Selespeed problem

Bez duše bismo bili samo mašine...
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: Selespeed problem

Čet Feb 07, 2013 10:34 am

Ako te zanima konkretan automobil onda postoji tema o kupovini 147, a tvoje pitanje je glasilo, citiram:
O cemu da obratim paznju pri kupovini Alfe sa ss menjacem??
U ovoj temi imaš sažvakano sve što treba da znaš, ne samo o kupovini, nego i o popravci auta sa SS menjačem tako da ne vidim svrhu pitanja. Ako si pročitao celu temu onda ćeš znati na šta treba obratiti pažnju, a ako i dalje nisi siguran u to onda bolje odvezi auto koji bi hteo da kupiš kod nekog proverenog majstora za Alfe pa nek ti on kaže šta valja a šta ne. Nemoj pogrešno da me razumeš, ovo pišem u najboljoj nameri.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
SelesPiChina
rookie
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD '04
147 2.0 TS SeleSpeed '00
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Feb 01, 2013 6:44 pm

Re: Selespeed problem

Uto Feb 26, 2013 12:35 pm

Duke Nukem napisao:Nakaci dijagnostiku, vidi da li ima gresaka na menjacu. Cackaj konektor mozda resi problem.
Ja sam moj selespeed popravljao od kako sam ga kupio i na kraju su sve muke resene promenom seta kvacila...
Resio mi je majstor taj problem! :) Trenutno nemam problem sa menjacem!
Ali zato mi ne radi plin 95% vremena... ponekad se upale lampice i proradi...
inace u istom trenutku se i desilo da obicno ujutru...ili vec posle duzeg nepaljenja...jako dugo, pa i vise puta moram da verglam da bi upalio... posle toga,da kazem dok je vruc,pali normalno!
Da li je prestanak rada plina uopste povezan sa tim sto tesko pali i na benzin?
Da napomenem da od kako sam je uzeo,znaci od kako znam za nju, kad otvorim vrata pumpa sse cuje dosta dugo... 15ak sekundi najvise. Al i tad je palila kao sat i radio je plin. Sad umro plin,sa povremenim znacima zivota, i ujutru tesko pali!
KeleA
Garaža: 166 2.4 JTD Distinctive
Renault Laguna 2.0 16V
Lokacija: Petrovgrad
Postovi: 41
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 10:45 am

Re: Selespeed problem

Uto Mar 05, 2013 5:30 pm

da bi alfa radila na plinu dobro potrebno je prvo da na benzinu radi ok
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Pet Mar 15, 2013 8:03 am

Drugari a sta je bomba? Jel to actuator ili gearbox...
Korisnikov avatar
delic
Garaža: 156 SS
Lokacija: BBR
Lokacija: BGD
Postovi: 580
Pridružio se: Sub Mar 27, 2010 10:28 pm

Re: Selespeed problem

Pet Mar 15, 2013 11:21 am

Bomba je rezervoar za hidraulicno ulje pod pritiskom na robotu
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Sub Mar 16, 2013 5:50 am

Ljudi ovde u Melburnu Alfe su na losem glasu...Obozavam prosto moj auto, ali ponekad zabaguje...Npr, pre neki dan iznenada kad sam isao u rikverc pri malim obrtajima, lagano, sam je vratio u rikverc, ali bez problema sam ga ponovo vratio u rikverc i sve je bilo normalno...Bojim se da nije actuator...Ovde je to sranje katastrofa skupo...Sa rukama oko 2.500 dolara...Kad vidim koje su cene tamo, place mi se...Normalno menja brzine, eto samo se to desilo...Jel neko moze da kaze mozda o cemu je rec...Inace pre mesec dana sam menjao fuel pump, jer auto prosto nije hteo da upali...Srecom to nije bilo skupo...Hvala vam ljudi sto postojite i treba da pomazemo ovako sa razmenom iskustava..Pozzz
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Sub Mar 16, 2013 7:20 am

mad-max napisao: Pre nedelju dana promenio volan na 147 posto mi riknula bila polugica za +, a nasao ceo volan sa polugicama kao nov, pa zamenio...

i to je sve...

I meni ne rade polugice i rekli su mi ovde da je to mnogo skupo da se popravi...Ovde gledaju samo da te zajebu majstori...Ne znam da li cu resiti problem zamenom celog volana...Jel te polugice mogu da odu usled nekog kvara na selespeed-u ili jednostavno one na volanu prestanu da fukcinisu? Poz
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Ned Mar 17, 2013 9:31 am

s3kan napisao:
Kada se odvoji sama pedala, ispašće metalna pločica koja je uzrok problema.
Ovo je to metalno gov*nce na 4 nogice koje klikne kad se pritisne na sredinu.
Slika

Izgleda izgleda da vremenom izgubi elastičnost i deformiše se pa plastični pimpek sa pedale ne može lijepo da ga dohvati i pritisne. Rješenje je, kako kažu englezi, da se stavi ljepljive trake na njega par slojeva.

Hvala puno na ovom uputstvu za pedale...Ja kada sam otvorio moje, tamo nije bilo tog malog metalnog dela, verovatno da je prethodni vlasnik cackao i debil izvadio...Jel zna neko mogu li se naci samo ti metalni delovi ili moraju cele papucice da se kupuju...Cekam odgovore od par wrecker-a ovde, pa me je interesovalo za Srbiju....Mozda moze brat da mi posalje ako se mogu nabaviti pojedinacno....Hvala !
nik147
Garaža: Alfa Romeo 147 2.0TS SS
Lokacija: bgd
Postovi: 55
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 5:10 pm

Re: Selespeed problem

Ned Mar 17, 2013 10:31 am

Ne mora da znaci da je predhodni vlasnik nesto cackao. Meni je sam ispao taj limic, sreca pa sam video odakle je ispao pa sam ga sacuvao. Inace da sam ga nasao samo na patosnici verovatno bi bio usisan ili slicno.
sickosu
Garaža: AR 156 2.0 Selespeed, ex Alfa Romeo 164 ts Super
Lokacija: Subotica
Lokacija: Subotica
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:28 am

Re: Selespeed problem

Pon Mar 18, 2013 12:41 pm

Pozdrav,
Evo posle godinu dana druzenja sa 156 ss, javili su se prvi problemi sa menjacem. Iscitao sam celu temu i pokusao sam sa ciscenjem konektora ali bezuspesno. Naime sta se desilo, ujutro je ubacio u prvu i krenuo sve normalno i kad sam hteo da prebacim u drugu auto je polako poceo da se zaustavlja i vise nisam mogao ni u N da ga izbacim i stalno je treptala ona crvana lampica za pumpu (valjda je za pumpu). Osetio sam da se auto trese i odmah sam ugasio i cuo kako pumpa i dalje radi i cuje se neko kliktanje. Brzo sam skinuo klemnu i ubrzo vratio i sve je bilo ok, seo, upalio i sve je islo normalno, presao oko dva km i opet isto. Nekako sam stigao na posao i iscitao celu temu i izvadio akumulator, ocistio konektor, proverio ulje, sve vratio, upalio i sve je bilo ok dva minuta i opet je pocelo da brljavi i sad ne mogu ni auto da upalim jer cim dam kontakt samo pisti i trepce N. Da li neko mozda zna u cemu jos moze biti problem ili je obavezna kalibracija da bih mogao da ga vozim barem do majstora. :cray:
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Uto Mar 19, 2013 6:18 am

Mene tvoj problem podseca na moj problem koji sam imao na mojoj 147 SS...Naime isti simptomi...Kod mene je bio problem sa pumpom za gorivo...Kad sam to zamenio sve je normalno radilo...I meni se tako ugasio auto i zaglavio u brzini, ni makac u neutral da ga bar sklonim sa puta...Isto se tako tresao...Kad sam zamenio pumpu za gorivo sve je opet normalno...Pozzz
sickosu
Garaža: AR 156 2.0 Selespeed, ex Alfa Romeo 164 ts Super
Lokacija: Subotica
Lokacija: Subotica
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:28 am

Re: Selespeed problem

Čet Mar 21, 2013 8:01 pm

Sutra treba da vozim auto kod majstora, reći ću mu i da provere pumpu za gorivo, a danas posle dva dana ne voženja vratim klemnu pumpa odradi posao za nekih 10 sekundi, sednem upalim, ubacim u prvu auto ide ali posle dva desetak sekundi počne da pisti i pali onu crvenu lampicu na instrument tabli, ali barem nije stao, isto se dešava i u rikverc kada idem. Probao sam da ubacujem kada motor ne radi i uu sve brzine normalno ulazi. Valjda će izdržati do majstora pa na dijagnostiku.
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Sub Mar 23, 2013 7:18 am

Reci i nama koji je bio problem...Pozz
sickosu
Garaža: AR 156 2.0 Selespeed, ex Alfa Romeo 164 ts Super
Lokacija: Subotica
Lokacija: Subotica
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:28 am

Re: Selespeed problem

Sre Mar 27, 2013 12:35 pm

Uh,
Auto kod majstora vec tri dana, kaze u kvaru elektroventil i racunar dobije ponekad informaciju da je auto u prvoj brzini i zbog toga nece da upali. Ja sam sad u dilemi da li da jurim polovan ili postoji sansa da se ovaj nekako popravi, kod majstora kazu da nema delova za popravku. Ako neko ima neki savet?
Pozdrav :cray:
Korisnikov avatar
black_orion
Garaža: Alfa Romeo 147, 2.0 16V T.SPARK selespeed
Lokacija: Melburn
Lokacija: Melburn
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 7:06 am

Re: Selespeed problem

Pon Apr 15, 2013 2:47 am

sickosu jesi li napokon popravio auto...Jel stvarno bio problem u elektroventilu? Poz
sickosu
Garaža: AR 156 2.0 Selespeed, ex Alfa Romeo 164 ts Super
Lokacija: Subotica
Lokacija: Subotica
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:28 am

Re: Selespeed problem

Pon Apr 15, 2013 8:43 am

Nazalost nisam :cray:
Auto je vec vise od dve nedelje kod majstora i ne mogu(ne znaju) da pronadju problem, uglavnom sve funkciose samo sto cim se ubaci u prvu posle 5 sec. pisti i pali onu crvenu lampicu na tabli. Na dijagnostici izbacuje gresku relej i to samo ponekad. Pokusavam da dobijem drugog majstora iz Bgd-a, za koga sam cuo da moze da resi problem ako i on moze da mi pomogne.
Pozdrav :arflag
sickosu
Garaža: AR 156 2.0 Selespeed, ex Alfa Romeo 164 ts Super
Lokacija: Subotica
Lokacija: Subotica
Postovi: 32
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:28 am

Re: Selespeed problem

Pet Apr 26, 2013 8:31 am

Konacno problem resen, acumulator selespeeda promenjen. Sada je alfica opet kao pre. :hbg
Pozdrav :arflag
cyboy
Garaža: 147 2.0 ss
Lokacija: NG
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Nov 20, 2012 11:57 am

Re: Selespeed problem

Ned Maj 05, 2013 12:53 pm

prije izvjesnog vremena imao sam nekih problema s selespeed-om ali to se riješilo time što sam prelemio konektor i od tada rijetko da je izbacio iz brzine ili preskočio.. ali jučer je naišao novi problem.. tj. vrhunac starog.. već sam rekao da mi je curilo ulje ali jučer je probilo i totalka iscurilo i to na nekom poklopcu ili tako nešto jer je prstenasti osigurač puko.. vidi se na slici..
ima li tko iskustva s rastavljanjem robotike i što se nalazi iza tog poklopca? jel zamjena tog prstena jednostavna ili nešto komplicirano?
Slika
vaci
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Avg 16, 2010 7:55 pm

Re: Selespeed problem

Čet Maj 16, 2013 12:00 pm

SS je problem,nece da ubaci u prvu(cuje se tac,tac),dok ubacivanje u R je bez problema(po nekad sa malo vecim trzajem).Na dijagnostici ne prijavljuje gresku.Kada prodje neko vreme, menjac ubaci i ne brljavi neko vreme,a onda isti problem.
Pomoc,da li je kvar mehanicke prirode ili je razvodna ruka?!!!
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Selespeed problem

Čet Maj 16, 2013 5:52 pm

Set kvacila. Kad je menjan ako je uopste i menjan?
Slika
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Selespeed problem

Čet Maj 16, 2013 6:04 pm

cyboy napisao:prije izvjesnog vremena imao sam nekih problema s selespeed-om ali to se riješilo time što sam prelemio konektor i od tada rijetko da je izbacio iz brzine ili preskočio.. ali jučer je naišao novi problem.. tj. vrhunac starog.. već sam rekao da mi je curilo ulje ali jučer je probilo i totalka iscurilo i to na nekom poklopcu ili tako nešto jer je prstenasti osigurač puko.. vidi se na slici..
ima li tko iskustva s rastavljanjem robotike i što se nalazi iza tog poklopca? jel zamjena tog prstena jednostavna ili nešto komplicirano?
Slika
Taj cilindar pomera birac levo, desno. Verovatno je zakucao do kraja jer je senzor los ili je jednostavno dotrajao osigurac i gumica. Na slici je taj do zutog cepa.
Slika
Slika
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Selespeed problem

Čet Avg 01, 2013 11:34 pm

Ja sam malo cackao oko konektora glavnog i popravilo se stanje, ali i dalje imam problem koji je izgleda neresiv,dakle u nepravilnim vremenskim razmacima moze da se desi a i ne mora,znaci jednom u 100km ili jednom u 500km,dakle desava se idu brzine 1,2,3,4,5, sve lepo, i kad zakove samo preskace 3,nikako nece u trrecu,sve je drugo ok.Bio sam kod dosta hvaljenih majstora ovde po forumu niko nista ne zna, dok sam ne uzmes problem u svoje ruke,em je najjeftinije em je najbolje znas sta si uradio.
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Selespeed problem

Pet Avg 02, 2013 7:27 am

Meni taj tvoj problem zvuči kao mehanički problem u samom menjaču. Možda sinhron treće brzine ili tako nešto. Pokušaj da pretumbaš mesta senzorima da vidiš da li je kvar otišao na neko drugo mesto.
Poslednja izmena od sErGiO u Pet Avg 02, 2013 8:37 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj prethodni post.
Slika
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Selespeed problem

Pet Avg 02, 2013 7:30 am

cyboy napisao:prije izvjesnog vremena imao sam nekih problema s selespeed-om ali to se riješilo time što sam prelemio konektor i od tada rijetko da je izbacio iz brzine ili preskočio.. ali jučer je naišao novi problem.. tj. vrhunac starog.. već sam rekao da mi je curilo ulje ali jučer je probilo i totalka iscurilo i to na nekom poklopcu ili tako nešto jer je prstenasti osigurač puko.. vidi se na slici..
ima li tko iskustva s rastavljanjem robotike i što se nalazi iza tog poklopca? jel zamjena tog prstena jednostavna ili nešto komplicirano?
Slika
Da li si uspeo da nađeš taj osigurač? Treba i meni.
Slika
Korisnikov avatar
Jarence
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Banja Luka
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 13, 2013 11:11 am

Re: Selespeed problem

Uto Avg 13, 2013 12:50 pm

Dewillex napisao:Bio si od koristi. Hvala. Jel taj zvuk prilikom šaltanja nestao ili je manji ili ga nema. To kliktanje.

:arflag :arflag :arflag
Pozdrav svima. Vozim 156 selespeed i imam problem sa mjenjacom. Vozim 15 minuta sve super i odjenom mi zablinka lampica crvena od mjenjaca i ne mogu da saltam u vecu brzinu,znaci samo mogu nazad i ostanu mi samo da rade 1 2 i R ,takodje i kazaljka na satu mi pokazuje da idem 0 na sat iako vozim mozda 40 50. U ovlastenom servisu su mi pregledali i ocistili kablove i opet isto. Moja pretpostavka je da je do struje a ne do mjenjaca. Ima li neko savjet ili predlog. Hvalaa

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”