trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Pon Maj 04, 2015 1:08 pm

Pozdravv, evo ovako da probam da skratim... Jos kad sam uzeo Alficu osetio sam da pri kretanju nesto trokira, no kapirao sam da joj dajem jaci gas i ona ide. Pre nekoliko dana kad je upalim prvi put ona se ugasi, drugi put upali lepo. Pa sam imao nesto malo slobodnog vremena i ajde da podignem haubu da malo prebrisem, i da vidim sta ima. I naravno, naidjem na dva procepa na rebrastom crevu!! Ja sta cu uzmem selotejp i obmotam preventivno da mi ne ulazi stroka.. Probam da upalim, a motor se udavi, dodajem gas, u loncu koka kokice a motor radi pr pr pr pr pr :S ... Nema snage uopste.. Skinem traku upalim sve ok. Raskacim filter sa protokomera da vidim sta je sa klapnom prot. jer pretpostavljam da nema dovoljno vazduha.. Nalepim trakicu ponovo, kad sam kresnuo culo se u protokomeru kako kokica i beli dim, ne puno ali se videlo.. E tu je krenuo kolaps mog sistema.. Kad je otislo u qu*** skidaj protokomer, ocistim sve, klapnu, crevo, protk. iznutra i skinem poklopac sa prot. i pocnem sa mic po mic ( sa trakicom na crevu ) da okrecem i da menjam boju zvuka.. Na kraju sam uspeo da izvedem da radi normalno, da ne puca itd.. Ali u toku voznje, nisam rekao da mi sada ide primeceno bolje nego dok je bilo crevo otvoreno, elem. kad stisnem kvacilo obrtaji padnu na 500 na par sek i onda se lagano dize do 850-900. Nov protokomer ?
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Pon Maj 04, 2015 1:53 pm

jedna od obaveznih stvari koje u alfi moraš da imaš je dobar kontakt sprej (ne WD i slično nego baš kontakt sprej) i da svremena na vreme odradiš jedan tretman tim sprejom. znači svaki kontak koji vidiš pod haubom. :)

prekontroliši i svećice usput, za (v idu one jeftin), ngk su oko 300din po komadu, enso je oko 200din (orjentacione cene). očisti i step motor i zadihtuj gumicu na usisnoj grani gde se ubada step motor, tu svaki vuče falš vazduh.

jedan od simptoma protokomera na izdisaju je taj pad obrtaja, počeće da ti se dešava i da se ugasi, kao da umre. onda promena rada motora u zavisnosti od temperature i vlažnosti vazduha...
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Pon Maj 04, 2015 2:05 pm

Vazi, hvala!! Znaci protokomer jos malo pa s'arana :D.. Nadam se da ne steti motoru ovakav rad dok ne uzmem zamenu, jer kinte jos uvek nema.. Bacam se na ciscenje dzekova i step motora. Imam Cosmos LAC spray penetrating oil? Svecice sam pregledao, sve je dobro, u mraku nema varnica i kablovi su dobri.
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Pon Maj 04, 2015 2:20 pm

pa to mi zvuči kao da je za podmazivanje. za pranje je najbolji carbcleaner, samo nemoj da ga prskaš po gumenim delovima, čak i mekšu plastiku nagriza. i čuvaj oči obavezno.

pošto tvoj auto nema plin, vidi kad je menjan filter benzina. kad su čišćene dizne, i naravno filter vazduha.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Pon Maj 04, 2015 2:35 pm

Upravu si. Filter fazudha je kao nov, jer je sve vukao preko rebrastog vazduh, odradio sam mu servis pre 1000km, jedino filter goriva mi nije promenjen. Dizne su ciscene pre par hiljada. Skupicu kinte, nije ovo neko ulaganje pa cu da odradim preostale sitnice a znace :arflag 8hvala na pomoci :drink
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
petarc+alfa
Garaža: Citroen xara 2.0 hdi
Lokacija: Begrad
Postovi: 21
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 6:34 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Pon Maj 04, 2015 6:20 pm

Pre nego sto promenis(kupis)bilo sta na autu ,prvo budi siguran da ti taj deo nevalja. Da nebi bilo ja zamenio a ono isto.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 2:59 pm

Pozdrav ljudi, da javim da sam imao detonaciju :angry: :angry: kad sam se spremao da oteram auto kod majsota. Usisna grana mi je izletela i sad ga ne diram. Sutra ujutru dolaze da ga odslepaju, pa cemo videti sta se to desava. Nadam se da motoru nije nista. Javljam sta je bilo sa lepoticom :arflag :banghead:
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 3:15 pm

vrati granu i pali, nije mu ništa. verovatno je bio vruć kad si probao da upališ?
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 3:26 pm

mali radojica napisao:vrati granu i pali, nije mu ništa. verovatno je bio vruć kad si probao da upališ?
stajao je na parkingu ceo dan nisam ga palio uopste.
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 4:30 pm

Blago tebi, ja sam se mučio ceo dan da skinem usisnu granu hahaha
Šalu na stranu, nadam se da će da bude OK
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 4:56 pm

hahaha hahaha nenene blago tebi :D meni se sve razbucalo od protokomera do usisne :D tj izbila. Ma resicemo naravno, ne sme dugo da mi stoji haha nerazdvojni smo :yipi: :yipi:
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 9:05 pm

kako od protokomera do usisne? kad detonira na paljenju samo smakne granu sa gumica, ne bi trebalo da ide dalje jer je klapna gasa zatvorena.

kad su štelovni ventili?
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sre Maj 06, 2015 10:17 pm

Proveri struju.Kad su se meni desile detonacije na benzinu jedan komutator je bio pokvaren.Doduse jesu bile male al se culo pod haubom.Tako da mi to nesto lici na struju.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 12:05 am

Kupio sam je sa napuklim rebrastim crevom i to sam pre neki dan video kada je i pocelo ssve. Obmotao sam traku oko creva da zatvorim mesta gde je puklo, pa je crkao protokomer, nesto pregorelo i sad detonirao i izbila grana iz prva dva klipa.. Po digagonali. Kod prvog klipa je bas izletela kod drugog manje i tako. Ne znam iskreno, u servisnoj nisam nasao da su stelovani.
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 12:09 am

mali radojica napisao:kako od protokomera do usisne? kad detonira na paljenju samo smakne granu sa gumica, ne bi trebalo da ide dalje jer je klapna gasa zatvorena.

kad su štelovni ventili?
Pardon. Mislio sam "hronoloski" se razbucalo. Crevo, prot, grana. :arflag
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 12:13 am

Sule napisao:Proveri struju.Kad su se meni desile detonacije na benzinu jedan komutator je bio pokvaren.Doduse jesu bile male al se culo pod haubom.Tako da mi to nesto lici na struju.
Obraticu majstorima paznju za struju i stelovanje. Svecice samo NGK, nasao sam na forumu negde da imaju 2 vrste? Sa" S" oznakom i bez "S"?
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 12:43 am

NGK V-Line 17, BCP6ES

Ventili, kontrola i štelovanje po potrebi na svakih 40k km.

Mogao si sam da vratiš granu na mesto, da ne plaćaš šlepanje :)
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 8:55 am

Flavio napisao:NGK V-Line 17, BCP6ES

Ventili, kontrola i štelovanje po potrebi na svakih 40k km.

Mogao si sam da vratiš granu na mesto, da ne plaćaš šlepanje :)
Moj je majstor, necu platiti slepanje, tako da ne brinem. Kad je spala vec neka poskida to sve i neka ocisti i preceslja. A opet i da je grana na mestu ne moze da sastavi. Hvala za svecke ;)
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
djolers4
Garaža: Ex-Alfa 155 2.0 TS 8v
Alfa 147 mjet 16v
Lokacija: Vrcin
Postovi: 1181
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 6:18 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 10:00 am

Nemoj slucajno da odustanes od 155-ice :fight_twak: Ovo su sve sitnice,ipak je to sve matoro i ko zna kad je poslednji put nesto zamenjeno od struje.U pocetku sam i ja imao slicnih problema,jos imam i venturi plin(glavobolja u najavi),ali evo vec vise od dve godine niti jedna detonacija jer sam tada kompletnu struju promenio,svecice redovno proveravam(zazor i izgled),kablovi kvalitetni Magneti Marreli.Jedino nisam stelovao ventile vec 60kkm,to cu na leto da odradim.A potapam gas gde stignem i cesto teram kao da je tudja :twisted:
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 10:49 am

da, što kaže đole, matoro je to i zrelo za jedan ozbiljniji pregled i zamenu dotrajalih delova. posle toga si miran dugo. a što se tiče 8v najbolja stvar je što mu treba samo ulja, vode i goriva i samo u crveno.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Čet Maj 07, 2015 2:51 pm

Ko je rekao da odustajem :D? Ne odustajem od 155ice nikako!! Kad je nastao problem sam se smorio i proslo, nisam pomislio na prodaju nego da je utegnem maksimalno! Jer u srcu znam da smo srodne duse :arflag :arflag :quadrifoglio :arflag :arflag . Alfa Romeo 155 8v 2.0 rosso :hbg :hbg
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Ogi
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 155 2.0 8V
Alfa Romeo 75 1.6 Carb
Lokacija: Beograd-Sremcica
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Mar 27, 2015 1:38 am

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sub Maj 09, 2015 5:48 pm

Reseno. Svaki cilindar je vukao falsh vazduh na gumicama, rebrasto puklo, protokomer je u redu, svecice u redu, kablovi u redu. Hvala svima na komentarima :arflag
Juce, juce je odavno proslo a, sutra, sutra je daleko i ne znas kad ce stici. Zato provedi danas svaki trenutak sa osmehom na licu. ARCS, Alfa u srcu.
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Sub Maj 09, 2015 7:41 pm

Odlično !!

Послато са LG-P970 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: trzanje, miris benzina, niski obrtaji...

Sub Maj 09, 2015 8:12 pm

odlicno!

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”