio sam na ocigledne kopije kao i fals jednom prilikom. Traje minimum 2 godine, nije se niko javio da je crkao.

LIP/QH, kod nas vaze za lose iako su jedni od boljih iz mog iskustva, opet imao sam iskustva samo za starije modele. Verovatno losem glasu ima uticaja to sto ima vise kopija nego originala. Iako je original nevidjeno lako prepoznati. Pise Made in EU, utisnuto na kucistu. Na kopijama iz mog dosadasnjeg iskustva iz nekog razloga to ne znaju da prekopiraju :D Traje preko 5 godina i jos niko se nije javio da ima probleme.

Bilstein, bilo za starije ili novije modele odlicni amortizeri. Ne mogu se porediti u nacinu rada sa svim iznad spomenutim, njihov nacin ventilisanja amortizera je klasa za sebe iznad drugih. Vozac retko kad dobije dojam da su nesto bas jako specijalni ali moze objektivno da se izmeri napredak. Jedini od proizvodjaca kod kojih sam ja tokom godina primetio da menjaju za jedan tip auta nacin funkcionisanja amortizera usvajajuci nove tehnologije. Iznenadili bi se ljudi kad bi saznali koliko su u proseku Bilstein amortizeri tvrdji od ostalih proizvodjaca iako prizaju slicnu udobnost. Na zalost kod nas su sanse 50:50 da naletite na kopiju koje su nekad nevidjeno ocigledne dok neke je stvarno tesko prepoznati, ako ne poredite kopiju i original u ruci, tesko ih razlikovati vizuelno. Traje kao i LIP.

Sa KYB na zalost nemam prakticno nikakva iskustva, jednom sam ih samo drzao u ruci, mada po osecaju rekao bih da furaju neku foru ko Monroe. Ali cisto subijektivno, ostali proizvodjaci su moja iskustva sa dyno.


Mada opet, sta ja znam, ostali imaju osecaj za filing hahaha
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Pet Jul 29, 2016 9:07 am

Meni se za sada Monreo Reflex ok pokazao sa ovim oprugama. Pitao sam ih mailom pre kupovine i dobio brz odgovor (naveo sam tačno koje oruge i auto):

"Dobio sam vase pitanje, koje ste postavili na Techline stranici (Tenneco Automotive techicka stranica).
Naime, zovem se xxxxxxx i predstavnik sam firme Tenneco Automotive (Monroe i Walker proizvodi) za podrucje Balkana ili ex-Yu.

Ukratko, odgovor na vase pitanje :

1) Mi ne preporucamo koristenje "skracenih" opruga ili bilo kojih drugih opruga, koje ne odgovaraju dizajnu OE proizvodjaca.
Nase Monroe opruge su napravljene na temelju specifikacija OE proizvodjaca.

2) -30 mm se nalazi jos uvijek u granicama dozvoljenim u mnogim zemljama i ako zelite koristiti te opruge, onda je sa tehnicke strane izbor za Monroe Reflex amortizere najbolja opcija.
Monore Reflex tehnologija, nije osjetljiva na poziciju glavnog ventila amortizera, pa se predpostavlja da ce amortizer ispravno radiiti.

Za nabavku samih Monroe Reflex amortizera ili nekh drugih proizvoda iz Monroe asortimana, slobodno se obratite G.xxxxxx (koji je na kopiji ovog maila).
xxxxx radi u firmi EuroAuto, koja je distributer Monroe i Walker proizvoda za trziste Srbije.

Pozdrav,
xxxxx
"
Korisnikov avatar
machella
Garaža: 156 3.0 V6
159 SW 2.4 Q-Tronic
Lokacija: Požarevac
Postovi: 757
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 3:38 pm

Re: Amortizeri, Opruge, Gume AR 156

Pet Jul 29, 2016 10:00 pm

@YUgisa ja pricam odakle uvozi dolaze ko ih gde pravi niko nece utvrditi :D

Elem da ne bude da palamudim ili pricam napamet, b2b jednog ozbiljnijeg dobavljaca

Slika

Povratak na “Squadra Corse”