rezervoar 164

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

rezervoar 164

Pet Feb 14, 2014 9:43 pm

U mom rezervoaru je nekakva tekućina lepljiva i na dnu staložena kao da je mešavina ulja i sintelana lepka!
Ubacio sam pumpu sipao 5kg goriva i radila je oko 10min potom je zablokirala, ta tekućina je nešto čudno i neću prati rezervorar.

No kako da skinem rezervoar da bih stavio drugi, vidim da smeta balans štangla, majstor mi reče da mora i zadnji most da se skida.

Da li neko zna i ima iskustvo u skidanju? Da li trebam da skidema zadnji most i balans štanglu ili samo štanglu? Ako trebam most onda ja to ne mogu sam....

:roll:
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
losdokosti
Garaža: 166 2.4 jtd-m ; ex164 2.0 v6 turbo super
Lokacija: sabac
Lokacija: sabac - monfalcone
Postovi: 338
Pridružio se: Ned Jul 17, 2011 5:03 pm

Re: rezervoar 164

Sub Feb 15, 2014 1:46 am

proveri u kakvom je stanju "silikonska guma" (neka vrsta gume jeste) oko pumpe, vremenom ona pocne da se rastvara i taj rastvor cudna mesavina koju si nasao u rezervoaru zapusi sito

rasturi plasticni deo pumpe tj sito i operi ga sa praskom za ves na primer (u vecini slucajeva sito nece biti vidno prljavo vec jednostavno ce biti nepropustno za bilo koju tecnost dok ga ne operes

to sito je u obliku case, dno i bocne strane treba da propustaju benzin ali od zaprljanosti to se nece desiti i pumpa ostaje bez benzina

nista neces dobiti zamenom rezervoara ako vratis staru pumpu sa dotrajalom gumom
uskoro opet isti problemi

operi to sve i napravi kod metalostrugara prsten od plastike (ako nebudes mogao da nadjes originalnu gumu) koji ce da zameni tu gumu i navuci ga preko pumpe sve sklopi i resen problem

a za skidanje rezervoara ako bas hoces skini balans stanglu 4 safa lako se skida jos lakse vraca i kaiseve koji ga drze, premda licno smatram da sve to nije potrebno, uzima mnogo vremena i truda a resenje imas u prvom delu posta pa ti odluci

:wave: :arflag
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: rezervoar 164

Sub Feb 15, 2014 10:44 pm

već sam očistio pumpu. guma je kao žvak se napravila i to bila mi je ok, ali posle jednog-dva dana stajanja u rezervoaru se rastopila i postala kao žvaka... mislim da je nekad sipan nitro u rezervoar i sam rezervoar počelo da najeda i gumu i sve ostalo zato se i stvorilo to što jeste. moram da ga zamenim jer je to sloj od 1cm po dnu rezervoara.

A što se tiče gume improvizovao sam nešto debelo crevo, a okolo tanje. Ovde je narod nabeđen i kad bi tražio da mi naprave prsten rekli bi: Jao radim zašvajcarsku za nemačku nemam kad. I ako to naplate lepo.

Mada probaću bolje je rešenje prsten no ovo što sam sad stavio. Da imam plastiku mogao bih kod druga da napravim ima strug...
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: rezervoar 164

Uto Feb 18, 2014 10:42 pm

Zamenio sam rezervoar! Još neka benzinska creva da promenim. Inače radi sve lepo.

Konačno dovedo u red malo alficu i u fabričko stanje UHHHHHHHHHH
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
sErGiO
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156SW 1.8TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 5764
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 3:11 pm

Re: rezervoar 164

Čet Feb 27, 2014 9:57 am

Što ne uslika nešto pa da tema bude vrhunska. Ovako samo tekst :D
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: rezervoar 164

Čet Feb 27, 2014 1:06 pm

nisam ni razmisljao u tom pravcu, a mogao sam da slikam sve.
no nema sta sve se sredilo na kraju, jos jednu bravu da zamenim i mozda da stavim foliju na krov... trebalo bi i jedno cuknuto krilo da opeglam ali to kod mene ovde niko ne moze lepo da uradi.

i konacno alfica je tip top!!!
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
sergi
Garaža: EX Alfa Romeo GT 1.9 JTDm (macak)
Brera 2.2
Lokacija: BEOGRAD
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Sep 13, 2014 3:49 pm

Re: rezervoar 164

Pon Mar 25, 2019 11:14 pm

Primetim pre tri dana na dnu rezervoara na Breri 2.2 jts masnu tecnost, vidi se na slikama...ima li ko slicno iskustvo

Slika

Slika

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”