Displej klime 1-2 zamena

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Displej klime 1-2 zamena

Sub Dec 28, 2013 8:24 pm

Poštovani alfaši da li je moguće zameniti stari tip kontrole klime i ostalog sa novim tipom?
Na starom tipu je mali sat, svetli zeleno i mali displej za temperaturu koja se šteluje, za klimu i ostali dugmići :) gepek, maglenke, sva četri mig itd

A na novom ima dva- tri veća displeja koji pokazuju temperaturu i sl, tj za klimu su.

JEL SE PARE OVA DVA???

može li na mesto stare konzole doći nova? Da li je isti priključak da li će sve raditi na novoj?
Jel neko probavao to??
lep neki auto ova alfa
Korisnikov avatar
srdjan_pop
Garaža: Alfa Romeo 146 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 351
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 2:51 pm

Re: Displej klime 1-2 zamena

Ned Dec 29, 2013 9:57 am

U toj "kutiji" gde su displeji i prekidaci je i komplet elektronika za kontrolu klime. Sve i da se "gadjaja" konektor sa zadnje strane novi tip ne moze da fizicki stavi uglavnom.

Osim toga displej na starom tipu ce uvek raditi (digitron) a na novom je retko ispravan. Jedino na starom je delimicno problematicno osvetljenje displeja jer ima neke sijalicice koje je tesko naci ali resivo je ako na njihovo mesto zalemis neke slicne, ja sam tako radio.
Korisnikov avatar
vuxi
Contact:
Garaža: AR 164 TS 2.0 89god - 109kw
Lokacija: Brus
Lokacija: Brus
Postovi: 172
Pridružio se: Sub Dec 28, 2013 6:49 pm

Re: Displej klime 1-2 zamena

Ned Dec 29, 2013 10:08 am

Ok, već sam gledao šta i kako. Kada sam proveravao ispravljačem svaka sijaličica radi...
Zalemio sam i one dve što osvetljavaju disolejčiće, one sad rade.
Ove druge mislim da nemam osvetljenje komandi sem kad je aktiviram i onda iznad svetli zelena...
Moram da proverim
lep neki auto ova alfa

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”