ALFA ROMEO 75 - The Last Real Legend!

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 25, 2005 3:24 pm

Slazem se u potpunosti :lool: ;) Stvarno smo "cudna sorta" :cool
Mislim da bi Sale de la Prezidente trebalo da nam, pored stalnih rubrika Virus, Zone i ostalo, ubaci i Danger Zone-Alfa 75!!! :lool: :lool: :lool:
Sta mislite? ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 25, 2005 10:30 pm

Osim sto je ruznjav auto, to je koliko ja znam velika zvijer. Sada bas razmisljam o jednoj 75 3.0 V6, prodaje se za oko 1000 Eura, a kako sam cuo u dobrom je stanju.

Jel imao neko iskustva sa ovim modelom?!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 26, 2005 10:23 pm

Mogli bi lepo da napravimo svoju grupu :-)
na hrvatskom forumu je to lepo uradjeno ili na http://www.alfabb.com
Ionako ne mogu da stignem da citam ceo cannonball, pa ni alfa forum ceo ne pratim, jedva alfa zone i club.

Jeste li provozali tu besnu masinu?
Kontao sam da je Aleksina, cim sam video TS van kola, suv ko barut, kako ga je samo lepo zadihtovao :-)

VR6, kako da ti kazem, auto je skroz bezveze, ocajan u krivinama, ama bas k'o traktor da vozis. Evo reci coveku sto ima tu V6 da cu je ja uzeti ako smanji cenu, tek da mu ucinim, da se vise ne muci. Sta da radim, kad sam dusa od coveka.

Mada ako hoces da je kupis ti, onda proveri menjac, verovatno su sinhroni losi, zavuci se ispod kola, gume na kardanu su verovatno ispucale.
Na to mozes da skines cenu. Ima dosta guma i selen blokova koji su od godina sigurno otisli, te bi to sve valjalo promeniti ako ga uzmes.

Kad to vec proveravas, namesti jedan tocak na travu ili pesak a drugi na asfalt da proveris da li ima sper. ( das jak gas, pustis kvacilo, ako krene i potpise tockom na asfaltu, ima sper :-)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Sep 27, 2005 1:01 am

E sad mi je lakse... Barem sam naslov teme izmenio. Nadam se da ce ova rubrika ostati duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo otvorena :lool:
Ipak smo stvorili nas (75) "mini-forum" ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Sep 27, 2005 2:29 am

Tacnije receno "mini-temu" :mrgreen: ...

2 Lorenco:
Jel ti to stvarno govoris da auto ne lezi dobro u krivinama, jer si vec jednom spomenuo da je k'o camac na tockovima, ili se samo zezas?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Sep 27, 2005 2:43 am

To ti je jedno
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Uto Sep 27, 2005 9:13 am

misina garaza ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Sep 27, 2005 5:26 pm

:x Ta "mini-tema" je nastala u cast 75 GODINA ALFA ROMEO AUTOMOBILA :x i ta "mini-tema" lezi kao pegla na drumu, posto joj je raspored tezina 51%(napred):49%(nazad).
Koliko jos automobila moze da se pohvali sa takvim rasporedom tezista? JAAAAAKO MALO...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Sep 27, 2005 7:09 pm

Fris bre, chovek misli na prostor na forumu pod "mini-temom". Stvarno si bre sektash... :headbang2: :twisted:

U vashu chast, tema ce biti zalepljena na vrhu foruma, a ako se skupi josh 10-ak sedamdeset petasha, napravicemo poseban deo za vas!!! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 28, 2005 1:04 am

gledam jedan prospekt za kupovinu "novih" kola

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 28, 2005 1:23 pm

brera napisao:misina garaza ;)
Tacno tako a ja sam prvi komsija... :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 28, 2005 1:44 pm

U vezi ljuljanja.
Najvise volim kad nadjem lepu, cistu krivinu da mogu da ga zgazim, gume skripe a auto lagano klizi kako po mojoj komandi, dupetom ili nosom ili podjednako.
Posto je vesanje fabricko, tj. udobno, a voznja malo veselija mora da se ljulja.
Daleko je to bolje i upravljivije ponasanje nego recimo fiat brava koju isto imam prilike da vozim.
Brava me je jednom u krivini zeznula, dupe pobeglo, da nisam brzo kontrirao bilo bi svasta.
Sa alfom da dupe pobegne moram da se potrudim, a tako ga lako posle uhvatis da je to uzivancija.

No za moje potrebe rado bih stavio jace opruge i amortizere, pa da bude jos veselije :-)

Jednom me je policija zaustavila na izlazu iz krivine. Mislili da sam pijan, posle me pitali, sto vozim na dva tocka, a stvarno nisam, mada kad imas sper, skoro da je svejedno. Sve to zbog guma koje vriste kad ih mrko pogledam.

Fris, super reseno pitanje foruma :-)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 28, 2005 6:23 pm

Zen prijatelju, brate, rodjace!!! :shock: :shock: :shock:
Ne pitam sta trazis za TAJ KATALOG!!! Sve-osim mog auta, naravno :lool:
Ako bilo ko ima nekih kataloga ili starih auto casopisa sa Alfom 75, a zeleo bi da ih pokloni, proda, menja,... JAVITE MI MOLIM VAS ;)
P.S.- Fala Cika Killaz & sorry svima ako sam zvucao grubo, 75-asi su u stvari pravi hipici: GLEDAJU SVOJA POSLA I KULIRAJU :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 28, 2005 10:32 pm

Fris prijatelju, brate, rodjace!!!

Katalog je iz '86, dobio sam ga od prijatelja zajedno sa katalogom iz iste godine za BMW serije 3, cisto da ih uporedim... (neuporedivo) Kaze da su to bila dva najludja automobila iz tog vremena, direktni suparnici, sa pogonom na zadnje tockove i identicnim kubikazama (1.6, 1.8, 2.0 i 2.5). Neverovatno je koliko su Srbi u tom slucaju birali BMW, cak i sada kad pokazem nekom ta dva kataloga svi se zalepe za bembaru.

Ja sad vozim 33-ku, ali fasciniran sam 75-cama. (Ozbiljno se razmisljam da kupim jednu kad dodjem do love da mogu da je sredim kako treba)

Katalog je tvoj, videcemo se nadam se u Kragujevcu, sve sto trazim za njega je jedan krug u tvojoj 75-ci...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 28, 2005 10:51 pm

@Lorenco
Druze, sto se tice onog ljuljanja Alfe 75, ne bih se bas slozio s'tobom. Moj prijatelj vozi 75-icu vec 7 godina, i jedino sto je na njoj promenjeno u odnosu na stanje kada je stigla iz Italije, jesu felne! Od proslih 14-ica, sada su na njoj 16 cola felne. Sa niskim, i sirokim gumama, ovaj auto je kao karting, lepi se za asfalt kao pegla. I kao sto rece drug "Fris", auto ima fenomenalan raspored tezine! Dakle...voznja Alfe 75 po putevima kao sto su u Crnoj Gori, je pravo uzivanje...i dobra provokacija za mnoge skuplje, i novije automobile.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 29, 2005 3:15 am

Ne znam da li imate ovu brosuru za Alfu 75, ali ako nemate, mozete je odavde downloadovati:
http://www.alfarchive.co.uk/info/PDF/75brochure.pdf
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 29, 2005 9:14 am

Boki napisao:@Lorenco
Druze, sto se tice onog ljuljanja Alfe 75, ne bih se bas slozio s'tobom. Moj prijatelj vozi 75-icu vec 7 godina, i jedino sto je na njoj promenjeno u odnosu na stanje kada je stigla iz Italije, jesu felne! Od proslih 14-ica, sada su na njoj 16 cola felne. Sa niskim, i sirokim gumama, ovaj auto je kao karting, lepi se za asfalt kao pegla. I kao sto rece drug "Fris", auto ima fenomenalan raspored tezine! Dakle...voznja Alfe 75 po putevima kao sto su u Crnoj Gori, je pravo uzivanje...i dobra provokacija za mnoge skuplje, i novije automobile.
Da tvoj drugar slucajno nevozi plavu 75ticu sa do pola zatamljenom prednjom soferkom?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 29, 2005 5:14 pm

Boki, pogresno si me razumeo. Super sam ja zadovoljan kako drzi put, samo kazem da bi za mene konkretno vesanje moglo biti i tvrdje. Limit u krivini bi mi bio visi kad bi se kola manje nagnula, jer prednje gume ovako dosta gube na prijanjanju.

Kad smo vec kod guma, pitam sve ima li neko 15" sa 5 rupa?
Da li je neko probao da stavi 5x100 na alfu? Neki kazu da moze bez problema.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 29, 2005 8:26 pm

ZEN-BUDA SI :plavi_voli:
Naravno da cemo se provozati u Turbulenciji :lool:
Lorenzo druze, mozda imam za tebe 5x98-15" felne! Provericu ujutru kod drugara dal su jos uvek aktuelne, a ako jesu- predvece ces videti sliku i znaces cenu, pa ako ti sve stima, donosim ti ih u nedelju!
A sto se tice 5x100, ja momentalno imam rezervni tocak sa takvim rupama i problem je sledeci:
Peti sraf ne moze da se stegne do kraja! Eto...
A ovo je mala ilustracija, cisto da zacinim pricu o felnama:
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 29, 2005 9:03 pm

75ts napisao:Da tvoj drugar slucajno nevozi plavu 75ticu sa do pola zatamljenom prednjom soferkom?
Jeste, bas taj.
I da ne bude zabune, predhodni post nisam ja pisao, nego je on pisao u moje ime posto je sa mog naloga.

Pozdrav!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 30, 2005 3:22 am

Ma 75 je kanta, kupite golfa :D :D :D :D :D

Joj kad bi ovo ozbiljno mislio dobrovoljno bi se prijavio u ludnicu :D
Ba
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 30, 2005 11:19 am

@Boki
Znam i auto i decka, dolazio je kod Mise u Mirijevo... :lool:
On bese isao u Modenu sa Malborom...ajde dodjite na skup u nedelju da nas bude vise sa 75-ticama..... ;)

E da zvanicno obavastevam da je projekat 75v6 uspeo, juce smo je upalili, ja nisam bio tu da je provozam ali mi kazu da ide ekstra, jos samo prokleti obrtomer da namestimo i gotovo... :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 30, 2005 5:37 pm

75ts napisao:@Boki
Znam i auto i decka, dolazio je kod Mise u Mirijevo... :lool:
On bese isao u Modenu sa Malborom...ajde dodjite na skup u nedelju da nas bude vise sa 75-ticama..... ;)
Pa mi smo i nameravali da podjemo sa vama u KG, i ako auto nije u najboljem stanju (u polakoj pripremi za farbanje je)...
Ali pre 20 min mi javio Milovan da mu curi ulje :x , tako da se postavlja pitanje puta u KG... :(
Rekao je da ce sutra da je vozi u Mirijevo, pa ako je oprave, bice super!
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 30, 2005 5:56 pm

Ajde nemojte da ispalite :mad: .....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 30, 2005 6:08 pm

@Sasha
Nestade ti danas... Sve cool sa Sprintom, ujutru kacimo krajeve i VATRAAAAAA!!! :lool: :lool: :lool:
@Boki
Kantu od 10lit ulja u gepek i gas za KG :cool
@Lorenzo
Ne nadjoh drugara danas za felne, ali cu probati ujutru... Nego, ovako nesto bi ti da ISKREJIRAS?
Slika

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”