Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 10:51 am

Jel to po bordu ili si merio "od čepa do čepa"? To je fenomenalna potrošnja.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 3:13 pm

Bord i realna računica se razilaze za dosta manje od jednog decilitra na 100 km. Ipak je 21. vek :)

Danas kada kompjuter u jednom ciklusu klipa 7x ubrizgava gorivo u cilindar bilo bi glupo da kompjuter brlja potrošnju za litar - dva gore - dole :)

Zaista, u uslovima u kojima mi je 2.0 jts u GT-u bio na 13.2L/100 km a 159 2.2 jts na 12.5 L/100 km 1.4 MA u Giulietti ne prelazi 9.5 L/100 km a to je radni dan, 17h, auto put kod Arene - stani/kreni u koloni u trajanju od sat vremena :)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 3:50 pm

Sjajna potrošnja zaista :gr8:
Multiair je priča za sebe i potrošnja je svedena na više nego pristojnu cifru za jednog benzinca.
Za board se slažem u potpunosti. U 156-ici nisam imao podatke o potrošnji i do sada nisam imao neka veća iskustva sa merenjem prosečne potrošnje u automobilu. Naslušao sam se priča o "laganju" o potrošnji, nije bilo pitanje "da li", već "koliko", ali sa MiTo sam se do sada potpuno opustio i verujem onome što komp sračuna u potpunosti. Ne znam da li laže i za ceo deci, ali nemoguće je baš u kap izmeriti i biti skroz siguran tako da ostavljam tu mogućnosti. Više od toga ne.
Da, ovo je 21. vek definitivno i mašine su postale inteligentnije :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 4:50 pm

Što je interval merenja veći to je i preciznost borda bolja. Ljudi pređu 20 km i gledaju šta im bord pokazuje. Šanse da tad neki sastojak u formuli nije precizno izmeren su velike. Ali uzmi interval od recimo 600 ili 700 km i dobićeš vrlo preciznu brojku. Recimo meni je na putu do Budimpešte i nazad GT trošio po bordu 8.7 L/100 km a ja sam izračunao digitronom čep/čep metodom 8.77 L/100 km. E sad, možda bi bord i pokazao 8.77 ali mu fali jedno decimalno mesto na ekranu, ko zna… Važno je i da auto nije modifikovan na neki način a i da je litar benzina zaista litar, a ne umanjen za metodu krađe na nekoj konkretnoj pumpi.

Zanimljivije bi bilo pratiti potrošnju u normal i dynamic modu, ali generalno ja isuviše malo vozim da bih se smarao time, a i posle automobila koji su dosezali i 17-18 L/100 km ovo mi je dovoljno dobro i ta tema me dalje ne zanima.

Uostalom u uslovima u kojima mi 1.4 MA troši 9.5 L/100 km i čuveno-štedljiva Alfa 147 sa 1.9 JTD-om od 116 KS mi se vrtela na 8.8 - 9.2 L/100 km tako da je i u tom svetlu rezultat za MultiAir sa 170 KS vredan respekta. Koliko god da smo mi emotivno vezani za stare tradicionalne i proverene stvari tehnolohija ipak napreduje.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 6:21 pm

Da, za preciznije merenje potreban je i veći uzorak, a ja sam do svog zaključka definitivno došao nakon nekoliko vožnji na more i preko 1.500 km kao merom. Ista tura, vrlo slična vožnja i podjednaka potrošnja koja je varirala blago samo ako se vozi sa upaljenom klimom. Vrlo zgodno za analizu i donošenje adekvatnih zaključaka.

Naravno, pitanje potrošnje nije opterećenje već puka statistika. Da sam želeo da vozim maksimalno štedljiv automobil opredelio bih se za diesel, mada razlika u poređenju sa ovim turbo benzincima više nije velika, što smo lako zaključili.
Ni ja nisam do kraja dokučio da li postoji razlika u potrošnji u zavisnosti od toga da li je aktiviran dynamic mod. Čitao sam različita mišljenja iskusnih novinara i običnih korisnika, koja su prilično podeljena. Nije do kraja jasno da li prelazak na drugu mapu sam po sebi dovodi do veće potrošnje, ili je u pitanju činjenica da se u dynamic modu prosto vozi oštrije. Dešavalo mi se da ostanem u tom modu, a upadnem u neku gužvu gde vozim i ispod 2.000 obrtaja, baš kao i da u normalu potegnem u obrtaje u nekoj situaciji gde me prosto mrzi da potegnem za selektorom, kada je takođe sasvim dovoljno snage i momenta.

Kao što rekoh, sve ovo i nije puno bitno i u pitanju je čista statistika za nekoga kome je možda pitanje potrošnje primarno.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
byMaX
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Giulia QV 510bhp AT8 2018
Alfa Romeo Giulietta 2.0jtdm3 Sport 2011
Volvo S80 2006
Mini Cooper D 2016
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1330
Pridružio se: Pon Jan 05, 2009 9:31 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 8:48 pm

MiTo 1.4 QV je najbrži auto koji sam vozio. Ozbiljno brži od 2.4 159-ke, bar sekundu do stotke brži, a to je mnogo. Čak ni dobro čipovan 2.4 jtdm na 260 ks (probao je drug član Mario sa njim da se trka u svom čipovanom 2.4 jtdm i kaže da ga 170hp MiTo i dalje ostavlja za dužinu automobila u drag-u).
Turismo Internacionale
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 11:34 pm

Moram priznati da ja retko vozim u dynamic modu, time se ponekad častim kad sam van grada i kad uslovi to dozvoljavaju, u Beogradu po gužvi dynamic mod nema puno smisla, auto se unervozi a nikakva korist od toga. Što kažu ”žuriš da bi čekao”. Možda sam i ja već mator da bih se trkao od semafora do semafora, to mi je bilo zanimljivo pre 20 godina :)

Na otvorenom drumu dynamic je prava uživancija, a i super je da kad već navikneš na performanse auta on te iznova prijatno iznenadi i impresionira. Retko i šaltujem iz jednog moda u drugi tokom vožnje, uglavnom kad izađem iz grada ubacim u D i držim ga u njemu dok ne stignem na ulaz sledećeg grada ili upadnem u neku veliku gužvu i kolonu. U pravu si i da je veća potrošnja u D zapravo posledica agresivnije vožnje na koju te auto mami.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 11:48 pm

Max, zamišljam još tih 15 KS :)
Nije to čudno bez obzira na malu kubikažu. Osetno manja masa i dosta snage pravi su recept za dobre performanse, pogotovo kad se u tu priču umeša i turbina.
Takođe manji je auto i subjektivno pojačava utisak žustrine za razliku od komforne lađe. Prenosi su odmereni za britka ubrzanja, upravljanje direktno i sve je podređeno zabavi i podizanju adrenalina. Otud i objektivni parametri, odnosno cifre i realni rezultati.
Jedino što udobnost mora da plati ceh, ali čovek jednostavno sve oprosti :)

@ DejanGT
I moje navike su slične. U gradu gotovo nikad ne koristim "D" jer zaista nema smisla, a inače se po naselju uglavnom držim ograničenja i gledam da izbegavam nervozu koliko je moguće. Ni autoput mi nije neki izazov, pogotovo jer volan postane osetno teži i bespotrebno se čovek zamara. Pogotovo ako autoput nije sjajan, ako ima kolotraga, a uglavnom po takvima i vozimo.
Ali zato međugradska vožnja, tamo gde bude saobraćaja i spori(ji)h vozila, gde nalete krivine i uzbrdice - e tu sam obavezno u "D" modu i to su ujedno i deonice koje donose najviše užitka i uzbuđenja u vožnji. A pošto najviše km prevezem upravo na međugradskim relacijama proizilazi da ipak nešto češće vozim "dinamično" :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sub Maj 10, 2014 11:55 pm

B roads što bi rekli Englezi :)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Ned Maj 11, 2014 4:07 pm

:yes:
Kod nas su doduše uglavnom "žnj roads", ali dobro :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Ned Maj 11, 2014 9:31 pm

Bilo bi lepo da napravimo temu sa spiskom puteva po Srbiji koji su lepi za vožnju, ne znam jel postoji već tako nešto na forumu?
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pon Maj 12, 2014 2:36 pm

Slažem se, bila bi to korisna i informativna tema pre svega. Ako izuzmem morske avanture ubedljivo najveći broj km MiTo je prešao na relacijama Inđija-Novi Sad i Inđija-Valjevo. Ona prvopomenuta je do pre par godina bila kriminalna i zaista mi beše žao 156-ice, ali sada je druga priča. Ostalo je doduše loše parče oko planine, ali tu kao po jajima, dok ostatak relacije sada ide opušteno. Generalno bi bilo sjajno voziti oko i po Fruškoj Gori, ali putevi ne dozvoljavaju ni pomisao da se tu traži zadovoljstvo.
Što se tiče ove druge relacije, put Šabac-Valjevo je zaista sjajan i primer kakvi bi "B" putevi trebali biti. Dobar i neoštećen asfalt, a pre Valjeva vrlo inspirativni usponi i krivine :) Zato je deonica od Rume do Valjeva ona opisana pod "žnj" klasom.
Pored toga uvek mi je bilo veliko zadovoljstvo motati se oko Zlatibora, ali tu sam uživao sa prošlom Alfom na turama do CG. MiTo još nije prolazio tuda, ali biće prilike nadam se...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Maj 14, 2014 1:31 pm

Evo i mene nazad sa puta, bilo je sjajno, uzivao sam bas u Alfici :love: Dok sam se peo na Taru radio je dynamic mod, brza voznja kroz krivine, auto je fenomenalan, oseca se snaga u svakom trenutku. Vozio sam jedan deo puta preko debelog brda, tu je put katastrofa, dobio sam nervni slom, bez preterivanja, nisam vozio brze od 30kmh na nekim deonicama :|
Generalno posle ovog duzeg puta sam malo opusteniji sto se tice udobnosti, navikao sam se, pogotovo kad je toplo vreme, auto je mekan kao dusa.

Zvao sam Kompressor, cena za 4 fabricka amorizera je nesto preko 51 000 rsd + 7500 za ruke. Nije mi problem da izdvojim pare, bitan mi je kvalitet, na ovom autu necu stekati nista, ali mi se cini da su oni podigli cenu dosta. E sad, vi svi kazete da porucim delove direktno iz FASa, predpostavljam da mislite na neki drugi nacin, a ne preko Kompressora? (iako su oni ovlasceni servis). Ponudili su mi Kayabine amortizere po ceni koja je preko 2000 dinara skuplja nego u recimo LAV-u.

@DejanGT - mislis da su Koni bolji nego fabricki, jel poznajes nekoga ko je imao iskustva sa njima? Uostalom jel se zna koji brend koristi Alfa za fabricke, ovi nisu hteli da mi kazu...

@Sfera Kom - pozdrav kolega :) ne znam samo na koju proveru mislis, auto je proveren koliko je moguce u servisu, ne znam sta bih vise mogao da uradim... Sto se tice PK kaisa, auto je stajao oko 5 meseci u garazi sa povremenim paljenjem… dali su mi stari kais, tek sa detaljnim zagledanjem sam video da je ispucao, ali nista strasno, moguce da su hteli samo da uzmu pare.

@sale_75 - vezano za potrosnju, rekao bih za ovih predjenih 1500+ km da je gradska izmedju 8.5 - 9 L/100 km, dok je na otvorenom izmedju 6 - 6.5 L/100 km. Sasvim u redu sobzirom sta ovi motori pruzaju :)

@cheyenne - uff nemoj me plasiti :( menjac je, da ne cuje zlo, odlican, nemam nikakvih problema, lagano ulazi u svaku brzinu.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Maj 14, 2014 5:42 pm

Negoooo, ja i dalje čekam fotke i detaljno predstavljanje :whistle: :wave:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Maj 14, 2014 6:03 pm

Plexform napisao:
Zvao sam Kompressor, cena za 4 fabricka amorizera je nesto preko 51 000 rsd + 7500 za ruke. Nije mi problem da izdvojim pare, bitan mi je kvalitet, na ovom autu necu stekati nista, ali mi se cini da su oni podigli cenu dosta. E sad, vi svi kazete da porucim delove direktno iz FASa, predpostavljam da mislite na neki drugi nacin, a ne preko Kompressora? (iako su oni ovlasceni servis). Ponudili su mi Kayabine amortizere po ceni koja je preko 2000 dinara skuplja nego u recimo LAV-u.

@DejanGT - mislis da su Koni bolji nego fabricki, jel poznajes nekoga ko je imao iskustva sa njima? Uostalom jel se zna koji brend koristi Alfa za fabricke, ovi nisu hteli da mi kazu...

Savet da kupiš fabričke originalne amortizere sam ti i dao jer ne postoji jednostavan način da ovako utvrdiš precizno koji amortizeri idu baš na tvoj model MiTa. Neće to fabrika nikad nikom zvanično saopštiti, niti takav dokument javno objaviti, jer to je "tajni začin", nego se svi ovi proizvođači amortizera trude da na osnovu karakteristika auta i težina na osovinama samo pogode šta bi to moglo biti za tvoj auto otprilike. Nekad za neke modele i sami probaju ili testiraju, ali to je samo za one najtiražnije modele poput Golfa, Focusa, raznih Škoda i ostalih narodnih automobila do kojih se lako dolazi za testiranje i sl. Sve ostalo je u suštini nagađanje.

Spomenuo sam Koni jer su oni jedna od najozbiljnijih nezavisnih firmi koja se bavi amortizerima, često ih konstruišu i na raznim automobilima testiraju sami. Imaju razne nivoe performansi i ponašanja amortizera pa možeš da izabereš one sa karakteristikama koje ti odgovaraju. Oćeš još bolje ležanje ili možda veću udobnost. Sličnan je i Bilstein i još par proizvođača. Recimo čuveno je zapažanje ljudi na forumima da KoniFSD amortizeri značajno poprave kultivisanost vešanja, ležanje i udobnost na Alfi 147/156. MiTo je svež model ali sam siguran da već postoje paketi za upgrade i za njega. Ti paketi često sadrže i opruge. Najviše ćeš o tome naći po engleskim, nemačkim i italijanskim forumima, ta su tržišta najveća i najzrelija i ima najviše iskustava.

Mana tih upgrade fancy amortizera je što su cenom na nivou fabričkih originalnih pa i skuplji, zato mislim da ti je cifra koju si dobio u FAS-u (kompresoru) možda najbolja varijanta u ovom trenutku. 500 eura za set fabričkih originalnih amortizera sa sve ugradnjom i garanciom mi ne zvuči strašno. Dobićeš praktično utiskom nov automobil. Uostalom daješ 500 eura da bi sačuvao originalnost i vrednost nečemu od 10.000 eura, to tako treba gledati :)
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Čet Maj 15, 2014 4:20 pm

Ma narucujem originalne amortizere… samo sad krece moja paranoja, ne mogu da budem prisutan dok mu budu menjali, pa ko zna sta ce oni da mu stave :P

@alfanatic - bice bice, samo da nam prodju ove poplave :) evo je jedna, doduse losa, sa starim telefonom sam slikao:

Slika
Poslednja izmena od Plexform u Čet Maj 15, 2014 4:48 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Čet Maj 15, 2014 4:30 pm

Kupi kod njih amorte pa ih odnesi u drugi servis i budi prisutan dok ih menjaju i problem rešen.

Zvanični servisi imaju mnoge mane ali mislim da bi ugrađivanje krš delova a naplata originalnih bila ipak ozboljan kriminal, ne verujem da baš to rade.
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Čet Maj 15, 2014 4:48 pm

Ma salim se, ne verujem ni ja, nisu idioti toliki.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Čet Maj 15, 2014 5:17 pm

Lepota od Alfe :love:
Ma ko će dočekati lepše vreme, vidiš da je došao sudnji dan. Sigurno imaš još neku fotkicu (ova je baš super), otvori sa tim temu u "Virusu", ubaci par generalija, pa onda lagano updatuj kako se šta bude zanimljivo dešavalo i slikalo ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
cheyenne
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KS ex
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KS
Lokacija: 11
Postovi: 25
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:41 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Uto Maj 20, 2014 8:48 pm

Nazalost moj Mito je poplavljen u ovoj katastrofi, kada budem dosao do njega postavicu neke fotke. Ako neko ima neke savete i iskustva za susenje.......
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Uto Maj 20, 2014 9:17 pm

Procedura, od prilike...
http://mondo.rs/a692915/Magazin/Lifesty ... mobil.html
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Maj 21, 2014 8:19 am

Auuuuuu :( :banghead:
Katastrofa. Ne bih da te plašim, ali teško će sve to biti vraćeno u prvobitno stanje samo sušenjem i bez ulaganja. Doduše nemam podatak koliko visoko je došla voda, odnosno šta je sve od automobila i koliko dugo bilo u vodi, ali svejedno ne bih voleo da sam ti sada u koži :(
Svakako ne pokušavaj da ga odmah pališ nakon sušenja i najbolje da se osloniš na savete stručnih lica.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Sre Maj 21, 2014 8:35 am

Uf, bedak. Da li imaš kasko?
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pet Maj 23, 2014 1:11 pm

@cheyenne - Auuuu :O Ne mogu da verujem
Ajde obavestavaj nas sta se desava :(
cheyenne
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KS ex
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KS
Lokacija: 11
Postovi: 25
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 1:41 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja

Pet Maj 23, 2014 6:10 pm

Imam kasko, prijavio sam stetu cekam procenu, posle toga videcemo, verovatno susenje.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”