Giulia diesel: kako se pokazao?

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Glisa
rookie
Garaža: n/a
Lokacija: EU
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Avg 20, 2020 9:52 am

Giulia diesel: kako se pokazao?

Čet Avg 20, 2020 10:12 am

Postovani,

imam trilemu izmedju 3 razlicita brenda (do sad sam imao 147 1.9 JTD i bio sa zadovoljan obzirom gde sam sa njom sve bio: Stelvio Pass, Transfagarasan, Lefkada, Tasos, Krf...). Model u opticaju je:

1. Alfa Romeo Giulia Super 2.2 MJET 180ks, automatic ZF-8, pedal shifters, 8.8" infotainment, leather seats, 17" alu pneumatics.

Gledam auto proizveden oko 2016 godine sa proverenih 75.000km na satu i EU garancijom od 12 meseci (garaza, salon). Cene su oko 20.000 eur a vozila su zaista u top stanju (1 vlasnik, komplet provera istorije servisa...)

Zanimaju me sledeci tehnicki detalji:

- kvalitet enterijera i koliko se u proseku haba u poredjenju sa Audi A4 i BMW serije 3?
- da li su motor, turbina, lanac...generalno mehanika dobro odradjeni ili ima nekih vecih problema u eksploataciju?
- da li je elektronika automobila bugovita?
- koji su najcesci i najskuplji problemi/kvarovi na ovom modelu koji se mogu javiti?
- da li se vremenom razdrnda pa se cuju oni "rattle like" zvukovi u kabini?

Hvala puno na pomoci i savetima!
Korisnikov avatar
slobac
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2009 Alfa Romeo 159 1.8 MPi
ex 1991 Mazda 323BG 1.6i
ex 2005 Rover 45 1.4i
ex 2007 Renault Megane 2.0 dci
Lokacija: Subotica
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Maj 30, 2020 9:39 am

Re: Giulia diesel: kako se pokazao?

Čet Avg 20, 2020 11:45 am

Starije kolege koje su je probali ce verovatno imati nesto detaljnije da kazu, sto se mehanike tice, mene je ovaj clanak kupio: https://autorepublika.com/2020/08/11/al ... ilometara/ :arflag
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Giulia diesel: kako se pokazao?

Čet Avg 20, 2020 12:40 pm

Slika

2.2 dizel motor bi trebalo da ima kais. Tako da nema problematike oko lanca, jednostavno se servisira kad za to dodje vreme i ne razmislja se :)

Izvor: https://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_Giu ... dule.shtml

Sto se tice bagova oko elektronike, spominjao se problem sa prednjim parking senzorom koji se palio sam od sebe, zbog tablice. Po meni to su sve sitnice.

Jedan renomirani majstor iz Hrvatske je bas nedavno napisao lep post o ovom aspektu Giulie:

Slika

Miroslav iz Auto Kristine mi je spominjao da su vec radili kalupe za izradu odredjenih silena na Giulii.

Sto se tice sedista i guljenja bocnih stranica, koliko god da visim po oglasima, ni na jednoj nisam video ostecenje...

Ne posedujem, niti znam nekog licno ko poseduje, ali stalno citam i sve sto mogu da vidim su samo reci hvale u svakom pogledu :)
Korisnikov avatar
FenjeR
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0 280 '22
-------------------------
Alfa Romeo Giulia 2.2 190 '19 Montecarlo Blue
BMW F10 2.0 '13
Audi A4 2.0 '12
Alfa Romeo 159 1.9 '06
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pon Dec 23, 2019 12:04 pm

Re: Giulia diesel: kako se pokazao?

Čet Avg 20, 2020 5:21 pm

- Enterijer
Nemam bas nikakvih zamerki, nista ne skripi, ne krcka, ne grebe se... ili ja mnogo pazim. Nije to Alfa sto je bila, u dobrom smislu, bas je dobro odradjena. Jedina zamerka, ako hoces da cepidlacim, je da su mogli menjac (palicu) malo bolju plastiku da stave, ali na nju zaboravis ako imas samaraljke.

- Mehanika
Meni su rekli da je kais.. Na Giulia forumu se uglavnom zale na benzince, na dizele kazu da nije bilo prigovora dok na benzince ima...

- Elektronika
Jedino sto me nervira su parking senzori prednji koji znaju da piste i kad nema nista, ili kad je auto prljav pa ti ispise da ih operes... Senzori su preosetljivi, malo mesta ima da se uglavi tablica pa ako se ne postavi lepo zna i zbog toga da zezaju.

- Najskuplji kvarovi
Ako se nesto pokvari sigurno ce biti 'skupo' .. ako su ti druga dva A4 ili BMW 3.. cene ce ti biti iste za bilo koji od ta tri jer je to jos nov auto.

- Rattle
Nema, sem ako pojas kad ga skines se ne zaglavi izmedju stuba i sedista .. jer nema mnogo mesta.. pa lupa o plastiku na stubu :D

Ako se odlucis.. 2016 i 2017 modeli su imali dosta prigovora na software.. od toga da se ljudima gasio auto jer je prikazivao da ima vise goriva al ono nema nista.. i tako tih banalnih stvari.. ali je to sve ispravljeno sa updatom softvera.
Takodje ako je auto dugo stajao ili je akomulator popustio .. zna software da zeza, ali dopuna ili zamena akomulatora isto tako resava :)
Glisa
rookie
Garaža: n/a
Lokacija: EU
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Avg 20, 2020 9:52 am

Re: Giulia diesel: kako se pokazao?

Pet Avg 21, 2020 7:48 am

A software kad se updatuje da li to sve ide Over-The-Air ili mora preko fizickog interface-a? Da li to azurira i board computer i ostalo osim Infotainmenta? Ako je auto u garanciji, ovo spada pod njihovu jurisdikciju?

Hvala
Korisnikov avatar
FenjeR
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0 280 '22
-------------------------
Alfa Romeo Giulia 2.2 190 '19 Montecarlo Blue
BMW F10 2.0 '13
Audi A4 2.0 '12
Alfa Romeo 159 1.9 '06
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pon Dec 23, 2019 12:04 pm

Re: Giulia diesel: kako se pokazao?

Pet Avg 21, 2020 9:21 pm

Glisa napisao:A software kad se updatuje da li to sve ide Over-The-Air ili mora preko fizickog interface-a? Da li to azurira i board computer i ostalo osim Infotainmenta? Ako je auto u garanciji, ovo spada pod njihovu jurisdikciju?

Hvala
Nije over the air, ali nije ni jednostavno a ni komplikaovano mnogo .. Citao sam na giulia forumu oko ovoga, ali su uglavnom ameri pisali pa se nisam mnogo udubljivao u tematiku jer kod njih je drugaciji software koliko sam razumeo. Ima viste stvari sta se updatuje, nije jedan fajl za sve, a i sem toga u zavisnosti i od update-ta ima i redosled kako sta, dal samo infotainment ili ecu, ili oba ili jos nesto .. itd

Sami mozemo da updatujemo navigaciju tj mapu. Na Mopar se registrujes, uneses VIN i tu dobijes update ako treba. Dva fajla se skinu, usb u glavni dzek napred (ostali su samo za punjenje telefona). Sam update traje oko 30min, i ako se dobro secam usb mora da bude formatiran u ext.

Garancija obuhvata to, i instalaciju mape ako bas hoces da ides kod dilera.. Ameri su se zalili da kod njih dileri ako nemas bug nece da update-uju software..

Svakako se raspitaj sta spada pod tu garanciju, trebalo bi da je sve isto jer ima jos godinu dana (ako traje 4 godine, neka trzista ili uz doplatu moze i duze..)...

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”