ALFA ROMEO 75 - The Last Real Legend!

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

ALFA ROMEO 75 - The Last Real Legend!

Uto Avg 30, 2005 1:46 am

Zanima me koliko nas u club-u .muci muku. sa ALFOM 75, koji su modeli u pitanju, da li planirate nesto da menjate na njima, i sta?
Meni se neverovatno posrecilo, pa sam od pre 3 meseca vlasnik ALFE 75 TURBO, '89god, crne boje, presla je do sada 104.000km i veoma sam zadovoljan sa njom. Od dodatnih stvarcica, na sebi ima Bilstein amortizere i opruge (40mm krace), 15. BWA alu-felne sa 205/50 gumama i teflonska creva za kocnice. Najbrze sto sam je do sada vozio je 210km/h pri 5500obrt/min, sto znaci da bi mozda mogla jos 4-5km/h brze, ali i da ne moze nemarim, i ovo je super! Sto se tice potrosnje, u gradu je 10-10.5L/100km, a prosek za predjenih 1800km na letovanju po CG je 8.25L/100km. :lool:
Od izmena planiram da popravim zadnji deo, posto je imala .BLISKI SUSRET TRECE VRSTE. sa 307-icom, koja je btw prosla mnogo gore, da napravim kod .BATE. nov auspuh, i kada se oporavim nekako od finansijskog shocka :shock:, da ugradim .SQUADRA. chip i nakacim 17. felne...
Kakva je situacija kod ostalih?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Avg 30, 2005 6:09 pm

Muku muci? Pa kako 75 moze da te muci?

Stanje moje:
bez Bilstein-a, vrlo meka i kao manji brod u krivini (barem kako je ja vozim).
Motor, hm, nekad mi se cini da je spor, nekad mi se cini da je bas brz. Naravno da sam zadovoljan.

nego, Fris, bilo bi lepo od tebe da vise ne pravis zazubice drugima sa tom pricom. Mislim kao da nije bilo dovoljno sto imas Turbo, nego sad i bilstein na njemu i teflon i ...

Jel' neko zna gde mogu da se nabave teflonska creva?

BTW, video sam oglas na halooglasima za 17" 5x98

Pozdrav
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Avg 30, 2005 8:04 pm

Naravno da sam se salio za "MUKU" :lool: , ne bih je menjao nizasta! :cool Teflonska ili "racing" creva su preko oko 65eura. Pogledaj na Alfisti.Net ili http://www.autoteile.cc. Ovaj drugi preporucujem svim Alfistima, stvarno imaju svasta: limariju, elektriku, mehaniku i ostalo. Mozda ce se neko malo teze snaci prvi put zbog nemackog, ali snalazili smo se mi i 1941g-1945g... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Avg 31, 2005 1:43 am

Evo i mene, i ne treba se sramiti re
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Moj sledeci auto bice stariji od sadasnjeg...

Čet Sep 01, 2005 1:51 am

Ja vozim 33-ku 1.4ie '91god. i ozbiljno sam nalozen da pazarim i 75-cu.

Nikada je nisam vozio, ali totalno sam zadivljen tim autom, mislim ako postoji stariji zao brat 33-ke to je onda 75-ca. Pre par nedelja sam u oglasima nasao jednu 75 America, covek je trazio 2000e preko tel. Nisam ni otisao da pogledam, ne znam u kakvom je stanju a ne razumem se nista.
Koliki mi budzet realno treba da sredim jednu takvu (ili slicnu, ne mora da bude V6) kada je nadjem?

Sta je fora sa tim kolima da su toliko privlacna?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Moj sledeci auto bice stariji od sadasnjeg...

Čet Sep 01, 2005 8:01 am

zen napisao:Ja vozim 33-ku 1.4ie '91god. i ozbiljno sam nalozen da pazarim i 75-cu.

Nikada je nisam vozio, ali totalno sam zadivljen tim autom, mislim ako postoji stariji zao brat 33-ke to je onda 75-ca. Pre par nedelja sam u oglasima nasao jednu 75 America, covek je trazio 2000e preko tel. Nisam ni otisao da pogledam, ne znam u kakvom je stanju a ne razumem se nista.
Koliki mi budzet realno treba da sredim jednu takvu (ili slicnu, ne mora da bude V6) kada je nadjem?

Sta je fora sa tim kolima da su toliko privlacna?
Bud
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 01, 2005 4:57 pm

Siro prijatelju, lepo si ovo srocio! ;) Pokrio si sve bitne "mane" nasih ljubimica. Nego, ima li neko ideju sta da radimo sa cuvenim sinhronom druge brzine? Da ih lijemo od betona ili da brusimo dijamant? :lool: Sto se tice prelaska iz 33-e u 75-icu: SAMO NAPRED, VREDI SVAKI EURO!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 02, 2005 12:01 am

Tu sam i ja nisma stigao ranije da se javim, bio sam do Herceg Novog.
Trosila mi je oko 7.7 litara do dole i nazad bez imalo stedjnje.

Moja 75 -tica je stadardna 2.0 TS.

Ja sam joj posle stavljao 15tice felne i promenio sedista i tapaciruge, stavio sam sa Limited Editiona.
Trebao bi ovh dana da radim zadnje rubove i patos ispod vozaca tu je riknuo.
Sto se tice menjaca ja sam svoj sredio znaci zamenio sinhrone, podmazao birac i sad je menjac ko nov.. ;)

I ja imam po nekad trip da je spora a ponekad da je brza... ;)

Sve u svemu bas bi mi bilo tesko da je zamenim za nesto drugo.. ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Sep 02, 2005 6:02 pm

Kazi mi molim te, gde si nasao Limited-a da ga OCERUPAS? :lool: Jel ostalo nesto od njega? :lool: Mene bi zanimale neke stvarcice... Kako si prosao sa cenama opravke menjaca i enterijera?
Eee, da: A gde su nam OSTALI?!?
Ja sam mislio da vozaci 75-ice najbrze reaguju, tj. da imaju najveci nivo adrenalina... Nemojte da predjem u ALEKO CLUB! :lool: :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Sep 03, 2005 2:26 am

U Cacku sam nasao kod Njegosa na otpadu, bila je ko casa, sedista predja i zadjan i tapacirunzi za vrata su me kostali 150eura, ja sam ih samo montirao, a menjac mi je uradio Aleksa on radi kod Mise u Mirijevu nesecam se davno sam radio i radio sam jos nesto tako da me nije izaslo mnogo.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Sep 07, 2005 6:58 pm

Ovo je moj "Aleko America"...
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 08, 2005 12:17 am

Pa stvarno Fris, Aleko?
Turbo pa jos crn, mora da je pakao ispod haube.
Ovo su prve slike? a pozadi? Je si li sredio gepek?

BTW, jel' neko ima soferku za 75? Moja je nesrecno stradala (pitanja iskljucivo na pp).

Svaki dan gledam oglase da se pojavi jedan V6 stranac, pa da se castim malo :-)

Jel' neko zna, ako malo kola ofarbam kreativno, jel' moram da pandurima nesto da objasnjavam i prijavljujem?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 08, 2005 1:57 am

:lool: :lool: :lool:
Ma to je interna posalica na neodazivanje vlasnika 75-ica... Blam :oops: Nisam jos, na zalost, sredio zadnji kraj (videces ga u 3D u KG-u), posto hocu da ofarbam ceo auto ponovo, a to ce da KO$TA :shock: Okrenucu sutra dva telefona, pa ti javim ako ima neka sajbna za tebe!!! Pakao je bio na moru, kada mi stoji auto ceo dan na +35c :evil: a ispod haube... sta ja znam, valjda je kod svake 75-ice manje-vise isto. U svakom slucaju, pregrevanja nije bilo... ni blizu! ;)
Kako god da ofarbas Alfu, bilo bi pozeljno da ti se to zavede u saobracajnu... znam iz iskustva! Imao sam strava Ficu sa izvucenom DUGOM preko zadnjeg dela:
JOOOOOOOOJ ZABAVE KAD SU ME ZAUSTAVILI "DRUGOVI" :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 08, 2005 12:24 pm

Ne pregreva se, ali je malo opasno nasloniti se na levo krilo :lool:
valjda je kod V6 bolje :cool

Jel' mogu da zavedu kao kariran auto? plavo, belo, crveno, zeleno, zuto sa malo teksta tu i tamo?
Ako mogu oni sa reklamama da se voze okolo valjda mogu i jada budem saren.
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 08, 2005 12:39 pm

Mozes da budes saren,a u saobracajnoj ce ti pisati jedna boja.
Neko je spomenuo da se u saobracajnu upisuje boja krova :? nisam siguran!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Sep 08, 2005 6:06 pm

Znam za auto kod nas koji je ofarban u dve boje, pa je u saobracajnoj pisalo "CRVENO-CRNA". Ne znam dali je neko video onu VW "kreaciju" na Polu, kada je svaki deo ofarban u drugu (Beneton) boju? U Nemackoj se to u papirima vodilo kao "ARLEKIN", tj. Pajac!?! :mrgreen: Deutsch-eri... :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Sep 10, 2005 12:19 pm

Lorenco jesi naso neke felne?
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Sub Sep 10, 2005 1:04 pm

Sasha napisao:Mozes da budes saren,a u saobracajnoj ce ti pisati jedna boja.
Neko je spomenuo da se u saobracajnu upisuje boja krova :? nisam siguran!
Jedne boje mora biti najmanje valjda oko 60-70 posto i ta se boja pi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Sep 10, 2005 11:57 pm

Doro, hvala na preciznosti.

Znaci moze da se ispoljava kreativnost u farbanju sve dok je auto uglavnom iste boje.

Aco, nisam jos nabavio felne, jel' ti imas nesto?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 11, 2005 2:07 pm

Nije li ovo RAJ!!! :lool: :lool: :lool:
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 11, 2005 8:19 pm

E a izvalio sam da ovi holanjdani voze( ili du su ih vozili) 75ce ko blesavi.

Lorenco za sad nemam nista, reko samo da vidim sta si uradio.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Sep 11, 2005 11:08 pm

Totalno raj, mnogo mi se svidja slika, dobar fazon, sve same guze :lool:
Gde je to?

Jel' neko ranije naisao na pricu o skoli voznje u nemackoj, mislim na Nirburgringu, samo 75-tice, i to TS.

Da se ima para otisao bih odmah.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 12, 2005 12:04 am

Slika je sa "SPETTACOLO SPORTIVO 2005" (Holandija). Svaka cast Holandezima :lool:
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 12, 2005 11:54 am

Daj tu sliku u nekoj visoj rezoluciji ako ima
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 12, 2005 5:30 pm

:( Na zalost, NEMA :(
Slika

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”