Alfa Romeo gt xenon farovi

Bez duše bismo bili samo mašine...
denmlaa
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Sabac
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Dec 02, 2014 8:12 pm

Alfa Romeo gt xenon farovi

Pon Jun 08, 2020 7:37 pm

Pozdrav drugari
Primetio sam da su mi na alfi gt previse visoko podeseni farovi. U pitanju je fabricki xenon far. Pokusao sam da ih "nastelujem" direktno na faru preko srafa koji je namenjen za to ali problem nastaje kada skinem auto sa kontakta i ponovo vratim na kontakt. On odradi automatski kalibraciju i suvozacev far ostane podesen onako kako sam ga rucno podesio a vozacev far se vrati u onaj polozaj koji je bio pre podesavanja (uvek se vrati na isti polozaj), to sam probao par puta. Testirao sam senzore za nivelaciju farova i motor, rekao bih da su ispravni. Cim pomerim polugu od motora za nivelaciju, farovi odma odreaguju i podignu/spuste se.
Video su da multiecuscan u simulaciji ima na vozacevom faru opciju za rekalibrisanje farova, da li je neko isprobao to ?
Drugar ima vag kkl interfejs sa prekidacem u 4 polozaja, sa njim pristupa bez problema motoru,abs-u, airbag-u, cekam njega da dodje za par dana pa da probamo sa tom dijagnostikom da pristupimo farovima ?
Ako ne, imate li predlog koju dijagnostiku koristiti za to i generalno da li ista moze da se postigne time ?
Izvinjavam se na dugackom tekstu i ako sam omasio temu
Hvala unapred

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”