Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
srkigl
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V
Lokacija: Beograd
Postovi: 175
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 11:09 pm

Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Pet Avg 28, 2009 11:33 pm

Inace vozim alfu 147 JTD 115ks,pa bih pitao nekoga da li vredi kupiti K&N filter vazduha ili ne?Da li se dobije nesto na konjazi automobila a kakve su nuspojave?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:21 am

kao prvo da kazem da ne znam kako bi to bilo sa dizelima i ne znam cemu to, jer zvuk neces dobiti kao kod benzinca i sumnjam da ce biti lep :rolleyes: a sto se snage tice nemam pojma :rolleyes:
bilo je dosta raspravki na tu temu i koliko se ja secam nije se doslo do nekog pravog odgovora bar za mene, svako je vukao na svoju stranu, vise su to bila subjektivna misljenja ljudi tako da ce ti neko reci ok je stavi dok ce ti neki savetovati nikako ne stavljaj, sje*aces motor i sl. naravno koliko se secam svuda je bila rec o benzincima a za dizele ne znam ali ja licno ne bih ni razmisljao o tome kad je dizela najprostije cipovati i resio si stvar, a razilika u ceni ne verujem da bi bila nesto velika dok je u snazi itekako osetna ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
srkigl
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V
Lokacija: Beograd
Postovi: 175
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 11:09 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:29 am

Hvala na odgovoru,ovo sam postavio nekome ko ima K&N filter vec na automobilu a vozio ga je i bez njega pa da mi kaze njegov utisak i svima koji se dvoume.Citao sam dosao o tome i svi kazu da nema nikakvih nuspojava(strucnjaci).Pa ce neciji odgovor mozda i tebi pomoci da konacno stavis :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:33 am

ma ja se ne razmisljam uopste oko stavljanja tj dal ce nesto stetiti ili ne, moj motor je benzinac i stavio bih ga bez razmisljanja ali trenutno mi se ne daju pare za to jer ima precih stvari koje bih odradio na autu ;)
ali stvarno ne znam kako bi to izgledalo na dizelu i sta bi se dobilo, iskreno mislim da je besmisleno u odnosu na cip a koliko sam video na kn saitu uopste nemaju te filtere u ponudi za dizel alfe vec samo za benzince
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
srkigl
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V
Lokacija: Beograd
Postovi: 175
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 11:09 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:36 am

Cip svakako radim,ali eto i to da ubacim :)
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:37 am

Ima 2 misljenja...

1. sve je ok... prodali su milion mora da znaju sta rade... moj drugar ga vozi vec odavno sve je super...

2. "Mokri" filteri prljaju AFM, MAF... zbog toga on ranije odlazi i motor losije radi posle xxxx kilometara...

ko je u pravu... jbg... ja ih ne volim jer sam ga imao na kolima, skinuo, afm sensor je bio prljav i 20 minuta je curilo crnilo sa njega... da li je od filtera... ne znam... drugi auto... isti tip afm-a samo normalan filter 30x manje prljav... i drugacije boje prljavstina...
e sad tu ima milion stvari, polovna kola, ko zna sta je bilo sa svakim i ko je sta radio pre mene i kako vozio... ali ja sam se batalio uljnih filtera jer mi ima neke logike da sve sto je nauljeno mora pod odredjenim protokom vazduha da oslobodi nesto vlaznosti u vazduh i da ce se jedan deo toga naci na senzoru...

konje neces dobiti... zvuk minimalno ali zavisi od vrste kucista koje imas... mislim da je podatak bio 5ks na 350ks motoru na max obrtajima tako nesto... dakle beznacajno i moglo je biti do benzina pre... ali svi kazu drugacije...

realno se svodi na razmisli izracunaj pa vidi sta se tebi svidja...

najveci dobitak u zvuku i snazi ces svakako dobiti promenom celog usisa, tj. zamenom kucista sa pecurkom i sprovodjenjem hladnog vazduha do usisa, izolacijom od motornog prostora... fabrika je to napravila da bude tiho i ekonomicno... ima mesta poboljsanju uvek...
Korisnikov avatar
srkigl
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V
Lokacija: Beograd
Postovi: 175
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 11:09 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:41 am

Hvala na odgovoru,realno gledano ne dobije se nista.Cip i to je to,mislim da ce da tek onda da ide kao zmaj :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:42 am

od dizela imaju samo za kamionski program :D a za automobile samo klasicne panel filtere

potpuno se slazem sa JaMaL-om i zaboravio sam da dodam ovo za tzv. "cold air intake" sistem tj da je glupo samo staviti "pecurku" pod haubu i to je to, ako hoces neki(moguci) dobitak bilo cega onda treba uraditi ovo sa dotokom hladnog vazduha direktno do filtera i izolacijom istog od toplog vazduha, ja bez toga ne bih ni stavljao kn filter ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
srkigl
Garaža: Alfa Romeo 147 JTD 8V
Lokacija: Beograd
Postovi: 175
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 11:09 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 12:47 am

Ovo je neka prozivka na racun dizela? Hehehehehehe ne znam sto ih neki ljudi ne vole ali svak ima svoje misljenje :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 10:04 am

nije prozivka, naprotiv, ja gotivim ove nove dizele tipa tdi, cdti, jtd, cdi, itd. jer su stvarno po mnogo cemu bolji i eknomicniji od benzinaca i ne bih bezao od nekog dobrog dizela :thumbsup: ali mrzim one klasicne stare dizelajke :glare:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
nemkebg
Garaža: nekad Opel Astra Bertone 2.0 Turbo
sada Corsa 1.0 12v
Lokacija: Beograd, Zarkovo, Novi Sad, Detelinara
Postovi: 434
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 5:38 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 10:37 am

JaMaL napisao: konje neces dobiti... zvuk minimalno ali zavisi od vrste kucista koje imas... mislim da je podatak bio 5ks na 350ks motoru na max obrtajima tako nesto... dakle beznacajno i moglo je biti do benzina pre... ali svi kazu drugacije...

najveci dobitak u zvuku i snazi ces svakako dobiti promenom celog usisa, tj. zamenom kucista sa pecurkom i sprovodjenjem hladnog vazduha do usisa, izolacijom od motornog prostora...
potpisujem.... :)
Toyota je mozak
Aston Martin je lice
Kadilak je stomak
Alfa Romeo je srce i dusa...
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Avg 29, 2009 1:34 pm

Ja vozam neki filter bez odrzavanja oni novi nerdjajuci celik nema ulja tako da nema ni prljanja senzora .
Dobitak jedino zvuk od snage ne verujem ne deluje tako barem, veca potrosnja lozi te zvuk da stiskas gas :D
E da benzinci dobiju zvuk dizeli ne znam :scratch:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Uto Sep 01, 2009 6:57 am

Stavio sam prošle godine BMC-CDA na 147 1.9 JTD 8v (remap, FMIC, sportski izduv, izvađena oba katalizatora)... Sve što je rekao JaMaL je tačno, ali možeš da probaš...
Dole je i slika... Pre toga sam imao K&N Appolo zatvoreni intake sistem na benzincu Rover 25. Možda je autosugestija, ali činilo mi se da "lakše ulazi u obrtaje"...
Svakako da je BMC-CDA bolji od većine fabričkih filtera, ali je uljni i to je problem...
Slika
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Uto Sep 01, 2009 9:53 am

http://www.greencottonfilters.com.au/
http://www.green-filter.co.uk/

Vozi se takav na Alfi156 više od godinu dana...
Korisnikov avatar
steph
Contact:
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Husaberg FS650e
Yamaha WR426f
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 50
Pridružio se: Pet Maj 29, 2009 3:07 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Uto Sep 01, 2009 10:07 pm

Nije mi jasno zasto se svi uhvate za K&N...
Ovi likovi su odradili test: usisivac, microfilter i izmedju high-flow (performace) air filter. http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/
Njihov zakljucak je da je APEXi keva svih filtera jer ima odlican protok, najbolju filtraciju i ne koristi ulje ni druge lubrikante za filtraciju (nece biti stroke na MAF-u).

Filter daje super zvuk, stavljao sam na svoj auto (AR 156 2.0 TS) i vozio jedno popodne. Na TS motoru dobijes nesto kao da ispod haube ratuju neki mali ljudi :) Ne znam kako zvuci JTD...
Najvece cimanje je da se namontira kako treba:
Ukoliko ga stavis na parce plasticne cevi odmah pre MAF-a (a tu ga stavlja 90% ljudi) ne da neces dobiti konje, nego ces izgubiti nekoliko jer ce auto non-stop da vuce vreo vazduh sa hladnjaka i izduvne grane. Posle 5 minuta voznje metalna mrezica na filteru je toliko vruca da ne moze da se pipne rukom.
Ukoliko izbacis jos nekih 50ak evra mozes da savijes par aluminijumskih ili prohromskih cevi i da spustis filter nisko. Onda imas problem vode, tako da mozes ili kao na Typhoon kit-u da stavis 2 cevi sa gumenim spojnicama, pa da nosis krace parce u gepeku da promenis kad krene kisa (bez zezanja). Ili mozes da kupis specijalnu vrecicu koja se navuce preko filtera (oko 40e) koja ga stiti od vode kad pada kisa. Opet, kad navuces vrecicu gubis protok vazduha i zvuk i opet se vracas na isto.

Slazem se sa Jamal-om i OMP-om 100%:
Filter za vazduh ne moze da poveca snagu na vecini automobila, ali hladan vazduh moze. Ukoliko dovedes vazduh sa nekog boljeg mesta (od levog coska prednjeg branika) eto par konja :hello:

Ako je zvuk ono sto juris - kupi protocni lonac, to moze cak da kosta manje od filtera!
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sre Sep 02, 2009 4:30 pm

Ma u Srbiji se tako zovu svi protocni filteri ko god ima neki protocni nebitna marka zove ga k&n :rotfl:
Milion puta mi rekli dobar ti k&n filter a on nema veze sa K&N-om :banghead:
Inace imao sam pre ovoga hks mega Flow i sa njim se ne dobije toliko na zvuku ;)
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Čet Sep 03, 2009 12:25 am

tacno tako blade a i uglavnom vecina drugih marki nema kod nas na trzistu kao po evropi i svetu pa otud je k&n simbol "sportskih" filtera.
155ica je dusu dala za tu modifikaciju sa cold air intake-om, izbacis staro kuciste filtera i u "rupu" gde je ono bilo stavis pecurku gde je zasticena je od direktne toplote motra a do nje npr. rabrastim crevom dovedes hladan vazduh iz donjeg dela branika, jos bolja je ova fora da kupis filter sa "oklopom" kojim je jos bolje zasticen od toplog vazduha ;)

resavam se vec duze vreme za ovaj poduhvat ali sve mi iskrsnu neke bitnije stvari za odraditi na autu :glare:

Slika

Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Čet Sep 03, 2009 1:39 pm

Ja nisam zapeo za KN filter jer znam da na atmo motoru sem zvuka nema ništa drugo, ono sam naveo ka oprimer filtera koji se ne ulji pa može na sve tipove merača temperature vazduha...
Korisnikov avatar
147
Garaža: Alfa Romeo 147
Postovi: 86
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:05 am

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Čet Sep 10, 2009 3:05 am

Ja na svojoj 147ici, koja je doduse benzinac, imam ugradjen K&N filter uz neke dodatne cevi koje sam kupio da bih imitirao njihov typhoon kit vec neke pola godine. Da li sam dobio nesto ks, ne znam, ali ti mogu reci da auto lepse vuce i za nijansu bolje ide (po cajgeru sam ga pre vozio 190+ dok sam nakon ugradnje vozio tacno 200).
Naravno, pre ugradnje sam dosta citao sto po nasim sto po stranim forumima i uvideo sam da uglavnom ljudi koji negativno komentarisu taj filter nisu imali nikakva iskustva sa njim, dok utisci ljudi koji su ga ugradili su uglavnom pozitivna.

Sto se tice zvuka dobices neverovatan zvuk, evo poslusaj zvuk moje alfe: . Ono sto je najlepse u svemu tome je da ti se prilikom duzih putovanja taj zvuk nece javiti dok ne predjes 3000 obrtaja, te ti uopste to nece smetati. Zato, kad predjes tih 3000 obrtaja dobices zelju da ne skidas nogu sa papucice te ce se to naravno i odraziti na potrosnju zavisno od stila voznje.

Sve ovo sto sam napisao su utisci o ugradjenom K&N filteru NA BENZINCU, sto se tice dizela stvarno ne znam, ali svima koji zele ovaj poduhvat da urade na benzincu :good:. Ja stvarno nisam nikad imao nikakvih problema sa gasenjem automobila, gubljenjem snage, itd.
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Čet Sep 10, 2009 11:06 am

Moj drug ima neki sportski filter na njegovoj 155,i obojica smo primijetili da mu auto lakse zalazi u visocije obrtaje,i sigurno je da auto dobije na konjazi (ukoliko se filter postavi na mjesto gdje ce usisavati hladniji vazduh)...
U svakom slucaju motor lakse "dise",a svako ko se imalo razumije u te stvari,zna sta vazduh znaci ustvari...Sam auto ide na smjesu benzina i kiseonika tako da necu pogrijesiti ako kazem da je vazduh jednako bitan-ako ne i bitniji od benzina...
Kako stoje stvari sa dizelasima-ne znam,ali sigurno da nema bitnije razlike...
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Čet Sep 10, 2009 12:45 pm

Dozelaši rade na prezasićenju vazduha, uvek je otvor kolika je i cev a gorivom se dozira snaga, tako da tek tu nešto ne pomaže bilo kakav filter jer vazduha ima više nego što mu treba.

Cilindar je toliki koliki je, klip isto tako kao i hod klipa. Fizička konstanta, ako je fabrika napravila kiks sa filterom pa guši motor onda bilo kakav bolji filter daje rezultate... To je u praksi izuzetno retko.. Sve ostalo su bajke..

Bajka nije da loš KN ili bilo koji filter dozvoljava prodor čestica u motor koje prave štetu, da se njegovidelovi ili ulje kojim se kvasi odlaze u motor ili na užarenu nit.

Cena pravih protočnih filtera nije mala a o dobitku treba reći, odeš na dino pre a odeš i posle, sve ostalo je subjektivno.

Plus, fabrički filter je uvek pravljen da vuče vazduh sa bezbednog mesta št ose tiče vode i što je moguće više hladnijeg mesta.

Često se stavljanjem KN filtera dobijaju gore vozne osobin jer je uvek na nekom toplom mestu a to daje kontra efekat...

Nisam protiv ali da se uradi kako treba i sa filterom koji treba...
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Čet Sep 10, 2009 1:36 pm

:amen:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Sub Sep 12, 2009 9:23 pm

147 napisao:Ja na svojoj 147ici, koja je doduse benzinac, imam ugradjen K&N filter uz neke dodatne cevi koje sam kupio da bih imitirao njihov typhoon kit vec neke pola godine.
Ajde baci koju slicicu da vidim kako izgleda, posto planiram nesto slicno da uradim.
Korisnikov avatar
acasmc@146
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6TS '97
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 368
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 3:27 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Ned Sep 13, 2009 12:13 pm

Sasha napisao:
147 napisao:Ja na svojoj 147ici, koja je doduse benzinac, imam ugradjen K&N filter uz neke dodatne cevi koje sam kupio da bih imitirao njihov typhoon kit vec neke pola godine.
Ajde baci koju slicicu da vidim kako izgleda, posto planiram nesto slicno da uradim.
da ti bi mogao, tvoj auto je izuzetno tih, kao japanac! hahaha hahaha
Ma bre mi smo dali otkaz i Enzo Ferrariju!
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Vredi li kupiti K&N filter vazduha?

Uto Sep 15, 2009 4:33 pm

acasmc@146 napisao:
Sasha napisao:
147 napisao:Ja na svojoj 147ici, koja je doduse benzinac, imam ugradjen K&N filter uz neke dodatne cevi koje sam kupio da bih imitirao njihov typhoon kit vec neke pola godine.
Ajde baci koju slicicu da vidim kako izgleda, posto planiram nesto slicno da uradim.
da ti bi mogao, tvoj auto je izuzetno tih, kao japanac! hahaha hahaha
hahahaha hahaha
FANTAZ'JA

Povratak na “Squadra Corse”