Pitanja za Giuliettu

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 2:38 pm

Ragazzo napisao:Menjali ceo menjac u garantnom roku? Uf to ne deluje bas obecavajuce po pitanju pouzdanosti. Motor je po meni najvazniji deo auta a odmah posle njega dolazi menjac. Problemi sa istim na Giulietti koja je svakako podigla Alfin imidz nikako ne ide u prilog....
Nema razloga da dramiš bilo šta, to se dešavalo u prvoj godini proizvodnje i dešava se bukvalno svim proizvođačima automobila. Menjače su menjali jer kao što i sam znaš tamo gde tvoj profil kaže da živiš sve se radi tako da iziskuje najmanje ljudskog rada i angažovanja, te će radije promeniti ceo menjač nego ga skidati i otvarati da promene jedan sinhron. Ceo problem nije mehaničke nego administrativne prirode. Automobile ne popravljaju mehaničari nego knjigovođe.

Svi delovi auta su važni, možda si primetio da on slabije ide i kad mu fali samo jedan točak... :)

Ako si svratio na ovaj forum da sa 4 posta malo poseješ paniku, nema potrebe da se smaraš...
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 2:58 pm

Nije F40 u giu?

Slicna stvar se dogadja na F40 kod mene, a bio sam ubedjen da i u Giu/Deltu/Brava 2.0 ide F40.

Off topic fun fact, u 159 2.0 jtdm od 136hp izgleda ide m32 menjac.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 3:14 pm

U svakom slučaju mi smo pričali o malom problemu da menjač ponekad zapinje kad ulazi u prvu brzinu. Nazvati to problemom sa pouzdanošću je malo besmisleno, jer je takav auto potpuno pouzdan, možeš s takvim menjačem da pređeš milion kilometara jer sve radi potpuno normalno. Samo ponekad malo zapne kad hoćeš da ubaciš u prvu...

Ne znam koji je menjač u 159 2.2 JTS, ali taj menjač zapinje skoro non-stop u svim brzinama. Tri različita majstora sam konsultovao tim povodom i svi su mi u glas odgovorili - menjač ti je potpuno ispravan, ali je to zapinjanje na žalost karakteristika tog menjača. Mene je skroz izluđivalo što 10 minuta radi savršeno, ko u puter, onda naiđe 10 min pa zapinje non-stop, pa onda opet 10 minuta radi savršeno. Jedva sam s tim izdržao 10 meseci i prosledio ga dalje da ne završim u Lazi. Menjač je bio pouzdan, ali sam ja prestao da budem :)
milanche90
Garaža: Stelvio 2.2 180HP
ex Giulietta 2.0 170ks
ex 147 1.9 120ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jul 18, 2018 9:47 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 5:12 pm

DejanGT napisao:U svakom slučaju mi smo pričali o malom problemu da menjač ponekad zapinje kad ulazi u prvu brzinu. Nazvati to problemom sa pouzdanošću je malo besmisleno, jer je takav auto potpuno pouzdan, možeš s takvim menjačem da pređeš milion kilometara jer sve radi potpuno normalno. Samo ponekad malo zapne kad hoćeš da ubaciš u prvu...

Ne znam koji je menjač u 159 2.2 JTS, ali taj menjač zapinje skoro non-stop u svim brzinama. Tri različita majstora sam konsultovao tim povodom i svi su mi u glas odgovorili - menjač ti je potpuno ispravan, ali je to zapinjanje na žalost karakteristika tog menjača. Mene je skroz izluđivalo što 10 minuta radi savršeno, ko u puter, onda naiđe 10 min pa zapinje non-stop, pa onda opet 10 minuta radi savršeno. Jedva sam s tim izdržao 10 meseci i prosledio ga dalje da ne završim u Lazi. Menjač je bio pouzdan, ali sam ja prestao da budem :)
U mom slucaju, ovo se desava jednom u pet puta. Nervira me opasno. Ok, tek sam krenuo da vozim Giuliettu i odusevljen sam autom u svakom smislu, ali ovo me izludjuje svaki put kad se desi. Nadam se da cu naci caku.

Imam jos jedno pitanje. :-)

Da li postoji nacin da se radio ne upali automatski i navigacija podigne svaki put kad se auto startuje?
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 6:25 pm

Dešavalo se i kod nekih drugih modela i proizvođača koje sam probao. Na 156-ici je umelo da zapne kad hoću u rikverc. Pustim kvačilo, probam ponovo i sve OK, ništa strašno i za paniku. Ali razumem da postoje ljudi koji vole da im sve funkcioniše savršeno i bez ikakvih smetnji, što je takođe skroz OK...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 6:56 pm

Za navigaciju ne znam tačno ali mislim da negde u nekom meniju može da se ugasi automatsko paljenje radija, nisam siguran...

Caka koju sam ja pročitao na AlfaOwners forumu za menjač je ta da prosto razdvojiš čin pritiskanja kvačila i ubacivanja ručice u prvu brzinu, da to ne bude jedan vezani pokret nego dve aktivnosti sa pauzom od bukvalno pola sekunde između. Meni u toj varijanti ručica uopšte ne zapinje, pa mi se to ponekad desi jedino kad dugo ne vozim auto pa zaboravim na tu foru.

Iako zvuči idiotski, zapravo ta pauzica i nije neki problem jer u prvu ubacuješ iz lera na nekom semaforu ili stajanju, pa se cela akcija uopšte i ne primeti i ne smeta. Čisto stvar navike. Ako ti to ne pomaže onda si možda zreo da zameniš taj sinhron i otkloniš muku jednom za svagda.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 10, 2018 7:01 pm

I meni se desavalo isto kao i alfanaticu sa 156 i rekvercom na ts-u, i nekako mi je bilo cak i simpaticno :)
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
ljubanve
Garaža: Alfa Romeo MiTo
Lokacija: Beograd
Postovi: 58
Pridružio se: Čet Jun 21, 2018 9:56 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Uto Sep 11, 2018 7:50 am

Da, ovo zna da smori kad je uključen start & stop sistem. Stisnem kvačilo da krenem, neće u prvu. Izbacim iz brzine i pustim kvačilo auto se ugasi. Aaaa...
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Uto Sep 11, 2018 12:30 pm

Nije samo to, nego kad ti je auto ugašen zbog S&S i pritisak ulja u hidraulici pomalo opadne pa kvačilo malo slabije razdvaja kad ga pritisneš što takođe pogoršava preciznost ubacivanja u prvu. Kao začarani krug.

To što se tebi dešava na semaforu meni se masovno dešavalo pri parkiranju... Dok prebacim iz prve u rikverc ili obrnuto auto se ugasi jer misli da si stao na semaforu, još jedan razlog za gašenje S&S-a.
IvanSim
Garaža: Giulietta 1.4t multiair

ex BMW E60 520d
ex Honda Accord CU1
ex BMW E90 320d
ex Honda Accord CL7
ex Mercedes C200 kompresor AMG paket W203
ex Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v
ex BMW 525i M paket E39
ex Opel Vectra C 1.8 16v
ex Astra F 2.0 16v
ex VW Golf 3 1.8
ex VW Corrado 1.8 g60
Lokacija: Lesak
Postovi: 33
Pridružio se: Pet Mar 30, 2018 2:58 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Uto Sep 11, 2018 5:08 pm

Kako moze da ti se ugasi iz prve u rikverc, ss ne gasi auto dok drzis kvacilo?
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Uto Sep 11, 2018 5:42 pm

Nije uopšte teško, pustim kvačilo :)
milanche90
Garaža: Stelvio 2.2 180HP
ex Giulietta 2.0 170ks
ex 147 1.9 120ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jul 18, 2018 9:47 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 2:53 pm

Da li je neko radio update Blue & Me softvera? Gledam na njihovom sajtu (http://www.blueandme.net/), update za prvu generaciju na 5.6 (moja Giulietta je 2010) bi trebalo da je prilicno jednostavan i da cu nakon toga moci da koristim iPhone 6S (iOS 11) preko bluetooth-a, sto trenutno ne radi.

Pre nego sto se upustim u to, htedoh cisto da proverim da li je neko mozda to radio i kakva su iskustva? :-)
Mocko
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM
Lokacija: Beograd
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 3:06 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 3:32 pm

milanche90 napisao:Da li je neko radio update Blue & Me softvera? Gledam na njihovom sajtu (http://www.blueandme.net/), update za prvu generaciju na 5.6 (moja Giulietta je 2010) bi trebalo da je prilicno jednostavan i da cu nakon toga moci da koristim iPhone 6S (iOS 11) preko bluetooth-a, sto trenutno ne radi.

Pre nego sto se upustim u to, htedoh cisto da proverim da li je neko mozda to radio i kakva su iskustva? :-)
Ja sam se bavio time ali prošlo već godinu dana tako da sam solidno i pozaboravljao, uglavnom prati detaljno uputstva i ne bi trebalo da bude problema. Obrati pažnju ja sam morao naknadno jezik da snimam i instaliram pošto mi je update vratio sve na fabrička podešavanja - sve je bilo na Italijanskom. Neka unapređenja nisam primjetio ali tebi bi to imalo smisla ako će Iphone da radi posle toga.
milanche90
Garaža: Stelvio 2.2 180HP
ex Giulietta 2.0 170ks
ex 147 1.9 120ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jul 18, 2018 9:47 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 4:04 pm

Trebalo bi da update resi problem kompatibilnosti novijeg iOS-a i B&M sistema. Probam danas/sutra, pa javim utiske. Hvala :-)
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 6:44 pm

Evo ja upravo probao i iphone 7 nece sa radi ... mozda nesto nisam dobro odradio , probacu sutra ponovo , a probacu i sa X-om ...
Mocko
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM
Lokacija: Beograd
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Okt 31, 2017 3:06 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 8:45 pm

Znam da ima neki usb adapter za iphone&bluetooth ali mislim da sluzi za pustanje muzike preko telefona ne i razgovor.
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 9:08 pm

Razgovor i to preko blututa funkcionise , i na staroj verziji je funkcionisalo , ali pustanje muxike preko usb sa telefona ne ide , dok je sa samsunga s7 islo i na staroj verziji .. a taj adapter kosta preterano , 80€ ..
milanche90
Garaža: Stelvio 2.2 180HP
ex Giulietta 2.0 170ks
ex 147 1.9 120ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Jul 18, 2018 9:47 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Pon Sep 17, 2018 9:58 pm

Raketa napisao:Razgovor i to preko blututa funkcionise , i na staroj verziji je funkcionisalo , ali pustanje muxike preko usb sa telefona ne ide , dok je sa samsunga s7 islo i na staroj verziji .. a taj adapter kosta preterano , 80€ ..
Interesantno, meni ovo ne radi na staroj verziji. iPhone i B&M se ne vide uopste, ne mogu da se nakacim.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Sre Sep 26, 2018 10:07 pm

Imam par dilema vezanih za menjace uz 1.4 benzince.

1) da li na 1.4 MA i 1.4 tbi ide isti menjac? (C635 na oba?)

2) da li se menjac menjao tokom godina proizvodnje Giuliette? (M32 s pocetka, kasnije C635 mozda?)

Razlog zasto pitam, jeste jer sam probao na placu dve G, obe 2010. 1.4 MA, i jednu 2014. tbi, i obe MA su imale katastrofalan osecaj prilikom kretanja kroz brzine, labavo, klimavo, dugacki hodovi itd (i oba auta isto, sto je zanimljivo), dok je 1.4 tbi imao mnogo utegnutiji osecaj - e sad, naravno moz biti i do godina a i do sklopa...zato pitam :)
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Sep 27, 2018 12:53 am

Ja imam auto iz 2010. i menjač nije ni labav ni klimav, naprotiv, vrlo je precizan, lagan i hodovi nisu previše dugački. Nisu ni ultra kratki ali daleko su od nekog predugog hoda koji primetiš i koji ti pravi problem. Osim tog zapinjanja pri ubacivanju u prvu koje se ispolji par puta mesečno sve drugo je besprekorno i funkcioniše sasvim normalno i onako kako očekuješ od jedne Alfe.

Ne bih nešto da kenjam ali na našim placevima su potrošeni automobili vrlo česta pojava, pa otud i takvi problemi s menjačem. Jednostavno preskoči te razglavljene primerke, leka tu nema, osim ako nemaš ambicija da praviš auto ispočetka. Možda nije ništa strašno, možda sve može da se samo dotegne i podmaže, ali opet time bi trebalo prodavac da se bavi a ne ti. Ako si to primetio kao problem onda i jeste problem, jer ti menjači nisu inače takvi.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Sep 27, 2018 10:10 am

Hvala na odgovoru! :)

Naravno, to za placeve i primerke svakako stoji...

Nisu ti konkretni primerci u razmatranju, nego sam vise u razmatranju da li zelim MA ili tbi...:)
Poslednja izmena od horvat u Čet Sep 27, 2018 10:33 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Sep 27, 2018 10:17 am

Evo i drugar koji je kupio QV požalio mi se na dobro poznati problem ubacivanja u prvu, iako ja to nisam primetio kad sam probao njegovu Alfu. Takođe kaže da mu je menjač malo "čudan", mada je on prešao sa sasvim drugog brenda i privikavanje je neminovno. Meni je menjač na QV gotovo savršen, ništa mi nije zapinjalo, otpor pri menjanju idealan, hodovi čisti, ništa labavo... Jedino bi hodovi možda mogli biti za mrvicu kraći, što je važilo za MiTo takođe i onda bi bukvalno bili perfektni, ali ovo poslednje je stvar ličnih afiniteta, a nikako neki problem i slabost. Za menjač na MA ne mogu ništa da pričam u tom smislu obzirom da je TCT, a on opet odrađuje za sada sjajan posao u svom domenu :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Sep 27, 2018 10:43 am

To za ubacivanje u prvu, meni licno i nije neki problem. 10 godina sam vozio vozila iz FCA grupacije, i svaki je imao to, Uno, Punto, Stilo (recimo cesce malo prilikom hladnog starta), sada vozim Kiu i ona isto ima nekad...

Ono sta mi najvise smeta je labavo i klimavo kretanje kroz "H", i duzi hodovi.

Ja sam isto vozio QV, i u potpunosti se slazem sa @alfanatic, sve savrseno, jedina zamerka je da bi mogli biti za trunku kraci hodovi, ali totalno oprostivo...
Chef_Alex
Garaža: Alfa Romeo Giulietta
Lokacija: Batajnica
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Jul 20, 2018 9:08 am

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Sep 27, 2018 10:45 am

Ti tbi imaju 120hp zar ne? Ima zet taj motor u MiTu, njega lepo vozi al mislim da je za Giu to malo, a potrosnja bi ti bila tu negde a 50hp razlike u startu se mnogo oseti. Elem najverovatnije ce moja Giu ici na prodaju, teska srca, tako da i ja ovih dana pratim ponude na oglasima cisto da se orjentisem ali ono sto se prodaje po placevima je plac majke Bozije...
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Pitanja za Giuliettu

Čet Sep 27, 2018 10:50 am

horvat napisao:jedina zamerka je da bi mogli biti za trunku kraci hodovi, ali totalno oprostivo...
short shifter je resenje, ja ga imam na QV, vrhunska stvar

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”