Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:(:(

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
helldriver630
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 7:08 pm

Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:(:(

Pet Jul 13, 2012 12:04 am

E ovako doslo je vreme da se menja ulje na mojoj 33-jki,i rekoh ae nije to nista strasno ja i drugar cemo zameniti u pitanju je sellenia gold ali to nije bitno,stvar je u tome sto kad smo ispustili staro ulje,odvili sraf na karteru stavili filter za ulje takodje promenili 5 sati smo mi pokusavali da zavijemo sraf na karteru i nismo uspeli ja ostavio veceras auto i tamo stoji do sutra,neznam sta cu posle jer u karteru ima ona matica koja seta levo desno i nikako nemoze da se zavije i da se ugodi pa da neznam sta nece bre i nece i nece i kraj!Znaci nije fiksirana za karter nego stoji i seta.E sad jel je mozda navoj se izlizao ili sto nece molim vam recite mi sta da radim,jel da trazim nov sraf ili sta da radim odavno se nisam ovoliko iznervirao zbog jednog srafa.Molim vas jel ime neko neki predlog?
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Pet Jul 13, 2012 11:38 am

Vizuelno si valjda video kakav je vijak[sraf] da li mu je dobar navoj.Trebalo bi da jeste ako nista nije budzeno.U tom slucaju kupi dihtung kartera nije skup oko 500 din, skini karter i zavari malo maticu unutra da ne seta.To je sitan navoj ako nemas cime odnesi kod nekog majstora da je malo 'pecne' samo koliko da se ne obrce.Nije nista komplikovano taman ces da operes karter i resis problem. :arflag :wave:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Pet Jul 13, 2012 12:33 pm

Glasam za tebe za temu godine :wave:
Acqua-Olio-Benzina
helldriver630
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 7:08 pm

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Pet Jul 13, 2012 12:49 pm

Mozda brate to tebi izgleda smesno,ali coveku se moze svasta desiti ja sam dosao ovde jer mi treba pomoc jer da znam sve oko toga sigurno se nebi obratio ovde,zar je strasno toliko...?A ima i dosta drugih foruma sa slicnim problemima kao ovaj moj,neznam zasto je ovaj problem jedinstveni...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Pet Jul 13, 2012 2:20 pm

Ma sve je ok, nije tvoj problem smesan, ali nije od onih koji se resavaju po forumu, uzimajuci i protok vremena u obzir. Dok ti na forumu neko odgovori opisno, nacrta, mozes 100x da ga resis s druge strane...na to sam mislio. :wave:
Ako smo dosli dotle da srafove resavamo na forumima, civilizacija klizi u propast. ;)
Acqua-Olio-Benzina
helldriver630
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 7:08 pm

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Pet Jul 13, 2012 3:50 pm

Nisam mislio da mi iko crta,vec se nadao da mi neko kaze jel je imao slican problem kao sto mi je rekao kolega iznad,a taj sraf je toliko mizeran da se ipak mora skida karter....
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Pet Jul 13, 2012 8:52 pm

resi to zacas skini taj karter treba ti 10 min vremena i resices to je sitnica!U redu je nisi se sretao sa tim ja razumem svakoga ne mora svako sve da zna a i nije potrebno!Samo napred!
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Alfisti pomoc sto pre nemogu da zavijem sraf na karteru:

Ned Jul 15, 2012 12:49 pm

Moraš da skineš karter , sa unutrašnje strane se nalazi matica koje je četvrtastog oblika
i jednim limom se fiksira da se ne okreće .
Predhodno menjanje ulja neko je pretegao pa je malo okrenuo maticu na jednu stranu
ti kad si popustao , krenulo je na kontra stranu i oslobodila se.
bez skidanja kartera nećeš rešiti problem :(
Slika

Povratak na “Boxer Odeljenje”