Alfa Romeo Giulia Nuova

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:47 pm

nidza napisao:O čemu se radi, na zapadu se kola ne kupuju parama na gomili, nego na lizing. Auto nije u tvom vlasništvu, nego u vlasništvu banke, tj. lizing kuće. Ti auto iznajmljuješ na 3,4,5 godina nije ni važno. U parametrima rate, između ostalog, figurira i residual value, tj. novac koji će banka da povrati kad ga bude prodala.
Koliko znam u većini zemalja Alfa daje dosta dobru ratu za Giuliu. Evo kod nas u Hrvatskoj su za dizelsku Veloce čovjeku dali povoljnije nego za 325d. Tako da nije ni tu baš problem. Možda je to problem u Engleza no tu u ovom trenutku FCA i ne želi prodaju. Razlog? Pa naravno Brexit i strmoglav pad vrijednosti funte.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:50 pm

2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:51 pm

Shanirani napisao:Nisi dobro informisan za Bmw.
Citajuci strane forume jedini sestak sa problemom je 335i (Twin turbo verzija). I to nema probleme sa pokretnim delovima motora nego sa diznama, bobinama, dihtunzima i ostalim glupostima. Ustvari taj motor moze mnogo vise konja da podnese nego sto ima.
Ostali sestaci su uglavnom dobri. U eri 156 e46, Bmw je imao velike probleme sa cetvorocilindricnim motorima. Nesto slicno kao 156-ca sa JTS-om.
U eri e90 su te sitnice sredjene uglavnom. Jedino se ljudi zale na n47 2.0 turbo dizel zbog lanca jer su mu skratili vek trajanja kao i kad se rastegne niko ne zna da li se to desava. Naravno zamena je papreno skupa jer mora motor dole pa zato ljudi kukaju na njega.
A koji je BMW imao motor da je turbo šestak nego 35i oznake. Novi 40i nema veze sa njim. N20 takve probleme nije imao.
A da je sigurno ići na puno veću snagu ne bi M motor imao skroz drugi blok.

N47 je znao lanac i pucati. Znao je i swirl zasrati. Nije to samo do pozicije lanca. Čini mi se da su kod B serije motora obrnuli poziciju lanca.
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:53 pm

2600 napisao:
bunga bunga napisao:Bice super ako oni za ceo zivotni vek modela naprave 60-tak hiljada, koliko je 159-ki napravljeno u prvoj godini.
Koliko znam prešli su tu proizvodnu brojku ima već neko vrijeme. Krajem prošlog tjedna je i ako se ne varam službeno prošla certifikacija MY2018 u SAD-u. Očekujem tamo velike brojke za Giuliu u ovom 11. i sljedećem 12. mjesecu.

Sve skupa će prodaja na kraju ove godine sa onom prethodnom preći nivo od 50k Giulia. Za koliko ja nisam siguran.
2016 godine ih je prodato oko 10K, ove ce biti oko 25k nek bude i 30k, a narednih godina moze biti samo manje i manje.

Audi npr. u Kini prodaje 10K modela A4, mesecno!
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:55 pm

Napisao sam gore zasto je n47 na losem glasu. Tj zasto im lanac puca. Jer su ovi iz bmw-a namerno skinuli vek trajanja, a i isto tako nemarni vlasnici jer hoce bmw ali nece da plate premium cene za popravke.
M47 (163) pre njega nije imao taj problem, tj imao je ali dosta kasnije i kada se malo rastegne lanac cuje se to pod haubom.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:56 pm

bunga bunga napisao:
2600 napisao:
bunga bunga napisao:Bice super ako oni za ceo zivotni vek modela naprave 60-tak hiljada, koliko je 159-ki napravljeno u prvoj godini.
Koliko znam prešli su tu proizvodnu brojku ima već neko vrijeme. Krajem prošlog tjedna je i ako se ne varam službeno prošla certifikacija MY2018 u SAD-u. Očekujem tamo velike brojke za Giuliu u ovom 11. i sljedećem 12. mjesecu.

Sve skupa će prodaja na kraju ove godine sa onom prethodnom preći nivo od 50k Giulia. Za koliko ja nisam siguran.
2016 godine ih je prodato oko 10K, ove ce biti oko 25k nek bude i 30k, a narednih godina moze biti samo manje i manje.

Audi npr. u Kini prodaje 10K modela A4, mesecno!
Giulia je na koncu 8. mjeseca ove godine već bila na 25k.

Giulia je globalni proizvod iz samo jedne tvornice. Ulaganje za proizvodnju je otišlo u samo jednu tvornicu. Iz te tvornice izlazi i Stelvio. Ako bude potrebe izlazit će još srodnih modela.

Nikako mi nije jasno kako neke glave ne mogu dokučiti da je ulaganje jako proporcionalno ulaganju u proizvodni kapacitet. Ako nisi uložio i ne gubiš.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 3:59 pm

Italy Cassino
FCA Italy S.p.A.
Piedimonte San Germano 1972
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Stelvio
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 5:30 pm

@ Djo83 & Shanirani
Bez uvrede, ali ispada da oni tamo u Alfi nemaju blage veze šta rade, o biznis modelima i svemu drugom, a ovde za tastaturom stručnjaka koliko hoćeš!?

Pustite ljudi te priče. I ko je još sposoban da garantuje da bi Alfa nešto prodala (tipa SW)? Pa zar mislite da tamo neko ne istražuje tržište i da ne bi uveli i tu varijantu kada bi bilo garantovano da će razbiti prodajom. Eto, ovo što su napravili sa Giuliom i Stelviom u smislu voznih karakteristika, performansi, kvaliteta i sveopšteg paketa prevazilazi ono što sam smatrao da je realno, pa opet prodaja ne ide i u šoku sam zbog toga! Šta još treba da ponudi Alfa Romeo da bi konačno tržište prihvatilo njihove proiizvode, a pogotovo zaboravilo neke grehe iz davne prošlosti dok svi oko njih opozivaju na milione vozila i nikom ništa!??

Posebno mi je interesantno videti gde su sada ti tradicionalni ljubitelji marke i Alfisti širom sveta? Ispada da će u najvećem broju pronaći neku dlaku u jajetu i odabrati da izbegnu ono nasušno - kupovinu automobila! A očekuje se da neki drugi kupci pohrle i spasavaju brend!? Meni nešto tu debelo ne štima, ali neću više da se nešto posebno uzbuđujem zbog toga. Posebno ne sada jer ja ću svoj deo priče i dokaz privrženosti pokazati još jednom...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 6:59 pm

Ja nisam strucnjak ali volim da pogledam. :D

Imam ja dosta strucnjaka oko mene sto se tice ekonomije. I svi se slazu oko jedne stvari.
Nemacka automobilska industrija drzi sve u saci, i mozemo mi da se bunimo koliko hocemo.
Svi ti Nemacki brendovi su udruzeni. Sve se dogovaraju i nista ne prepustaju slucaju(osim dizelgejta).

Italijani su propustili nekoliko prilika da budu dominantni.
Nemci su odigrali prljavu igru i izbacili ih. I sada tumaraju sumom ne znajuci gde su.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Nov 08, 2017 10:56 pm

Tumaraju šumom i ne znaju gde su? Nonsens! Pogledaj samo kakav proizvod imaju, pa mi kaži da ne znaju. Prodaja je druga priča i tu važe posebna pravila.
Ono u čemu su uspeli Nemci, uz prepoznavanje profila današnjeg kupca, jeste da naprave famu i sebe etabliraju kao role model, poželjni proizvod i/ili statusni simbol. Koliko je tu do njih samih, a koliko do psihologije ovce među kupcima - možemo da raspravljamo.

Mene u celoj priči najviše zanima jedna stvar koju sam već načeo: Kome konkretno i kakvom profilu kupca danas da se Alfa Romeo obrati prilikom planiranja proizvodnje i prodaje? Tradicionalnom Alfisti, kako većina nas voli sebe da zove, ili da cilja masovnost, tog "tipičnog" kupca i batali svu tradiciju i istoriju? Evo, ja tvrdim, od nas Alfista nema zadrtijih i sitničavijih, što sam do sada imao prilike da shvatim. Primer?

- Izađe 156 na tržište, krene prodaja, svi kažemo super, evo jednog sjajnog modela, izgleda neprevaziđeno, kombinacija modernog i retro sa dušom, odlične performanse, ma sve super, ali... Zašto su se odrekli zadnjeg pogona? Nije to više to, 75-ica je poslednja "prava" Alfa i tu se istorija Alfe završava!

- Izađe 159, sve super, izgleda ponovo kao bomba, dizajn za večnost, robusna, kvalitetna, nadmaši konkurenciju kako leži na putu, ma genijalno, ali... Teška kao tenk, performanse nisu nešto, neakdekvatni benzinski motori, deoba komponenti sa Opelom, i dalje prednji pogon,..., i najveće svetogrđe - gde je GTA model, gde je zver da stane na crtu sa arhirivalom M3!? Ode prodaja dole...

- Izađe Giulia, bomba na točkovima, puca od snage i neprikosnovenih voznih osobina, kvalitet na nivou, obrisala patos sa konkurencijom na Ringu, nikada jači top model na nivou jednog Ferrarija,..., naravno i povratak na zadnji pogon - naizgled sve leglo na mesto i za najtvrdokornije Alfiste, ali... Nešto sada taj dizajn nije baš, baš,... nedostaje nam woooow efekat kad je vidimo, nije opet to to, a prodaja - nikad gora...

Uz sve ovo pljuvačina po svemu drugom što se pojavi, Brera lepa kao san, ali loša na stazi, MiTo prepakovan i nedostojan bedža, Giulietta rugoba, gejmobili i svakakvi drugi epiteti, konstantna podela na "prave" i (valjda) veštačke Alfe,... to smo mi! Pride, svi nešto balave na tradiciju i kritikuju, a najviše ljudi hoće da vozi dizele i karavane!? Pa koliko to ima veze sa tradicijom? Drugi prihvataju i brane svaki model brendova koje vole i koji se štancaju kao na traci, dok nama uvek puna usta kritike i zamerki i za ovo malo što imamo.

I kome na kraju da se Alfa obrati svojim proizvodima? Nama, koji nećemo da je kupujemo u dovoljnom broju da opstane, ili da skroz batali nas i tradiciju, pa ponudi neki globalno prihvatljiv proizvod, neke Jukeove, Adame,..., možda da počnu da prave bicikle ako će time zadovoljiti tražnju!?

Izvinjavam se ako delujem malo više frustrirano, ali to je zato što i jesam! I imam puno pravo da budem. Lično dajem crno ispod nokta i prevazilazim sve granice normalnog da bih iz ove pozicije u ovoj državi došao do onoga što volim, a ujedno i pomogao voljenom brendu ne zakerajući previše i pronalazeći užitak u onome što rade nadležni u fabrici. Da je više ljudi širom sveta postupalo na isti način situacija bi svakako bila bolja, postojao bi veći budžet i shodno tome veći broj modela za sve želje i prohteve, a svet bi ponovo bio lepo mesto za nas Alfiste.

U krajnoj liniji kolika je uopšte danas ta baza fanova spremnih da odreše kesu za Alfu? Da li je dovoljna u meri da nadležni mogu da se oslone na nju i da se bave tradicijom koliko mogu sa novim proizvodima? Rekao bih da se odgovor već neko vreme nameće sam po sebi, posebno videvši kakav je odziv na jednu onakvu Giuliu! Najbolje da polako u Alfi prelome i da porazmisle o gašenju slavnog imena, ili kao druga opcija da zadrže samo to ime, ali da skroz batale nas i tradiciju, te da ponude naštancan, globalno prihvatljiv proizvod koji će prosečan današnji kupac konačno da proguta kao poželjan. Znam da je među nama dosta onih koji će reći da je Alfa već postala ovo drugopomenuto, ali lično se debelo ne slažem sa tim. Ako pak većina smatra da je tako, onda da se polako gase klubovi ljubitelja, forumi i sve ostalo jer tada više ništa nema smisla...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 10:16 am

Planovi za novembar i decembar su prepolovljeni u odnosu na očekivanja od pre par meseci. Provereno...
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Čet Nov 09, 2017 11:30 am

Mislim da je rukovodstvo alfe/fiata blago autisticno, misle da je dosta napraviti sjajan auto.

Ocigledno da bi se uspelo na trzistu treba dosta lobiranja I marketinga, kao sto rade nemci.

Vecina "premijum" testova je koncipirana tako da se takmic audi, bmw merc I ponekad neki "uljez" tipa alfa, jaguar, volvo, lexus, tako da bukvalno ispadaju kao uljezi...

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 11:57 am

BobanR napisao:Planovi za novembar i decembar su prepolovljeni u odnosu na očekivanja od pre par meseci. Provereno...
LOL
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 12:03 pm

Aj" sad mi objasni šta se smeješ?
Pretstavljaš se ovde kao da piješ kafu sa Markioneom svakog jutra, ali kako vreme prolazi, sve je evidentnije da lupetaš. Zamolio bih te, takođe, da povedeš računa o ponašanju, ta vrsta podsmevanja je veoma nepristojna, te bi nešto slično moglo da te pošalje na odmor od foruma na neko vreme.
Informaciju da je proizvodnja prepolovljena (u odnosu na planirano, a ne u odnosu na prethodne mesece, obzirom da je to normalno u auto-industriji) sam dobio iz druge ruke, iz jednog "komponentaša" čije su porudžbine prepolovljene u odnosu na planirano. Inače, fabrika proizvodi delove i za Giuliu i za Stelvia.
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 12:30 pm

Ma boli me piiiii što ti smatraš. Ali stavljaš link na vijesti koje su davali lažne informacije dok je kod mene bila točnost 100%.
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Čet Nov 09, 2017 12:53 pm

Komunikacija na nivou bota sendvicara.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 12:54 pm

Evo ti malo odmora od foruma, taman da posetiš urologa za te bolove. Internet junače...
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 3:37 pm

Moje misljenje je da mora biti u ponudi prokleti SW jednostavno je neophodan. Pa ljudi koji vole Alfe npr ce preci na A4 karavan jer im je potreban zbog porodice ili sta god jer Alfa nema sta da ponudi...I eto kako ode veliko parce kolaca
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Čet Nov 09, 2017 3:54 pm

Slazem se iako ne volim lubenicare :)
Evropa je dovoljno veliko I bitno trziste da zasluzije posebnu karoserijsku izvedbu sve da mimo evrope nigde nije trazeno.


Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 4:01 pm

Sad nema ko da vam protivureci :D
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 5:07 pm

BobanR napisao: Informaciju da je proizvodnja prepolovljena (u odnosu na planirano, a ne u odnosu na prethodne mesece, obzirom da je to normalno u auto-industriji) sam dobio iz druge ruke, iz jednog "komponentaša" čije su porudžbine prepolovljene u odnosu na planirano. Inače, fabrika proizvodi delove i za Giuliu i za Stelvia.
To su već zabrinjavajuće vesti na i onako slabu prodaju.
Porođajne muke i razne vesti o problemima su veliko breme za svaki novi model. Naročito posle pauze kad su sve oči uprte u Giuliu.
Slika
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 5:15 pm

Neki 100000 test u najavi ?
Slika
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 6:51 pm

Moraju ubaciti SW , zivim u austriji(salzburg) i jedva da sam video neku guiliu ili stelvia , jako retko... a 90% kolega i na ulici sto vidjam automobile il su mali gradski ili karavani , limuzine se jako retko kupuju , maltene svi porodicni ljudi kupuju karavane ... npr passat retko vidim limuzinu al zato karavan svaki cas...
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 7:41 pm

Sta reci kad je prodaja Djulije i Kia Optime u Evropi skoro podjednaka. Istu prodaju ima i 508 koji ce uskoro biti 8 godina star.

Npr. da izuzmemo "premijum", u septembru Alfa proda 2000 komada, Opel 10000 insignija.

Jednostavno ljude bole k.... za alfu! :D
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Čet Nov 09, 2017 7:45 pm

Bas sam razmisljao danas o toj slaboj prodaji...Bude li naslednik Giuliette los (los u smislu da se ne svidi kupcima i isto belezi losu prodaju), sve se bojim da ce biti kuku majko
ALFAFORZAITALIA

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”