air bag lampica

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

air bag lampica

Čet Okt 27, 2016 7:20 pm

jel ima neko ideju kakve veze ima lampica za air bag sa povlacenjem rucne, naime, kad cimnem rucnu u voznji uplali mi posle toga air bag lampicu, cimnem rucnu opet ugasi posle 2-3sec :)
inace prvi put kad se upalila ta lampica nisam provalio zbog cega, vrv jer sam pomerao vozacevo i suvozacevo sediste i dijagnostika je pokazala da je problem u konektoru vozac. sedista, cackali smo, prskali kontakte i sl. i nista, nije uspela diag. da ga obirse.
onda mi se od jednom lampica ugasi sama posle jednog jaceg kocenja i aktiviranja abs-a pomislikh da ima veze sa tim ali ocigledno ne jer se posle par dana sama od sebe ponovo upalila i ponovna nagla kocenja sa abs je nisu ugasila sve dok jednom nisam okrenuo auto pod rucnom jer me mrzelo da manevrisem u jednoj ulicici :) onda sam skontao da lampica ima neke veze sa povlacenjem rucne ali samo u voznji i prilikom blokiranja tockova, evo malo pre cimnem u krivini rucnu i posle toga mi se upali lampica, povucem je opet ona se ugasi, ali izgleda nije ni to uvek povezano ali u 95% slucajeva se desi tada, ne kontam kakva veza i povezanost tu postoji :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: air bag lampica

Čet Okt 27, 2016 7:51 pm

Mislim da negde kabl ili džek zeza. Jesi probao da cimaš taj kabl na celoj trasi ? Očigledno dobija i gubi kontakt na cimanju auta.

Možda i centrala nešto zeza. Problem je definitivno čudan :D
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: air bag lampica

Čet Okt 27, 2016 8:26 pm

drndao sam rukom kablove u voznji ispod sedista koliko mogu da dohvatim, nista se nije desavalo tj nije palio lampicu tad, nema toliko veze sa cimanjem auta jer se isto desi i kad cimnem rucnu na pravcu, blokiraju tockovi a auto miran i ugasi lampicu (nisam probao dal oce tako i da je upali), da je do cimanja auta i po neravninama bi od vibracija palio :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”