gume za alfu 146

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

gume za alfu 146

Sre Apr 05, 2006 8:47 am

koju vrstu guma bi ste mi preporucili za alfu 146 1.6 boxer?
kako je vase iskustvo sa tigar gumama?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Apr 05, 2006 9:02 am

cao!
nisam probao tigar, ali ljudi imaju prilicno dobra iskustva sa primom, relativno jeftina guma i dobra...
trebalo bi da imamo nekoga od clanova koji koristi iste, te prepustam njima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 11:21 am

http://www.tigarmh.tigar.com/

Pogledas ovde...

I ja sam u nekoj dilemi oko guma, imam Pireli P6000 i nesto su mi ruznjikave, a neki ih hvale kako su dobre gume, hmmm ne znam ni sam...

Inace na Tigar sajtu mozes da uneses marku automobila sa oznakom i automatski dobijes Default gumu za taj auto!

Prima ne izgleda lose, to bi trebala da bude All Seasons koliko sam shvatio...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 12:17 pm

Ako nisi .raspolozhen. (:lool:) da dajesh puno kesha, Tigrice su OK. U obzir dolaze samo modeli Hitris sa asimetrichnom sharom (max. brzinski index H) i Prima sa simetrichnom sharom (max. brzinski index V). Sa ovom prvom nemam iskustva, mada ne izgleda loshe...
Primu vozim vec skoro godinu dana, i mogu ti reci da sam prijatno iznenadjen... Dobro drzhe pravac, imaju solidan grip i zbog tri (2+1) odvodna kanala dobro rade po kishi. Nisu najtishe, ali je to nuzhan kompromis obzirom na cenu. Nije .all season. guma, ali za suvo i kishu (chak i prave provale oblaka) sasvim solidna guma, najbolja koju mozhesh da uzmesh za te pare ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 12:55 pm

Mada je i ovaj Profiler G-Force jako lepa guma!
Ne znam kakve su karakteristike, tamo pise da jako dobro stoji i drzi put ne znam kakva je za kisu, ili za sneg ali znajuci da realno ne postoji All Season guma onda i nije toliko bitno...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 2:39 pm

ja sam se sad nesto raspitivao za gume, na raznim forumima citam o barumu bravuris, zanimljiva guma za tu cenu, bas tako su je ocenili korisnici...
barum je vec neko vreme pod kontinentalom, sto se mene tice to je moj izbor, jer ne vozimo mi teske i ekstremno jake automobile i mislim da treba napraviti dobar kompromis izmedju proizvodjaca guma...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 8:10 pm

Ja sam vozio Tigar gume pre par godina i posle dva pucanja u voznji sam popizdeo i presao na Avon... Do sada sam ih zamenio 3 puta po 4 gume i ni jedan jedini problem nisam imao, a sto je najvaznije cena im je bila i ostala ista kao Tigar (mozda 100-200din vise).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Apr 06, 2006 8:30 pm

Da, Barum je dosta pristojna guma, uglavnom vrlo slicna po cenama sa
Tigar gumama... Brat je imao 195/50/15 i vrlo su lepo izgledale, nesto kao Profiler G-Force...

Ma naravno, gume su potrosni materijal i uglavnom se pre pocepaju po rupama, iskrive i naprave se baloni na njima nego sto se protektori dovedu do kriticne mere, tako da ne treba preterano ulagati novac u gume moje je misljenje, eto tek toliko da su sigurne i stabilne, da pristojno drze put i lepo ponasaju na kisi i klizavom...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 12:14 am

Bas taj barum sam montirao napred 185-60 14 prezadovoljan sam bio gumama... Opet trebam da uzimam i verovatno cu opet njih samo dok skupim kes :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 12:23 am

Ja od jesenas vozim 4x TG 635 u dimenziji 185/60 R14.
Opsti utisak je da je guma prosecna.... otprilike princip .koliko para, toliko muzike..
Nisam jos imao prilike da je probam po letnjem vremenu i nekom krivudavom putu.... a to je ono sto me najvise zanima, ipak je ovo letnja guma... (malo da se prolepsa vreme, pa pravac Fruska gora :cool )

Inace prava letnja guma kojom sam bio extra zadovoljan po pitanju drzanja asfalta bila je Kumho KH15. Ovaj model se ne proizvodi vise, treba videti koji je model nasledio. Inace bila je nekih 5eur skuplja od tigra....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 1:40 am

Ne proizvode vise KH 15, ali ono sto mi se od Kumho najvise svidelo se Ecsta Supra 712!
Guma je jako lepa, ratings je dosta dobar, a cena je 78.90$, pretpostavljam da bi kod nas to bilo oko sedamdesetak eura...

Ali kao sto rekoh, Tigar je 50 eura, Barum oko 55 i mislim da je to optimalno, uzeti sve cetiri, pa menjati ih i cesce opet je bolje imati stalno relativno nove gume, nego neke koje su prosle par desetina hiljada a kao kvalitetne su, hmmm... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 11:05 am

meni je potrebna narodski receno tvrda guma,jer su putevi po crnoj gori nagrdjeni,rupe.udubljenja,da ne pricam o makadamu...

kakvo je vase misljenje od Bf goodrich,jedan majstor mi je rekao da su one odlicne,a cijena im je 50 evra sa ugradnjom.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 2:23 pm

zen wrote:
Ja sam vozio Tigar gume pre par godina i posle dva pucanja u voznji sam popizdeo i presao na Avon...
O kojem Tigru se radilo, ako nije tajna?! Chisto iz interesovanja... :idea:

[size=]edit killaz:[/size] Gde si kupio, koliko platio - i to ima veze...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 3:37 pm

Mislim da su bile Tigar 621....

Kada sam kupio 33ku bile su te gume na njemu, ja sam promenio za iste samo nove, kupio u nekoj radnji u gradu, nema sanse da se tacno setim u kojoj, mislim da je bila ona na pocetku Save Kovacevica kod Kalenica. Onda za pola godine dva puta sranje, jednom prednja na rupu kad sam naleteo se raspala, posle zadnja pukla isto u voznji... Inace su gume bile ok u voznji, nista posebno problematicno.

Onda sam na preporuku vulkanizera kupio Avon gume, mislio sam ne moze da bude gore od ovoga. Secam se da je tada jedna guma bila oko 2700 dinara, sada je tacno 4400din, u pitanju je Avon CR322 175/70 R13. Od tada sam samo njih stavljao, i nikakav problem nisam imao. Guma je malo meksa od Tigra tako da recimo auto manje proklizava pri jacem startu ili jakom kocenju i mnogo tesko zaskripi u ludackoj krivini, ali zato se brze trose. Super drze po mokrom i sasvim pristojno po snegu, s obzirom da vozim iste gume i leti i zimi. Do sada ni jedna nije pukla niti se deformisala.

Ja predjem izmedju 10.000 i 20.000 km godisnje i uvek ih menjam sve cetiri svake jeseni. Skroz sam zadovoljan i ne razmisljam da prelazim na neke druge gume u tom rangu cene. Jednostavno me mrzi da eksperimentisem. Ne znam koja im je cena za 15'' felne, ako ih budem menjao, mada mi je 70 visina nekako odgovarajuca za kratere na nasim putevima.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Apr 08, 2006 1:44 am

Pa nemoj da racunas to kad naletis na rupu, to nije predvidjeno ustavom za gume! :lool:

E sad kad ona sama od sebe pukne... Da budem iskren to nikada nisam cuo, koliko znam tubeles guma ne moze da pukne, ali mozda sam i ja neinformisan... ;)

Najcesce sam vozio Tigar i osim rupa na putevima i redovnog kasapljenja guma na taj nacin, nisam imao nikakvih problema sa njima!

E sad to su isto bile 13', ali velika je razlika kad uzmes 195/15' i recimo 165/13', to ne moze da se poredi!
Tako da mislim da je Tigar stvarno za tu cenu veoma konkurentan, s obzirom na ono sto sam pomenuo gore, da ne uspes gume ni da izlizes (o put, ne jezikom), a vec si ih iskrivio i izlupao po rupama! :mrgreen:
Korisnikov avatar
Gruja
Garaža: Alfa Romeo 75 TS
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 673
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:40 pm

Sub Apr 08, 2006 5:11 pm

Sto se Tigra tice 621 izbegavajte u sirokom luku.... ja ih nikad vise uzeti necu- nisu mogle da se izbalansiraju nikako!!
E sad, cenim da su ove 635, Prima i Hitris bolje, ali generalno preporuka vazi dalje ruke od dilera, Tigar samo, jedino i iskljucivo u njihovim servisima, ovamo cesto umeju da uvaljaju skart (reci drugara ciji je cale neki disha u Tigru).
U principu, ko ima nekog da mu radi u Tigru i da moze da mu obezbedi one gume koje idu i u Nemacku, ok, u suprotnom oprez!!! :shock:

Inace, taj drugar na svojoj Ksari ima Hitris i kaze da je mnogo dobar... al opet, njegove su sigurno prima kvalitet... :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 01, 2006 4:03 pm

KLEBER :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 01, 2006 5:03 pm

alfi napisao:KLEBER :cool
Nemoj tu plastiku molim te da mi spominjes, gore gume nikad nisam vozio....nemaju ni jednu pozitivnu stranu
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 01, 2006 5:09 pm

Takodje i sa moje strane, Kleber je havarija! Mozhda jedino ima neka podvrsta koji mozhe biti bolja od krsheva koje sam vozio...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 01, 2006 7:54 pm

Kleber je stvarno pravom recju - plastika, jos uvek mi je ostala jedna al je drzim kao rezervnu na svu srecu...
Rekao sam vec gore mislim da je Barum sad ok izbor za ulozen novac,
nekada ranije sam imao kvalitetniju gumu Mishelin Eagle cini mi se da je bila oznaka modela...
Danas kazu da je od njih samo ostalo ime i mnogo su brate skupi...

I tako kad vec pricamo o gumama, gledam na skupu .sektase. i nesto kontam ja se jedva skrpio
za dve polovne gume napred da skinem konacno zimske a oni jedno 2-3 para guma pocepase na skupu ko od sale :mrgreen: :lool:

Za sledeci skup da im se obezbedi makar dva para guma, moze i celavih al da ima makar malo mesa da se skine :idea:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 01, 2006 9:56 pm

Najbolja guma koju sam vozio je Uniroyal Rain Tyre. Na suvom je odlična, a po ki&ši je fantastična. Sad vozim TG635 i zadovoljan sam. Ako ti treba veći brzinski indeks onda Prima, a kupovina isključivo u Tigar prodavnicama.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 13, 2006 5:35 am

Trenutno na mojoj maloj imam Fuldine gume 14-ice, nisu loše mada su malo tvrdje. Drugar na svojoj 145 ima PRIMA 195/50/15 extra je zadovoljan sa njima. Kad pazarim felne ide prima na njih.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 13, 2006 11:42 am

Ja sam pre mesec dana kupio Tigar Hitris 185/60 R14 H index. Platio sam 4000 i mogu vam reći da je super. To je nova Tigrova guma urađena u saradnji sa Mishelinom. Malo je mekša po bokovima od TG635 ali to je dobro zbog naših puteva jer me sada ne boli srce kao pre kada nagazim na rupu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 13, 2006 8:35 pm

Pre AR 156 imao sam AR 146.
Gume koje sam imao na njoj:
-Pirelli P6000 (i totalno istrosena je bolja od mase drugih)
-Barum Bravuris (moje misljenje: .jedino radi na suvom, kisha a ne daj boze sneg, i kliza k'o luda)
-Tigar WinterA (moje skromno misljenje: .fantasticna za sneg, za kisu super,a OK za suvo)
-Tigar Prima (malo bolje od Barum Bravuris)

dimenzije su bile 205/50/15 osim WinterA koji je bio 185/60/14

sada na AR 156 su Pirelli P6000 205/55/16 i SUPER su...
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Ned Maj 14, 2006 1:08 am

Moja iskustva sa gumama:

Vredestein Sport Tack 2 195/60/15 sjajna guma
Pirreli P6 205/55/15 sjajna guma
Yokohama C-drive S306 205/55/15 VRH!
Vredestein SnowTrack - extra zimska guma, ali extra
Pirreli P6 185/65/14 sjajna guma
Yokohama C-drive A539 VRH VRHOVA, najbilja guma koju sam vozio, tiha, odlicno se ponasa u svim uslovima (sem snega naravno) asimetricna
Tigar WinterA - sjajna za sneg
GoodYear Touring 185/65/15 nisam bas nesto zadovoljan, u odnosu na Yokohama

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”