Restauracija klasične Alfe

Ikone na točkovima. Šampioni na stazama.
Saznajte kako su se kovali trkački geni.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Dec 24, 2007 5:23 pm

Slika
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Pon Dec 24, 2007 6:16 pm

:shock: E svaka ti chast za ovo... Ima li neke nade da se iskopira? Zelim da to posedujem...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Pon Dec 24, 2007 7:28 pm

starac vujadin napisao:Slika

imao sam u kuci ( doduse, samo kao pozajmnicu ) komplet papira za prijavljivanje na Monte Carlo rally 1968 god, pravilnik i izvestaje sa etapa kao i spisak ucesnika.... ( jedna od njh je bila i posada iz ns )
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 24, 2007 7:48 pm

sto nisi iskopirao..

i ja bi voleo da iskopirao ovaj program ako je moguce...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Dec 24, 2007 8:06 pm

Nemam ja to - to je sa interneta.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 24, 2007 8:08 pm

:( :(

ispala jel na prodaju ili sta
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Dec 24, 2007 8:23 pm

Ne, ilustracija uz neki tekst o Abarthu 1000 TCR i nasim trkacima koji su ga vozili...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Pet Maj 02, 2008 9:44 pm

Ja i kolega iz nasheg kluba (Coda Tronca) smo danas bili u lijepom drushtvu, malo smo ih i provozali, pa eto da se .malo. pohvalim :cool

Slika


Slika


Slika



Slika
Slika
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Pet Maj 02, 2008 10:41 pm

Kako to mislis da se malo pohvalis? :)

Sve socne detalje!!! OMA!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:applause:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Maj 02, 2008 11:00 pm

Lepo, lepo. Junior deluje vrlo solidno :cool
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Maj 02, 2008 11:15 pm

vrlo...

ja bi ga volio u bilo kakvom stanju (mislim bukvalno) a ne ovakvom ;)
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Sub Maj 03, 2008 2:49 am

Gruja napisao:

Sve socne detalje!!! OMA!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:applause:
:cool

Pa ovako, zvoni mi telefon i kaze Igor(drugar iz kluba), vidi, imamo neku juniorku na test pa ako si raspolozen..... onako ko da me pita ocemo li kafu popit' :dugokosi: (i on se pravi vazan)
Naravno, to su bili najduzih pola sata u mom zivotu (dok sam cekao da dodje po mene), naime vlasnik ove ljepotice je vlasnik i spiderice i (sada vec) nash najbolji prijatelj :lool: I Igor (uz moje neke asistencije (koje se uglavnom svode na mazenje junorke i pustanje bala nad njom)) mu pomaze da juniorku dovede u perfektno stanje, vodili je kod majstora, napravili spisak sta sve treba da se uradi na njoj i razmishljali kako da dodjemo do svih djelova....

Najljepshe je bilo kad smo je vozali kroz pun grad (lijep dan svi izashli malo napolje) mislim, nevjerovatno koliko smo pogleda izmamili, ljudi su bukvalno .vrat lomili. dok su se okrecali za nama...
-Semafori (prvi put)- S65 AMG, crn napumpan, nov... dva tipa pored nas, gledaju, gledaju, otvaraju prozor raspituju se za detalje i naravno jedan od njih pita za cijenu, samo smo se smekerski nasmijali i i odmahnuli rukom...
-semafori (drugi put) Puno auto riba, najnoviji A4, one sa svim otvorenim prozorima, navidale (nasu) muziku i pjevushe... (kao bitne neshto), jedna od njih se okrece put nas i cima drugarice, sekund kasnije cijelo auto gleda u nas, smanjuje se muzika i komentaj .jaaaao sto je slatko auto. :mad: Tu smo malo poceli da turiramo i demonstriramo zvuk 1.3 sa duplim solex karbovima.... umirile se
- ali najjaci je bio simpaticni dekica sa VW bubom, i onako sav odushevljen pita koje je godishte Alfica, na odgovor '73 (mozda grijeshim) sav ponosan odgovara kako su nam automobili vrshnjaci.... :lool:

..................

Inace Spider je noija (dosta novija) '91 godishte i u savrshenom stanju, radi extra, vozi se extra, unutra ko nova.... ma ko nov auto!

I da ne davim vishe, uglavnom lagano smo je vozali (imali smo previshe postovanja prema njoj) i uzivali, suncan dan, legendarni crveni automobil i mi..... nishta nam vishe nije trebalo...
Slika
Korisnikov avatar
brzi_pas
Garaža: GTV V6TB, 159jtd, 75 V6 24v,75 6V...
Lokacija: Podgorica CG
Lokacija: Podgorica
Postovi: 697
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:14 pm

Sub Maj 03, 2008 2:59 am

starac vujadin napisao:Lepo, lepo. Junior deluje vrlo solidno :cool
I jeste vrlo solidna, ali takvo stanje ne zadovoljava vlasnika, u inspekciji kod majstora smo zakljucili da joj treba mijenjanje lanca i cishcenje i stelovanje karbova (mi pokushavamo da .uvalimo. weber 45ice sa trubicama, ali za sad vlasnik oce da bude fabricka)
Malo curi sa kardana i gumice na zadnjem vjeshanju su popucale...
Limarija je solidna, ima mali udar u pod, i naravno (po nama) ne dobro sredjen pod, znaci najvjerovatnije ide potpuno profesionalno sredjivanje limarije, svaki detalj da se uradi na najbolji moguci nacin...
Branici su malo ulubljeni, a kako su niklovani, naruceni suovi iz Engleske (mislim po 300-400e komad)
Narucene su GTA 14. felne, originalne i naravno kupice se gume (posto su sad previsoke 175/80-14)
Naruceni su josh neki sitni detalji (znackice bertone i takve stvari)
Mislim da ce i cijela komadna tabla da se naruci, jer je ova od sunca ispucala na par mjesta... znaci pokushacemo da je dovedemo u najbolje moguce stanje...
Inace, auto je preslo 75 000km, i odlicno izgleda....
Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Maj 03, 2008 8:29 am

Dobro je kada vlasnik ima energije, a i para da ulaze. Pogledajte dobro da li je potrebno da bas celu limariju radite...jednog dana ce biti to potrebno, ali mozda ne sada...Uz blagotvornu crnogorsku klimu taj auto moze biti jako dugo u vrlo originalnom stanju. Sredite obavezno u donjem postroju to sto ne valja od gumenih delova, nemojte se vozikati unaokolo mnogo dok to ne sredite - nemoj pozadi neko da sedi, makar to bila i sisata plavusa :lool: . 45mm karburator je nepotreban na serijskom 1300 motoru, samo bi srk`o benzin uzalud. Neke pukotine na tabli mogu da se repariraju...vidite to malo po inostranim forumima. Bolje restaurirati postojecu, nego kupovati drugu jer je ova postojeca .legla. sa autom i manja je mogucnost da ce po njenom vracanju nesto da skripi i cvrci.

Baci i kasnije neke slike kako se sta uradi... :dugokosi:
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
coda tronca
Postovi: 76
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:29 pm

Sub Maj 03, 2008 10:37 pm

Evo i ja da se prijavim sa zapisnikom sa inspekcije. Uglavnom Juniorka je u solidnom stanju, uglavnom originalna osim felni koje su isle fabricki na Montreal i Alfette GT, i guma pogresnih dimenzija. Branici su u losem stanju i nema im spasa tako da su porucheni novi. Prema broju shasije proizvedena je 1973. i odgovara fabrickoj specifikaciji za tu godinu sto znachi da je srecom nasi .majstori. nisu .popravljali.. Odozdo je solidna, sto znaci da uglavnom nema strukturne rdje nego samo povrsinska. U dosta loshem stanju su donja lezista prednjih opruga, ali srecom imaju da se kupe nova. Vecina gumenih djelova u prednjem i zadnjem trapu je stara i ispucala, ali i to ima da se nabavi. Standardno su losi dihtunzi kartera i diferencijala. Semering radilice nije bajan. Lanac se dobro chuje (chuje se i na moju Supericu iz `97), ali ga ne bih odmah otpisao posto postoji procedura za njegovo zatezanje. Tu bi dobro doshla pomoc ako neko ima iskustva, posto znam proceduru za moj motor (TS 8V), ali ne znam da li je ista. Glava upravljaca je u dosta loshem stanju... Pritisak ulja je oko 3-4 bara hladna na leru, ako je vjerovati pokazivachu. Kazaljke brzinomjera i obrtomjera skakucu, pa ne znam moze li se to rijesiti podmazivanjem sajli...Pokazivach temperature ne radi, mada nisam primjetio da motor grije. Dihtunge karburatora pri usisnoj grani bi trebalo zamjeniti posto mi se chini da vuce falsh vazduh. Unutrasnjost je dobro ochuvana osim instrument table koja je ispucala. Vjerovatno sam neshto izostavio, ali bilo je previse uzbudjenja tog dana.
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Čet Maj 08, 2008 10:35 am

:applause: :applause: :applause:

U svakom slucaju ima cimanja ali nista strasno... Relativno lako ce se vratiti u ogirinalno stanje...
I veliki respect za vlasnika koji tome i tezi!!! :plavi_voli:
Korisnikov avatar
coda tronca
Postovi: 76
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:29 pm

Čet Maj 08, 2008 9:18 pm

Napravljena je specifikacija dijelova koji treba da se poruche. Cifra je oko 2000 eura, ali najveci dio nose felne i branici. Iznenadio sam se kako su cijene mehanike pristupacne, i uz to skoro sve ima novo da se poruchi! Djelovi ce biti poruceni ovih dana tako da uskoro ocekujte svakodnevne izvjestaje o povratku Juniora na staze stare slave!
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Čet Maj 08, 2008 10:13 pm

:bow: :bow: :bow:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 10, 2008 3:13 pm

Evo jedne Alfe iz Bara.

SlikaSlikaSlika

SlikaSlikaSlika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 10, 2008 4:18 pm

Jel na prodaju?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 10, 2008 4:24 pm

Dok bi razmislio vec ima nekoliko njih koji bi je uzeli ;)

a inace nije...mada mozda bude nekad...
Korisnikov avatar
QV lale
Contact:
Garaža: Alfe & Lancie
Lokacija: Zrenjanin - Klek
Postovi: 1023
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:26 pm

Sub Maj 10, 2008 4:27 pm

:shock: Ijao!!! Giulia!!! kako je lepa!!! Ja se pridruzujem Sashi u iscekivanju odgovora!!!
Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 10, 2008 4:34 pm

Lale, to je Berlina ;)
Korisnikov avatar
coda tronca
Postovi: 76
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:29 pm

Sub Maj 10, 2008 8:58 pm

1750 Berlina (105.48), bliska rodjaka Giulie...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 10, 2008 9:39 pm

Sasha napisao:Jel na prodaju?
Ne,skoro je kupljena. ;)

Povratak na “Alfa Romeo Classico”