da li se isplati ? 164-ka

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
lakins
Garaža: nadam se uskoro alfa
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 4:24 pm

da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 11:09 am

Imam ponudu za alfu 164, auto je u dosta losem fizickom stanju, nema rdje, al je udaran na par mesta, lajsne su poodpadale, tepisi u gepeku su otpali, enterijer nije cepan al vrlo dubinsko pranje, sredjivanje prekidaca i lajsni i tako bi trebalo, ima ts motor koji radi ok, sem dizni za gorivo treba da se zamene, ostalo je ok, menjac dobar, kvacilo dobro, lepo prima gas, vuce itd.
Covek bi mi dao za 400/450e auto, sto je stvarno malo, ali ne znam kolko bi mi trebalo za dovodjenje u pristojno stanje + da li uopste ima delova, pa me zanima misljenje jel bi to vredelo raditi ?
takodje ima plin koji radi ali nikad nije upisan u dozvolu, on kaze da je tako vozen 6 godina bez problema, al ja nebi bas da placam kazne pa me zanima jel ima i sa tim iskustva neko ?

Nazalost nisam ga slikao
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 1:50 pm

ako imas volje i vremena da se zezas sa njom ti je kupi, ja iskreno ne bih jer treba tu dosta vremena i novca da se to dovede u neko top stanje kakvo jedna 164ka zasluzuje i kakvo bih ja voleo ali svako ima neke svoje vizije.
to sto nema rdje spolja ne znaci da je nema nigde, to ces tek znati kad pocnes da je cerupas,koje godiste je taj auto?
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Bumblebee
Garaža: 2002 166 2.0 TS Progression
1996 164 2.0 TS Super (prodata)
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 10:29 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 3:19 pm

Nemoj zameriti, ali ako trazis alfu za male pare, dakle da je veliki auto i da je alfa, lepo vuce, i da ima plin i sve to, malo ces teze uklopiti da je solidno stanje.
Obzirom na sve sto si opisao + sto nije atestiran plin (moze te opusteno kaznjavati gospoda u plavom), imas jednu ili dve u slicnom stanju za oko 250-350eur, jedna je na polovniautomobili.com druga na kupujemprodajem...
Od te alfe su me svi zivi odvracali, imam je nesto manje od godinu dana, ali ti mogu reci da to nije auto za svakoga. Ladja je.
Dodaj jos koji dinar, uzmi neku u boljem stanju.

P.S. JEDINO sto zalim je sto nisam uzeo 2.0 V6 TURBO :lol: :D

Sa srecom da nadjes nesto sto valja, i cim uzmes - bacaj slike! :arflag
CSQ - Un amore unico...
lakins
Garaža: nadam se uskoro alfa
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 4:24 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 3:29 pm

Pazi gas bi iskreno i iscupao, posto ne znam ko je stavljao, kad, kako, malo mi to sumnjivo i opasno, a i nebi prosao atest bez papira, pa onda jednog dana kad se skupi para da ja stavim i odradim sve ko svet, taj deo nije problem, mene zanima koliko se lako/tesko nalaze delovi i kakve su cene ?

a ja sam imao prosle zime skoro gotov dogovor sa covekom za turbaljku, sve sredjeno, i onda se ispalim za neke pare koje sam trebao da dobijem i jbg :(

ova sto se nudi je 98-o, zlatna poslednja serija kako mi je covek rekao
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 6:57 pm

Imam taj auto dvije godine pa cu ti reci ukratko o njemu.

Najveca zezancija na 164rki je elektrika. Star auto skoro 20 god , neodrzavan, ne pazen. Prekidaci, podizaci, Tabla ispravna(ne ispravna) svijetla u vratima , gepeku, ispod nogu, generalno elektricna instalacija je problem (ako hoces da sve bude tip top).

Sto se motora tice , prenijecu ti opis od nekog sa foruma. NAKOVANJ ! 2.0 8v TS. Prenos preko dvorednog lanca, ventili se rucno steluju, od servisa imas da mijenjas ulje , filtere, 2 PK kaisa, vodenu pumpu i natezac PK kaisa. Sve zajedno 150e (sa rukama majstora ). Svjecice 3e kom, kablovi se teze nalaze i 50-100e kostaju. Mozda i najbolji ikad napravljen motor u Alfi.

Mjenjac isto tako, ali znaju da ga stignu godine i ne odrzavanje. Set kvacila valeo 150e.

Trapovi : Samo mijenjas silen blokove, ne mora citava viljuska ili rame.

Udobna, povozna, veliki gepek, 150ks, dobre kocnice.

Mane: Veliki potrosac. 12L na 100 km gradske voznje. Otvorenog puta 7-8L.

Jbga nije bilo ukratko ali to je to
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 8:05 pm

Bilo koji auto ako je udaran, treba da ga izbegavas. 164-ke generalno nisu na ceni i mozes za male pare da nadjes neku u prilicno dobrom stanju, samo treba da budes strpljiv. Pre svega treba da znas da taj auto nikako nije za gradsku voznju, provlacenje kroz uske ulice i sl jer je auto veliki i ima vrlo mali klirens.
Sto se tice ovih problema oko elektrike, to su uglavnom sitne stvari koje mozes i sam da popravis. Ne bih se bas slozio da su podizaci problem, to je jedan od retkih auta kojima podizac skoro nikada ne crkava. Dovoljno govori i cinjenica da je komplet podizac sa motorom 500 dinara na otpadu. Prekidaci znaju da zezaju, ali sve se resi kontakt sprejem ili wd-om. Od elektrike zezaju nebitne stvari poput skale pritiska ulja motora, davaca nivoa rashladne tecnosti, kocionog ulja i tecnosti za vetrobrane i ti prekidaci za prozore. Sve ostalo uglavnom radi savrseno i posle 20 godina. Ja vozim 164-ku vec 5 godina, ovo mi je druga i ubedjen sam da je to najbolji auto ikad napravljen.
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 8:49 pm

Ja sam na moju 164 mijenjao 2 desna podizaca, tj mozda se nisam dobro izrazio, motoric podizaca je radio ali sajle su se umrsile. Ja prevrnuo CG i Srb preko telefona, niko nema podizac, ili ako ga ima kosta 40+ e.

Meni ne mogu biti nebitne stvari kao sto je pritisak ulja, nivo vode i kocionog ulja. Cak sta vise, to mi je vrlo bitno. Ako je prekidac crkao ne pomaze wd ni kontakt sprej. Prije par dana me zezao imobilajzer, sreca pa je bilo ispred kuce. Zardjali dzekovi,razvalio sve plastike oko volana, ocistio ih i auto upalio. Ima tih sitnica sto zezaju, ali uglavnom je kvalitetan auto, i kao sto kaze Jerotije, nije za grad, mali ajslang, a velik auto. Ako je superka boljka je i ti LCD displeji klime.
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
Bumblebee
Garaža: 2002 166 2.0 TS Progression
1996 164 2.0 TS Super (prodata)
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 10:29 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 9:13 pm

jerotije napisao:Od elektrike zezaju nebitne stvari poput skale pritiska ulja motora, davaca nivoa rashladne tecnosti, kocionog ulja i tecnosti za vetrobrane i ti prekidaci za prozore. Sve ostalo uglavnom radi savrseno i posle 20 godina
Jednu stvar covek nije slagao! hahaha
Sve sto je nabrojao ni kod mene ne radi ;)
CSQ - Un amore unico...
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 10:43 pm

Motoric, klizaci i sine su napravljeni vrlo kvalitetno, tako da to ne crkava skoro nikad. Nije to golf cetvorka kome podizac traje 26 spustanja i podizanja. :P Ti nisi imao srece, ali i sajle retko riknu, a i ako riknu, to nije problem napraviti. Kada sam kupio ovu sadasnju alfu, nije mi radio zadnji desni podizac, pa sam ga kupio kompletnog za 500 dinara i to sam okrenuo prvi auto otpad na koji sam naisao. Mnogo veci problem su mu spoljasnje kvake, narocito vozacka, koju je jako tesko naci, a sve 4 su razlicite.
Mnogi danasnji automobili nemaju ni skalu za temperaturu motora, a kamoli za pritisak ulja. Ne kazem da je pritisak ulja nebitan, ali nije od zivotne vaznosti da u svakom trenutku znas koliki je. Dovoljno je da lampica radi. Inace, ovih dana bi trebalo da pokusam da popravim te davace nivoa vode, kocionog ulja i tenosti za soferku, pa vam javljam rezultate. :)
Korisnikov avatar
Dule
Garaža: Prazna
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 553
Pridružio se: Ned Jun 28, 2009 11:59 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Pon Maj 18, 2015 11:22 pm

Mnogo dobar i kvalitetan auto ali star 20-25 godina a to vuce probleme sa strujom koje na njoj ima podosta.Problem je i naci neke delove,kvake,lajsne,farove...Sa druge strane za te pare sigurno ne moze da se kupi bolji auto,mehanicki skoro pa neunistiv,udoban,jako lepo ide,za tu velicinu i klasu nije ni veliki potrosac...
Korisnikov avatar
Bumblebee
Garaža: 2002 166 2.0 TS Progression
1996 164 2.0 TS Super (prodata)
Lokacija: Mladenovac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 10:29 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Maj 19, 2015 12:22 am

jerotije napisao:Inace, ovih dana bi trebalo da pokusam da popravim te davace nivoa vode, kocionog ulja i tenosti za soferku, pa vam javljam rezultate. :)
oooodlicno, pa taman da mi ispostavis komplet racun za delove i ruke :D
znaci, LCD servis + ono oko letve volana + pritisak ulja...........to be continued... :)
CSQ - Un amore unico...
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Maj 19, 2015 4:44 pm

Brate, skupo ce to da te kosta. :P
Jos da dodam da je auto limarijski najkvalitetnije odradjena Alfa. Najvise trulezi sto sam video na nekoj 164-ki je na zadnjem rubu gde se spaja sa zadnjim branikom.
lakins
Garaža: nadam se uskoro alfa
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 4:24 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Maj 19, 2015 11:52 pm

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... -romeo-164

Jel zna neko cija je ova ? Jeste da je 92. , al mi deluje u solidnom stanju a i turbaljka je :))))))
lakins
Garaža: nadam se uskoro alfa
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 4:24 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Sre Maj 20, 2015 10:21 am

3.0 je motor, sad sam zvao coveka, on tvrdi da je sve 100% ispravno i samo da se registruje i vozi , pa eto ako neko zna koji je auto tacno da mi proveri pricu bio bi zahvalan
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Sre Maj 20, 2015 8:06 pm

Da, ovo je 3.0 12v motor sa venturi plinom i protokomerom od t.s. Protokomer je inace jako tesko naci za ovaj motor, skoro nemoguce. Ovo je ona starija verzija, ja bih se pre odlucio za superku, jeste par stotina skuplja, ali je dosta bolje uradjena. Osim toga, enterijer na ovoj je ocajan.
lakins
Garaža: nadam se uskoro alfa
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 4:24 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Sre Maj 20, 2015 10:48 pm

idem u petak do bg-a ovu da pogledam, i jos jednu sam nasao ts, registrovana, sa atestom i upisanim plinom :yahoo: , al jedino je matoraaaaaaa (90-o ) :cry:

jerotije znam da je superka, hm, super :lol: al bolje da uzmem i par godina stariju koja je ocuvana i u dobrom stanju, nego mladju superku koja je unistena :/

sve u svemu javljam utiske u petak, ovaj put sa slikama, pa lagano, do kraja leta cu biti vlasnik 164-ke , konacno, nadam se :arflag
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Čet Maj 21, 2015 3:44 pm

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... 4-ts-super
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... v6-dugoreg
Ove dve superke su mnooogo bolje i odrzavanije od te koju si nasao, a skuplje su tek par stotina evra koje bi sigurno u startu dao na ovu koju si video. Treba izbegavati auto koji ima venturi plin iz prostog razloga sto mu sigurno ne valja protokomer (40e), verovatno i pumpa (150e), dizne (30e), filter goriva (10e), gumeno crevo usisa (70e ako ga nadjes) i ko zna sta jos.
lakins
Garaža: nadam se uskoro alfa
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 4:24 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 8:23 am

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... 6-turbo-2o

Jel zna neko ovaj auto ? Ili ako ima neko blizu da ode da baci pogled da se ja ne vozam bas 400km

Covek kaze da je sve skroz ispravno, klima malo pusta gas pa mora da se dopuni sezonski, ostalih mana navodno nema, plin moze da prodje atest, bez sredjivanja, itd. Itd. I dao bi mi ga za 500e
trebao bi veceras da dobijem jos fotki pa da vidim sta i kako, ali ako je neko gledao auto ili zna ciji je to bi mi bilo mnogo bolje
znam da je 93-e , al ako je sve stvarno ispravno i odrzavano mislim da to i nije tolko problem, ako je izdrzao 23 izdrzace jos 4-5 godina :)
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 8:56 am

Nisam siguran ali mislim da 93 god mora da ima sociva u far. I ove stopove od superke, kao sto ima ova. Ili je lupana od naprijed pa je stavio jeftinije farove od starog modela.
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 4:37 pm

Moguce da je '93. prvi put registrovana, a sigurno je starija.
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 4:57 pm

Ee jbga pa npr mene kao kupca ne interesuje kad je prvi put registrovana nego kad je proizvedena....
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Gremlin
Garaža: Alfa 147 JTD 16V
Lokacija: Beograd
Postovi: 464
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 9:38 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 5:34 pm

Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 5:36 pm

Vise sam ja 1998. nego ta 164-ka. :D
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Uto Jun 02, 2015 10:11 pm

Niđe veze sa 98' god.
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
Milos164
Garaža: Alfa romeo 166 restyling 2.4JTD
Lokacija: Kosovska Mitrovica
Lokacija: Kosovska Mitrovica
Postovi: 45
Pridružio se: Pon Jun 11, 2012 9:17 am

Re: da li se isplati ? 164-ka

Čet Sep 03, 2015 8:37 am

Auto je odlican. Imao sam Alfu 164 u kombinaciji sa 2.5TD motorom. Vozio sam je skoro 5god, i vozio bih je jos, samo da je nisam slupao. Moja je bila 1998god, sa predjenih 340000 (uzeo sam je sa 240000). Za tih 5god nikad nisam imao NIJEDAN problem oko elektrike, elektronike i toga, svaki podizac je radio, svaka brava, centralna, el retrovizori, sve... Sto se konkretno toga tice, jedina zamerka je digitalna klima (display klime) koja cesto crkava, ili brojevi i ceo ekran jednostavno izblede. To je mana SVAKOJ alfi 164, tako da nemoj da se nadas da ces naci 164 sa ispravnom dig. klimom. Ja sam 4-5 klima uredjaja promenio u potrazi sa ispravnim ekranom, i naleteo sam na jedan ali ni on nije bio 100% ispravan. Sad cujem da i za to ima neko resenje, i da postoji mogucnost da se ekran popravi. Kad sam uzeo moju, nisu radila pojedina svetla u kabini, ali to su obicne sijalice tako da se to izuzetno lako da resiti. Sto se tice 2.5TD motora, da ne duzim previse posto nije u pitanju taj motor, uglavnom, za potencijalne kupce, samo obracati paznju na pregrevanje. Cesto zna da pukne tzv. mali hladnjak (hladnjak za kabinu i ventilaciju) i usled toga brzo dolazi do pucanja glave motora. Ono sto je dobro jeste to sto su glave odvojene, svaka za sebe.. Za 2.5TD imam samo reci hvale. Potrosnja se krece od 7l na otvorenom, pa do 9 po gradu. Moja je gutala SVE I SVASTA. Poslednjih 3-4god, dok je nisam slupao, sipao sam joj i D2, i evro dizel, ali i loz ulje. Preko 30000-40000km je presla na loz ulju, i nikaad nikakav problem nisam imao, samo sedi i vozi. Zivahan motor lepih performansi. Sto se tice trapova, cesto stradaju silen blokovi, koju su jeftini za nju, pa to i nije veliki problem. Enterijer me i danas odusevljava kod nje. Mocna tabla lepog rasporeda sa 4 mala 'satica' , velika sedista sa dubokim kadicama, roletne za sunce na zadnjoj soferci, naslon koji se pomera uz vozacevo sediste 4el podizaca koje pojedini danasnji automobilo nemaju, sasviim solidno, cak mogu reci i odlicno ozvucenje, sa 2 visokotonca itd itd... Sve u svemu, od mene samo reci hvale. Auto visoke klase, izuzetno udoban, startan i brz, lepog izgleda i kao i svaka Alfa, sportskee dusee. Garantujem da moze da bude samo udobnija i bolja i od nekog passata, Audija A4, A6, bmw-a petice, a dobices je za dosta manje pare od npr navedenih. Ako u svoju ulozis dovoljno, ili uzmes neku bolju, u korektnom stanju, garantujem da ces slatko da se navozas.

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”