problem sa kocnicama

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
svaba86
Garaža: Alfa romeo 33,1,7 16v
Lokacija: Osanica
Lokacija: Osanica
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Sep 12, 2012 7:17 pm

problem sa kocnicama

Sre Sep 12, 2012 7:26 pm

dobro vece svima....javljam se prvi put posto mi se pojavio problem...vozim alfu 33 1,7 16 v vec neko vreme.Jedan majstor mi je zamenio gumice u glavnom kocionom cilindru,i koliko smo ga probali kocio je dobro.Posto sam krenuo na put nakom 15 km zablokirao mi je levi tocak...Ja sam na sastavu gumenog creva i cevi ispustio malo ulja i tocak se odblokirao.uspeo sam da se vratim kuci.Majstor nagadja da je gumeno crevo zapuseno,ili glavni kocioni cilindar.....molim za pomoc....
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: problem sa kocnicama

Uto Okt 09, 2012 9:14 am

kolega jel si resio problem? sta je bilo? meni je desni tocak blokirao i bio je problem u crevu zapusilo bilo... inace imam problem sto mi je meka kocnica i hvata negde u patosu bas nisko....
svaba86
Garaža: Alfa romeo 33,1,7 16v
Lokacija: Osanica
Lokacija: Osanica
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Sep 12, 2012 7:17 pm

Re: problem sa kocnicama

Uto Okt 09, 2012 4:12 pm

Ja sam remontovao glavni kocioni cilindar,zamenio sam mu gumice,i tada je pocelo da me zeza...sve sam mu proverio sto je moglo,i na kraju sam proverio opet glavni kocioni cilindar.Ispostavilo se da je jedna gumica bila deblja od ostalih i da ona nije davala ulju kada pustim kocnicu da se vrati,nego je pustala samo u jednom smeru,dok mi ne bi blokirao tocak....vratio sam staru i sada lepo koci. Sto se tice tvog problema jel to oduvek tako ili od skora.mozda imas vazduh u crevima.

Povratak na “Boxer Odeljenje”