Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Sre Maj 27, 2020 5:44 pm

Pozdrav ljudi, evo posle 4god. problem koji se meni desava je sledeci:

Vozim Alfu 147 Q2 1.9jtd 110kw 2007god., do pre jedno dva ipo meseca, vreme onako hladno do 10+, auto je upalio bez problema kao i uvek do sada, znaci nikakvo duze verglanje normalno. E sad auto radi u leru nakon paljenja nekih par minuta, krecem i desava mi se to da u prvoj brzini vidim mali dim i to plavi. Nakon toga nista, naredno paljenje u istom danu,nista. Bilo je to tako par dana i sreca nestalo je. Gledao sam ulje na sipci, nista nije potrosila, na bordu sve crtice pune, ali sipka je sipka.

Evo bas danas posle toliko vremena desava se ista stvar, potpuno sve isto. Auto je bio na ravnom putu jedno 45min da bih proverio ulje, ulja ima pokazuje skroz puno. Znaci da problema ima nekog!

Majstor mi ne gine, i necu da se smirim dok ovo ne resim! Inace sa autom nisam imao apsolutno nikakvih prolema!
Imam uredno servisnu knjizicu od Brane, gde su mi uklonjene klapne sa usisa,veliki servis naravno, stvarno vodim racuna, ali to je bilo odmah nakon kupovine auta, sve to kod Brane. Ono nasta ja mislim da moze biti jeste da su se nacele gumice na ventilima, ne znam mozda gresim?

Tako da, voleo bih da mi napise neko jos nesto eventualno nasta da obratim paznju! Pozdrav svima i hvala na izdvojenom vremenu za citanje! :arflag
Korisnikov avatar
Milanche46
Garaža: 159 SW
GT blackline
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 475
Pridružio se: Sub Dec 08, 2018 3:47 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Sre Maj 27, 2020 6:29 pm

Kod mene je bio relej grejaca,skoro isti simptomi.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4590
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Sre Maj 27, 2020 9:56 pm

Proveri grejace pre nego sto krenes u dalju istragu. Mogu da budu i gumice
Slika
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Sre Maj 27, 2020 10:31 pm

Već sam pisao.....kod mene je bio relej i 2 grejača, simptome slične ali je palilo i na -20 sa više verglanja. E sad....na bordu je pokazivalo ,,error glow plug,,..dali od releja ili od grejača-neznam
Korisnikov avatar
vagic147
Garaža: Alfa Romeo 147 TI '07
Lokacija: Beograd
Postovi: 52
Pridružio se: Čet Feb 27, 2020 5:13 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 11:51 am

Moguce da je da je do loseg akumulatora, meni je to na primer bilo. Pored toga sto se brzo praznio na prvom jutarnjem paljenju je duze verglao i izbacivao mali oblak sivkastog dima (nisam primetio da je bas plavi) al eto cisto ako mozes proveri akumulator pre nego sto krenes da menjas grejace :arflag
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:03 pm

Milanche46 napisao:Kod mene je bio relej grejaca,skoro isti simptomi.
Iskreno nisam do sada nista menjao, provericu.
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:05 pm

bums85 napisao:Proveri grejace pre nego sto krenes u dalju istragu. Mogu da budu i gumice
Hocu, provericu sve dok ne daj boze dodjem do glave.. :cry:
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:06 pm

gjoko-mkd napisao:Već sam pisao.....kod mene je bio relej i 2 grejača, simptome slične ali je palilo i na -20 sa više verglanja. E sad....na bordu je pokazivalo ,,error glow plug,,..dali od releja ili od grejača-neznam
Meni normalno pali, ni jednu gresku nemam za sad. Prekontrolisacu to za pocetak.
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:12 pm

vagic147 napisao:Moguce da je da je do loseg akumulatora, meni je to na primer bilo. Pored toga sto se brzo praznio na prvom jutarnjem paljenju je duze verglao i izbacivao mali oblak sivkastog dima (nisam primetio da je bas plavi) al eto cisto ako mozes proveri akumulator pre nego sto krenes da menjas grejace :arflag
Naravno hocu, provericu. Mada meni je akomulator vec 3 god. Inace kupljen nov Exide Excell 74ah, znajuci na danasnje kvalitete delova,moguce da je slab.
Nekako se nadam da je to neka glupost, znajuci da imam ulje na sipku pa me to malo ohrabruje. Ali je osecaj ruzan kad vidim sta se desava!
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:30 pm

Mozda se ulje razbilo, pa provuce ulje kroz turbo.. Ili uljne karike turba
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:48 pm

alonso14 napisao:Mozda se ulje razbilo, pa provuce ulje kroz turbo.. Ili uljne karike turba
Kako mislis razbilo? Skoro sam skidao creva i bas rebrasto, i gledao da li ima lufta na osovini, nema bas ni malo. Verovatno da to nema veze sa tim?
Mada nisam skidao interkuler odavno, ne znam koliko ima ulja i da li uopste ima?
Juce sam skidao crevo (gornje), da vidim kakva je klapna, ne mogu da kazem da je suva sto posto, ali tragova ima dal od isparenja, ne znam da li je to normalno?
Sad cu da izbacim sliku..
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 1:53 pm

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Srdjan147
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: kragujevac
Postovi: 39
Pridružio se: Pet Nov 03, 2017 8:41 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 2:15 pm

Ovo su slike izvucene iz razlicitog vremenskog perioda prilikom provere, razlike ima..

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Hladan start-plavi dim Alfa Q2

Čet Maj 28, 2020 2:30 pm

Srdjan147 napisao:
alonso14 napisao:Mozda se ulje razbilo, pa provuce ulje kroz turbo.. Ili uljne karike turba
Kako mislis razbilo? Skoro sam skidao creva i bas rebrasto, i gledao da li ima lufta na osovini, nema bas ni malo. Verovatno da to nema veze sa tim?
Mada nisam skidao interkuler odavno, ne znam koliko ima ulja i da li uopste ima?
Juce sam skidao crevo (gornje), da vidim kakva je klapna, ne mogu da kazem da je suva sto posto, ali tragova ima dal od isparenja, ne znam da li je to normalno?
Sad cu da izbacim sliku..
Pa od vrucine na primer, lose ulje, ili je dugo u autu, ili neka dizna na primer curka po malo naftu i tako razbija ulje.. To ulje gubi viskoznost i lakse prolazi kroz uljnu kariku u izduvni deo, sto se emituje kroz taj dim koji ti imas na primer. Stanje uljne karike i osovine turba nije uvek povezano.. Znaci moze biti turbo sa normalnim luftom, ali da trosi ulje..
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”