AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Uto Sep 22, 2015 9:24 am

polovan 500din. ide super auto, druga prica. bez njega je sranje u boji sto bi se reklo. mislim da moze i da se zaglavi u gurnuti polozaj jer on isteruje onu iglu na 1500-1600 obrtaja tako da mu nece mnogo znaciti ni smetati ako je isterana i na 1000 obrtaja. kao sto rekoh sad mi radi i senzor polozaja leptira gasa tako da bez ta dva auto je mrtav, ovako kao da ima turbinu. treba probati kome ne radi da istera iglu, on se rastura odvija i umesto opruge moze se staviti nesto. ili da ze kupi na otpadu polovan jer nov nema sigurno da se nadje
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Uto Sep 22, 2015 9:26 am

a inace to ne crkava nikad sem kad je kao moj bio ostecen, pa rasturan pa zezan tako da je preminuo.
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Uto Sep 22, 2015 3:54 pm

ventili muko moja, nikako da ih skockam. kako god pakujem ispada nesto bezveze a merim ih micrometrom, mora da rade matematicki prora uni u odnosu na bregaste. sutra nastavak radova danas idem na slavu da ubijem malo nervozu uz neku rakiju.
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Pet Sep 25, 2015 8:04 pm

:wave:
ČUDNA STVAR

Igrao sam se sa ventilima, tako kako namestio nešto.
MEĐUTIM! posle uzubljenja, vraćanja sve na svoje mesto imam problem, ne radi nešto.

Da se vratim korak u nazad, zadnja pozicija je bila promenio sam solenoid varijatora i udžekao kabal u senzor za položaj leptira gasa i auto je radio kao da ima turbinu, prelepo.

Sada toga više nema. Na benzin auto pali odlično radi na ler, kada mu dam gas on neće da primi, brm, brm, brm, kao da mu neko sipa po kap goriva na svake 2-3 sekunde, kada izdžekam senzor položaja leptir gasa auto radi prima gas ali nema onoga da ide kao sa turbinom već se vuče kao mrcinja.

Solenoid sam skidao, proveravao ga, proveravao zakačenog na auto izguruje iglu normalno sve.

Sad sam u mat poziciji i ne znam šta dalje.

Izgleda mi kao da ne postoji varijator na bregastoj, a samo dan pre je radilo sve OK. Inače proveravao sam na bregastoj gurnem iglu i u dovod ulja na rupicu duvam pumpom zaokreće zupčanik normalno i tu je jedna manja rupica koja ispusta višak ulja...

Pojma nemam šta dalje.

Šta tu može biti problem uopšte? Nikako da skontam šta sam zeznuo.

Ako ima nekih predloga dobrodošli su, podsećam da ovde nema ni veze sa vezom da imam majstor koji bi znao nešto o ovom autu.

:write: :banghead: :banghead: :banghead:
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Uto Okt 13, 2015 11:09 am

resio sam problem, problem je bio u onom motorcicu za odrzavanje ler gasa, nesto dzek zabagovao. sad radi sve kao sat, zadovoljan sam konacno
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4133
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Uto Okt 13, 2015 11:18 am

:gr8:

kako si se snašao za štelovanje ventila?
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: AR 164 dihtunzi zaptivke gde naći POMOĆ

Sre Okt 14, 2015 9:37 am

prvobitno stanje nije bilo loše. onda sam kao butao čačkao i namestio. međutim kada auto malo radi i sve to nalegne posle nema ni veze sa vezom sve to.
onda sam skinuo izmerio oduzeo sabrao, jednu sam morao da brusim kapicu, a u tri sam izrezao od špijuna i podbacio unutra kolko fali.

uglavnom to mora iz jednom da se uradi štelovanje, ako kao ja vraćate pa okrećete ručno radilicu tamo ovamo bilo kolko krugova nema ni veze kad se izmeri jer prilikom rada motora od 10min sve to drugčije nalegne zato treba odraditi odjednom sve.

funkcioniše ovako sad poprilično lepo, inače moj zaključak je da zazor treba biti što manji na usisu bar, tj ona donja vrednost.
lep neki auto ova alfa

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”