Pomoc ako moze

Bez duše bismo bili samo mašine...
vladimir156
Garaža: Alfa Romeo 156 jtd
Lokacija: sid
Postovi: 8
Pridružio se: Čet Apr 06, 2017 7:41 am

Pomoc ako moze

Pon Okt 16, 2017 4:42 pm

Postovani drugari imam problem sa alfom 156 1.9 jtd 81kw 2001.god, naime vozim auto normalno ali cim stisnem gas do 3000 obrtaja secne i ugasi se.
na dijagnostici izbaci greske P0191 i P0235.
skidao sam rezervoar cistio, ocistio odusak izduvao dovodnu i povratnu cev goriva, promenio pumpu u rezervoaru, filter goriva, regulator pritiska, senzor pritiska, map senzor i protokomer. EGR ventil zatvoren. Dizne sam slao na kontrolu u toleranciji su sve. Auto nedimi, malo crnog dima kada stisnem gas.

Posto vidim da ste vec pisali o ovom problemu naime o mapi racunara pa bih molio savet posto mi je dosta vozanja majstora i davanja para. Auto sam kupio ali neznam dal je neko nesto cackao oko mape ako je do nje
Ako neko moze da resi problem ja sam iz Šida
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pomoc ako moze

Pon Okt 16, 2017 9:21 pm

Ako si vec menjao regulator i senzor pritiska, lici mi kao na problem sa pumpom visokog pritiska. Imao sam isti problem na drugom autu i problem je bio neki ventil pumpe v.p. Kog lose mape uglavnom baci auto u safe mode, mada je moguce da je i ona problem. Odradi dijagnostiku u voznji sa svim parametrima, samo te greske nisu dovoljne da bi znao na cemu si
Slika
Korisnikov avatar
Pittatore
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: AR 155 3.0 24v Reborn
AR 166 jtd Familiare
Opel Zafira OPC Familiare XL
Yamaha FZR1000 EXUP Hajde da se volimo XD
AA500 Dvogumena raga
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 2299
Pridružio se: Pon Dec 29, 2008 10:08 am

Re: Pomoc ako moze

Pon Okt 16, 2017 9:37 pm

Ako je na fabrici softver onda ti jedino preostaje pumpa visokog pritiska, jedino to jos niste pretresli, ecu kada vidi da mereni pritisak nafte ne dostize trazeni pritisak stavlja te u safe mode iliti gasi auto.
Ako je cackano nesto u softveru mozda je zadat previse visok trazeni pritisak goriva na tim obrtajima pa te opet stavlja u safe mode.
Ako imas nekoga da ti iscita mapu tu zamoli ga pa nam posalji mapu da je pogledamo. :)
UTD-Performance
Raven Club Serbia 063/666-156
Slika

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”