Kako povecati snagu auta?

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Sub Mar 05, 2016 11:05 pm

Hahahaha ma gde bre da je olaksam, sta mogu da izvadim iz nje? -Plinsku bocu, rezervni tocak, drzac za limenku? Hahahaha salim se, ali stvarno ne znam sta bih mogao da sklonim, pa mislim da je bolje da stavim K&N filter i protocni lonac, a kad je budem sredio mehanicki, posto ima nekih ulaganja, onda cu da kupim felne, spojler, znak, krilo, i jos po nesto. Mislim da ima katalizator.
Alfa je Alfa. :D
Ima prostora, a jos ako bih uklonio staru kutiju gde stoji filter i ostalo, ima da bude pomalo prazno. :D

Ovo mi je zelja, ali to se vrv nece ostvariti:
Korisnikov avatar
Ducero
Contact:
Garaža: 145 Bomber,ostatak garaze zauzimaju bicikle
Lokacija: gargantua
Lokacija: Kraljevo
Postovi: 1647
Pridružio se: Uto Sep 21, 2010 11:43 am

Re: Kako povecati snagu auta?

Sub Mar 05, 2016 11:13 pm

Ne znam bas koliko je pametno da montira pecurku jer ima plin :glare:
I like big, fat men like you. When they fall, they make more noise. And sometimes they never get up.
https://www.facebook.com/pages/Ducero-C ... 409?ref=hl
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Sub Mar 05, 2016 11:58 pm

Ducero napisao:Ne znam bas koliko je pametno da montira pecurku jer ima plin :glare:
nije pametno uopste posebno na venturi sistemu plina, na sekventu i moze da prodje ali nije pozeljno mada ljudi svasta voze pa kod nekog super radi kod nekog zeza
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 12:10 am

i nemojte da mislite da ako stavite protocne lonce dobijate na snazi, opet je tu rec o zvuku i subjektivnom osecaju ali vrlo lako moze i da se izgubi snaga ili da ostane ista, pogledajte profi racing lonce i necete videti protocne vec svaki lonac ima neku svoju pricu unutra, to je matematika, tako da ih ne bi dzabe tako pravili.
Nije fora samo da izduvni gasovi sto pre izadju i bez prepreka, bitno je i kojom brzinom izlaze i u kojoj kolicini, nekad su trkacki automobili imali samo cevku od grane do krajam, pa se mislilo da ako je cevka sto kraća to je bolje te su ih savijali odmah iza prednjih tockova ili kod vrata, onda su vremenom skontali da su kratke cevke bzvz i da trebaju biti duze pa su ih produzivali, cesto i van gabarita vozila da bi konacno kako su godine prolazile skontali da lonac ipak vrsi neku funkciju. poenta price je da je to sve matematika a ne samo skin lonac, stavi ovaj, onaj i dobijas 10 konja i slicne carsijske price ;)
neki trkaci provedu ceo dan na dinamometrima i probaju takve gluposti da ne bi verovali na cemu sve moz da se dobije ili izgubi i cesto ispada da logicne stvari ne rade posao kako se u prvi mah misli.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7550
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 12:20 am

E svaka ti je k`a u Njegosa
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Mar_Kes85
Drug Član
Drug Član
Garaža: live GTV 2.0 16v
in progress 155 3.2 GTA
Lokacija: Beograd
Postovi: 1039
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 5:23 pm

Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 1:24 am

@alfistabre

Mozes svasta nesto da povadis ako krenes u tom pravcu povecanja performansi. Mada verujem da to ne zelis :-)

Za lonac se slazem, dobijes na zvuku bez ikakvih rizika, dok za pecurku nisam siguran. Imao ja nekad na fiat bravo-u i nekako vezujem pocetak problema sa motorom od montiranja iste. Sto naravno ne mora nista da znaci. Svakako sam za neki sportski filter ali u fabricki predvidjenom prostoru za isti...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 1:37 am

Mar_Kes85, Sta ti mislis da nije potrebno u autu, a da opterecuje auto, naravno, sto se tice tezine? Ipak, koliko ja ovde vidim, bolje je da usis bude stock, a jedino da zamenim lonac, ako nista drugo, bar zbog zvuka. :)
Korisnikov avatar
Mar_Kes85
Drug Član
Drug Član
Garaža: live GTV 2.0 16v
in progress 155 3.2 GTA
Lokacija: Beograd
Postovi: 1039
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 5:23 pm

Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 1:58 am

Ako ti je to jedini auto onda mu je sve potrebno.. Ako imas jos neki a zelis track day auto onda vadi komplet enterijer osim vozackog sedista i table... Sve iz geoeka takodje, odnosno sve sto ima veze sa estetikom i izolacijom, zamenis felne za neke lakse i to je to za prvi korak...-

Slazem se da usis ostavis u stock-u, a da lonac zamenis, to cu i ja ubrzo da uradim kod mene... Naravno zbog zvuka pre svega.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
AlfistaBRE
Garaža: 2006. Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110KW
Lokacija: Ivanjica
Lokacija: Ivanjica
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Okt 17, 2014 11:46 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 9:24 am

To mi je jedini auto. Ne mogu da vadim enterijer jer imam porodicu, ali bih zeleo da joj uvedem malo sportskog duha. :D
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 9:51 am

ne mozes da izvadis nista iz auta sto ce znacajno smanjiti tezinu a da auto ostane funkcionalan u porodicnom smislu, tako da zaboravi i taj pravac "poboljsanja performansi" .
dok ne skupis malo ozbiljniji keš i ne razmisljaj o tuningu jer za 50-100e neces nista dobiti sem zvuka i mogucih drugih problema
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Ned Mar 06, 2016 10:34 am

Tema je ociscena od postova koji nemaju veze sa njom!
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Kako povecati snagu auta?

Uto Mar 15, 2016 7:08 pm

otvaranje izduva i usisa, koliko moze. nove bregaste koje vise otvaraju ventile. na kraju ipak mora ecu da dobije novu mapu za gorivo spram prethodno navedenog.
faza dva bi bila sirenje do krajnjih granica usisne i izduvne, poliranje, obrada rupa za sire ventile, brijanje glave i povecanje komresije pa opet mapiranje...
ja sam negde izmedju faza, ali sa stok bregastim... one su najskuplje planinarenje.

postoje i cake tipa izbacivanje serva, olaksavanje zamajca, brutalno ogoljavanje enterijera... koriscenje magnezijumskih felni...
pa treca faza na motoru sa vecim brizgaljkama...
za one koji zaista imaju vremena i onog drugog vremena. za lenje tu je uvek jeftin jtd chip i udri!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: Kako povecati snagu auta?

Uto Avg 30, 2016 4:57 pm

cepša po gasu i eto ga, druga, treća ne prebacuj ispod 4000 obrtaja da vidiš kako ide, piiiip čipovanje
ako imaš plin "odvrni" ga malo više
lep neki auto ova alfa

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”