Upgrade izduva...

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Upgrade izduva...

Pon Jan 18, 2010 9:18 pm

Meni se dopada ovaj sto sam postavio,rado bih ga vidio na mom :quadrifoglio ,ali ne znam kakvi su ti bataauspusi :grin: ,ako neko od kolega ima iskustvo s njima nek napise.Naravno za supersprint sve naj,naj,ali gdje ga naci?????????? :scratch:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
deja 91
Garaža: 145 1.6ts
Postovi: 69
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 7:26 pm

Re: Upgrade izduva...

Ned Maj 02, 2010 11:41 pm

meni je zanji i predzadnji lonac propao ne toliko po zvuku nego kad ih pogledas gotovi su da se raspadnu :) tako da ih skidam i radim neku kombinaciju koja mi se svidja. sta mislite o fabrickom auspuhu bmw-a 730 iz '89? ima komsa dace mi ga za dz...
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Upgrade izduva...

Uto Jun 08, 2010 11:29 am

Da se nadovezem na temu,da ne otvaram novu.Ima li ko iskustva sa promjenom grana na 2.0 16v ts-u?Prije neki dan smo Shumi,Marijan Cuore Sportivo i ja,nesto gledali,uglavnom vizuelno na 8v TS je mnogo sira izduvna grana nego na 16v.Ima li ko iskustava,misljenja...sve je dobrodoslo!! ;)
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Upgrade izduva...

Uto Jun 08, 2010 2:39 pm

Sirinu diktira najpre izduvni kanal, a osim sirine, duzina je takodje bitna... :D

Nemam nekog konkretnog iskustva, ali koliko me secanje sluzi kod 8v je gusana..?
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Upgrade izduva...

Uto Jun 08, 2010 5:00 pm

koliko mene pamcenje sluzi kanal na 16v je ovalan, dok je na 8v okrugao... jeste premerili povrsine i uporedili?

p.s. sto vam je to bitno? pasujete granu od 16v?
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Upgrade izduva...

Uto Jun 08, 2010 10:42 pm

Kilson
Ne znam od kojeg je materijala,al smo onako uporedjivali,pa je meni odmah sinula ideja da to poboljsam ako moze.Mozda da mi naprave ovako nesto
Slika
sa kombinacijom zadnjeg lonca onog sto Vi pravite?
Santino
Nismo nista mjerili nego smo malo slikali Alfice i tako uz pricu,meni upadne u oko,ogromna razlika.Znam da su Alfine fabricke grane dobre,al ako bi moglo da se napravi nesto da bude bolje..sto da ne.Poceo sam da radim.. :grin:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Upgrade izduva...

Sre Jun 09, 2010 12:20 am

u sustini olaksaces prednji kraj sa cevnom granom (sigurno je tri puta laksa od gusane) + sto nije problematicna, odnosno ne puca kao kod 8v, a samo od precnika nisam siguran da ces ista osetiti...

ovako izgleda full trkacica :D
Slika
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Upgrade izduva...

Sre Jun 09, 2010 2:42 pm

Uuuu...extra fotka!! :thumbsup: :thumbsup:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
srdjan_p
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: ZR
Postovi: 190
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:15 pm

Re: Upgrade izduva...

Čet Jun 10, 2010 3:54 pm

Ta mi grana malo nije jasna tj izgleda kao neka custom grana za turbo... :blink:
Korisnikov avatar
Duke Nukem
Garaža: 159 2.4jtdm 2006 elegance
Lokacija: BG
Lokacija: Zemun
Postovi: 397
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 9:49 am

Re: Upgrade izduva...

Pet Avg 06, 2010 4:54 pm

Zna li neko gde moze da se kupi zadnji lonac za 147, ali neki malo bolji od fabrickog?

Dobio sam neki vrhunski, ali dugacak i naravno ne moze da se montira...
Slika
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: Upgrade izduva...

Uto Okt 19, 2010 9:49 am

Ja sam na prethodnom autu probao baš svašta. Nisam žalio ni para ni vremena. Od prohroma do alu-čelika, od 100% freeflow do čiste klasike...
Izvadio mu katalizator, menjao prečnik svih cevi i došao da zaključka da se najbolje pokazala fabrička postavka po pitanju broja i rasporeda lonaca, a jedinu izmenu uradiš na zadnjem loncu.
Ovde bih naglasio da, ako je ikako moguće, tj ako su zdravi, NIKAKO NE VADITI KATALIZATOR-e!

Sa željom da dobiješ malo dublji zvuk i eventualno malo bolji odziv na gas, neka ti neki od ovde već pomenutih "auspuhdžija" (da ne reklamiram) uradi kopiju tvog klasičnog-fabričkog lonca, ali sa unutrašnjim cevima za broj većeg prečnika nego kod tvog serijskog. I tu takođe ne treba preterivati! Do +5 mm, ako je preko 2000 ccm, a ispod toga ne bi trebalo prelaziti +3 mm! Ima tih tabela po internetu...

Na kraju, možda je najjednostavnije, ali i najskuplje, kupiti original serijski auspuh od za broj jačeg auta, modela koji ti voziš.
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Upgrade izduva...

Uto Okt 19, 2010 12:40 pm

Ja sam na prethodnom autu probao baš svašta. Nisam žalio ni para ni vremena. Od prohroma do alu-čelika, od 100% freeflow do čiste klasike...
Izvadio mu katalizator, menjao prečnik svih cevi i došao da zaključka da se najbolje pokazala fabrička postavka po pitanju broja i rasporeda lonaca, a jedinu izmenu uradiš na zadnjem loncu.
ima li nekih realnih podataka tu ili samo "seat of the pants" osecaj u voznji...

dyno chart... dB meter... uporedni snimak makar...?

sve sto nije dokumentovano... se nije dogodilo... tako kaze prvi zakom istrazivackog rada...
Korisnikov avatar
giska
Garaža: Alfa Romeo 33 Boxer 16v. QV
Alfa Romeo 146.1.4 T.S.
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 342
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 3:33 pm

Re: Izduv?

Uto Okt 19, 2010 12:54 pm

sentinel napisao:Koji izduv da stavim na 146-icu da ima dubok, mocan (muski) zvuk? :gitara Dajte neki savet, predlog :banghead:
Ja sam na mojoj 1.4 T.S. ostavio prednji lonac,srednji izbacio a zadnji zamenuo sa protočnim i ima dosta lep zvuk! U početku je malo rezak a posle sve dublji i lepši... 1.8 bi se čula još lepše!
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: Upgrade izduva...

Uto Okt 19, 2010 1:45 pm

JaMaL napisao:
Ja sam na prethodnom autu probao baš svašta. Nisam žalio ni para ni vremena. Od prohroma do alu-čelika, od 100% freeflow do čiste klasike...
Izvadio mu katalizator, menjao prečnik svih cevi i došao da zaključka da se najbolje pokazala fabrička postavka po pitanju broja i rasporeda lonaca, a jedinu izmenu uradiš na zadnjem loncu.
ima li nekih realnih podataka tu ili samo "seat of the pants" osecaj u voznji...

dyno chart... dB meter... uporedni snimak makar...?

sve sto nije dokumentovano... se nije dogodilo... tako kaze prvi zakom istrazivackog rada...
Nisam se pripremao za drag, niti ispit iz fizike. Davno sam ga položio pa me "istraživački rad" apsolutno ne interesuje. Nemam dyno chart i dB meter, jer mi nije bilo važno ništa od toga... Upravo tako, samo osećaj u vožnji, meni je to sasvim dovoljno...bar kada je Alfa u pitanju.
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Upgrade izduva...

Uto Okt 19, 2010 2:22 pm

Prilicno je nezahvalno davati savete u vezi zvuka izduva... to je previshe individualna stvar da bi se moglo opste preporucivati...

ima ljudi koji ne provaljuju da bude 5 zgrada kada pale auto i misle da im je aupuh tih...

ima onih koji to ni ne primecuju...

ima onih koji zive u zabludi da lonac moze da napravi bilo kakav zvuk i da motor i sistem paljenja/bregastih/ventila itd. nemaju veze sa tim... sto je naravno totalno pogresno jer upravo te stvari odredjuju zvuk koji izlazi kroz izduv... ma kako da modulisali loncima/rezonatorima/katalizatorima on ce uvek imati istu karakteristicnu notu...

uostalom dovoljno je golfova/jugica sa predimenzionisanim loncima po ulicama da ukapirate da to ne valja...

iskreno, svaka kucna radinost... ili mala privreda nikada nece imati dobre rezultate... mozda zadovoljavajuce ali nikako dobre niti odlicne...

prvenstveno zbog cinjenice da ce se uvek javiti rezonanca i brujanje u automobilu na odredjenim obrtajima zbog nedostatka R&D-a i testiranja...

poeta dobrog izduvnog sistema je da promeni zvuk, doda malo snage u vishim obrtajima i poboljsa sagorevanje smese i praznjenje cilindara...

a to se bez ozbiljnih proracuna i testiranja ne moze uraditi...

upravo zbog te cinjenice supersprint ili cSc komplet izduvi kostaju koliko kostaju... i ako ne vrede svake pare mozda... sek prohrom modela i dalje su 500x vredniji za pare koje kostaju od bilo kod poluproizvoda iz male privrede...

pouzdano, brzo, jefitno... mozete imati samo 2... izaberite pazljivo... xD
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Upgrade izduva...

Uto Nov 02, 2010 12:43 am

Sloba napisao:Ja sam na prethodnom autu probao baš svašta. Nisam žalio ni para ni vremena. Od prohroma do alu-čelika, od 100% freeflow do čiste klasike...
Izvadio mu katalizator, menjao prečnik svih cevi i došao da zaključka da se najbolje pokazala fabrička postavka po pitanju broja i rasporeda lonaca, a jedinu izmenu uradiš na zadnjem loncu.
Ovde bih naglasio da, ako je ikako moguće, tj ako su zdravi, NIKAKO NE VADITI KATALIZATOR-e!

Sa željom da dobiješ malo dublji zvuk i eventualno malo bolji odziv na gas, neka ti neki od ovde već pomenutih "auspuhdžija" (da ne reklamiram) uradi kopiju tvog klasičnog-fabričkog lonca, ali sa unutrašnjim cevima za broj većeg prečnika nego kod tvog serijskog. I tu takođe ne treba preterivati! Do +5 mm, ako je preko 2000 ccm, a ispod toga ne bi trebalo prelaziti +3 mm! Ima tih tabela po internetu...

Na kraju, možda je najjednostavnije, ali i najskuplje, kupiti original serijski auspuh od za broj jačeg auta, modela koji ti voziš.
Pozz :wave:
Citam ove postove i kapiram da se razumijes ok izduva.Ja imam 145 QV,auspuh je raspadu,sta mi preporucujes da odradim.?Kat.je gore,auto je presao 166 000km,4 god.se vozi na nase gorivo. :wave: :beerchug:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: Upgrade izduva...

Uto Nov 02, 2010 2:09 am

Da se razumem oko izduva, imao bih svoju fabriku ili bar auspuh servis... ;)

Sve što si citirao može se primeniti i na tvoj auto. Nađi šemu serijskog lon(a)ca za tvoj auto, angažuj nekog auspuhdžiju da ti odradi kopiju istog, ali sa cevima za 5 mm većeg prečnika i :drift

Ako hoćeš dugotrajno i kvalitetnije rešenje, uradi sve u prohromu, ili makar cevi... Lonce ne moraš jer ja sam, primera radi, menjao lonce svaki čas, cevi samo jednom, još dok se prethodni ni ne ogarave kako valja... :grin:

Možeš uraditi zadnji lonac i kao protočni, ako ti ne smeta dernjava..! To je još jednostavnije rešenje...

A najjednostavnije bi bilo da nadješ neki brendirani (klasika, neprotočni) lonac, ali za broj jači model tvog auta, ili neke druge Alfe koja ima jači motor, montiraj na svoj auto i uživaj.
:arflag
BMW is like a tampon, every pussy needs one...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Upgrade izduva...

Sub Nov 13, 2010 8:01 pm

Slika
Slika
Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Upgrade izduva...

Sub Dec 11, 2010 7:38 am

Alal vera - kao ovo radi? Ima li nekog benefita?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Upgrade izduva...

Sub Dec 11, 2010 9:11 am

Brooka kako je dobar.Kad je on vaj njegov mijenjao i prosirivao na turbo motor,onda mi sa atmo mozemo da radimo sta hocemo :)
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Upgrade izduva...

Sub Dec 11, 2010 1:45 pm

Teže je napraviti dobar izduv za atmo, nego za turbo. Za turbo - samo protok, a za atmo i malo nauke...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: Upgrade izduva...

Sub Dec 11, 2010 10:27 pm

dusan147 napisao:malo nauke...
malo :shock:
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Upgrade izduva...

Sub Dec 11, 2010 10:32 pm

Malo vise,a?? :gitara
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Upgrade izduva...

Ned Dec 12, 2010 5:38 am

U stvari samo kalkulator - koristiti sa oprezom i rezervom...
http://www.mez.co.uk/mezporting/exhaust_length.html
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Sloba
Garaža: Alfa Romeo 147 Distinctive Selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 65
Pridružio se: Uto Sep 07, 2010 8:53 pm

Re: Upgrade izduva...

Ned Dec 12, 2010 9:17 pm

...još kad bih znao baš sve tražene podatke za svoj auto, bilo bi dobro. :grin:
BMW is like a tampon, every pussy needs one...

Povratak na “Squadra Corse”