Problem sa izduvnom granom.

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Problem sa izduvnom granom.

Pet Avg 17, 2012 9:49 am

Tamo gde se izduvne grane šrafe na glavu motora, a na trećem i četvrtom izduvu nema dobrog dihtovanja pa mi tu izduvni gasovi izlaze u prostor motora a potom dolaze i u kabinu pa se unutra 'oseća', naročito posle duže vožnje i vožnje na većim obrtajima.

Šta da radim govorte!?

Kakav je dihtung između glave i izduvnih cevi? Može li to da se nabavi?
Može li crveni silikon tu da ide? Ima li kakvih problema kod skidanja i sa šrafovima?

Ko je skidao i ima kakva iskustva u vezi sa ovim nek' da savete?
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Problem sa izduvnom granom.

Pet Avg 17, 2012 1:17 pm

tesko ga je napraviti jer mora biti armiran i specificnog je oblika

a u principu se relarvno lako skida ako n isu zapekli srafovi a ako pukne brezon onda sve dole i vadjenje zalomka,ali dok ne probas neces znati

kad je dobar dihting ne treba nikakav hermetik
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Problem sa izduvnom granom.

Pet Avg 17, 2012 2:00 pm

ljube-kugla napisao:tesko ga je napraviti jer mora biti armiran i specificnog je oblika
^^ NA ŠTA MISLIŠ? na dihtung?

ja sam smako izduvne cevi i stanje je sledeće: postoje 4 bakarna dihtunga od koji je jedan pokidan, dva brezona nedostaju a na tim mestima rupe su duboke 10 mm i oko 20 mm, u ovom prvom je verovatno odlomak.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Problem sa izduvnom granom.

Pet Avg 17, 2012 8:18 pm

na turba bi trebalo da idu bakarni zbog temperature i pritiska u izduvu a na karburatorce i injection su isli armiran klingerit oblozen limom ili samo lim oko rupa,bilo ih je vise vrsta

brezoni su specijalni 8x1.25 ide u glavu a za granu ide 8x1,mada moze i obican brezon da se stavi od navojne sipke,samo treba u glavi ocistiti navoj da lepo uhvati

ako je labav,tj oblaznut,urezi m9 ili m10 pa nek ti neki metalostrugar napravi brezon sa jednog na drugi precnik
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Problem sa izduvnom granom.

Sub Avg 18, 2012 12:07 pm

Ne razmisljaj o dihtovanju ako svaku 'cev' ne drze po 2 srafa.
Mozes staviti i silikon otporan na visoke temperature.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Problem sa izduvnom granom.

Ned Avg 19, 2012 7:18 am

Odradjeno. Hvala na savetima puno!!

Bilo je po malo problema ali ne previše. Sreća je da sam u blizini našao majstora što radi dihtunge, od armiranog azbesta i sa bakrom sa jedne strane i oko rupa . Tako da sam njih stavio a ne one samo bakarne a i ljube je rekao da su one od turba bile.

Brezona je falilo na tri mesta i bar na jenom mestu je bio zalomak. Naime, dve rupe su bile 20 mm (ovo računam da je orginalna dubina navoja) a jedna oko 9 mm iz koje zalomak nisam vadio već sam tu stavio napravljeni novi brezon jer sam računao da je ostatak rupe dovoljan da uhvati. Na druga dva mesta gde nije bilo brezona sam išao šrafovima. Sve ravnomerno stegao i to je to. Mogao sam možda još malo jače da stegnem za pola kruga-krug sve matice i te šrafove ali me strah pomalo da ne pukne negde.
Kad sam upalio deluje sve OK, ali nisam vozio duže.


Danas štelujem karburatore. Ne radi mi motor mirno a i kada sam gledao svećice bile su dosta čađave. Za karburator imam proceduru i radio sam već jednom tako to da nije problem.

Pozdrav i hvala kao i uvek!!
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Problem sa izduvnom granom.

Ned Avg 19, 2012 9:02 am

tu smo za savete,kod stelovanja karburatora je bitno da ih prvo sinhronizujes,da kad radi na oko 2-3000rpm ne puca na aupuh,i da na oduzimanje gasa ne trese motor,to se za uparivanje a posle na leru stelujes jedan po jedan leptir

bilo bi dobro mozda da posetis nekog bajker majstora i da ti usteluje,jer i motori koriste pojedinacene karburatore i bitno im je stelovanje pa verovatni imaju vakumetre

mada sam ih ja uvek stelovao na uvo i radio je solidno ali sam ih retko vozio na benzin
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”