Alfa Romeo MiTo problem

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
itsemro
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120HP
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 7
Pridružio se: Sub Jan 28, 2017 11:33 pm

Alfa Romeo MiTo problem

Pet Feb 10, 2017 3:56 pm

Pozdrav, pisem vam iz Sarajeva, novopoceni sam Alfista (nepunih mjesec dana), nisam se jos predstavio, ali bice prilike za to. Naime, kupio sam Alfu MiTo 2008 godiste, 1.6 JTDm i prezadovoljan sam. Medjutim, bio je jedan problem sa kucistem termostata, pa je to zamjenjeno, kao i mali servis radi sebe (na preuzimanju auta mi je receno da filter klime nije uopste bio u auto) i to je to. Ali pet dana kasnije javio mi se novi problem, za koji smatram da nije neki wow problem, ali me zivcira. Radi se o tome da sam bio na rezervi i vozio tako dva dana, jednostavno ne mrzilo da svratim na pumpu, i jucer sam nasuo oko 28, 29 litara i kazaljka je otisla skoro do predzadnje crtice na pokazivacu i sve je top bilo, i sljedece paljenje bilo je okej, medjutim trece paljenje nije. Umjesto da bude crtica gdje je i bila, ona se spustila se na pola rezervoara i moja reakcija je bila ta tako sto sam blenuo u to. Nije bilo moguce da sam potrosio gorivo jer sam cca vozio 15 km, a to se sve desilo u razmaku od tri sata. I nista, poceo sam voziti i kako sam vozio, kazaljka se polako vracala na tu predzadnju crticu, ali nije se skroz vratila. Ja sam opet svratio na pumpu i ovaj put do cepa nasuo, stalo je nekih 17 litara i kazaljka jd otiska vrlo malo preko zadnje crtice. I kako sam taj isti dan vozio jos nekih, 30ak, 40 km, kazaljka se pocela pomjerati, tamo, ovamo, neprimjetno kad se gleda, ali kad se pogleda na svakih 5, 10 minuta, vidi se pomjeranje, znaci seta bukvalno. Da bi prije nego sto sam ugasio auto kazaljka pokazivala kao da sam presao nekih 200 km i ja uredno ugasim auto. Odmah nakon toga, dao sam kontakt i kazaljka je opet otisla skroz na vrh, kao da sam tek natankao auto. I opet ista mi je reakcija bila, ukljucujuci psovke. Danas tokom voznje ista stvar sa pomjeranjem kazaljke.
Dakle, ja sumnjam na plovak, mozda konektore/zice, mozda treba ocistiti plovak ili mozda na inst. tabli. Sta vi komentarisete, da li se nekom desavalo ovo i sta mi je ciniti sad? Hvala unaprijed.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Sub Feb 11, 2017 1:36 am

Zvuči kao da ti je pobrljavio plovak. Nije to neka velika drama, verovatno se zaprljao i nešto zaglavio.

Ono što svakako nije dobro je da voziš auto sa potpuno praznim rezervoarom. To se nikako ne preporučuje, naročito u ovim našim krajevima sa lošim i generalno prljavim gorivom. Tada počinje i onaj talog s dna rezervoara da biva usisan u motor, pa možeš da imaš i razne ozbiljnije probleme od te prljavštine. Kad ti se upali žuta pumpa na instrument tabli - piči na pumpu!
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Sub Feb 11, 2017 2:47 am

Probaj da sipas gorivo do vrha pa vidi kako ce se ponasati pre nego sto radis bilo sta
Slika
itsemro
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120HP
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 7
Pridružio se: Sub Jan 28, 2017 11:33 pm

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Sub Feb 11, 2017 3:38 am

Ptije svega da se izvinim zbog duzeg posta iznad, a htio bih isto da napomenem da sam nekoliko puta provjeravao da li curi mozda gorivo, eventualne lokve ispod auta, mozda miris u kabini, i uglavnom nije nista to. I da dodam jos da mi se danas opet dogadjalo da de kazaljka vrati skroz na vrh i kad pocnem voziti opet pocne da varira.

Je li to ozbiljno za uraditi, mislim, ocistiti plovak i to?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Sub Feb 11, 2017 1:32 pm

Ne znam kako je kod Mita, na starijim modelima se podigne zanja klupa i tu je otvor za pristup rezervoaru, relativno jednostavan posao
Slika
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Sub Feb 11, 2017 10:19 pm

Kod Mita je isto ispod zadnjeg sedišta i lako je dostupno. Mada ja bih prvo isterao par rezervoara da vidim hoće li se "normalozovati" bez čačkanja plovka.
Korisnikov avatar
Darkoni
Garaža: Alfa Romeo 164 ts ex,
Alfa Romeo 166 busso
Lokacija: Rio de Borca
Lokacija: Rio de Borca ;-)
Postovi: 1582
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 7:10 pm

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Ned Feb 12, 2017 1:14 pm

Kad potrosis svo gorivo dodji u SRB i na Gasprom pumpi ili nekoj drugoj kojoj je neko prekrsteno ful eurodizel skoro 170din i napuni rezervoar, tako 10ak puta i skala ima da radi i ml tacno ;)
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Alfa Romeo MiTo problem

Ned Feb 12, 2017 1:43 pm

Ono sto moze biti problem je i pokazivac u tabli. Znam da na nekim autima on pravi problem bas takav kao sto ti opisujes.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”