Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 1:17 pm

To znaci da je neka predvidjena cena 30tak 000e za auto sa centralno postavljenim motorom, specificnom tehnologijom i 200ks. Nestvarno jeftino ali tesko moguce.
Najblizi konkurent, Audi TT sa 2.0 TFSI ( 200ks ) je 37 000e
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 2:02 pm

Neka bude i 40 000, jeftinije je od Evore, e sad... ko bi dao 40 000 za Alfu...
Verujem da ovaj automobil ne bi kupovali "obicni" kupci, vec "siromasniji" 8C kupci ako mmogu tako da se izrazim.
kao sto se za 8C ne postavlja pitanje cene, verujem da ce slicna stvar biti sa 4C, samo u manjim okvirima, e sad... Videcemo... :)

Ali to sve pod uslovima da se vozi odlicno...
Korisnikov avatar
StefanMih
Garaža: 156 JTD, 33 Racer, Panda 750
Lokacija: Podgorica
Postovi: 418
Pridružio se: Uto Avg 10, 2010 8:50 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 2:09 pm

Kako god pogledash - Lotus....I po ideji i po dizajnu....Nego nije to loshe...nadam se da ce josh malo poraditi na dizajnu i ostati pri ovih 200-250ks/850KG...to bi konachno bila Alfa poslije 30-40godina okolishanja :)
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Alfa Romeo 4C

Uto Mar 01, 2011 3:27 pm

http://www.flickr.com/photos/wearealfis ... 047982065/

Nadam se da ce da lici na ovaj, nekako mi se nisu svidele prve slike farova, ove su mi vec lepse Slika

Prvi link je za pravu 4C GTA koja treba da se otkrije u Zenevi :blink:
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Alfa Romeo 4C

Uto Mar 01, 2011 3:35 pm

Ipak je oficijalni model bio taj po meni ruzniji :)

[youtube]6Tq3kmACX2E[/youtube]
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 4:42 pm

OK, ima reshenja koja vuku na Lotus, ali JBEM TI LEBAC 'TEM TI JBEM, ovo je je bre ono shto se trazi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 850 kg, 250ks iz 1750 ccm, sredishno postavljeni motor, ZADNJI pogon, prelepa karoserija, za oko 30k jura WHOHOOOOOO!!!! TOOOOO! Pa jbote, ako se bude proizvodila u normalnoj seriji za tu cifru, ima da je kupim pa makar na dozivotni kredit :arflag :arflag :arflag :arflag ma, ima stan da prodam majku mu jbem... Mada milsim da ce pre biti oko 40-50k, na zalost...
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 5:31 pm

Nije ovaj auto konkurencija za Evoru, nego za Elise. Ovo je dvosed, Evora je 2+2 sa mnogo vecim motorom i mnogo je skuplja. Elise je etablirana vec skoro 15 godina u ovoj klasi. Ima slicnu kilazu (sto je super jer je to bilo nedostizno za svakog koji je hteo da pravi nesto slicno - hvala Dallari na tome), ali je mnogo skuplja ako ovaj auto bude kostao 30000 evra...sto stvarno deluje super povoljno. Koliko vidim - ne otvara mu se krov, a to je mnogo bitna stavka. Zatvoreni krov ce voziti samo hardcore vozaci koji bi ovo terali na track day, a to je uska ciljna grupa. Za takve vlasnike Lotus ima Lotus Exige, a Elise moze da skine krov kao kod targe. Previse lici na Lotuse i nema nikakvog italijanskog sarma u sebi, niti neku originalnost. Mogao bi da uspe ovaj auto ako bude imao vrhunske vozne osobine - to je glavna stvar i treba imati strpljenja da se prodaja razradi jer se ova kola prodaju kroz probe i testove, ali po meni ovo je trebalo da bude neki "Fiat X 1/9 Abarth", a ne Alfa.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 5:36 pm

Izvinite na izrazavanju,ali:
*ebo ih Lotus,majku im je*em mutavu,glupu,potplacenu.
Duetto-otanta ce da ostane koncept a ovog mutanta ce da proizvode usta ih je*em dzukacka,smrdljiva...
To bi bilo moje misljenje na temu 4C.
Usta ih je*em jos jednom.
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
SCHUMACHER
Garaža: Ex ALFA ROMEO 155 2.0 8V T.SPARK
Ex ALFA ROMEO 145 1.4 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 155 2.0 16V T.SPARK
ALFA ROMEO 156 1.9 JTD
ALFA ROMEO 166 2.4 JTD
ALFA ROMEO 166 3.0 V6 24V
Lokacija: PODGORICA
Lokacija: PODGORICA
Postovi: 3944
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:54 am

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 5:38 pm

Neko u Alfi radi protiv Alfe-odmah da Vam kazem.
Vidio sam Giuliettu prije nekoliko-s r a nj e.
To nije Alfa Romeo.
Izvinjavam se na off-u.
:wave:
"Tresu se soliteri,
jer mi smo bombarderi,
kolaju po prasini
price o zloj masini".
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 5:42 pm

Duettotanta se nalazi u svim planovima Alfe da se pravi...tu sada postoji par znakova pitanja - da li ce da bude na Chrysler rwd platformi, da li ce biti samo za americko trziste...ali trebalo bi da se pravi.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 5:54 pm

@Schumi
Ovog puta Schumi, si pomeshao babe i zabe prijatelju. 4C i gadja tu grupu gde se nalazi gorepomenuti Lotus, duettotanta je neshto drugo, i nadam se da od tog projekta nece odustati.

@Starac
Iako se nachelno slazem sa tobom, u tom smislu da je ovo mogao da bude Fiatov re-make meni veoma dragog Bertone-a, ili chak Lancia Fulvia, ipak mi je drago da je Alfa, i moram da priznam da je posle 159/Brere ovo prva nova Alfa koja mi se svidja na prvu loptu. Lichilo ovo na Lotus ili ne, sht je mozda chak i mozda chak i neizbezno, meni se, kao shto rekoh SVIDJA. I vizuelno i koncepciski, a Boga mi i ekonomski ako Bog da. Sa tom cenom ovo je gotovo dostupno i obichim smrtnicima. Kazesh "hard core" ciljna grupa? Taj sam! :grin: :beerchug:
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 6:28 pm

Ja bih u ovaj auto slobodno stavljao i slabije motore kao sto to radi i Lotus ne mora samo ovaj najjaci motor da bude. Sto se tice hardcore automobila tu je konkurencija vrlo solidna...i takvim kupcima nije toliko bitan izgled, tako da je tu i Mini Cooper JCW i Clio Cup i Focus RS i Caterham i KTM...videcemo.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 6:31 pm

""...Fiat's struggling sporty brand is set to launch production of the 4C at the end of next year priced at about 45,000 euros (about $62,000) in Europe..."
Korisnikov avatar
alfaholic
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 ti '97. ex
Alfa Romeo 156 1.8 TS '05.
Lokacija: Pancevo
Postovi: 1121
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:16 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 6:35 pm

Kad je Lotus u pitanju, ta ideologhija mi se dopada.
Jeste da je Elan bio kompromis zbog FWD, ali nakon toga ostaju dosledni sebi uglavnom, mala tezina i ne veliki motor, tako nesto je i Alfa bila pedesetih i sezdesetih.

Slazem se sa starcem, izgleda malo jeftinije nego sto bi Alfa trebala, bar po mom misljenju, suvise je brutalan na prvu, prvi utisak kad sam gledao sliku je da izgleda odlicno, ali ne bih rekao da je Alfa da nisam video gril i bedz.
Samo jos da se vozi dobro i verujem bice uspeh, samo koliko je to relevantno s obzirom na broj primeraka koji se proda iz ove klase...

Za cenu, pa ne znam, mozda sam permutovao, ali ini mi se da se govorilo da ce kostati oko 30 000 Eura...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 6:37 pm

@Markoni
To deluje realnije s obzirom na skupu sasiju, a bice u rangu sa Elisom R. Moraju da otvore krov, inace ce tesko ovo da ide.
Acqua-Olio-Benzina
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 7:08 pm

starac vujadin napisao:Ja bih u ovaj auto slobodno stavljao i slabije motore kao sto to radi i Lotus ne mora samo ovaj najjaci motor da bude. Sto se tice hardcore automobila tu je konkurencija vrlo solidna...i takvim kupcima nije toliko bitan izgled, tako da je tu i Mini Cooper JCW i Clio Cup i Focus RS i Caterham i KTM...videcemo.
Nisu u istoj klasi ni po koncepciji ni po ciljnoj grupi.
4c udara na tt, Elise, bmw Z4 i 370Z
Ako vozna svojstva budu dobra, a s obzirom na koncepciju(vešanje,pogon,položaj motora) moraju biti fantastična, 4c će se prodavati jako dobro.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 7:34 pm

4c je auto sa motorom u sredini pozadi dvosed sa 850kg. Nema veze sa Z4 i 370Z, a ni sa TT. Ima veze sa Mini Cooper JCW koji je dvosed i track day auto, CLiom (koji doduse ima sedista pozadi) i Caterhamom i KTM koji su napralvjeni za tu svrhu, mada su jos vise ekstremni. Kupac 4c nece razmisljati o Z4 i 370z.
Duetto-tanta (ili vec kako se zove) bi mogao da bude takmac za Z4, 370z, SLK ako bude imao neki ozbiljniji motor.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 8:24 pm

OMG!!!!!!!!!!!???????????
Ostao sam bez teksta i nisam ovo očekivao, ali sam taaaaaaako srećan što ovo vidim :love: :arflag
Mislim da je u ovom čupavom po Alfu trenutku zaista izlišno tražiti neke zamerke predmetnoj lepotici, a pogotovo loviti nekakve sličnosti sa drugim modelima. Svi modeli te koncepcije imaju srodnosti, ali ova lepota pre svega korene vuče iz dizajna maksimalno atraktivne i originalne sestre 8C!! Jednostavno, OVO nam je danas trebalo i siguran sam da će feedback širom sveta biti pozitivan! RW, 850 kg, sasvim adekvatan motor za tu kilažu, vrhunska tehnologija i nesumnjivo sjajno ponašanje na putu, performanse za respekt, a sve pride sa Alfinim bedžom i dizajnom od koga zastaje dah!!!! Šta više tražiti i kako zamisliti neki bolji početak, odnosno uvod u (nadam se) bolje sutra za omiljeni brend!?
Što se mene lično tiče - ŽELIM JE,... TAKO JE ŽELIM, a u međuvremenu fotke idu na sve desktope računara kojima se služim :grin:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
HEMI 426
Garaža: Ford Focus 2.0 Ghia
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 387
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:59 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 11:20 pm

SCHUMACHER napisao:Neko u Alfi radi protiv Alfe-odmah da Vam kazem.
Vidio sam Giuliettu prije nekoliko-s r a nj e.
To nije Alfa Romeo.
Izvinjavam se na off-u.
:wave:

Ja to govorim godinama i niko me ne razume. Alfi treba pravi Alfista na celu fabrike koji osim strasti za brend, postovanja prema istorji i osobinama marke mora da bude surovo realan, racionalan i upoznat sa trendovima u auto industriji. Onda Alfa za 10 godina ne bi 3x pala u prodaji nego bi imala toliki skok...




Uvek kad vidim neki italijanski koncept malog i dostupnog sportskog automobila, padnu mi na pamet dva divna prototipa koja su imala zicer prodju na trzistu a koja iz nekog razloga nisu zazivela. Lancia Fulvia Concept i Alfa Nuvola

Slika

Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Uto Mar 01, 2011 11:44 pm

@starac
Ima i te kako veze.
Caterham i KTM su posebna priča i uporedivi su samo medjusobno. Kupac ovakvog auta bira izmedju nabrojanih modela, taj neće u isti koš sa 4C staviti clio i mini.
To što su track day automobili nema veze sa ciljnom grupom kupaca, pošto je koncept totalno drugačiji.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Sre Mar 02, 2011 12:18 am

Koncept je da su svi manje vise za track day. Z4, 370z i TT, Cayman, Boxster, Honda s2000 nisu. Njihova konkurencija je sada Brera Spider. To sto Mini i Clio sto imaju motor napred nije toliko bitno...razlicite su stilovi zivota tih track day usera, pa onda ce neko voziti Minija, neko Lotusa, a neko ce uzeti Focusa RS doraditi ga, neko polovnog 911 GT3 starog 15 godina. Kupac novog Z4 nece ni pomisliti na ovu Alfu, prcvoljka od 800 kila i motorcicem od 1750 kubika. Stari Z4 coupe bi mogao da se poredi sa ovom Alfom delimicno. Najvise ce kupci razmisljati izmedju Elise i 4c. Uostalom svi ovi automobili su se uporedjivali s Elise, a nisu sa 370z i ostalim...4c je genetski povezan za KTM, jedino sto ma karoseriju...Nisam jos cuo argumente od tebe sem sto kazes da su povezani, a ja sam ih nabacio, a ima i jos ;)..Uostalom, bice uporednih testova, pa cemo videti.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Sre Mar 02, 2011 9:10 am

HEMI 426 napisao:
SCHUMACHER napisao:Neko u Alfi radi protiv Alfe-odmah da Vam kazem.
Vidio sam Giuliettu prije nekoliko-s r a nj e.
To nije Alfa Romeo.
Izvinjavam se na off-u.
:wave:
@SCHUMACHER
I ja je vidjam svaki dan (crna) i ne da je ALFA nego ALFETINA :love: .Toliko je lepa,ugladjena,elegantana a opet agresivna, divlja i posebna da bi mogao da je gledam zauvek. Tako nesto lepo odavno nisam video!


Ovde nevidim nista posebno ni interesantno....toliko je obicno da se ne bih ni okrenuo za ovom lancijom! Podseca me na kineske automobile.

Slika

Interesantna ali nekako prazna i nedovrsena!Nesto mi tu nedostaje, bar na slici.

Slika
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Sre Mar 02, 2011 1:01 pm

Sasha napisao:ne vidim na koji način se otvara hauba :blink:
spoj haube sa ostatkom kola je preko bocnih migavaca, gap ide preko migavca, veoma elegantno reseno! ne vidim drugi nacin da se podigne hauba (odnosno ceo prednji deo) sem da je primenjeno slicno resenje kao kod 33 stradale!
Slika
Slika
varijantu skidanja celog prednjeg dela, kao kod 155 V6Ti bih iskljucio kao manje verovatnu, plus V6Ti ima i bravice sa osiguracima na tom spoju...
Slika
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Sre Mar 02, 2011 2:04 pm

Malo sam je zagledao na net-u,i sto je vise gledam,svidja mi se sve vise. :D
I ako ima krov kao Skoda Fabija. :)
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Само Слога Србина Спасава, iliti Alfa 4C :)

Sre Mar 02, 2011 2:55 pm

Gledam i ja slike...pa oni doneli auto na stand, a on vec zardj`o..kakva mu je ovo boja :arflag
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”