Moji GT "problemi", vasa pomoc

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Sre Apr 13, 2016 11:56 am

evo, upravo mi je stigao mejl od servisa...

servis na 160,000km je 445e, a dijagnostika (otkrivanje i brisanje gresaka) 58,30e.

molim za vase misljenje?
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Sre Apr 13, 2016 11:59 am

To reckavo što kažeš i taj metal je sve ok (tako treba da bude) ali ove dole žice nisu fabričke sigurno. Imaš li možda ugrađen neki alarm, liči mi da je instalacija od nekog aftermarket alarmnog sistema.

Otkrivanje i brisanje grešaka ... lepa cena :D

Jesu li ti poslali specifikaciju radova i delova za tih 445 € ? Mislim da u taj servis ne računaju uamenu kaiševa i ostalog.
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pet Apr 15, 2016 12:03 pm

Nisu specifikaciju, ali su naglasili da treba jos da se provere filteri, kais motora i kocione tecnosti...
Inace, juce sam odvozao sa upaljenim OBDom, tako sto sam ga malo drmao i nije legao do kraja, pa nije ni pogasio elektroniku u autu...
i dalje mi izbacuje samo onu gresku. A od juce mi auto minut posle paljenja izbacuje poruku da promenim ulje u motoru... lampica za ulje treperi i to traje neki minut... posle se ugasi i auto normalno radi...
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pet Apr 15, 2016 1:05 pm

Nije ti loša ideja da auto posle kupovine odvezeš u servis na jedan pregled i ispravku svih sitnih zajeba prethodnog vlasnika, to svi mi uradimo pod obavezno kad kupimo polovan auto.

E sad, s obzirom da si u Minhenu gde je sve skupo, možda bi mogao da razmisliš i o nekom "stomatološkom turizmu" i da se zaletiš na par dana u SRB gde bi ti u nekom pismenom Alfa Romeo servisu sredili auto da bude kako treba za mnogo manje novca nego u D. Kao što gastarbajteri često ovde popravljaju zube jer je puno jeftinije a pdjednako dobro kao tamo, i ovo bi bio sličan slučaj.

Imaš samo u Beogadu nekoliko servisa koje drže entuzijasti za Alfa Romeo i gde znaju svaki šraf na tvom autu, pa bi ga oni raskupusali i vratili nazad u pristojno stanje za mnogo manje para nego tamo. Pogotovo što naši serviseri imaju mnogo više iskustva sa dobrano korišćenim automobilima nego majstori tamo. Tamo se uglavnom menjaju celi sklopovi sa minimalno rada i vremena, jer je ljutski rad skup, a ovde ljudi rešavaju probleme tako da bude mušteriji najpovoljnije, što ponekad uključuje puno više vremena i rada, koji je ovde daleko jeftiniji.

U svakom slučaju, svakako idi u Alfa Romeo servis, jer majstori opšte prakse i "menjači ulja" znaju kako treba da izgleda instalacija na tvom autu malte ne isto koliko i ti.
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Maj 30, 2016 11:21 am

Evo mene opet... Nikako da lepo sednem i pisem, okacim slike... sve danas cu sutra cu... I sad bi opet odustao jer zurim na posao, ali znam sebe i ko zna kad cu onda napisati...

Evo presao sam 5000km sa Alfom i lepo ide, a i lepo trosi... u proseku 6 litara odnosno 120l mesecno :)

E sad, bio sam kod majstora jos onda, ima sigurno mesec dana... Pregledao ga je, rekao da je sve ok, nije lupana niti farbana... Ispod je nasao rdju i rekao mi je da dovezem auto na spricanje sa nekom penom, ali tek kad bude minimum 3 nedelje bez kise da se auto osusi... Povezao na komp i rekao da imam problem sa sa temperaturnim senzorom, a nedelju dana kasnije mi je promenio isti i vise se nije palila greska ni lampica na tabli... Ali temperatura i dalje stoji oko 80c u voznji...

E sad novi problem se pojavio od kad sam zamenio gume, u pitanju je zvuk pistanja ili zvizdanja. Ja sam mislio da ima veze sa kocnicama posto je tih dana padala kisa i zvuk se cuo samo u startu i veoma kratko. Tako da sam mislio da se kocnice posle 2 min prosuse i sve ok...
Ali onda sam slucajno u garazi pritisao gas u leru i cuo zvuk i shvatio da dolazi od motora... to je bilo pre nekih mesec dana. Od tada zvuk se povecava u smislu jacine pistanja i duzine. U pocetku je bilo samo u prvoj btzini do nekih 1500 obrtaja, a sada je vec pri svakom ubrzanju i ide cak i do 4000 obrtaja. Cim se pusti gas, prestaje i pistanje. Takodje i dok se vozi se ne cuje, vec samo pri jakom pritisku na gas do trece brzine... Barem ja posle ne cujem.

Ko ima iskustvo sa ovim zvukom? Ja sam naisao na informacije da moze da bude turbina ili crevo od interkulera... Danas sam svratio do majstora, zakazao mi je za sledeci ponedeljak da vidi sta moze da bude. Bio je onako zagonetan, kao da nije siguran sta je...

Inace sredio mi je farove. Problem je bio u polozaju fara (oba). Ima kod fara plasticna rupa za imbus kojim se podesava visina istog. Moj levi je bio skroz oboren i polu zaglavljen. Sad baca bar 30m (bilo je oko 5m) i odlicno osvetljava put. Predlozio mi je jos i nake sijalice od 25e, ali sam za sada zadovoljan i ovim...

Pozdrav
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pet Jun 10, 2016 10:41 am

Sad sam se vratio od majstora (druga poseta)... U ponedeljak je 2 sata gledao auto iz skoro svih uglova, cak je zvao i kolegu iz drugog servisa da dodje... Obojca su se odlucila da jedino moze da bude neki dihtung posto je sve ostalo suvo i relativno cisto.
Danas je digao auto i kasnije sam shvatio da je hteo da menja dihtunge na spoju motora i auspuha. Kazem hteo, posto nije promenio oba, vec samo jedan, na prvom spoju, a drugi na suprotnoj strani, trouglastog izgleda nije jer nije mogao da odsrafi ni jednu maticu, tako da je odustao. Kad je spustio auto, na prvi gas nije se cuo i onako srecan sam pritisao ponovo i naravno da se opet cuo pistavi zvuk...
E sad, ono sto sam primetio na putu do kuce je da se zvuk dosta slabije/tise/krace cuje...
Ostalo je na prici da zakazem novi termin, pa da pregleda turbinu... A mislim da ce na tome i da ostane za sada. Ova danasnja zezancija me kostala 100 evrica za sat vremena rada...
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Pet Jun 10, 2016 11:54 am

Proveri creva od turbine do usisa, imas jedno sa gornje strane vece koje ide iza akumulatora i jedno sa donje koje ide do interkulera. Umeju da piste ako imaju malu rupicu koja nije lako vidljiva

Sent from my LG G4

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”