Skripanje papucice kvacila

Bez duše bismo bili samo mašine...
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Skripanje papucice kvacila

Sub Maj 09, 2020 7:24 pm

Pretpostavljam da je vec bilo teme o ovome ali nmg da nadjem.

Naime banalana stvarje u pitanju,kada se zagreje auto posle nekog vremena kada polako odvajam papucicu kvacila skripi i zna da iznervira. Sad me zanima da li moze da se podmaze negde kod pedale?
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Skripanje papucice kvacila

Sub Maj 09, 2020 8:17 pm

Druže napisao sam ti već par puta, OTVORI SVOJU TEMU PA PIŠI SVE U NJOJ O SVOM AUTU, PROBLEMIMA, LEPIM STVARIMA, NEMOJ OTVARATI MILION TEMA KOJE VEĆ POSTOJE.
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Skripanje papucice kvacila

Sub Maj 09, 2020 8:39 pm

Boxa napisao:Druže napisao sam ti već par puta, OTVORI SVOJU TEMU PA PIŠI SVE U NJOJ O SVOM AUTU, PROBLEMIMA, LEPIM STVARIMA, NEMOJ OTVARATI MILION TEMA KOJE VEĆ POSTOJE.
Kao prvo nisam ti ja nikakav drug. Kao drugo forum je komplikovan i mozees dati lepe smernice kako i sta.a ne da pametujes sa takvim drskim odgovorima. Vidim da niko nece.da.pomogne. toliko o bratskom forumu i podrsci
Uzasno, nemam reci
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Skripanje papucice kvacila

Sub Maj 09, 2020 8:41 pm

Na svako pitanje koje si postavio na ovom forumu si dobio odgovor, a postavio si milion pitanja i otvorio milion tema. Opomena jedna od mene za ponasanje. Za sledeci put obrati paznju na pisanje.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Skripanje papucice kvacila

Sub Maj 09, 2020 9:08 pm

Evo ja cu da ti odgovorim, najfinije sto mogu.
S obzirom da si se registrovao i posedujes automobil prvo odes u deo koj se zove Alfa virus, kliknes gore dugmic "nova tema" das joj naslov kakav zelis i tu se predstavis (obicno ljudi napisu kako se zovu da ih ne bi zvali druze) i predstavis svoj automobil (sto si donekle uradio u jednoj od tema sa problemima). Tu ti mi pozelimo dobrodoslicu i ti nadalje kacis slike, pises sve probleme, zapazanja, hvaljenja... Bukvalno sve sto pozelis o tvom autu.
Kada nesto ne mozes da nadjes, skroz gore, u malo tamnijoj sivoj liniji posoji rec "pretraga" na koju kliknes i otvori ti se novi prozor gde mozes da kucas razne reci za pretragu koje mogu biti u naslovu ili u nekon pisanom delu necijeg odgovora.
E sad, ovo nije "bratski forum" vec klub ljubitelja brenda Alfa Romeo. I gledamo da se prema svakome postavimo dobronamerno i bar drugarski i da pomognemo koliko mozemo sto smo i tebi uradili u svakoj temi koju si otvorio a ima ih 5-6 u tvojih 25 postova.
Probaj malo da spustis loptu, otvoris novu temu u virusu i da krenemo iz pocetka. Ako ti ne odgovara forum i mislis da smo zlonamerni to se lako da resiti.... :wave:
Pa eto, sada je samo na tebi sta ces dalje da radis.
Dovoljno ljubazno? :hello:
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Skripanje papucice kvacila

Ned Maj 10, 2020 7:34 am

@147va:

škripanje pedale kvačila pri laganom pritiskanju ili puštanju pedale kada je pogonska grupa dobro zagrejana može biti uzrokovana - ovo važi za menjače na TS motorima, ne na JTD, razlika je u cilindru kvačila(*) :
1. dotrajavanjem ili lošijim kvalitetom novog hidropotisnog ležaja ( HPL ili srpski rečeno druk-lager getribe ) ili
2. nepravilnim/nepotpunim odzračivanjem hidraulične instalacije kvačila - neki tvrde da su tako otklonili simptom.

Prvo se radi odzračivanje, ako to ne otkloni simptom- skidanje menjača i zamena HPL-a.

(*) Kod JTD menjača potisni cilindar kvačila je spoljni a aksijalni ležaj je u menjaču na spojničkom vratilu. Aksijalni ležaj pokreće cilindar kvačila preko polužnog mehanizma u zvonu menjača. Kod TS motora aksijalni ležaj je u sklopu hidropotisnog cilindra i ceo sklop je na spojničkom vratilu u zvonu menjača, nema poluga već je pritisak na lepezu korpe direktan.
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Skripanje papucice kvacila

Ned Maj 10, 2020 4:44 pm

ForestGump napisao:@147va:

škripanje pedale kvačila pri laganom pritiskanju ili puštanju pedale kada je pogonska grupa dobro zagrejana može biti uzrokovana - ovo važi za menjače na TS motorima, ne na JTD, razlika je u cilindru kvačila(*) :
1. dotrajavanjem ili lošijim kvalitetom novog hidropotisnog ležaja ( HPL ili srpski rečeno druk-lager getribe ) ili
2. nepravilnim/nepotpunim odzračivanjem hidraulične instalacije kvačila - neki tvrde da su tako otklonili simptom.

Prvo se radi odzračivanje, ako to ne otkloni simptom- skidanje menjača i zamena HPL-a.

(*) Kod JTD menjača potisni cilindar kvačila je spoljni a aksijalni ležaj je u menjaču na spojničkom vratilu. Aksijalni ležaj pokreće cilindar kvačila preko polužnog mehanizma u zvonu menjača. Kod TS motora aksijalni ležaj je u sklopu hidropotisnog cilindra i ceo sklop je na spojničkom vratilu u zvonu menjača, nema poluga već je pritisak na lepezu korpe direktan.
Hvala puno brate na odgovoru!!
Zaista mi znaci ta informacija..

Ts je u pitanju
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Skripanje papucice kvacila

Ned Maj 10, 2020 5:33 pm

Nema na čemu. To nije kvar niti naznaka kvara, to je pojava. Znam da iritira ali se postavlja pitanje da li skidati nepotrebno menjač da bi se HPL menjao drugim ili jednostavno voziti do zamene seta kvačila.

Znam da je TS, kod JTD-a od trešenja i klepetanja se to ne bi čulo čak i da se dešava :D
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Skripanje papucice kvacila

Ned Maj 10, 2020 5:35 pm

ForestGump napisao:Nema na čemu. To nije kvar niti naznaka kvara, to je pojava. Znam da iritira ali se postavlja pitanje da li skidati nepotrebno menjač da bi se HPL menjao drugim ili jednostavno voziti do zamene seta kvačila.

Znam da je TS, kod JTD-a od trešenja i klepetanja se to ne bi čulo čak i da se dešava :D
Hahahahaha moguce :D

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”