Malo slikica Alfa & Split at night (56k achtung)

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Malo slikica Alfa & Split at night (56k achtung)

Uto Nov 07, 2006 4:25 am

Tako gledajući onaj Rikerov topic kod prijatelja odem do drage u Emezzetu na posao, i kad sam se odlučio vratiti privukla me svijetla tankera u škveru pa sam pokušao to ovjekovječit skupa s mojom kantom i tražio okolo daske koje će služit kao stativ :D :D, pa sam još usput koju okinuo ispred posla, pa sad hoću da me izgadite i kažete šta ne valja na slikama, osim aparata i auta :D (slikano sa Olimpusom C-370)


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika

I za kraj stroj koji bi trebalo ubacit u auto :D :D :D :D


Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 07, 2006 8:40 am

I Split i Alfa izgledaju prelepo. A da vi organizujete tamo neki skup jednom pa da nas pozovete?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Malo slikica Alfa & Split at night (56k achtung)

Uto Nov 07, 2006 9:33 am

sira napisao:pa sad hoću da me izgadite i kažete šta ne valja na slikama, osim aparata i auta :D (slikano sa Olimpusom C-370)
pa sem auta sve je drugo u redu... hahaha
salim se slike su odlicne! sto te nema ako si vec trazio daske za montiranje aparata?!
a jel onaj motor iz lift kucice u tvojoj zgradi?

p.s. tesko je sa takvim aparatom dobiti dobre rezultate nocu iz ruke, naravno sa manuelnim podesavanjem...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 07, 2006 1:55 pm

lep pogled.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Malo slikica Alfa & Split at night (56k achtung)

Uto Nov 07, 2006 3:12 pm

Malo kadriranje, malo podesavanje aparata. Najbolje je da uzmes neku knjizicu u kojoj ces pronaci savete kako fotografisati. Posto je 'digitalac' u pitanju, bez troskova mozes ispeci zanat. :dugokosi:
Milos napisao: pa sem auta sve je drugo u redu... hahaha
:nene: :fight_twak:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 07, 2006 3:14 pm

Cak i u ovoj zuckastoj varijanti slike izgledaju dobro, da li je zbog Alfe, da li zbog Splita... :dugokosi:

Sve sto si trebao da uradis na kameri je da podesis tip osvetljenja, znaci koncentraciju bele boje, u ovom slucaju bi se ta zuta neutralisala i dobio bi realniji spektar boja, a posto si koristio stativ mogao si da slikas u night mode-u, bez flash-a naravno i dodas samo brightnes i to je to! Naravno sve to manuelno podesis, ali nije komplikovano kako izgleda, na skoro svim digitalnim kamerama je to slikovito prikazano i vec ti nude neke opcije gotove!

Inace izgleda mnogo dobro!

I ja mislim da bi na prolece trebali organizovati neku turu do Splita, e sad treba samo dobro organizovati sve to, a to prepustamo domacinima!

Da se malo prisetimo Splicanki, Jadrana, rive, skalina... :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 07, 2006 3:39 pm

bojanTI napisao: a posto si koristio stativ mogao si da slikas u night mode-u, bez flash-a
ovo i jesu slike bez flash-a... ali bojim se da na nekim slikama nije imao fiksan oslonac...
i nema potrebe za night mode, vec se aparat prebaci na manuelna podesavanja i otvor blende i duzina ekspozicije se rucno nasteluju i uz stativ slike ispadnu jako dobre... zapravo ispadne najbolje sto moze tim aparatom da se slika bez blica naravno...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 07, 2006 6:33 pm

Ova je uslikana u 22.30h sa stativom u night mode...

Slika

Ova je pola sata kasnije takodje sa stativom u night mode...

Slika

A ova je posle ponoci bez stativa u night mode i sa korekcijom bele boje, svetla koja osvetljavaju ovde su totalno zuta pa se to neutralisalo...

Slika

A bez korekcije bilo bi ovako kao kod tebe...

Slika

Uslikano Pentax Optio S60, u svakom slucaju skuplja amaterska kamera...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Nov 08, 2006 1:14 am

Slikano je u night modu bez blica i bez stativa i bez teoretskih znanja o fotografiranju :D :D
Kao oslonac korišteni krovovi automobila, cigla, daska, stup za satelitsku antenu :D

Aparat je jeftini poluidiot
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 11, 2006 7:46 pm

sira napisao:Slikano je u night modu bez blica i bez stativa i bez teoretskih znanja o fotografiranju :D :D
Kao oslonac korišteni krovovi automobila, cigla, daska, stup za satelitsku antenu :D

Aparat je jeftini poluidiot

Sira majstore.... Split At Night :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 11, 2006 9:17 pm

kad budem navratio do strica u Split (Osjecka ulica)
probacemo zajedno da napravimo neke fotke
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Nov 12, 2006 11:35 am

Wulfy napisao:kad budem navratio do strica u Split (Osjecka ulica)
probacemo zajedno da napravimo neke fotke
Osjecka je 200 metara od Dubrovacke... a tu sam ja,

ako se smijem ustekati na fotosession :oops: :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 14, 2006 1:05 am

nista ja ovde nisam razumeo vi gledate ko ima bolji aparat?cccccccccccccccccccc
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 14, 2006 8:18 am

@Giulietta
Posto niko ne vozi Transaxle (izuzev Sira & Nigy ;) ), onda jedino mogu da pricaju o fotoaparatima... hahaha

:cool ;)
superfly tnt
Contact:
Garaža: Ford Tabanus
Lokacija: Zagreb
Postovi: 386
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 12:53 am

Pet Nov 17, 2006 2:38 pm

evo kad se vec pravimo ko zivi u ljepsem gradu, evo 2 slike zagreba by night

Slika

Slika

i jedna po danu, j.... te kolko nas ima, j... te koooooolko nas imaaaaaaa.

Slika

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”