ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 5:08 pm

Nemereš paliti vatru, oba nema šta da traže pored Truba ma koliko vi njih (one druge) voleli :)
Na Huji sam ubacio u drugu i nisam menjao brzine, kočio sam 30 metara pre krivine a puštao gas ko zna kad, čuje se na snimku :) i opet nisam bio najgori od sv dece:)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 5:31 pm

Ne znam zasto bi auto zviznuo na Navaku, osim ukoliko nije kaput sa potrosnim delovima.. Poenta Track Day-a nije da juris kao lud sve vreme, a opet i da juris - brzine se krecu od 50km/h - 140km/h sto je smesno za ispravan automobil. Realno, vozi se ekstremnije nego u saobracaju ali taj nazovi ekstrem je smesan jer staza ima takvu konfiguraciju gde nema kombinovanih brutalnih brzina sa kocenjem na neke dosta nize brzine.. Meni se auto tamo 5x bolje ponasao nego na Huji.
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 5:46 pm

Nisam rekao da bi zviznuo ali se potroši i optereti znatno više nego u saobraćaju i sasvim sigurno da 25 km na Navaku (na drugim stazama još gore) pojede svega za ne znam koliko hiljada kilometara.

Meni lično svrha takvog dogadjaja je baš to, pun gas i koliko može kroz krivinu i ja i auto a posle gledam kako drugi voze :)
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 6:10 pm

Vrh, kako sam vas zapalio! :D

Ziveo Busso :love:
Slika
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 7:36 pm

Dora: Opet nisam siguran u to sto pises, meni auto u gradskim uslovima non stop radi na 94+ stepeni, ventilator ne postizava a da ne pricam o kreni - stani varijanti gde non stop rokas kvacilo. Na Navaku ni za zeru nije prebacio 90 stepeni, vozio sam 2-3 brzina i ukupno gledano imaju dva malo ostrija kocenja pred; sikanu i dugacku na desno jer se pred tim tackama razvije najveca brzina. Posmatrao sam i gume posle voznje koje su mi se vise raspale na Huji nego na Navaku.

Znam da je Damjan imao problem sa pregrejanim kocnicama, ali realno gledano - provozajte jedan krug na Kosutnjaku i imacete pregrejane kocnice jer svi ugradjuju plocice i diskove koje kostaju kao tepsija ribe. To opet nista ne znaci jer stil voznje diktira trosenje delova, realno.

P.S. Na Navaku nema ni rupa. hahaha
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 11:04 pm

Santino napisao:A ja mislim da bi nasa kola izgorela na Nurburgring-u vrlo brzo, stoga mislim da nije za nas...

Svi volimo da letimo, nekad treba ostati na zemlji... ;)
Pazi ovako: :)
Nadam se da cu moci da skupim toliku kintu da platim sebi vozilo u pristojnom stanju, put do tamo i nazad, ufur na stazu, plus kintu za bus ako budem prinudjen da ostavim vozilo (tablice u torbu i bezi :D)
Ili da verovatno nikada ne obrnem krug tamo jer necu imati 20k eura da stucem u makinu pa da budem skoro siguran da ce izdrzati izivljavanje. :beee:

Plus, pogledaj samo ovu kompilaciju da vidis sta sve ljudi tamo voze, tako da ne vidim problem u vozilima. ;)
[youtube]PjXWbvMFNt4[/youtube]
Od mene dosta na tvoj komentar. :D
Btw. jel' ti tamo toliko dosadno pa samo pod***vas po forumu? :nakkal:
JaMaL napisao:Ali kakav bi to krug bio... :love:
To je sustina, da taj krug tebi kao vozacu pruzi zadovoljstvo. :love:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Čet Maj 31, 2012 11:34 pm

Nigy napisao:.. ako budem prinudjen da ostavim vozilo (tablice u torbu i bezi :D)
Ovo bi bio najcasniji kraj jedne sektasice! :D

-Sta ti je sa autom?
-Ostao na Nurburgringu... :amen:


Jedan video za Trentu:

[youtube]mCqPpeNIvCs[/youtube]
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Jun 01, 2012 12:02 am

:podrzava hahaha
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Jun 01, 2012 4:57 am

Majstore, nalupetao si se gore kao maksim...

Poenta moje sprdnje nije bila upucena nikom licno vec u globalu i znaci:

Metnemo neke gume, malo otvrdnemo ogibljenje, pripremimo nase trabakule koliko je moguce i idemo da se druzimo na navaku svi zajedno!
Slika
Korisnikov avatar
sale_75
Garaža: Honda CB750 K
Honda CB750 C
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1901
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 10:22 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Jun 01, 2012 12:24 pm

A djulijeta samo pufce na leru! :grin: :D :D
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Jun 01, 2012 12:48 pm

@ Santino
Ok, ok, u pravu si. ;)

@ sale_75
A nema ni spoljne retrovizore... :doh:
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Pet Jun 01, 2012 1:42 pm

Santino napisao:Majstore, nalupetao si se gore kao maksim...

Poenta moje sprdnje nije bila upucena nikom licno vec u globalu i znaci:

Metnemo neke gume, malo otvrdnemo ogibljenje, pripremimo nase trabakule koliko je moguce i idemo da se druzimo na navaku svi zajedno!
Pojenta priče je da na Huji ima druženja nisam video nijedan krug pa ni moj hahaha A Navak konkretno kao u konc logoru, šlabe se zezaju a logoraši gledaju kroz žicu, imaš 20 minuta efektivno da provozaš što je svih 4-5 krugova i marš napolje pa se druži sa logorašima i gledajte opet kroz žicu kako deca jedu sladoled hahaha To nijo track dej nego TRK dej pa ko utrči utrčo je :)

Stoga, ako voziš 4 kruga malo jače nego u saobraćaju kola će ti trajati kao turci a ako pun gas i život na kocku, možda nešto i skrljaš :)
Korisnikov avatar
Santino
potenziato
potenziato
Garaža: 155 scary fast
Lokacija: BG-Zvezdara
Postovi: 968
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 11:47 am

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 8:10 am

Dorsone, zao mi je sto razmisljas na taj nacin...

Do juce nismo imali nista i kukali kako bi bilo lepo da imamo stazu, onda kad smo je dobili i imamo priliku za stvarno pristojan novac da se vozimo, ne valja ovo ili ono...

Rostilj i pivo se lako mogu organizovati na poljani ili u sumici u nekom selu pored Subotista, a verujem da ce biti uskoro i propisnije mesto za gledaoce i da ce sve dobiti bolji oblik.

Kada je budem dovoljno istrenirao, dobro upoznao i kada postane dosadna razmisljacu o necemu visem.

Jbg Srbija...
Slika
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 10:52 am

Da li voz ide brže noću ili po šinama, otprilike tako izgleda naš razgovor.
Navak trenutno sa sadržajem a mislim da će i u sledeće dve godine biti tako je staza na koju ideš da se obrazuješ kak ose vozi u svakakvim uslovima, da ispitaš svoje osobine kao vozača i da ispitaš osobine svog vozila ukoliko si ga nešto drndao. Da bi to ispitao moraš prestisnuti gas a onda nema druženja, da bi popričao sa kolegama u medjuvremnu ili štagodj onda moraš izaći napolje jer te čekaju iza žice a ali onda nema nazad. piiiip onda takvo druženje... To sam hteo da rečem.

To će verovatno nekad kasnije biti drugačije i sa boljim sadržajem i više načina da se ta staza iskoristi al iza sada je takva, ne kudim je jer nema bolje i dobro je da ima uopšte neka takva ali pojenta je da ne bih išao tamo ako mi nisu potrebna neka od ona tri elementa što sam nabrojao a za druženje sasvim sigurno nije pogodna za sada.

Za ostale, čovek je terao 3:40, probajte da izgurate vreme ispod 4 pa da vidim koliko se ne koči koliko se ne ubrzava i ne opterećuje auto.

Da bi stazu dobro istrenirao moraš voziti mnogo krugova a za sada to ne može, može max 6 ako imaš takav auto pa pauza od par minuta do par meseci zavisi od fnansija :)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 9:42 pm

Za ostale, čovek je terao 3:40, probajte da izgurate vreme ispod 4 pa da vidim koliko se ne koči koliko se ne ubrzava i ne opterećuje auto.
Gde i ko je terao 3:40?
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 9:54 pm

kako ko ... najbolji od najboljih :)

[youtube]vtQxMHUDmIo[/youtube]
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 10:03 pm

kilson napisao:
Za ostale, čovek je terao 3:40, probajte da izgurate vreme ispod 4 pa da vidim koliko se ne koči koliko se ne ubrzava i ne opterećuje auto.
Gde i ko je terao 3:40?
Malo sam prolupao, 1:40 :) Onda se smanjuje priča na 2 :)
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 10:20 pm

@ JaMaL Zvao sam Gumiplast, kaze da ne zna da li moze da napravi dok ne vidi uzorak. Za sada nemam vremena da idem do njega, prikupicu polovna creva da mogu da mu nosim a odnecu mu tokom leta pa cemo da vidimo.


Opste pitanje - jel zna neko sa kojim se kolicima gadja pumpa za gorivo na TSu? Pase li od nekog BMWa? Tako mi neka informacija u glavi... :blink:
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Sub Jun 02, 2012 10:42 pm

Koja creva ti trebaju.. imam ja ts-a u podrumu... :) bolje tebi da ih dam ako h imam nego da propadaju od stajanja?
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Jun 03, 2012 6:26 am

Gruja napisao:Opste pitanje - jel zna neko sa kojim se kolicima gadja pumpa za gorivo na TSu? Pase li od nekog BMWa? Tako mi neka informacija u glavi... :blink:
Verujem da Nigy ima neku pumpu viska, proveri sa njim..? Ako hoces novu, prisecam se da su imale neke jos malkice jace za novce reda velicine 80e -provericu gde sta i kako...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Jun 03, 2012 6:35 am

Dora napisao:Malo sam prolupao, 1:40 :) Onda se smanjuje priča na 2 :)
Ja sam upravo terao 1:59 i to na poluvlažnoj stazi, na običnim lowcost gumama i fabrika ogibljenju... Nikakav problem nisam imao, kao sto rekoh.
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Jun 03, 2012 9:40 am

Jel se sad sa ovim hvališ ili žališ? :) Ovako možemo do sutra.

Seti se za tu pumpu, treba mi jača ili ispravnija :)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Jun 03, 2012 9:44 am

Zalim se na serijala gume :D
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Jun 03, 2012 9:48 am

Lazo brate 20 sekundi... trebaju ti kožne gaće pored slikova da bi to nadoknadio hahaha

Inače sam konačno dobio nešto slika sa Navaka i poredio, onaj Evo se naginje u krivini mnogo više ali je zato terao oko 1:40 bez slikova i ostalog koliko sam video sem burenceta benzina koje su spržili tom prilikom :)

Znači da nije sve u ogibljenju, ima nešto i u snazi :)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: ALFA ROMEO 75 - Legende koje jure!

Ned Jun 03, 2012 10:29 am

Ne pricam ja o 1:40, rekao si da je domaci voziti ispod 2:00 - vec sam ga napravio u opisanim uslovima koji se drasticno razlikuju od ovih u kojima je vozen drugi track day. Da izvozim 1:50 bice ekstra vreme! Mene vise zanima kako bi isao npr JaMaL-ov auto, tvoj itd...

Ovo poredjenje sa Evo nema blage veze sa 75icom iz proslog veka.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”