Mali facelift Giulietta-e

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Ned Jul 28, 2013 8:25 am

Ili te je Milica malo razmazila :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Ned Jul 28, 2013 9:59 am

I ja sam primetio bas los kvalitet enterijera kada sam video onu Djulijetu sa sajma, mada sam pre toga vozio Djulijetu sa dosta boljom opremom i nisam primetio da je los enterijer, sem to volana naravno.

Dottore moze da da poredjenje izmedju njegove bivse 147 i Djulijete QV po pitanju kvaliteta enterijera. Poredimo najbolju varijantu enterijera iz 147 i najbolji paket opreme u Djulijeti, pa da vidimo da li se tu nesto nazadovalo :-)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Ned Jul 28, 2013 12:03 pm

Cena automobila je ipak presudna za poređenje. I ne treba uzeti u obzir samo kvalitet enterijera već i sve drugo što automobil nudi...

Npr. Starac poredi enterijer fiata 500 sa Giuliettom, i činjenica je da je 500 kvalitetniji, ali je i činjenica da taj 500 u nekoj boljoj opremi košta isto kao skromnija verzija Giuliette. Na malom autu dobiješ brdo opreme, stakleni krov, kvalitetan enterijer, ali skroman motor, dvoja vrata, jednostavnije podvozje... na velikom dobiješ turbo motor, četvora vrata, metar i nešto više lima, sofisticirano podvozje, gomilu napredne elektronike, ali i uštede na plastici i deljenje delova i sklopova sa ostalima... pa sad ti biraj šta ti od toga više treba i šta ti više odgovara. Platićeš slično i jedno i drugo.

Po meni glavni i osnovni problem Giuliette su šibicarski paketi opreme i malo preambiciozno odmerena cena. Da je auto 10-15% jeftiniji i da je lako napraviti sebi paket opreme koji ti je neophodan a da cena ne ode nebu pod oblake auto bi bio mega-giga hit.

Ovako sa nesrećno odabranim paketima opreme za male pare dobiješ Giuliettu koja izgleda sportski ali ima kilav osnovni motor, ili možeš da uzmeš odličan motor sa socijalnom opremom, a ako hoćeš odličan motor sa pristojnom opremom cena ode na totalno nerealno visok nivo. Ni to što ima 3 boje i 5 nijansi sive u ponudi takođe ne pomaže. Zar mora da prođe 3 godine da bi ponudili još dve boje? A Lancia Y se nudi u 200 boja?

Giulietta će verovatno biti najbolnija propuštena prilika za Alfa Romeo u skorijoj istoriji, ako se neko čudo ne desi...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Ned Jul 28, 2013 12:22 pm

Ako su ciljani rivali A klasa, A3 i serija 1 onda Giulietta nije precenjena i čak je i ispod vrednosti ako pogledamo šta najjači rivali nude i koliko koštaju. Poredeći sa ostalima u klasi Alfa ima jaku cenu. Nisam siguran da bi bilo kakva solo strategija sa Giuliettom u ovom trenutku donela jaču prodaju. Prosto postoji kriza identiteta, ne zna se koji je tačan cilj na tržištu i ko su rivali za takmičenje, dosta je konfuzno za kupca koji nije unapred opredeljen. Mislim da bez totalne ofanzive u više segmenata i potpuno novog starta sa jakim marketingom i tačno određenim ciljem teško da može da se nešto slučajno ubode u ovom trenutku. To je najveći problem i ne znam hoće li biti snage (sredstava) za fresh start. Sudeći po ranijim najavama to bi trebalo da se desi, ali kao što i sami znamo tu nikad stvari nisu 100% sigurne i ne znamo šta će do kraja zaista da se pokrene...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Ned Jul 28, 2013 1:51 pm

Evo još jednog domaćeg testa automobila o kome polemišemo:
http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/13497/6/
Po meni prilično realan prikaz onoga što Giulietta pruža i celokupne situacije oko imidža i prodaje.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Ned Jul 28, 2013 2:55 pm

Stvarno realan review i licno takodje mislim da uopste nije problem sa cenom Djulijete. Dokaz za to je da se sada moze kupiti 1.4 170ks Distinctive za 21.700 dok je tada 23.000 bio Potenza nivo opreme, a ne vidim da je potraznja skocila. Mislim da je najveci problem Alfe upravo taj imidz na prvom mestu, a na drugom mestu je ta neka stednja na izradi i neko fuserenje. Taj BMW 1 i Audi A3 nemaju nista specijalno vise od Alfe osim imidza i bolje izrade, a ne smeta im da naplacuju po 30.000e za auto C klase

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pet Avg 02, 2013 12:57 pm

Evo slike malog facelift-a. Licno mi se svidja stari stit koji je imao 3d pojavu a ne ovaj fazon sa nestajanjem pri vrhu :( Opsirnije na http://www.autoedizione.com/giulietta-f ... lfa-grill/

Slika
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pet Avg 02, 2013 4:31 pm

Sačekaj da vidiš bez kamuflaže i u konačnoj varijanti.
Inače "facelift" je u toj meri simboličan, barem ako govorimo o spoljašnjoj pojavi, da nije ni vredan velikog pomena. Vraćam se na misao od ranije, ja tu i ne bih nešto puno dir'o da se mene pita ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Ned Avg 11, 2013 9:28 pm

Fotografije enterijera :) Opsirnije na http://auto.blog.rs/blog/auto/top-secre ... trasnjosti

Slika

Slika

Slika

Zbog dodavanja touchscreen-a izgurane su one prelepe komande ispod radija koje su podsecale na enterijer u 8C...Nisam neki ljubitelj pipkanja komandi u voznji tj. mislim da touchscreen nije za kola, ali to je nova moda :|

Evo starog enterijera cisto radi poredjenja ;)

Slika

Videcemo sta ce od svega ovoga biti na kraju :)
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pon Avg 12, 2013 12:48 am

Uložili su celih 3450 eura u redizajn enterijera : )

Stari volan je malo citirao i Ferrari ali zato je novi kao neka odbačena varijanta s Lancie Delte. Kakav god bio stari radio bio je originalan i vizuelno zanimljiv, ovaj touchscreen je potpuna budalaština.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pon Avg 12, 2013 10:38 am

Sva sreća pa neću doživeti kad automobili budu leteli,kada će vozači biti samo putnici........sva sreća!
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pon Avg 12, 2013 8:38 pm

Sačuvaj bože Nelle! Za mene je i automatski menjač jeres, a kamoli ovako velik upliv tehnologije. Da ne budem pogrešno shvaćen, totalno sam SF-orijentisan, volim tehnologiju i oberučke je prihvatam svuda, ali ne bih podneo da automobil vozi mene umesto ja njega. OK razni pomoćni sistemi i pomagala, ali da suštinski vožnja ostane ono što treba. Nažalost ni Giulietta ne može ostati van trendova jer ipak treba neko i da je kupuje (čitaj: nove i tehnološki zavine generacije!). Ja verovatno taj touch screen ne bih ni koristio uopšte, ali zato se ne bih bunio da vozački Julka ostane na nivou i ponudi pravi ugođaj ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pon Avg 12, 2013 8:49 pm

Ma touchscreen je fancy radio, nije nikakva munja. Oni zanimljivi prekidači polugice su izbačeni a umesto njih je dodat vertikalni red dugmića levo od radija, a umesto klasičnog radija ubačen je touchscreen.

Ironija je u tome da smo ih ovde iskritikovali kako na skupom premium automobilu koriste delove sa jeftinijih modela pa Giulietta nema dozu ekskluzivnosti i jedinstvenosti, te oni u to ime izbaciše volan s punta i ubaciše radio sa fiata 500L.

Zapravo tužno je što sve probleme rešavaju na najjeftiniji prvoloptaški način, takoreći ih ne rešavaju... Bolje da su ćutke samo zamenili neke materijale u enterijeru malo kvalitetnijim, ne spominjući da su bilo šta uradili, jer i ovako ništa nisu uradili u suštini : ) Zar stvarno treba 3 godine da dođeš na ideju da tapacirung vrata može biti i neke druge boje sem crne?
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Avg 13, 2013 9:10 am

Pričam o tome svo vreme ;)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Avg 13, 2013 9:25 am

Da...unutra je i dalje to posno i neinventivno. Volan sad mnogo liči na Deltin, koji je jedna od varijanti sveprisutnog Puntovog volana. Možda uživo ove obloge u boji sedišta daju neki dodatni kvalitet. Sve u svemu - malo manje loše nego ranije.
Stipse neće da daju pare outsource dizajnerima da to maštovitije odrade. Kad se setim da je Fiat za razvoj Coupea potrošio samo 150 milona dolara, a unutrašnjost je dizajnirao Pininfarina i sve je delovalo jedinstveno, posebno...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Avg 13, 2013 10:13 am

Zato verovatno fiatov Coupe i ima jedan od najlepših i najnekvalitetnijih enterijera ikad proizvedenih : )

Šalu na stranu, meni nije problem u dizajnu Giuliettinog originalnog enterijera, čak mi se i sviđa, skladan je, funkcionalan, elegantan, minimalistički i orijentisan na vožnju, sa tu i tamo nekom crticom sporta, problem je u jeftinoj izvedbi ideje, jeftinoj u materijalima i kvalitetu proizvodnje, baš kao i kod Coupe-a.
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Avg 13, 2013 11:30 am

Uvek ima prostora za poboljsanje, a mozda i ove slike koje sam nasao nisu finalni izgled u svakom slucaju da uskocim iz mog YUGO-a u Giulietta-u pevo bi :arflag
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Sep 03, 2013 5:35 pm

Morao sam drugi post pa moderatori neka spoje :) Zvanicno predstavljenja restilizovana Giulietta-a

http://www.socialnetwall.alfaromeo.com/ ... etta/40699

http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... _id=749308

Slika

:arflag
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Sep 03, 2013 6:46 pm

Za one koji bi da vide sve zvanične fotke u punom sjaju... da ne kažem rezoluciji za novine...


http://www.alfaromeopress.com/gallery/detail/1326
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Ned Sep 15, 2013 1:19 pm

Evo male kolekcije fotki novog enterujera sa sajma u Frankfurtu

http://www.autoblog.gr/2013/09/10/frank ... giulietta/
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Mali facelift Giulietta-e

Uto Sep 17, 2013 4:44 pm

Fino, mala i diskretna poboljšanja, a efekat primetan. Enterijer je još lepši, pogotovo kada se ubode atraktivna kombinacija boja. Jedino nisam ljubitelj touch screena, ali i stara garda mora da se navikava jer se valja prilagođavati tržištu i aktuelnim trendovima ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Pandion
Garaža: YUGO 55 AX
Lokacija: Sabac
Postovi: 65
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 11:58 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Pet Okt 04, 2013 9:09 pm

^+1

Osvezena Giulietta-a ipak dolazi sa automatskim menjacem. http://www.autoedizione.com/alfa-romeo- ... otted-tct/
Sto me dovodi do zakljucka da ce mozda ubaciti poboljsanu verziju 1750 TBI motora koja je izlivena od aluminijuma i koja se nalazi u 4C. Za mene bi najbolja kombinacija bila manuelni menjac i poboljsani motor :arflag
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat." - Henry Ford
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Giulietta i Mito 2014

Sre Okt 23, 2013 12:32 pm

:arflag Prelep tekst :arflag
http://www.autoexclusive.rs/vesti/exclu ... asplamsana

U slucaju da neko ne moze da otvori link evo teksta :

Novi Giulietta model za 2014. i MiTo model za 2014. godinu izražavaju prave vrednosti brenda u svojim segmentima: italijanski stil, performanse i tehnička izvrsnost pružajui maksimalno zadovoljstvo pri vožnji i potpunu bezbednost.

Automobili Alfa Romeo uvek su bili posvećeni onima koji očekuju odgovor više, koji prevazilazi koncept „korisnog prevoznog sredstva” i postaje odgovor pravog „uzbuđenja”.

Kod brenda Alfa Romeo sve se svodi na jednu reč: strast. To je kreativna sila koja vodi rad dizajnera i inženjera svakog dana, tokom više od jednog veka. Ista ta strast rasplamsava mnoge obožavaoce širom sveta, od Južne Afrike i Japana do Šri Lanke i Argentine. Postoji više od 350 Alfa Romeo klubova i više od milion obožavalaca registrovanih na zvaničnim stranama brenda Alfa Romeo na Fejsbuku. I to nije sve. Ako na Guglu pretražite Alfa Romeo, dobićete preko 64 miliona slika.

Ove brojke potvrđuju iskrenu i zajedničku strast koja dolazi iz izvanrednog tehnološkog i ljudskog nasleđa, nasleđa koje je doprinelo ispisivanju nekih od najznačajnijih stranica u automobilskoj istoriji i koje se iznova tumače pri svakom sledećem dizajniranju novog modela. Novi Giulietta model za 2014. godinu i MiTo MY 2014 sigurno ne predstavljaju izuzetke. Ova dva automobila su ostavila traga u svojim segmentima savršenom alhemijom osnovnog stila, kompaktnih i moćnih motora, pravog odnosa snage i težine i tehnoloških svojstava brenda Alfa Romeo posvećenih uživanju u vožnji.

Model Giulietta doveo je Alfa Romeo u vođstvo u važnom segmentu u Evropi, dokazujući svima da „moćno” može biti i „efikasno”, da „elegantno” može biti i „udobno” i da „kompaktno” može biti i „zabavno”. Zato je Giulietta do sada dobila čak 22 nagrade i postigla ukupno 224.000 prodaja od lansiranja ( sredinom 2010. godine)- do danas. Model je bio na spisku „top deset” najprodavanijih automobila u Italiji tokom 2012. godine.

Model MiTo je javnost dočekala s entuzijazmom, naročito nova generacija Alfista, mladih kupaca, koji su time mogli da ispune san: da kupe sportski i bezbedan automobil prepoznatljivog stila i tehnološkog sadržaja koji je dostupan po pristupačnoj ceni. Istovremeno, fokus na potrošnji goriva i emisijama, uz dinamičke kvalitete i kompaktnu veličinu, učinili su model MiTo atraktivnim predlogom i za stariju klijentelu u automobilskom scenariju koji izgleda da nagrađuje trend smanjenja.

Nova tumačenja modela Giulietta i MiTo potvrđuju „Alfa Romeo strast” koju je Oracio Sata Puliga (Orazio Satta Puliga) (1910.-1974.), jedan od najvećih dizajnera ovog brenda objasnio na sledeći način: „Alfa Romeo je više od obične fabrike automobila. Njegovi automobili su više od automobila napravljenih na konvencionalan način. Entuzijazam u vezi s prevoznim sredstvom je vrsta bolesti. To je način života, veoma poseban način poimanja motornog vozila. Nešto što se odupire definiciji. Njeni elementi su poput onih iracionalnih crta ljudskog duha koje ne mogu biti objašnjene u logičkom smislu.”
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Sre Okt 23, 2013 1:22 pm

Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Mali facelift Giulietta-e

Čet Okt 24, 2013 1:27 am

Taj članak je najbolji primer kako naši novinari vrlo često nemaju pojma o čemu pišu. U njemu je toliko netačnih stvari i gluposti da je to katastrofa.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”