Moji GT "problemi", vasa pomoc

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Mar 28, 2016 11:13 pm

Pozdrav svima, evo skupio sam jednu gomilu pitanja, pa otvaram temu. Naravno planiram da je koristim i u buducnosti za sva nova pitanja, ali ali nadam se da ce njih biti manje :D Takodje i svi ostali vlasnici GTa, a i ostalih srodnih Alfica su dobrodosli da ostavljaju svoje probleme i naravno iskustva u resavanju istih ili slicnih...

Da krenem polako: (podsetnik GT 2006, 1,9 JTD)

1) Kada palim auto, nekad pali iz "druge" sekunde, odnosno ZZBrm, ali vise puta zna da vergla vise od 3 sekunde, nekad cak i prekinem, pa dajem novi kontakt i tad pali opet na drugu... Sta bi moglo da bude, akumulator ili alnaser (starter) (nemam iskustvo u nazivima delova, pa ne uzimajte za zlo ako pogresim)

2) Nekad zna da mi "stane" ubrzanje kad dodje na 4000 obrtaja (kao da je to max), i to obicno u prvoj brzini, dok nisam primetio u visim brzinama...

3) Kazaljka mi je probila broj 220km/h. Jel to moguce ako mu je fabricki po knjizi 209km/h. I to mislim da je mogao da ide jos, ali je auto ispred mene poceo da koci, pa sam i ja...

4) Onda jedno poredjenje, vozio sam VW Eosa 2.0 tdi pre Alfe, ali sam juce saznao da ima 140ks. Poenta komentara, on je mnogo zustriji bio u 6toj brzini i ko da sam vise osecao snagu i ubrzanje u njemu nego u GTu (150ks) ...

5) Prozori:
a) Kada spusten vozacev prozor hocu automatski da zatvorim, on nekad ne ide do kraja, vec odstoji milimetar-2. jednom mi se desilo i da je stao 3 cm pre kraja.
b) Suvozacev prozor nece automatski da se zatvori.
c) Sa kljuca mogu da otvorim prozre, ali ne i da ih zatvorim. (jel uopste moze da se zatvore sa kljuca)

6) Kad iskljucim auto (ne uvek, ali moze da se desi i posle duge i posle kratke relacije) cuje se zvuk premotavanja iz desnog dela (oko fioke za rukavice). Kao stari kasetasi kod su premotavali kasetu na pocetak. Zvuk traje od 3 do 5 sekundi.

7) Da li imam prskalice za farove i ako imam kako se koriste :D Imam plasticne plocice ispod farova koje fizicki ,uz malo muke ,mogu da izvucem neki cm-2, ali mi deluju prazno (mada nisam puno ni zagledao)...

8) Kako da znam da li su mi farovi prljavi iznutra? Kad ih pokvasim, kao da su jos malo sivkasti, pa me to zbunjuje. I koju pastu da koristim za poliranje posle vodene smirgle i koju posle za finis? (dal da se uopste upustam u to?)

9) Ako hocu jace farove, da li je jedini nacin vadjenje fara, pecenje u rerni i sve ostalo ili moze da se resi samo nekim jacim sijalicama bez modifikacija?

10) Da li za neke male pare mogu samostalno da dijagnostikujem auto i vidim da li je cipovan i da ga cipujem (mapiram)? Ili da cekam leto i dolazak u srbiju? I da li se mapiranje(povecanje KS) vidi na obicnom tehnickom (povezivanju sa kompom) ili jedino na dinamometru?(posto ovde svaka promena na autu mora da se prijavi i atestira)

11) Sto se tice felni, imam velika ostecenja (slikacu ih ujutru pa cu da okacim) koja mislim da samostalno bez iskustva ne mogu da sredim, pa sam razmisljao o farbanju felni. Mislio sam da probam sa vinilskim folijama. Jel to ok? Koja su vasa iskustva?

12) Nasao sam znak GT u gepeku... Kako da ga zalepim nazad na gepek? Koji lepak da koristim?

13) Klima zna sama od sebe da se aktivira i to u svim mogucim varijantama. ( klima, snaga, temperatura i pravci duvanja...) Kao da je neko vozio/sedeo u autu i cackao dugmice :D Nije da je problem, ali cisto informativno mozda ukazuje na nesto drugo...

14) Radio... Vec sam ga spominjao... Ali sad trenutno me vise nervira sto moram svaki put da pojacavam zvuk kad upalim auto. Da ponovim automatski mi se pali na 20 i tada se jedva cuje ako nema drugih zvukova, a ja onda podizem na min 40... jel moze nekako da se podesi da se on automatski pali na 35-40?

15) Za kraj, koliko moze da kosta veliki servis/dijagnostika GTa u Srbiji i koliko traje vremenski (bas mislim da svaki detalj koj se moze proveriti provere :)) ? Da uporedim sa cenama ovde? Jer ne verujem da cu pre juna za Bg... A konstantno imam neki strah da mi nesto ne zatji... A opet ne mogu da budem ni bez auta dugo... (procitao sam neku temu da je cena bila oko 40-50h din 2015god.)

Toliko za sada... Hvala unapred :)

P.S.
Saznao sam da brat od zene od ocuhovoh sina radi u nekoj velikoj firmi za auto delove i da mogu da dobijem po izuzetno povoljnim cenama (bar za nemce) delove (po principu naruci deo sa lagera iz ceske ili rumunije)

Tako da sam otvoren i za savete kako poboljsati auto sa novim amortizerima, filterima, auspusima...
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Uto Mar 29, 2016 6:04 am

Au koliko pitanja na jednom mestu hahaha :banghead:

1.alnaser,akumulator,grejaci
2.i ne treba preko 4000rmp da ide
3.moguce,malo laze skala,u sustini to je max za stock
4.vw imaju vise Nm,takav sklop,vise cimne na pipanje gasa
5.gt generalno ima problem sa prozoruma,nadji temu o tome
6.to se cuju klapne,ventilator,klima..
7.ako imas fabricke projektore imas i prskalice. Otvaraju se, cini mi se dugim drzanjem reketa na gore,reket za brisace
10.fabricka dijagnostika MES, urade se neki logovi i proveri se lako. Chip u srb naravno, pa nek ti provere sve
15.veliki servis sa svim delovima i rukama izadje oko 30.000rsd ,ne u ovlascenom servisu

P.s. dosta od mene :wave:
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Uto Mar 29, 2016 8:27 am

U sunce ti al si se raspirao ...

Evo ja da ti dopunim ostala pitanja:

8. Mogu da budu malo prešnjavi i iznutra, plastika se nahvata elektriciteta pa zalepi finu prašinu i sa unutrašnje strane. Ako nisu previše izgrebani i očukani od kamenčića nemoj da se upuštaš u poliranje jer i nema potrebe.

9. Probaj prvo neke jače sijalice tipa Osram Night Breker ili Philips Diamond vision. Ostale modifikacije su u Nemačkoj verovatno ilegalne.

11. Za felne samo kvalitetno farbanje, ili možda hidrografika eventualno plasti-dip za privremeno.

12. Za lepljenje znaka može bilo koji flexi lepak za spoljašnju upotrebu ili dvostrano lepljiva sunđerasta traka.

13. Pročitaj uputstvo za klimu, ona ima Auto režim pa zato vetovatno i to i radi, isključi ga pa vidi kako se ponaša.

14. Za radio sam ti već rekao probaj prvo sa drugim pa vidi šta se događa.

Za sve ostale informacije ima gomila informacija na forumu samo ih treba naći :D Ti prvo sredi ove bitne stvari pa posle urdi po estetici.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Uto Mar 29, 2016 1:31 pm

Zrga napisao: 7) Da li imam prskalice za farove i ako imam kako se koriste :D Imam plasticne plocice ispod farova koje fizicki ,uz malo muke ,mogu da izvucem neki cm-2, ali mi deluju prazno (mada nisam puno ni zagledao)...
Da bi ti prskalice za farove radile moraju da se steknu dva uslova - da su farovi upaljeni u momentu kad prskaš šoferšajbnu (inače pranje farova radi u istom momentu kad pereš i šoferšajbnu) i da je rezervoar vode za pranje šoferšajbne pun više od pola. Ako se isprazni preko pola, onda auto počinje da ti štedi vodu za pranje i više ne pere farove.

Inače, ako imaš poklopce za prskalice onda verovatno imaš i prskalice. Auto bez pranja farova nema ni poklopce za prskalice.

Zrga napisao: 5) Prozori:
a) Kada spusten vozacev prozor hocu automatski da zatvorim, on nekad ne ide do kraja, vec odstoji milimetar-2. jednom mi se desilo i da je stao 3 cm pre kraja.
b) Suvozacev prozor nece automatski da se zatvori.
c) Sa kljuca mogu da otvorim prozre, ali ne i da ih zatvorim. (jel uopste moze da se zatvore sa kljuca)
Prozor staje kad naiđe na najmanji mogući otpor pri zatvaranju, pa od neke prljavštine ili nepodmazanosti može prozor da zastajkuje pri zatvaranju (to je sistem protiv priklještenja putnika)

Na nekim tržištima i godištima ključem si mogao na daljinsko da zatvoriš prozore a na nekima ne. Zavisi od zemlje do zemlje i od godišta auta.

Vozačevi dugmići imaju funkciju da zatvore prozore samo kratkim pritiskom na dugme (da ze vozač u gustom saobraćaju ne bi zamajavao prozorima) a suvozačevo dugme za prozor nema tu funkciju.
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Sre Mar 30, 2016 6:35 pm

Da se nadovezem i ja, postoje prskalice za farove cak iako farovi nisu xenon(sa projektorima).

Zatvaranje prozora mozes da namestis da se zatvara preko daljinskog tako sto ces preko dijagnostike da aktiviras tu opciju.
Sto se tice prozora, moze da se desi da im cesto treba kalibracija. To je spustanje oba prozora do kraja, onda pustis dugmice i stisnes i drzis opet na dole 10 sekundi. Tako uradis i kad ih podignes skroz gore. I cim vidis da su se ubagovali, odradis kalibraciju.

Sent from my LG G4
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 04, 2016 1:02 am

Hvala momci na odgovorima!Evo par resenja :D

1. Imam prskalice i aktiviraju mi se sa standardnim pranjem soferke... nije bilo dovoljno vode za brisace... A farovi su obicni.
2. Sto se tice prozora, citao sam temu. Za sada mi se nije ponovio problem sa vozacevim prozorom, ali suvozacev i dalje nece automatski da se zatvori, nego moram da drzim (sa vozacevih vrata)
3. "Problem" koji sam spominjao, u prvom postu predstavljanja, za kazaljku temperature tecnosti. Da podsetim, stajala je na nekih 75-80 tC i pri vecem ubrzanju se dizala i potom spustala... Izgleda da je problem bio u nedostatku tecnosti... Naime, tecnost je bila oko 1mm ispod crtice min, dodao sam destilovanu vodu na sredinu izmedju min-max i potom (u kasnijoj voznji) mi se temperatura digla na 90 i tu ostala da stoji...
4. Klima- on zna nekad sam da upali automatiku ili nege druge dugmice da upali ili ugasi... ko sto sam rekao, neko mi cacka tokom noci auto :club:

E sad novo pitanje... Koliko sam ja neiskusan/koliki sam idiot....

Danas sam odvezao auto na pranje (prvi put) i smorio sam se kad sam video da je masinsko, a ne rucno samostalno... Jednostavno ne volim da mi one krpe lupaju auto, a i ne opere ga lepo... Ali vec je bilo u minut do 12, odnosno pred zatvaranje i reko sebi nek ide zivot i 10 evrica...
Dosao sam kuci i uzeo krpu da obrisem tackice koje su ostale od susenja vode...Shvatim da je meni hauba cela ubijena od sitnih kamencica :D Kazem sebi, nema veze, 10 godina ima auto.. I nastavim da brisem. Vidim neko GOV... cudo na haubi :) i uzmem noz da uklonim (noz za puter)... Pred sam kraj dotaknem haubu veoma neznim pritiskom i ko da sam mu skinuo farbu. Otrcim u kucu, uzmem sundjer, i izribam mesto (samo mokar sundjer). Nema nista... Krenem tako dalje da brisem auto i na suvozacevim vratima bilo par vecih mrlja (osusene vode). Uzmem sundjer i krenem da ribam, posle par sekundi uzmem suvu krpu da osusim, kad ono slog, samo sto nisam zaplakao... Vrata na mestu gde sam trljao sundjerom izgrebana ko da sam smirglao... ja opet sundjerom, ono nestane. Predjem krpom, jos gore... Pogledam na haubu, tamo gde sam ribao, fali farba i izgrebano, beli se... Ja treba da idem u grad... sta cu sad, setim se da WD zamskira sitne ogrebotine. Probam, ublazio je izgled....

E sad, onako iskreno, jel moguce da sam toliki indijanac i da sam uspeo sundjerom (onom hrapavom stranom) da ismirglam boju? Jel je moguce da je boja toliko nezna i da se grebe od sundjera? I ono od noza izgleda kao da sam zario noz svom snagom... Ili je to neki "vosak" posle masinskog pranja? Ili je auto bio isto nekako zamaskiran pre prodaje, pa sam sad skinuo tu sminku? Ono kao prao sam ne znam ni sam koliko puta koliko razlicitih automobila sa sundjerom i nikad nisam imao taj problem... Cekam jutro, pa da vidim kako izgleda i da uzmem prasak za sudove i truleks pa da operem WD...

Sta vi kazete?
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Pon Apr 04, 2016 4:21 am

Evo iz prve ruke, moguce je.
Prosle godine tokom leta mi se pojavise neke sitne flekice po kolima, pretpostavljam da su napadale sa platana na parkingu. Napravim se pametan i krenem sundjerom po haubi, prvo onom meksom stranom i tu vidim da ide sporo, okrenem drugu i ono ide fuull. Odradim tako pola haube i skoknem do kuce, kad se vratih imao sam sta i da vidim. Dok je prisutna voda/vlaga risevi se ne vide, medjutim cim se osusi odmah upada u oci. Nije nesto preterank, ali se da primetiti... Odmah tada sam istretirao Turtle wax-om i mrka kapa.
Burazer je nabavio neku jako dobru pastu pa cu probati njom to da odradim, javljam rezultate.

Sent from my A0001
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 04, 2016 6:17 am

Imas po farbarama onaj kao sundjer za matiranje farbe, mislim da se zove scotch bride ako sam lepo zapisao, i skoro je isti kao gruba strana sundjera, tako da mislim da si ga verovatno matirao. Sta dalje neznam ali mislim da bi ti poliranje auta resilo problem. Ovde je oko 70e pa ti vidi gde ti se vise isplati
Slika
Korisnikov avatar
Mar_Kes85
Drug Član
Drug Član
Garaža: live GTV 2.0 16v
in progress 155 3.2 GTA
Lokacija: Beograd
Postovi: 1039
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 5:23 pm

Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 04, 2016 8:26 am

Imam drugara koji je oprao i izribao auto ali ceo sa onom grubljom zelenom stranom kuhinjskog sundjera. Ceo auto bio u risevima katastrofa. Naravno samo poliranje je pomoglo, 100 evra ga kostalo. I opet na 2-3 mesta gde je bas bio uporan nije moglo sve da se ispolira.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 04, 2016 8:29 am

Zrga napisao:Hvala momci na odgovorima!Evo par resenja :D

2. Sto se tice prozora, citao sam temu. Za sada mi se nije ponovio problem sa vozacevim prozorom, ali suvozacev i dalje nece automatski da se zatvori, nego moram da drzim (sa vozacevih vrata)

4. Klima- on zna nekad sam da upali automatiku ili nege druge dugmice da upali ili ugasi... ko sto sam rekao, neko mi cacka tokom noci auto :club:
2. Na 90% GT-a suvozacev prozor nema automatsko podizanje na gore, vec samo na dole. Bas sam malo modela video koji imaju to i na suvozackim vratima i uglavnom su bili u dobroj opremi(grejaci sedista, prskalice, senzori kise odmagljivanja...)
4. Klima na GT je kad pogledas jednostavna samo treba da je shvatis.
Kad stisnes dugme AUTO, on sam regulise jacinu ventilatora i smer duvanja.
Ako jedno od toga sam promenis on vise to mece menjati, na primer smanjis ventilator, vise ne dira ventilator ali i dalje menja smer duvanja dok i to sam ne promenis. I to tako stoji dok se ne upali opet AUTO.
Ako imas jednu cetvrtastu kutiju ispod unutrasnjeg retrovizora, to se zove sensor za odmagljivanje stakla i ako oseti bilo kakvu zamazanost ili masnocu, u stanju je da upali klimu milion puta u toku voznje da bi sto pre odmaglio soferku. Da bi to resio najbolje je da ti staklo bude besprekorno cisto a i usput da imas one maramice za stakla pa ispod samog senzora da uvek malo prodjes cisto da ga ne aktiviras.

Sent from my LG G4
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 10:49 am

Pozdrav, opet ja... I sad sam u zurbi, pa nemam vremena da ceprkam po forumu...
Prekljuce mi je izasla poruka ENGINE CONTROL SYSTEM FAILURE i upalila se zuta lampica i potom odmah ugasila. Juce mi je opet iskocila poruka i lampica, ali nisam vozio nego samo preparkirao, a lampica se nije ugasila. I danas se opet upalila i ne gasi se...

Video sam u prirucniku znacenje ali ne mogu da kazem da sam ga shvatio najbolje...
Molim za pomoc, koje je znacenje, koliko je opasno, i kako se sredjuje. Pod opasno, mislim, jel mogu da idem na posao sa njim ili ne...

HVALA!!!
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 11:06 am

Bez dijagnostike ništa. To je univerzalna poruka za sve greške vezane za motor ili njegove agregate.

Verovatno je greška vezana za neki senzor vazduha ili pritiska turbine.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 11:12 am

Treba da se spoji na OBD i pročita greška, tako da ćeš znati šta je crklo. Ne znam kako je u Minhenu, ali u Beogradu kad ti se upali Engine Failure lampica, ako sam nisi majstor, onda zoveš majstora i zakažeš servis.
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 11:18 am

Jel smem da ga vozim?

nidza- :) i ovde se zove i zakazuje majstor, ali ja sam i nov u Minhenu i nov vlasnik Alfe :D Moram da nadjem majstora i da se uklopim zbog vremena... ja radim pon.-sub. i odgovara mi subota poslepodne, a vecina majstora ako radi subotom, radi do 3... A auto mi treba da idem na posao, 35km od kuce...
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 11:37 am

probaj da nađeš neki BT ili WiFi OBD interface i instaliraš Torque na svoj mobilni telefon. Tako ćeš moći da vidiš koja je tačno greška u pitanju, a mi odavde eventualno da pomognemo.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 11:47 am

Tako je, može biti neka glupost, a može i ozbiljan problem.

E, sad, obično se ozbiljan problem manifestuje na još neki način, sem lampice na tabli. Ne gine servis kako god okreneš, tako da je bolje da odeš što pre, makar da ga nakače na dijagnostiku dok ne nabaviš svoju.
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 10:18 pm

evo mene... Kad sam krenuo na posao, nije se upalila lampica niti greska... a nije ni veceras kad sam se vratio... Druga zanimljiva stvar, muzika mi se pojacala, i na 20 je bio pristojan zvuk bez voznje, a 30 sasvim ok u voznji... i naravno na 66(max) je smetalo usima... :D:D:D ovaj auto je cudo :D

hvala na komentarima, ujutru idem do majstora od ocuha, mada mi ocuh rece da je ovaj samo fizikalac (bas mehanicar) i da ne veruje da ima dijagnostiku...

... ywords=obd

... ywords=obd

... ywords=obd

evo nasao sam ove linkove, jel to to? predpostavljam da je jeftinije kod kineza, ali mi odavde bar stize za 2-3 dana... aj ko se razume, neka mi kaze koji od ova 3 ili ako ga ne mrzi nek pogleda na amazonu.de neki model, pa nek pusti link :D

hvala!
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 10:22 pm

Neki WiFi odbijaju da se konektuju. Imao sam tih problema. Za ovo što tebi treba, mislim da je najbolji ovaj
Evo i slike
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 10:46 pm

Uz ove ELM BT OBD adaptere lepo radi ovaj program pa ako imaš Android može biti korisno na putu. Demo je limitiran na 15 minuta ali skroz funkcionalan i dovoljan za pregled grešaka i kratku dijagnostiku.

http://www.alfaobd.com/download.html
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 10:54 pm

ok, hvala! A aplikacija torque, jel moze Lite ili da kupim celu za 4e?

falcon037 - pod limitirana na 15 min mislis dnevno ili ukupno :D i cela kosta 38e, a to mi malo mnogo, osim ako stvarno vredi svaki cent :D
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 10:58 pm

15 minuta po svakom startovanju aplikacije, ako ti treba još ugasi pa upališ ponovo i teraš dalje :D Ova aplikacija je specijalizovana za Alfe tako da je po meni odlična, malo ima zastareli interfejs ali šljakenzi odlično.
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Pon Apr 11, 2016 11:12 pm

ok, hvala! to onda i nije strasno :)
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Sre Apr 13, 2016 10:51 am

Hej, evo opet mene... Stigo mi je OBD2 jutros (pisalo je isporuka do 18.4., a stiglo za 36 sati :D)

Kupio sam Torque Pro i skinuo sam ovu alfaobd.

E sad imam par pitanja...

Prvo, kad sam skinuo ovu plastiku, sacekala me guzva sa zicama i prizor koji me je iznenadio i opet probudio sumnju za stanje auta...
evo slika, ali sam tad vec malo pomerio zice u stranu...
Slika

Nisam siguran da tako izgleda originalna zavrsnica :)

Da se vratim na temu OBD2, kad sam povezao sa autom i upalio isti, on je meni svu elektroniku resetovao ili iskljucio. Drugim recima, sve kazaljke su mrtve, prozori ne rade, bord kompjuter resetovan, upaljena lampica za turbinu ili gume (zuta), rucna, lampica goriva, trougao u polu krugu i nisam siguran za lampicu absa...

Kad sam povezao sa mobilnim, na sekund je upalio sve (kao kad se pali auto) i potom se opet vratio na mrtvilo. E sad Fault codes mi je izbacio samo jednu gresku u pitanju je P0115 Powertrain Engine Coolant Temperature Circuit. http://www.dtcsearch.com/P0115/?from=Torque evo i linka...

Potom sam, posle cackanja aplikacije i neuspelog pokusaja povezivanja i alfaobd sa autom, provozao jedan krug. E sad ko sto rekoh sva elektronika nije radila, ali je auto lepo vukao, kao da sam osetio poboljsanje :D A sto se tice aplikacije, mislim da mi jedino throttle nije radila od onih 6 gedzeta, ali ne mogu da budem siguran, posto nisam mogao da gledam u mob non stop...

Pitanje, sta i kako dalje? Kako se radi dijagnostika, tj, jel ima negde podesavanje ovih aplikacija za mob?
Da li moze da se ozivi auto kad je OBD prikljucen ili ne? I da li mogu da ga drzim upaljenog dok se vozim?

Falcon037 (ili neko drugi) kako da povezem alfaobd aplikaciju, tj sta moze da bude problem sto nece da se poveze?
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Sre Apr 13, 2016 11:09 am

Kao prvo, ove žice je neko naknadno bešto budžio jer ova crna izolir traka se ne koristi fabrički, kao drugo to što su ti pobrljavile sve lampice i elektronika prilikom povezivanja OBD interfejsa takođe ne bi trebalo da se dešava.

Verovatno taj OBD nešto nije kako treba ...

Elem povezivanje AlfaOBD programa nije baš prosto u dva klika. Evo ti uputstvo pa pogledaj od pete strane je za povezivanje BT adaptera

http://www.alfaobd.com/AlfaOBD_Android_Help.pdf
Korisnikov avatar
Zrga
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Lokacija: Minhen
Postovi: 40
Pridružio se: Sub Feb 28, 2009 11:35 am

Re: Moji GT "problemi", vasa pomoc

Sre Apr 13, 2016 11:52 am

ok, da dodam, kad sam izvadio OBD sve se vratilo na normalu, tj. bord kompjuter nije izgubio podatke kilometraze i potrosnje, i sve lampice su pogasene...

ako bolje pogledas sliku, videces reckave ivice, ko da je neko sekao nozem, a i onaj desni metalni deo, ko da ne pripada tu...

Inace svratio sam do majstora od ocuha, pitao ga da li radi alfe i rekao mu da hocu dijagnostiku i proveru svega jer sam kupio auto i nemam servisnu knjizicu, a lik mi je rekao da sam duhovit uz osmeh, drugim recima da sam budala ... Posle mi je ocuh rekao da se kod tih lokalnih majstora ide uglavnom kad znas sta treba da menjas ili imas odredjen problem... tako da sam kontaktirao i alfin servis, cekam odgovor od njih.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”