problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Bez duše bismo bili samo mašine...
dzoni SC
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: srpska crnja
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 1:06 pm

problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 8:40 pm

Pozdrav drustvo... imam problem i ne znam kako da ga resim....danas sam na kljucu za daljinsko otkljucavanje menjao onaj mali delic gde dodje privezak i to sam uspesno obavio...ali dok sam rastavio kljuc ispao mi je neki mali delic slican osiguracu i ne mogu nikako da upalim auto... jedno sam popravio a drugo pokvario :)
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 8:46 pm

Taj mali deo je transponder. Nećeš ni upaliti bez njega. Vrati ga obavezno tamo odakle je ispao u ključu. U njemu je KOD koji služi za paljenje auta.
dzoni SC
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: srpska crnja
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 1:06 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 8:48 pm

Moze li da se ubaci bilo gde u kljuc posto ne znam odakle je tacno ispao? Ako znas ili ako postoji neka slika mozes li mi poslati?
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 9:00 pm

Ne znam da li je na 147 i 156 isti skakavac, pošto ima sa ovakvim transponderom http://s153.photobucket.com/user/pdh66/ ... 1.jpg.html i sa ovakvim https://www.remotekeys.co.uk/sites/defa ... 2-2086.jpg
dzoni SC
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: srpska crnja
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 1:06 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 9:07 pm

Kao taj drugi je... a nigde na kljucu nisam video ni jedno kuciste gde bi on mogao da stoji... zato mi nije jasno da li je samo ubacen u kljuc ili sta....
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 9:15 pm

Stoji u ležištu obeleženom na slici, vrati ga lagano pošto je kapsulica staklena


Slika
dzoni SC
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: srpska crnja
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 1:06 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Sre Feb 11, 2015 9:20 pm

Hvala... pokusacu sutra da sredim....ako ne sredim imam onaj rezervni bez daljinskog :D
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Čet Jul 19, 2018 12:11 pm

Ima li neko preporuku za majstora, elektroničara ili koga već u BG? Od danas mi ne rade komande na ključu. Zamenio bateriju i opet ništa.
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Čet Jul 19, 2018 1:52 pm

Problem rešen ekspresno, raskodirao se ključ. Problem se reši za 5 minuta kod majstora. Da ne reklamiram, majstor se nalazi sa desne strane odmah posle cvetkove pijace u BKA u smeru ka Ustaničkoj.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Čet Jul 19, 2018 5:06 pm

Ključ ne sme da se klikće mnogo "na prazno", odnosno bez kontakta sa risiverom/kompjuterom u autu.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Čet Jul 19, 2018 9:50 pm

Zasto? Otkud kljuc zna da li je ili nije odradio svoju radnju.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Čet Jul 19, 2018 10:59 pm

Zna računar u autu.

Sekvenca koju emituje ključ se svaki put menja, jer u protivnom bi mogla da se snimi sa strane i iskoristi. Caka je što se menja na specijalan način koji se naziva "pseudorandom" (pretpostavljam bi prevod bio psudo-nasumično). To znači da zadovoljava određene statističke kriterijume da bi se nazvala nasumičnom ali je u suštini determinisana algoritmom. Uparivanje ključa sa kompjuterom je upravo definisanje tog algoritma, odnosno njegovo upisivanje u ključ od strane kompjutera.

Obzirom da je generisanje sekvence, odnosno šifre definisano to znači i da je niz šifri definisan, (ajd da kažemo sekvenca sekvenci). Ako si kliknuo, recimo 10 puta (ako je tako recimo programiran) "bez da zna kompjuter", jedanaesta šifra više nije prepoznatljiva za njega. Fazni raskorak je prevelik i moraju opet da se "upare".

Postavlja se logično pitanje da li je preskakanje generisanog niza kumulativno, odnosno da li se sabira svaki prazan klik iako je između njih bilo i primljenih klikova. Ja bih rekao da nije jer bi se rasparivali mnogo često. To opet znači da je kompjuter sposoban da "uhvati korak", ako nije bilo više "praznih klikova" od maksimalno dozvoljenog i resetuje "kašnjenje" na nulu pri svakom uspešnom otključavanju.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Čet Jul 19, 2018 11:53 pm

Ajde da ne komplikujemo mnogo :) , prvo logicno mi je da komp. hvata signal tj. kod koji salje kljuc i to je to, bilo bi malo bezveze da se komp. premota ako se kljuc vise puta klikne na prazno. Odnosno, evo prostog primera, svi ili vecina nosimo kljuceve po dzepovima, torbicama...i mislis da su tamo u vakumu, da ne dolazi do pritiskanja dugmadi.
Ovo sto si pisao ima donekle smisla, da ne gresim dusu, ali mislim da je u praksi malo drugacije.
Jedino ostaje aposolutno testiranje kao mythbusters i da se utvrdi u praksi sta ce biti.
Evo za vikend hvatam vreme i klikcem ga jedno 20-30x pa da vidim sta ce biti...mislim mogu i sada a sta ako sutra nece da upali a treba mi za posao :D
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Pet Jul 20, 2018 8:04 am

Ako je kao što ti kažeš, onda je kod mene bilo kumulativno. Juče auto noramlno otključan, vožen i po izlasku iz automobila neće da zaključa.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Pet Jul 20, 2018 8:59 am

Što se tiče slučajnog pritiskanja u torbici sa ključevima to je malo verovatno jer su dugmići tako koncipirani da štrče minimalno i potrebna je srazmerno velika sila da se pritisnu. Probaj da nasloniš nešto na ključ i tako ga pritisneš. Skoro nemoguće.

Do skora sam imao e-banking u jednoj banci gde sam dobio malu plastičnu džidžu sa dugmetom koja generiše šestocifreni broj koji onda koristim za autorizovanje transakcija. Dakle, server u banci je znao koje brojeve može da očekuje iako nije imao vezu sa tim malim uređajem. Postojala je mogućnost da se raspare, jer postoji i opcija uparivanja na samom sajtu. To bi značilo samo da nakon dodatnog autorizovanja kompjuter prihvati nastavak niza šifara tamo gde je klijent (mali plastični generator) stao.

Sve je vrlo logično i jednostavno. Postoji definisan (a ograničen) niz šifara koje kompjuter očekuje. Ako je preskočeno previše šifara u nizu onda kompjuter ne dozvoljava dalji rad. Još prostije, nakon svakog uspešnog prijema šifre sa ključa kompjuter očekuje samo deset (ili koliko već) mogućih šifri. Ako ne dobije jednu od tih deset (jer si iskliktao pa dogurao do jedanaeste, petnaeste, triestreće) mora da se upari.

Ako bi bilo dozvoljeno prihvatanje posle bilo kojeg broja preskočenih šifara to bi značilo da prihvata svaku šifru, jer broj šifara, ma koliko velik je konačan.

Oko pitanja kumulativnosti nisam siguran, kao ni oko drugih mogućih razloga za rasparivanje.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Ned Jul 22, 2018 9:46 am

@maxy
Što se tiče iznenadnog prestanka rada daljinskih komandi izgleda da su ljudi to rešavali prostim diskonektovanjem akumulatora na 15 minuta.
Kako je tvoj majstor rešio problem? Jel ti je bio potreban pin (onaj petocifreni što ide uz auto)?

@junky
Kako je prošao mythbusting?
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Ned Jul 22, 2018 11:05 am

Juce sam bio na putu.
Danas testirao, 20x kliktao u stanu i posle bez problema otkljucao vrata kada sam otisao do auto.
Sto se tice iznenadnog prestanka komunikacije(a lampica na kljucu svetli) na predhodnoj alfi sam resio tako sto sam kljuc stavio u bravu(za startovanje auta) par klika za otkljucavanje, dat kontakt postupak isti(par klikova), upaljen auto i kada sam ga ugasio dok je jos bio u bravi ponovo pritisnuo dugme za otkljucavanje i gle cuda, komunikacija je proradila.
Ovo sam negde pokupio po forumu, i kod mene je radilo, kazu da tako pokupi kodove...ko zna.
Proban na jos jednom autu, koji bi trebalo da je imao isiti problem, jer su su simptomi bili isti...ali ta fora nije radila.
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Ned Jul 22, 2018 3:08 pm

Kod većine marki automobila uparivanje je jednostavno, nešto tog tipa ubaciš ključ - neku komandu na autu/ključu ponoviš i gotovo. Ali na 147/GT je to navodno podignuto na viši nivo (čitaj zakomplikovano) iz navodno bezbednosnih razloga, ali što više čitam o tome sve više verujem da je to samo da se uzimaju debele pare. U bogatijim zemljama gde sve ide preko zvaničnih kanala naplaćuju papreno za rešavanje ovih problema. A informacije se baš onako zaverenički kriju.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Ned Okt 21, 2018 8:49 pm

Da li neko ima rešenje za daljinsko zaključavanje?
Na 166 mi ne radi zakljucavanje ni otvaranje gepeka na kljuc.
Postoji li mogucnost da se upari ponovo?
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
JankelA
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: - -
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Jun 13, 2018 2:03 pm

Re: problem sa kljucem za daljinsko otkljucavanje

Pon Nov 05, 2018 9:44 am

Pitanje (Alfa 147), do skoro mi je kljuc radio normlano, otkljucavanje/zakljucavanje i gepek, ali od pre par dana ne mogu da otkljucam auto, zakljucavanje i otvaranje gepeka radi cak i sa solidne distance, ali nece da otkljuca, kad pritisnem zasvetle svi zmigavci i cuje se kao da otkljuca ali slabo, kao da nema dovoljno snage i nista se ne desava, ni to mi ne bi bio problem da mi brava na vozacevim vratima nije menjana pa sad moram da idem da otvorim suvozaceva, iznutra dohvatim vozaceva i posle posebno da otkljucavam i zadnja vrata iznutra. Jel zna neko u cemu moze da bude problem ili je najbolje da odem do majstora da on resi?

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”