Alfa romeo mito 1.4 pomoc

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
djio
rookie
Garaža: Alfa Romeo mito
Lokacija: Smederevo
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Mar 31, 2024 11:41 pm

Alfa romeo mito 1.4 pomoc

Ned Mar 31, 2024 11:53 pm

Cao drugari, novi sam clan u grupi, takoreci muka me naterala, a sa druge strane se nadam da cemo se lepo druziti.

Kupio sam alfu romeo mito 1.4 77kw multiair, atmo motor, kada sam ga uzeo odradjena je MA jedinica i to znam sigurno jer sam imao uvid u papire, od tad presao skromnih 10ak hiljada za godinu dana. Dan - dva od menjanja prednjih plocica auto je krenuo da stuca. To se desava kada se auto upali i traje prvih 100-200 metara, ne prima gas jace od 2000 obtaja, cak zna i da obara obrtaje na jakom pritisku na gas, par puta ih je toliko oborio da se ugasio... Izbacio mi je misfire na 1 i 2 cilindru, zamenio sam sve 4 svecice i sve 4 bombine jer su bile zrele za menjanje, mali servis uradio cim sam auto preuzeo, najgore od svega jeste sto sam auto uzeo u jako losem stanju, pred generalnu, od strane vlasnika, jer je islo preko clana porodice, on je auto sredio i odradio generalnu. Takodje, stucanje prestaje nakon sto upali check engine i lampicu za abs,hill holder itd... Nakon toga uglavnom se vise ne desava u toku dana, imajte na umu da auto ne stigne da nabije i 60 stepeni temperature u medjuvremenu a proradi. Ako se ipak desi da se ugasi prilikom gusenja, vergla i nece da upali, a ujutru na minusu pali na pola kljuca. Nisam pametan sta bih vise radio, nemam nikoga u Smederevu da radi alfe pa bih morao auto da teram kod Brane, ali bih zamolio da ako je neko imao slican problem podeli kako bi se to mozda resilo laksim putem, takodje me zanimaju ove plocice, je l moguce da nesto nije dobro prikaceno pa da struja pravi problem, jer mi na bodiju pokazuje takodje gresku na dijagnostici.

Hvala vam unapred. :))))
djio
rookie
Garaža: Alfa Romeo mito
Lokacija: Smederevo
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Mar 31, 2024 11:41 pm

Re: Alfa romeo mito 1.4 pomoc

Pon Apr 01, 2024 12:22 am

Meni lici da je problem oko struje, takodje je jednom prilikom na dijagnostici izbacilo da ima problem sa nekom instalacijom, ali me sve vise plasi da je do motora...

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”