Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Ikone na točkovima. Šampioni na stazama.
Saznajte kako su se kovali trkački geni.
Korisnikov avatar
alfa&omega
Garaža: Fiat Punto 1.9 JTD
Fiat Coupe 20 VT
Alfa 155 TS 2.0 16V Sport
Alfa 166 2.4 JTD Distinctive
Alfa 147 1.9 JTD Distinctive
Alfa 156 2.5 V6 24V Distinctive
Lokacija: Prijepolje
Lokacija: Prijepolje
Postovi: 3145
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 3:47 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Ned Feb 01, 2009 3:35 am

Steta, ali mislim da od ovog primerka nema ni teoretske sanse za restauraciju...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pon Feb 02, 2009 1:59 am

ma nema od ove spider nista :this: , pitanje da li se ovo isplati i da li moze da se uradi a 2,5 soma je i vise nego mnogo za ovakvo stanje :glare: ovo jedino vredi da se skine nesto sa nje sto jos iole vredi pa kad nekom zatreba za restauraciju neke druge, ja je licno ne bih uzeo ni dzabe da mi je daju jer bukvalno 90% auta (lima pre svega) mora iznova da se pravi :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pon Feb 02, 2009 1:15 pm

Moze ovaj auto da se izvuce i da izgleda kao nov, nego to kod nas niko ne radi. Samo je pitanje ko radi i koliko se para utrosi. Koliko vidim ne izgleda mnogo losije recimo od ovog Maseratija koji je sada u mint stanju...a vidjao sam i gore da su bili sredjeni.

Slika

Slika

Slika
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pon Feb 02, 2009 8:32 pm

ja bih rekao da je mnogo mnogo losija od Masera sa tvojih slika... 3500 GT jeste da je truo ali je i dalje imao formu i nesto "mesa" za rad, odnosni neke delove limarije na koji su zdravi i na koje mozes da kacis zakrpe a ova Alfa nema ni to... Pogledaj prednji deo:

Slika

sta ovde iskoristiti ili sta pokusati da spases?... ako su solje farova trule, onda tu nema mnogo diskusije

Slika

ovde je trulez jos vidljivija... pogledaj donje delove krila, sajtne, vrata pa i pokopac prtljaznika, to je odavno proslo stadijum obicne rdje, to je sad pojedeno!

E sad, ako su to vidljive stvari kako izgleda pod i da li uopste postoji. Kod Giuliette Spider je dobra stvar sto su sve imale body on frame dizajn i sto je ispod karoserije sasija. Medjutim, posle mnogo godina u koprivama, moguce je da je i ta sasija trula ( siguran sam da jeste ) a onda nema ni osnovnog stukturalnog temelja za neki rad. Ako je nekim cudom sasija netaknuta a samo karoserija losa, onda je relativno lako uraditi restauraciju ( ne znam kakva je ponuda delova za taj model ali predpostavimo da sve moze da se kupi ) ali ce da bude extremno skupa. Tu su i detalji, lajsne, branici, stakla, farovi pa enterijer ( za koji ne znamo u kom je stanju ) i ko zna koliko jos sitnica. Jedna od specificnosti naseg podneblja je i to da su svi automobili koju su tako napusteni, ostavljeni najcesce zbog nekog mehanickog kvara a vlasnik u tom momentu nije bio solventan/spreman/raspolozen da to sredi i auto je ostavljen da propada. Najverovatnije je to slucaj i sa ovim autom, jer bi sigurno bio vozen da je bio ispravan. Tako da i pitanje mehanike moze biti problematicno a ko zna da li se mozda sitan kvar nekad pretvorio u nesto mnogo gore danas i da li je voda u hladnjaku prouzrokovala pucanje bloka i ostale uzase...

Da bi se ovaj auto napravio kako treba, prakticno sve ( ali bukvalno sve ) mora da se kupi novo a i sami znate koliko su delovi za Alfu. Resturacija kola po evropskim standardima nikad nije bio jeftin sport i cesto se ne isplati imajuci u vidu cenu takvog automobila na trzistu. Ako se neko zauka da taj auto uradi, docice do toga da ce da ga ceo poduhvat da ga kosta 50 000 e ( recimo ) kad istu takvu moze da nadje na mobile.de za 10 000 e manje i to da je uveze odmah i spase sebi i kesh i par godina zivaca, vremena i borbe sa majstorima. Dakle, ta Alfa je nazalost pokojna i nema potrebe vracati je nazad. Ako se nekom ovaj model tako jako svidja, postoje i brzi, laksi i jeftiniji ( a opet pouzdaniji ) nacini da se dodje do nje... :grin:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pon Feb 02, 2009 8:46 pm

Ovaj Maserati je nesto najgore sto sam mogao da nadjem u ogranicenom vremenu za surf. Ali, najgori primer koji sam video je bila slupana olupina nekog predratnog engleskog auta pre par godina, koja je izvucena i ozivljena i prodata za par miliona...nazalost ne mogu da se setim modela. Naravno, sve je pitanje isplativosti jer ako auto ne kosta mnogo kao klasik - zasto ga izvlaciti iz mrtvih. Ovaj Maserati kosta mnogo vise od ove Alfe. Ali, da je u pitanju 33 stradale ko zna sta bi bilo...posto nije Alfa ce da istrune tu gde je, u koprivama.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pon Feb 02, 2009 8:52 pm

nesto drugo mene interesuje.... za 2500 evra, da li ide i ovaj krov od lade rive ili ne? :rotfl:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pon Feb 02, 2009 9:14 pm

To je bre Pininfarinin hardtop...samo 17 komada je imalo tu opciju. :clapping:...vidis kako ga je covek pazljivo stavio da ocuva enterijer...ili mozda sluzi da mu se ocuvaju sampinjoni unutra.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pet Feb 06, 2009 12:57 am

:rotfl: dobro dodje malo smeha u ovoj tuznoj prici
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Feb 07, 2009 12:30 pm

ovu nadjoh na facebook-u :shock: , ne znam gde ali ih ima 2 komada od navodno 7 koje su postojale u SFRJ :rolleyes:
Slika
Slika
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Feb 07, 2009 12:42 pm

:grin: :grin: :grin: Sedeo sam u njima ;)
Uzivo izgledaju predrkano, Italian mafia still :yahoo: . Vlasnik je malo zzzzzbbzzzb, mozda ih pazarim ako cena bude prihvatljiva :love: :love:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Feb 07, 2009 12:47 pm

meni i nisu toliko lepe bile te alfe, ali su mocne i napredne za to vreme, sve u svemu lepo bi bilo imati jednu ;) a gde se nalaze ako nije tajna
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
QV lale
Contact:
Garaža: Alfe & Lancie
Lokacija: Zrenjanin - Klek
Postovi: 1023
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:26 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Feb 07, 2009 12:49 pm

Znam dobro gde su,ali nista necu da govorim ,cim sasha nista nije spominjao.. :grin: Postavicu neke slike cim mi srede komp...Inace crna kao iz hobotnice da je izletela...vec sam se zamislio kako me jure 3 giulie sa onim prepoznatljivim italijanskim sirenama.. :lol: :headbang3:
Slika
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Feb 07, 2009 4:59 pm

u neposrednoj blizini te dve A6 ( Alfa 6 ) se nalazi i jedna juniorka ali nisam je slikao jer je bilo mracno. btw, ta juniorka nije bas tako dobra kao sto vlasnik prica ali je daleko od nepopravljive kao sto se moze predpostaviti za zapsustene alfe u srbiji... ni ja necu da kazem gde su kola ali sam lako potkupljiv... ponde na pm. :D
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Uto Feb 10, 2009 10:18 am

OMP napisao:juce u BG-u, tacnije na medaku 2 (ugao cini mi se Zaplanjska i Dragice Koncarna parkingu videh belu alfu,bio sam u prolazu i zurbi pa nisam zastajao i prilazio da je pogledam, ne znam koji model sa sigurnoscu ali rekao bih 2000 berlina kao sa slika sa vrha teme,mozda je i giulia ali mala verovatnoca, deluje vece :rolleyes:
ne deluje mnogo zapusteno i kao neki krs, cak kao i da je u voznom stanju mada opet sa druge strane deluje da nije duze vreme vozena, u svakom slucaju nije krs onako sto sam video u prolazu, mada se mozda i varam, i deluje kompletno, zna li neko sta o toj alfi?
Ja sam video vise puta i nikako da je osmotrim bolje ali evo uzadnje vreme kada idem kod ortaka i prolazim tuda nema je :(
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Uto Feb 10, 2009 11:43 am

mozda se vozi :scratch: mada nije delovala bas tako ali opet nije delovala ni zpusteno i neispravno :rolleyes: ko zna
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Uto Feb 10, 2009 1:52 pm

Meni je iz kola delovala da je u voznom stanju a i cim je nema znaci da jos krstari drumovima...Ali moram jedan dan svratiti makar da napravim photo session samo ako bude stajala tu !!! :D
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
siki
Garaža: Kapa kupe 2.0 t 16v
Alfeta gtv 2.O iz 1977 god.
Lokacija: Kruševac
Postovi: 95
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:10 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Čet Mar 05, 2009 8:14 pm

Dali neko zna gde se nalazi gtv sa slike i da li radi-rado bih ga kupio. :arflag
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Čet Mar 05, 2009 8:57 pm

to je ona iz Cicevca od onog preprodavca "old tajmera" :glare:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
siki
Garaža: Kapa kupe 2.0 t 16v
Alfeta gtv 2.O iz 1977 god.
Lokacija: Kruševac
Postovi: 95
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:10 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pet Mar 06, 2009 11:34 am

Bila tamo,znam i ja-dosta smo se cenjkali-tražio oko 25oo evra,posle je nestala,neznam gde je prodao,ali motor nije bio original,nije bio spakovan,dosta toga se trebalo raditi na njoj-ko ima garažu nije problem-kod mene koji nemam garažu je veliki problem-i to me tad i odbilo(gde bih je sređivao i uživao) :love:
Otišla je ona dalje,ali gde? :beerchug:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pet Mar 06, 2009 5:32 pm

Nije u Srbiji ali je dobra fotka :D :grin:

Slika
Korisnikov avatar
siki
Garaža: Kapa kupe 2.0 t 16v
Alfeta gtv 2.O iz 1977 god.
Lokacija: Kruševac
Postovi: 95
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:10 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pet Mar 06, 2009 8:47 pm

:banghead: pa dobro gde je,bez zagonetki,kako li je izašla iz srbije,na labudici-bez papira :scratch:
Ja sam čuo da su došli neki ljudi iz Bgd i odvezli na labudici :beg:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pet Mar 06, 2009 8:52 pm

Siki mislim da nisi razumeo Sasu :D , mislio je na ovu sliku da nije slikano u Srbiji ;) a ne na GTV :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Pet Mar 06, 2009 10:50 pm

Evo jedne kod mene , slikano iz auta pa nije neki kvalitet ,
ali će svi prepoznati o kom je autu reč :grin:


Slika Slika

Nalazi se u selu Banji kod Aranđelovca kod jednog dobrog farbara ,
:yahoo: :yahoo: :yahoo: tako da će biti ko lutka kad je završi ,
nisam imao vremena da svratim , al moraću da vidi dal je njegova ili radi nekom ,
i da napravim još kakvu fotku , ovo je bilo malo podalje :thumbsup:
Ova će biti spašena zaborava :love: :love:

:arflag :arflag :arflag :arflag :arflag
Slika
Korisnikov avatar
siki
Garaža: Kapa kupe 2.0 t 16v
Alfeta gtv 2.O iz 1977 god.
Lokacija: Kruševac
Postovi: 95
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 8:10 am

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Mar 07, 2009 12:08 am

:doh: tek sad vidim da moj Če sedi na alfi :arflag :quadrifoglio (mi kao mali zvali ovaj model guzasta alfa)inače pandurska u Italiji-po Dalmaciji bila zakon-ko je imao bio Baja. :cool:
Međutim mislim da je i Tihomiric pogrešio-ono na farbanju nije Alfeta GTV koju ja tražim :scratch: De si GTV ejko,javi se :beg: :beg:
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Slike klasicnih alfi u Srbiji...

Sub Mar 07, 2009 12:16 am

Siki druže , pa nemoj da si sitničav , zapeo za GTV , pa samo jedno slovo razlike :love:
Slika

Povratak na “Alfa Romeo Classico”