Lambda greska

Bez duše bismo bili samo mašine...
Brankog
Garaža: Alfa Romeo 147 (verovatno) xD
Lokacija: Indjija
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 7:48 pm

Lambda greska

Sre Jan 04, 2017 11:31 pm

Od kada sam kupio svoju 147 2006g(1.6ts 105ks) na tabli mi izbacuje motor control failure,e sad prethodni vlasnik mi je odma objasnio sta i kako i odma smo na licu mesta povezali dijagnostiku da vidimo da li je sve tako.

Ima samo jednu gresku ma dijagnostici i to lamba,ona koja ide posle katalizatora.Auto je imao problem sa glavom pa je zbog toga trosio ulje,ja sam to sve sredio i preko 500e me je izaslo,auto sad radi odlicno i na 1000km nije potrosio ulja nista.

E sad,zbog te potrosnje ulja katalizator se prethodnom vlasniku zapusio i pravio mu probleme pa je on brze bolje izvadio sace iz katalizatora.

Inace auto nema ovako problema u voznji i to,mirno,tiho radi,jedino sto trosi bogami 11-12l po ovom hladnijem vremenu u gradskoj voznji.

Auto sam ceo sredio sad za sebe pa mi je ostala jos samo ta stvar da vidim sa vama da li je to stvarno tako bezazleno kao sto moj majstor misli.

Mene zanima da li je neki problem voziti ovako sa ovom greskom koju izbacuje kad god upalim auto,i kako bi to mogao da resim? Nov katalizator ili nesto drugo?

Hvala :)
stef147
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS
Ford focus 1.8tdci
Lokacija: Bujanovac
Lokacija: Bujanovac
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 8:45 pm

Re: Lambda greska

Čet Jan 05, 2017 2:46 am

Resenje je ili drugi katalizator ili lambda sleeve. Evo ti link, pisano je vec o tome

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... &p=1402596
Brankog
Garaža: Alfa Romeo 147 (verovatno) xD
Lokacija: Indjija
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 7:48 pm

Re: Lambda greska

Čet Jan 05, 2017 8:05 am

stef147 napisao:Resenje je ili drugi katalizator ili lambda sleeve. Evo ti link, pisano je vec o tome

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... &p=1402596
Hvala puno!
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Lambda greska

Čet Jan 05, 2017 8:18 am

Idi kod Pirketa da ti stavi lambda fake senzor (varalicu) i završiš ceo posao.
Kod tebe su 2 lambda senzora,gornji koji je glavni i odakle se uzimaju AFR parametri i donji lambda senzor,koji šalje signal o stanju vezanom za katalizator.
Mnogi od nas su izbacili katalizator,kako bi dobili bolje performanse i umesto donje lambde stavili lambda faker.Sa ovom rešenjem,auto radi bez ikakvih problema.
Ušrafiš prvo varalicu,pa u nju ušrafiš sondu i kao da imaš katalizator :D

Slika
A Man's Got to Know His Limitations...
Brankog
Garaža: Alfa Romeo 147 (verovatno) xD
Lokacija: Indjija
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 7:48 pm

Re: Lambda greska

Čet Jan 05, 2017 4:48 pm

G0XY napisao:Idi kod Pirketa da ti stavi lambda fake senzor (varalicu) i završiš ceo posao.
Kod tebe su 2 lambda senzora,gornji koji je glavni i odakle se uzimaju AFR parametri i donji lambda senzor,koji šalje signal o stanju vezanom za katalizator.
Mnogi od nas su izbacili katalizator,kako bi dobili bolje performanse i umesto donje lambde stavili lambda faker.Sa ovom rešenjem,auto radi bez ikakvih problema.
Ušrafiš prvo varalicu,pa u nju ušrafiš sondu i kao da imaš katalizator :D

Slika
Mogu li dobiti neki kontakt od tog pirketa? A pitacu i svog majstora da li moze to da mi odradi posto mi je rekao da mi ne dira niko drugi auto :D
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Lambda greska

Čet Jan 05, 2017 4:50 pm

Imaš private :)
A Man's Got to Know His Limitations...

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”