Pitanje oko potrosnje ulja TS1.6. 88kw

Bez duše bismo bili samo mašine...
dzonzika98
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Apr 18, 2020 8:25 pm

Re: Pitanje oko potrosnje ulja TS1.6. 88kw

Sre Apr 29, 2020 7:50 pm

Pozdrav dragi moji Alfisti. Nov sam clan i drago mi je da sam uspeo posle duzeg vremena da dobijem clanstvo. Podelio bih moje iskustvo sa potrosnjom ulja.
Posedujem alfu 156 1.6 ts 120ks i trosila mi je ulje nenormalno. Vise mi je dosadilo da dosipam i shvatio sam da moram da resim problem. Posle 20 majstora koje sam obisao i raznih prica se naslusao, te taj motor ne moze da se sredi, te baci to, bilo je i onih iskrenih koji su rekli da ne znaju da rade taj motor i taj sam odgovor i najcesce dobijao. Uspeo sam da nadjem dobrog majstora od poverenja i uradio sam intervencije na motoru koje su bile potrebne. Karike, leteci, lezeci, jedan klip, gumice ventila, dihtung itd.
Auto mi sada verovali ili ne posle 3 meseca ne trosi ni kap ulja, da ga ne ureknem pu pu pu.
Ulje koje sipam je 20k selenia. pricaju da ovaj motor mora da trosi ulje ali evo ja 3 meseca druga zamena ulja nemam problem vise sa potrosnjom ali bukvalno ni grama verovali vi meni ili ne. Imam sa dosta drugih stvari ali sa potrosnjom ulja ne.
Hvala na odvojenom vremenu sto ste procitali moj prvi post, a uskoro cu se obratiti sa svojim problemima koje trenutno imam na alfi :)

Pozdrav svima! :arflag
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Pitanje oko potrosnje ulja TS1.6. 88kw

Čet Apr 30, 2020 7:52 am

Meni je urađen, takođe, motor pre par meseci, glava, karike, ležajevi, što sam napisao u temi o svom autu, a ostao sam dužan informaciju o potrošnji ulja. Čekao sam da pređem značajniju razdaljinu (zbog situacije prelazim mnogo manje) pa da podatak bude pouzdaniji. Ali evo da se pohvalim i ja: posle 700km i to isključivo gradske vožnje potrošio je ili ništa ili nešto minimalno. Bečim oči stalno u taj milimetar-dva na štapu, pogotovo što je ulje potpuno čisto, za razliku od ranije kada se odmah prljalo. U pitanju je TS1.6 77kw.
Naravno, moguće je da se potrošnja poveća za godinu - dve, kako čitam neka iskustva, ali ne verujem da će da se vrati na one hektolitre.
Sipao je majstor Seleniu gold, kako je po knjizi jer nisam hteo da mnogo pametujem čoveku koji je radio 20 godina u ovlašćenom Fijatovom servisu, sa nečim što sam čitao po internetu.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Pitanje oko potrosnje ulja TS1.6. 88kw

Čet Apr 30, 2020 9:50 am

Ljudi ima veze sa stanjem motora ali ts motori jednostavno kao i ostali visokoturazni motori kroz isparenja ga potrose , to je po meni normalno naravno sve u granicama normale
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7551
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Pitanje oko potrosnje ulja TS1.6. 88kw

Čet Apr 30, 2020 8:52 pm

Euro 3 TS ne dimi ni kada trosi 2-3 litre na hiljadarku, iskustvo prica, da ne kazem struka :lol:, sve ostane u katalizatoru.

Sto bi neki rekli, dok ne procuka, ne diraj :arflag
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”