ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Feb 06, 2009 11:50 pm

I ona je od iste sorte. :)
A zvuci do kokosijih proizvoda! Cist :kadr
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 07, 2009 1:01 am

los je zvuk,uopste mi se ne svidja kako zvuci

na snimku

ali zato kad se stoji pored nje,ta grmljavina se treba doziveti,nema tog zvucnika koji ce preneti i zvuk i miris i vibracije
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
QV lale
Contact:
Garaža: Alfe & Lancie
Lokacija: Zrenjanin - Klek
Postovi: 1023
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:26 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 07, 2009 11:46 am

Slazem se Ljube! Na snimku je pitoma...Uzivo je brutalna! Tacno mozes da osetis koliko horsova ima kad iz auspuha izleti onaj vazduh-dim pa kad sibne od zemlju,uf...
Ma da vam je bilo samo jedno oko da vidite face momcima u jednoj crvenoj Calibri... :blackeye: :lol:
Slika
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Feb 08, 2009 11:33 pm

Nigy: Fuel quality plug ;)

Mozda ti posluzi...
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pon Feb 09, 2009 2:11 pm

@ kilson
Fala, al' igrao sam se vec sa tim (ima info par postova iza), mada bez bitnijih rezultata bar sto se ponasanja pri voznji na plin tice. :this:

GTV se cuje mnogo bolje uzivo, al' zvuk nije los ni na ovom snimku. ;)
Korisnikov avatar
Trenta Tre
Lokacija: Beograd
Postovi: 1334
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 10:35 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sre Feb 11, 2009 2:47 pm

Slikao sam je prosle nedelje ali nikako da je prebacim sa fon-a.

Slika

Slika


Slika
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sre Feb 11, 2009 8:56 pm

Heh, malo zapusten ts na plinu... jbg... ima ih... nema ko da ih mazi i pazi...

ja sam danas isterao azdaju da se malo protegne... posrkala je kojih 15 lit goriva za 20-30 min... to je to... sada mogu da sredim to lupkanje koje cujem iz desnog tocka... mislim da je kugla pocela da se cuje mada nisam siguran dok ne dignem auto...

dobili smo jos jedan jadan ts kod mene u kraju... dakle broj 75-ica kod mene u kraju je veoma impresivan...

u krugu od 4 ulice moze da se vidi cak pet 75-ica :) imamo dakle u kraju 2x1.6 2xts i 1xturbo...

Slika

Slika

e da inace jel neko zna gde ima koja na otpadu? da ne jurcam po gradu bezveze... ako je neko video skoro ... trebaju mi 2 kvake spoljasnje i vozaceva zadnja stopaljka sa belim zmigavcem...

moja leva je ona crvena i nervira me extra... zelim belu da se slaze sa desnom...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sre Feb 11, 2009 9:58 pm

e i ja sam se sreo sa ovom crvenom u Zemunu,covek kupovao filter vazduha kao i ja pa sam ga pitao koji je motor i kako je zadovoljan

kaze da je extra zadovoljan i da je TS u njoj,nisam ga mnogo ispitivao,kao i sto nemam naviku,zagledao je kod mene kako izgleda dok sam vadio stari da ga uporedim i otisao dalje
ko na nas krene iz mesta je naje&o
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Feb 13, 2009 6:38 pm

JaMaL napisao: e da inace jel neko zna gde ima koja na otpadu? da ne jurcam po gradu bezveze... ako je neko video skoro ... trebaju mi 2 kvake spoljasnje i vozaceva zadnja stopaljka sa belim zmigavcem...

moja leva je ona crvena i nervira me extra... zelim belu da se slaze sa desnom...
Uzeo sam jednu 75 za rasturanje i kvake nisu problem, stopove nemam... ;)
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 9:14 am

ja prodao 2 stopsvjetla bijela za 15 eura. javicu ako bude jos.
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 6:07 pm

Da okacim konacno ovo...

Slika

Od Performateka je, @Nigy - to sam onomad spominjao u garazi.
Na slici je jednake debljine, a sad da li pasuje bez prepravki ne znam, oni kazu da.

Nasao sam konacno i Rona Simonsa, ali ove torzije nema vise u ponudi (ubedjen sam da je ranije imao)...

Vredi li ovo 400$ + isporuka, a?
U nekim daljim planovima bih stavljao doticne uz spustanje za "pola zuba" + krace (1 inch) opruge nazad, behu valjda Eibach, i Bilstein B4. I 205/50 15 gume.
Cenim da kombinacija "ubija" a auto ostaje upotrebljiv...
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 6:20 pm

mislim da ti se bolje isplati dodat koji euro i uzet prednji gewind od simonsa, koje kacis skupa sa serisjkim torzijma.

na kraju opet moras dodat jos 200 eura za prednje amortizere a ronov kit to ima.

zadnji mozes za jacim oprugama i nekim konijima slozit.

valda si mislio B6 a ne B4. B4 su skoro pa serijski.
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 6:48 pm

Uh, pa ne znam bas... Koliko vidim Simons ima samo Coil-over kit i kosta oko 1400 evra... Ovo sto ja hocu bi ugrubo bilo oko 750-800... Neka je i 1000, opet je znatno jeftinije, za razliku vec mogu da se uzmu i recimo TarOx diskovi, prednji.

S tim da ja bas i nisam pristalica coil-overa, jer iako je stvar totalno ludacka nisam siguran koliko je za ulicu. Cini mi se da je to vise za stazu, i generalno za voznju po "staklo" podlogama... :rolleyes:

P.S. Mislio sam na B4 Sport. Za B6 sam cuo da ga je maltene nemoguce voziti po ovim nasim putevima. Ako se secam JaMaL je uzeo B6, videcemo njegovu presudu ;)
O tom potom, sve opcije su otvorene :)
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 6:52 pm

mozes dogovorit snjim samo prednji set. jest da je skuplje ali to ti daje poslje veliki prostor da se igras sa visinom i sa tvrdocama opruga, ima ih nekoliko na izbor.

zadnji kraj nema velike filozofije.

nisam nikad cuo za b4 sport nego samo b6 sport. i nisu tako neudobni, kao ni ronovi coiloveri.

najbolje da pitas uzzyija sa transaxle foruma, on ih ima napred i vidio sam kako to ide. jedom rjecju strava. decki sa B6 ga nisu mogli pratit i auti se naginju dosta. jesu dobri kod naglih trzaja ali u dugim zavojima se ipak naginju.



malo vrtenja po parkingu
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 7:33 pm

B4 Gas, pardon, moja greska... :)
Davno sam to gledao pa malkice istripovah... :blush:

Ok, jos ce da vidimo, a opseznije konsultacije kad bude para... :)
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Feb 14, 2009 8:02 pm

Gruja napisao:Od Performateka je, @Nigy - to sam onomad spominjao u garazi.
Na slici je jednake debljine, a sad da li pasuje bez prepravki ne znam, oni kazu da.
...
Vredi li ovo 400$ + isporuka, a?
Ako uspes da nekog navatas da ti donese - fantazija za te pare. :)
Coil-over bi trebao da je bolji jer moze da se steluje, ali je to suvise para.
Da se ne zaboravi, cena posiljke koju cini cena robe i postarina se prvo ocarini sa 20% a onda na dobijenu cifru opali PDV od 18%. :banghead:
Zato je razlika u ceni mnogo veca od one koju racunate. :(
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Feb 15, 2009 11:49 am

u svakom slucaju bi trebalo svercat, to ima i odredjenog gusta, nedat lopovima pare.

malo je teze torzionke stavit u djep ali moze proc pod sipke za sator. coiloveri se lako sakriju, ali ako nadju onda ce ti rec da vozis nuklearni reaktor.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Feb 15, 2009 6:53 pm

Mislim da se vise isplati otici direkt kod Rona na ugradnju, odvozati koji krug na ringu, itd nego dati pare ovim nasim derikozama ;)
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pon Feb 16, 2009 7:40 am

Sto se b6 tice nisu pretvrdi... ako izbegavas rupe... veci problem su niskoprofilne gume nego amorti... a da se naginje... pa naginje se... dosta manje nego na obicnim amortima ali i dalje je camac... nije vishe brod...

iskreno voleo bih da probam coilovere... jer kada se auto spusti i stave B6 amorti dobijesh nervozniji auto... tj. zelim reci posto su samo 2 way imaju spor rebound rate... tocak se ne vraca dovoljno brzo na dole, pa po neravnom terenu zeli da malo skakuce auto kada se brze vozi... po ravnom putu nema problema naravno...

na turbu su mi b6 i 195/50/15 gume i veoma je tvrd... neprijatno tvrd za svakodnevnu voznju sem po savrsenom putu... na ts sam stavio standardne amorte kada sam uzeo turba tako da sam vozio b6 svega 200-300km na njemu i dalje sam ih skinuo jer vozim ts skoro svaki dan i stavio sam balonke /65... da bi bilo prijatno voziti ga po beogradu... sad cak mogu i na ivicnjak da se popnem :)

ko voli tvrdju/sportskiju voznju moze da ih stavi mnogo su bolji od fabrickih, i preporucio bi da se ne spusta prednji kraj mnogo jer postaje "truckav" auto, meni ne figurisu za svaki dan jer imam 2 tako da ne moram da pravim kompromis...
Korisnikov avatar
Majoras V6
Garaža: @ Fiat Stilo (2005) van 1.9JTD 115ks @ Mercedes W210 E230 Kompresor @ VW Polo 1.4 16v
Lokacija: Beograd
Postovi: 366
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:53 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pon Feb 16, 2009 4:11 pm

Imam problem...
Amerika ne sastavlja rad na leru kad je upalim...Pustim je da se zagreje malo provozam na "vecoj" turazi,stanem auto radi normalno??????
Posle izvesnog vremena opet isto??????? :( :scratch:
Isto kada startujem motor,i krenem da vozim farovi se pojacaju (bljesnu),posle izvesnog vremena opet farovi postaju fenjeri auto krece da se gasi,gubi ler gas?!? :scratch:
Alfa RULLS !!!
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pon Feb 16, 2009 5:07 pm

ili ti je baterija gotova ili ne puni alternator
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pon Feb 16, 2009 9:19 pm

danas sam stelovao ventile na zveri,zbog malog izbora ostecenih soljica,tocilo je radilo svoj deo posla,imam jedan par dobrih bregastih ali ih necu montirati dok ne nadjem dobre soljice da ih ne upropastim,pa sam zato stare izostrene obrusio vrhove bregova i ispolirao,a soljice takodje brusio i polirao,sad sleduje igranje sa zubcenjem verovatno malo na ranije,mirno i lepo radi do 4000rpm sve preko kao da fali snage,doduse na plin,ali do 4000rpm je prilicno zivahna zver i lepo zanosi guzu i po suvom

s obzirom da sam nesto prehladjen,sacekace par dana da se malo oporavim
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
TOXON
Garaža: Bmw E30 318is
Lokacija: Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:06 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pon Feb 16, 2009 11:08 pm

Pre dva dana si bio dobro... ;)

Ubila te ona letva i hladan beton... :)

Sto se tice tih suspenzija, slozicu se sa super-fly-om po 100-ti put.. ;)

Definitivno je bolje ici na varijantu coil + torzija, poluga oslonca coil-a je bliza spoljasnjim stranama automobila, tako da nije tesko dokuciti da ce prednji anti-roll imati manje posla, a samim tim je i ceo auto stabilniji i manje sklon roll-u. . . :)
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Uto Feb 17, 2009 8:45 am

hm da,bio sam dobar u petak ali me je zurka za 18-ti u subotu dotukla u svilenoj kosulji i sakou
na sve to sam morao nekoliko puta da odem po jos nesto da skoknem a sneg malo padao,ja malo oznojan a alnaser zakinuo,pa nece na kljuc nego na pod haubu,gubi kontakt na automatu

menjao sam i manzetnu na letvi i stavim od fiat seicenta,tu sam imao i extra stoji,lepa tanka,ne guzva se i ne isteze se previse
ko na nas krene iz mesta je naje&o
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Uto Feb 17, 2009 1:26 pm

Ne znam sta se lozhite na ta skupa vesanja kad auto vozite 99,9% vremena na ulici..?

Bolje skucati te pare u snagu nego u bilo kakav coilover i sl. + Novi koni i ciao.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”